Θέμα: Upper/Lower split!

Σελίδα 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 225
  1. 08-02-11 13:44 #16
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Απορω πως αναρωνετε τοσο γρηγορα,τι καλα να μουν και γω ετσι που κανω χερια τη Δευτερα και την τεταρτη πολλες φορες δε μπορω να βγαλω Στηθος απ τους τρικεφαλους

    Και με υπερθερμιδικη,20γρ bcaa,waxy maize που υποτιθεται βοηθουν στην αποκατασταση και με 8ωρο συνηθως υπνο..


    Τεσπα,δε ξερω αν ισχυει γιατι ακουγεται και λιγο παραμυθι,αλλα μου ελεγε καποιος στο γυμναστηριο παλια οτι μεσα σε μια προπονηση δε κανει να γυμναζεις μυικες ομαδες που δεν εχουν σχεση μεταξυ τους και ειναι σε αποσταση,γιατι δεν αιματωνονται.

    Επισης το οτι κανεις το ιδιο προγραμμα "σχεδον",απο τον περασμενο γεναρη εμενα δε μου λεει κατι.Εγω κανω το ιδιο μοτιβο εδω και 4 χρονια.Αυτα που αλλαζω ειναι η σειρα και οι ασκησεις,δλδ σε καθε προπονηση κανω 1-2 βασικες που ξερω οτι με πιανουν κι απο κει και περα αλλαζω για να δωσω εμφαση σε αλλα σημεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-02-11 14:34 #17
    Προεπιλογή
    ..και εγω αυτο εχω διαβασει..!!
    οτι οταν ειναι οι μυς που γυμναζονται σε μια προπονηση ειναι σε αποσταση....αργει η αιματωση τους!!
    ειμαι υπερ επισης σε αυτο το μοτιβο που αναφερεις eddie....
    βεβαια το καθε σωμα ανταποκρινεται διαφορετικα....στις εκαστοτε ασκησεις...ειναι μετα καθαρα θεμα δικο σου να αντιληφθεις ποιες σε "πιανουν"και ποιες οχι και αναλογα να το προσαρμοσεις πανω σου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-02-11 14:51 #18
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Βασικα επειδη ξερω πως οτι και να σου πουμε θα κανεις το δικο σου,( η κανω λαθος? ) δοκιμασε το 1-2 βδομαδες και δες πως παει.Αλλιως δουλευει κατι σε σενα,αλλιως σε μενα.Επισης βασικος κανονας ειναι οτι δεν υπαρχει το "καλο προγραμμα",γιατι αν υπηρχε θα καναμε ολοι το ιδιο,υπαρχει αυτο που δουλευει σε σενα κι αυτο που δουλευει σε μενα.

    Μην επαναπαυεσαι σε τιποτα,και δοκιμαζε καινουργια πραγματα.Μπορει να χασεις λιγο χρονο,αλλα θα εχεις την εμπειρια να κρινεις μετα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-02-11 15:25 #19
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    νικο ελιωσα ρησπεκτ
    λιλα μοναμουρ μην μου θυμωσεις

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα με τις πληροφορίες δεν βρίσκεται στον όγκο τους, αλλά στην αντιφατικότητα τους. Νομίζω είναι αναμενόμενο κάποιος άπειρος στον χώρο να χάνει τον μπούσουλα διαβάζοντας 500 αντικρουόμενα μεταξύ τους πράγματα . Συνεπώς ρωτάει για να μάθει ποιο είναι αυτό που δουλεύει καλύτερα αφού δεν έχει την εμπειρία να το αξιολογήσει μόνος. Τώρα αν δε γουστάρει και μασημένο φαί στο πιάτο ρωτάει και το ΓΙΑΤΙ και θέλει επιχείρημα


    Παρά τις απορίες μου,που προκύπτουν απο τα πολλά παράδοξα που συχνά πυκνά διαβάζω, αυτά που κάνω είναι μάλλον σταθερά και δεν νομίζω η λεπτομέρεια της λεπτομέρειας στη διατροφή ή την προπόνα να με είχε μεταμορφώσει σε κάτι σκάλες ανώτερο απο αυτό που βλέπω τώρα στον καθρέφτη..
    Τώρα τη σύγκριση με τον deluxe την αντιπαρέρχομαι, ήταν λίγο άστοχη
    για τα απο πανω εχεις δικιο σε ενα βαθμο,αλλα οσον αφορα την συγκριση που κανει ο νικος με τον ντελουξ μαλλον δεν την εννοει οπως την καταλαβες..
    γιατι κ ο ντελουξ,απορειες εχει ο ανθρωπος κ προσπαθει μεσα απο αυτα που διαβαζει να βγαλει μια ακρη,γιατι οπως γραφεις κ συ τα περισοτερα ειναι αντιφατικα..
    γιαυτο καμια φορα ο κακομοιρης εκνευριζεται κ ρωταει,τι ισχυει τελικα,γιατι αλλα του λενε εδω,αλλα εκει..

    το θεμα ειναι οτι κ οι 2 σας εχετε ενα κοινο παραγοντα που ΔΕΝ λαμβανεται υποψιν σας σαν αθλουμενοι..
    τον παραγοντα χρονο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    So, αν θες, κάνε και μία κριτική στο προγραμμα εάν το χεις δοκιμάσει
    αφου λοιπον,ειπαμε οτι ειπαμε πιο σπλιτ θα κανεις τελικα,αυτο του ντεβιλ η το δικο σου για να ξερουμε τι θα σχολιασουμε,μοναμουρ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-02-11 15:28 #20
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    αμα τα διαβασει αυτα ο deluxe δεν παιζει να ξαναπατησει στο φορουμ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-02-11 16:55 #21
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eri_87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλ από τον προηγούμρνο Ιανουάριο κάνεις περίπου τα ίδια πράγματα στη προπόνηση; Φαντάζομαι ότι μέσα σε ένα χρόνο τα βάρη που χρησιμοποιείς σε κάθε άσκηση θα έχουν ανέβει κατά πολύ, έτσι; Ίσως κάνεις κάποιο λάθος στις ασκήσεις ή στην ένταση για να μη βλέπεις διαφορά. Το σώμα συνηθίζει κ θέλει συχνά αλλαγές-τρικς να ξεγελιέται.
    Αυτό που λες με το πιάσιμο δεν είναι ένδειξη, 1-2 μέρες κρατάει συνήθως, αλλά μια φορά την εβδομάδα είναι αρκετή πιστεύω. Σκέψου πως οι αρχάριοι γυμνάζουν συνήθως 2φορές τη βδομάδα κάθε μυική ομάδα (ανα 2) κ όταν πάρει μπρος το σώμα κ πάνε στο επόμενο βήμα, κάνουν 1 φορά την κάθε μυική ομάδα. Τυχαίο; -Δε νομίζω!
    Τα πράγματα λειτουργούν διαφορετικά βέβαια για τον καθένα. Πάντως κι εγώ είμαι της άποψης να ακολουθείς έναν τρόπο κ σωστά και θα βγει αποτέλεσμα! Μπορείς βέβαια να πειραματιστείς με το πρόγραμμα που σκέφτεσαι, να δεις πως θα ανταπεξέλθεις κ απο κει κ πέρα κανονίζεις. Στην αρχή πάντως λογικά θα δεις αποτέλεσμα γιατί θα είναι κάτι διαφορετικό για το σώμα!
    Το σπλιτ είναι το ίδιο απο τον ιανουάριο, ασκήσεις έχω εντάξει βασικότερες/διαφορετικές και αυτές που με πιάνουν τις κρατάω.
    Τα κιλά εξυπακούεται ότι τα αυξάνω. Ενας λόγος που κρατάω κάποιες ασκήσεις σταθερά στο πρόγραμμα είναι και για να τσεκάρω πρόοδο.
    Προσωπικά δεν με έχει πείσει η φιλοσοφία του 1 φορά τη βδομάδα.
    Απλώς την ακολουθούν όλοι και στην ουσία κανείς δεν ξέρει το γιατί.(εννοώ απο τους σχετικά νέους)
    Πολύ αμφιβάλλω αν η ανάρρωση παίρνει 7 μέρες. Τουλάχιστον σε μένα.
    Διαφορά υπάρχει, αλλα για τον εναν χρόνο που κάνω θεωρώ ότι εχω πετύχει λίγα. Και στην τελική αφού δεν μπορώ να βρώ τον σωστό τρόπο να μου δουλέψει το συγκεκριμένο σπλιτ, θα δοκιμάσω να τον βρώ σε ένα άλλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-02-11 16:56 #22
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων

    αφου λοιπον,ειπαμε οτι ειπαμε πιο σπλιτ θα κανεις τελικα,αυτο του ντεβιλ η το δικο σου για να ξερουμε τι θα σχολιασουμε,μοναμουρ
    Toy devil είναι αυτό που πόσταρα λίγο παραλλαγμένο.
    Το σίγουρο είναι ότι θα κάνω upper/lower.
    Tώρα ψάχνω τις ασκήσεις μιας και είμαι λίγο σαράβαλο για κάποιες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-02-11 17:27 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορω πως αναρωνετε τοσο γρηγορα,τι καλα να μουν και γω ετσι που κανω χερια τη Δευτερα και την τεταρτη πολλες φορες δε μπορω να βγαλω Στηθος απ τους τρικεφαλους
    Eddie λεγεται οτι οι γυναικες αναρωνουν πιο γρηγορα απ τους αντρες.
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-02-11 18:55 #24
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεσπα,δε ξερω αν ισχυει γιατι ακουγεται και λιγο παραμυθι,αλλα μου ελεγε καποιος στο γυμναστηριο παλια οτι μεσα σε μια προπονηση δε κανει να γυμναζεις μυικες ομαδες που δεν εχουν σχεση μεταξυ τους και ειναι σε αποσταση,γιατι δεν αιματωνονται.
    Αυτό δε το χω ακούσει, αλλά αποτέλεσμα σίγουρα έχει αυτός ο τρόπος εκγύμνασης, όπως όλοι σχεδόν οι τρόποι, αν τους ακολουθείς σωστά κ σταθερά!

    Επισης το οτι κανεις το ιδιο προγραμμα "σχεδον",απο τον περασμενο γεναρη εμενα δε μου λεει κατι.Εγω κανω το ιδιο μοτιβο εδω και 4 χρονια.Αυτα που αλλαζω ειναι η σειρα και οι ασκησεις,δλδ σε καθε προπονηση κανω 1-2 βασικες που ξερω οτι με πιανουν κι απο κει και περα αλλαζω για να δωσω εμφαση σε αλλα σημεια.
    Συμφωνώ!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικα επειδη ξερω πως οτι και να σου πουμε θα κανεις το δικο σου,( η κανω λαθος? ) δοκιμασε το 1-2 βδομαδες και δες πως παει.Αλλιως δουλευει κατι σε σενα,αλλιως σε μενα.Επισης βασικος κανονας ειναι οτι δεν υπαρχει το "καλο προγραμμα",γιατι αν υπηρχε θα καναμε ολοι το ιδιο,υπαρχει αυτο που δουλευει σε σενα κι αυτο που δουλευει σε μενα.

    Μην επαναπαυεσαι σε τιποτα,και δοκιμαζε καινουργια πραγματα.Μπορει να χασεις λιγο χρονο,αλλα θα εχεις την εμπειρια να κρινεις μετα.
    Κι εδώ συμφωνώ!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PMalamas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eddie λεγεται οτι οι γυναικες αναρωνουν πιο γρηγορα απ τους αντρες.
    Ναι ε; Να το ψάξω λίγο αμα είναι....

    Λοιπόν, στο θέμα μας τώρα....
    Λίλα έχεις δίκιο ότι υπάρχουν κι άλλοι τρόποι, αρκετά αποτελεσματικοί. Απλά αυτό που έκανες εδώ κ ένα χρόνο όπως το περιγράφεις, είναι αυτό που σε όλους πιάνει. Οπότε δυο εκδοχές υπάρχουν κατ εμε. 1) Το σώμα σου έχει αυτόν τον ρυθμό να αναπτύσσεται, οπότε σχετικά με άλλους ίσως να μη σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα και 2) μήπως ψάχνεις την αιτία στη προπόνηση, ενώ είναι στη διατροφή; Γιατί έχω διαβάσει ότι τρως λίγο, οπότε μήπως παίζει ρόλο αυτό στην ανάπτυξη των μυών;
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-02-11 18:57 #25
    Προεπιλογή
    μια μεταφραση οποιος μπορει.....στο προγραμμα!!
    thanks...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-02-11 19:43 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nosblos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια μεταφραση οποιος μπορει.....στο προγραμμα!!
    thanks...
    φιλε αν θες να δεις ποιες ειναι οι ασκησεις κανε τις ονομασιες τους αντιγραφη επικοληση στις εικονες του google και δες τες.
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-02-11 23:41 #27
    Προεπιλογή
    προφανως το εχω κανει ηδη...φιλος..αλλιως δεν θα ρωταγα!!!
    δεν ζητησα απο εσενα να μεταφρασεις...
    ειπα αν μπορει καποιος και εχει την ορεξη....γιατι πιστευω πως δεν ειμαι ο μοναδικος που δεν καταβαινει ολες τις ασκησεις αλλιως δεν υπαρχει προβλημα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-02-11 23:42 #28
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nosblos Εμφάνιση μηνυμάτων
    προφανως το εχω κανει ηδη...φιλος..αλλιως δεν θα ρωταγα!!!
    δεν ζητησα απο εσενα να μεταφρασεις...
    ειπα αν μπορει καποιος και εχει την ορεξη....γιατι πιστευω πως δεν ειμαι ο μοναδικος που δεν καταβαινει ολες τις ασκησεις αλλιως δεν υπαρχει προβλημα!!!
    ποιο δεν καταλαβαινεις ρε συ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-02-11 23:42 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιο δεν καταλαβαινεις ρε συ?
    θα μιλησουμε με πμ...συνονοματε....
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-02-11 00:07 #30
    Προεπιλογή
    ελα τωρα πες την αληθεια.. δν εψαξες και πολυ..
    http://www.bodybuilding.com/exercises/
    αυτο ειναι ενα exercise search
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία