Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 38
  1. 07-02-09 16:18 #16
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    ναι, καπως. την 2η που ανεφερες (natures best) δεν την ηξερα.
    ελπιζω να εχει και καλη γευση η μικρο.. την εχεις δοκιμασει φιλε ?

    να σου πω.. κανω 5-6 γευματα την ημερα τα 3 απτα οποια εχουν μετριο-ψηλο υδατανρθρακα.. οποτε λεω να παρω κατι σε isolate καταλαβες
    Practice makes perfect !
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-02-09 16:42 #17
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    τα 1-5 γρ υδατάνθρακα που θα έχεις διαφορά από την πρωτείνη θα κάνουν τη διαφορά?
    ναι τις έχω δοκιμάσει κι έχουν καλή γεύση. μπες στο σχετικό τόπικ και δες
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-02-09 20:10 #18
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine
    τα 1-5 γρ υδατάνθρακα που θα έχεις διαφορά από την πρωτείνη θα κάνουν τη διαφορά?
    ναι τις έχω δοκιμάσει κι έχουν καλή γεύση. μπες στο σχετικό τόπικ και δες
    το ξερω μορε αλλα ενταξει να μην δοκιμασουμε και κατι διαφορετικο..
    αν και τωρα που το ξαναειδα , η μικρο εχει λιγοτερα αμινοξεα απο ΟΝ και ΕΑΣ

    Στο τοπικ γραφει για την reflex instant whey, οχι για μικρο.. ειναι ιδιες? (απο θεμα γευσης)
    Practice makes perfect !
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-02-09 20:27 #19
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    τι ακριβως συζητατε εδω? για πρωτεινες?

    η μικρο εχει λιγοτερα αμινοξεα απο ΟΝ και ΕΑΣ
    αυτη η παρατηρητικοτητα σκοτωνει
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-02-09 23:25 #20
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    ψαχνουμε διαφορες μεταξυ instant whey kai micro whey της reflex οπως επισης και της ΟΝ !

    μικροπραγματα λες ?
    Practice makes perfect !
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-03-10 10:37 #21
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Προφανώς η Isolate είναι η καλύτερη για μετά την προπόνηση, προφανώς η χειρότερη για αναπλήρωση γεύματος (ακόμα και για πρωινό πιστεύω για όσους σηκωνόμαστε το βράδυ και τρώμε καζεΐνη). Μικρή η διαφορά από την concetrate, την λεπτομέρεια πληρώνουμε.
    Ωστόσο και η isolate κάπου υπάρχει στην φύση (γάλα) και κάποια άλλα στοιχεία συντελούν στο να απορροφάται πιο αργά και εξ' ολοκλήρου. Αν δώσουμε στον οργανισμό μερικά από αυτά (+ότι μπορούμε να δώσουμε φυτικές ίνες που σίγουρα δεν έχει το γάλα) μπορούμε και πάλι να την κάνουμε να απορροφηθεί με αργούς ρυθμούς. Σίγουρα δεν είναι συμφέρον οικονομικά όσο δε χρησιμοποιείται μετά την προπόνηση ωστόσο στη διατροφή του παιδιού που άρχισε η συζήτηση με δεδομένο το διάστημα που έχει περάσει από το τελευταίο γεύμα και με τις ίνες και τους υδατάνθρακες από 1-2 μπανάνες νομίζω θα είναι όλα εντάξει.
    thegravijia whey είναι αλλά δεν είναι η μόνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-03-10 13:26 #22
    Το avatar του χρήστη Haris Pilton

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Shao Lin
    Μηνύματα
    1.341
    Προεπιλογή
    Mακιαβελη,δεν μπορω να βρω ερευνα,αλλα οι μισοι υποστηριζουν οτι η μονη διαφορα ειναι στην λακτοζη,περι κονσεν'τρέιτ και άισολειτ...

    Παντως με την ιδια λογικη,λογω επεξεργασιας και καλα,επηδη η isolate δεν εχει λακτοζη και εχει και λιγοτερα λιπαρα κτλ,και επηδη ειναι γρηγορης αποροφησης και καλα σε ασχετες στηγμες μεσα στην μερα χωρις λιποι και φυτικες ινες.
    Τοτες και τα σκετα αμινοξεα θα επρεπε να αποβαλονται ΑΜΕΣΩΣ γιατι ειναι ακομα πιο απλα απο την whey...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Haris Pilton : 08-03-10 στις 13:29
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-03-10 14:01 #23
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Δε θέλω έρευνα, να το συζητήσουμε θέλω. Εντάξει, δεν είναι "κακό" να είναι εκεί η διαφορά της Isolate, αν έχει στα 100 γραμμάρια 2 γραμμάρια λιγότερη λακτόζη και 10 λιγότερα λίπη+υδατάνθρακες (πλασματικά νούμερα), γίνεται 12% καθαρότερη, καθόλου αμελητέο για επαγγελματίες, μοντέλα και αθλητές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-03-10 14:23 #24
    Το avatar του χρήστη Haris Pilton

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Shao Lin
    Μηνύματα
    1.341
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θέλω έρευνα, να το συζητήσουμε θέλω. Εντάξει, δεν είναι "κακό" να είναι εκεί η διαφορά της Isolate, αν έχει στα 100 γραμμάρια 2 γραμμάρια λιγότερη λακτόζη και 10 λιγότερα λίπη+υδατάνθρακες (πλασματικά νούμερα), γίνεται 12% καθαρότερη, καθόλου αμελητέο για επαγγελματίες, μοντέλα και αθλητές.


    Παντως απο οτι βλεπω ισως να μην ξαναπαρω isolate,αν και μεγαλυτερη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη και λιγοτερα λιπαρα,η τιμη ειναι ενας ανατρεπτικος παραγωντας,αν και bulk γενικα οι τιμες ειναι υπερχαμηλες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-04-10 13:55 #25
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    η διαφορα ειναι εκτος της λακτοζης,οτι κονσεντρατε,εχει κατα βαρος πολυ λιγοτερη προτεινη σε περιεκτικοτητα..ξεκιναει απο 29%κ φτανει μεχρι 89%,αναλογα την μαρκα,ποιοτητα κλπ..

    η ισο απτην αλλη,επεξεργαζεται περισσοτερο,κ η περιεκτικοτητα της σε προτεινη κατα βαρος ειναι απο 90% κ πανω..
    δεν μπορεις να ξερεις ποση περιεκτικοτητα ανα βαρος εχει η εταιρια που περνεις στην κονσε..το μιν.ειναι 29%το μαξ.ειναι 89%..οποτε??μια καλυττερη κ πιο αξιοπιστη μαρκα,σαφως θα ειναι μεγαλυτερης περιεκτικοτητας απο μια φθηνη.

    αλλα στη ισο,εισαι παντα 90%κ πανω..τωρα για bulk,κ προτεινες,προσωπικα δεν αγοραζω..υdατανθρακες ναι,η τπτ,αλλο,ειναι φθηνοι στην παραγωγη τους,οποτε το πιο πιθανο να ειναι οκ.

    αλλα η προτεινη ειναι αλλου παπα,ευαγελλιο..κ απλα δεν εμπιστευμαι εκει τοσο τα bulk.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-04-10 10:31 #26
    Προεπιλογή
    παιδια δεν ξερω κατα ποσο θα το πιστεψεται αλλα καθε φορα που περνω ισολατε και συγκεκριμενα την ΟΝ βλεπω καπποια διαφορα στο σωμα μου πιστευω εποφελουμε περισσοτερο η δουλευει πανω μου..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-04-10 10:55 #27
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Βγάζει isolate η ON;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-04-10 11:31 #28
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγάζει isolate η ON;
    θα εννοει την 100%gold..δεν εινα καθαρο ισο,αλλα οτι πιο κοντα σε αυτο,απο ολες τις αλλες εκει εξω κατα την γνωμη μου..

    κουακ-κουακ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beefmeup : 17-04-10 στις 11:33
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-11-10 01:39 #29
    Προεπιλογή
    Να ρωτήσω και εγώ. Αν βρίσκομαι σε λάθος topic πείτε μου που να το μεταθέσω.

    Το συμπλήρωμα muscletech mass-tech chocolate σε ποιά από τις προηγούμενες κατηγορίες του άρθρου εντάσσεται?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-11-10 01:56 #30
    Προεπιλογή
    Mass Gainer ειναι. Blend.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία