Σελίδα 2 από 36 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 529
  1. 16-09-10 14:16 #16
    Προεπιλογή
    ενδιαφερον
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-09-10 14:48 #17
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια παιδια συγχαρητηρια,εγω θα ειμαι εκει!!
    Λετε να εχω πρόβλημα που θα εχω αθηναικες πινακίδες;(Καλυβατσης κι ετσι).
    αν εχει κανενα αγωνα ο παοκ παραλληλα δε σε βλεπω καλα κωστα....

    και εγω εκει
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-09-10 15:40 #18
    Προεπιλογή
    σουπερ απλα.....και εγω εννοειται εκει.....
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-09-10 16:09 #19
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια παιδια συγχαρητηρια,εγω θα ειμαι εκει!!
    Λετε να εχω πρόβλημα που θα εχω αθηναικες πινακίδες;(Καλυβατσης κι ετσι).
    Θα κανονίσουμε ομαδική ανοδο στη Θεσσαλονικη!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pepeismenos karga Εμφάνιση μηνυμάτων
    σουπερ απλα.....και εγω εννοειται εκει.....

    Θα συμμετασχεις στο πανελλήνιο? Να ευχηθουμε καλη προετοιμασία??
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-09-10 13:52 #20
    Προεπιλογή
    εγω προετοιμαζομαι μια βδομαδα μετα το τελος του πανελληνιου...δεν εχω χασει ουτε μερα...εδω να φανταστεις πηγα μονο 5 μερες διακοπες...εννοειται πως θα κατεβω....και εαν φετος ηταν απλα μοναδικο μαλλον του χρονου θα ειναι ακτι το ασυλληπτο με αυτα που κανουν οι διοργανωτες της ιφββ...να τους εχει ολουσ ο θεος καλα...γιατι πραγματικα εχουν κανει απιστευτες κινησεις τον τελευταιο χρονο...και αμακρι να συνεχισουν ετσι...για αν φτασει και η ελλαδα πολυ ψηλα...
    οποτε θα τα πουμε στο γηπεδο του παοκ[κριμα ειμαι ακι βαζελος θα νιωθω αβολα]
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-12-10 16:02 #21
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Ενημερωθηκα πως η ολη διοργανωση ειναι σε καλο δρομο αλλά πανω απο ολα, εχει αρχισει ο ανταγωνισμος των αθλητων που θα συμμετασχουν 6 μηνες πριν
    Ελπιζουμε να εχουν καλή προετοιμασια οι αθλητες και να τους απολαύσουμε επι σκηνης, ακόμα μεγαλύτερους και βελτιωμένους
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-01-11 19:33 #22
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Η αντίστροφη μέτρηση εχει ξεκινήσει για το 2ο Olympus Pro και το πρώτο Olympus Elite PRO που θα πραγματοποιηθεί στη Θεσσαλονίκη. Μαζί θα πραγματοποιηθεί και το Πανελλήνιο πρωτάθλημα της ΕΟΣΔ-IFBB που θα δώσει το εισητήριο σε Ελληνες αθλητές για απόκτηση της Elite PRO card και την πρώτη συμμετοχή στο 1ο Οlympus ELITE PRO.

    H πρώτη αφίσα της διοργάνωσης με τον πρώτο guest poser MARKOS CHACON (IFBB PRO)



    Θα έχουμε να αναφέρουμε και να διευκρινίσουμε πολλά για τη σημασία αυτής της διοργάνωσης που γίνεται υπο την αιγίδα της ΕΟΣΔ-IFBB και τα κίνητρα που δίνει στους Έλληνες αθλητές!

    Χορηγός αυτής της διοργάνωσης για άλλη μια χρονιά η PhD HELLAS TEAM που έχει δείξει έμπρακτα την προσπάθεια της για ανάδειξη του αθλήματος στην Ελλάδα!

    Τόσο στο 2ο Olympus Pro (που ειναι αποκλειστικά για τους Έλληνες αθλητές) όσο και στο Οlympus Elite Pro, θα δοθούν χρηματικά έπαθλα!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-01-11 20:17 #23
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Ευχαριστουμε για την ενημερωση Νασσερ!
    Μια διευκρίνιση:Οι καρτες Elite Pro θα δοθουν στους νικητες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος ή του 2ου Οlympus Grand Prix;
    Θα δοθουν στον Γενικο Νικητη ή και σε καποιους αλλους;Θα εχουν το δικαιωμα να αγωνιστουν αυτόματα στο Εlite Pro;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-01-11 20:56 #24
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστουμε για την ενημερωση Νασσερ!
    Μια διευκρίνιση:Οι καρτες Elite Pro θα δοθουν στους νικητες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος ή του 2ου Οlympus Grand Prix;
    Θα δοθουν στον Γενικο Νικητη ή και σε καποιους αλλους;Θα εχουν το δικαιωμα να αγωνιστουν αυτόματα στο Εlite Pro;
    Απο όσα γνωρίζω, η τοπική IFBB θα ορίσει σε ποσους και σε ποιους αθλητές θα δωσει Elite card. Αυτό σημαινει πως μπορει να θεωρήσει σωστο να δώσει σε νικητές κατηγοριών ή και σε αθλητές που εχουν βγεί δεύτερη σε κάποια κατηγορία. Δεν αρκει να νικήσει ενας αθλητης μια κατηγορία καθως ο ανταγωνισμός στους Elite Pro αγώνες είναι πολύ ψηλός και στόχος των αθλητών που συμμετάσχουν είναι η Pro IFBB card.
    Πιστεύω πως πιο πολύ θα ευνοηθούν οι βαριές κατηγορίες. Ήδη καποιοι αθλητές όπως ο Τσούνος είναι σε πρωτεραιότητα καθώς είναι ένας αξιόλογος αθλητής. Στο παρελθόν είχε δωθεί η δυνατότητα στους αθλητές Αργυράκη. Τσιορνοβίτη και Τσούνο να αποκτήσουν την Elite card αλλά δεν συνέχισαν.
    Απο Έληηνες αθλητές που εχουν λάβει αυτήν την κάρτα, γνωρίζω πως είναι ο Βασάλος και ο Ανδριακόπουλος.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-01-11 21:48 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο όσα γνωρίζω, η τοπική IFBB θα ορίσει σε ποσους και σε ποιους αθλητές θα δωσει Elite card. Αυτό σημαινει πως μπορει να θεωρήσει σωστο να δώσει σε νικητές κατηγοριών ή και σε αθλητές που εχουν βγεί δεύτερη σε κάποια κατηγορία. Δεν αρκει να νικήσει ενας αθλητης μια κατηγορία καθως ο ανταγωνισμός στους Elite Pro αγώνες είναι πολύ ψηλός και στόχος των αθλητών που συμμετάσχουν είναι η Pro IFBB card.
    Πιστεύω πως πιο πολύ θα ευνοηθούν οι βαριές κατηγορίες. Ήδη καποιοι αθλητές όπως ο Τσούνος είναι σε πρωτεραιότητα καθώς είναι ένας αξιόλογος αθλητής. Στο παρελθόν είχε δωθεί η δυνατότητα στους αθλητές Αργυράκη. Τσιορνοβίτη και Τσούνο να αποκτήσουν την Elite card αλλά δεν συνέχισαν.
    Απο Έληηνες αθλητές που εχουν λάβει αυτήν την κάρτα, γνωρίζω πως είναι ο Βασάλος και ο Ανδριακόπουλος.
    Το πως θα δοθούν οι κάρτες θα ανακοινωθεί σύντομα.Το κυριότερο είναι ότι θα διοργανωθεί ένας τόσο σημαντικός αγώνας στην Ελλάδα (και μάλιστα σε δύσκολους καιρούς).
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-01-11 22:06 #26
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω πως πιο πολύ θα ευνοηθούν οι βαριές κατηγορίες. Ήδη καποιοι αθλητές όπως ο Τσούνος είναι σε πρωτεραιότητα καθώς είναι ένας αξιόλογος αθλητής.
    Πάντως εγώ θα ήθελα και έναν αθλητή που να είναι με αρχαιοελληνικά πρότυπα, άλλωστε κακά τα ψέμματα δύσκολα χτυπιέται ο ανταγωνισμός σε αυτό το επίπεδο στον όγκο. Δεν ξέρω τι παίζει με το πόσες κάρτες μπορεί να δώσει η ομοσπονδία αλλά θα ήθελα και έναν επαγγελματία αθλητή που να μην εκπροσωπεύει τον όγκο όπως ο Κεφαλιανός και ο Καραμανλάκης αλλά την καλαισθησία και την συμμετρία. Δηλαδή δεν χρειάζεται όλοι να πάνε για το Olympia, μπορούμε να έχουμε και κάποιους επαγγελματίες εκπροσώπους με τον ρόλο του να εμπνέουν ένα ευρύτερο κοινό , πέραν των όσων ασχολούνται με το άθλημα χρόνια. Αυτός για την ώρα απ' όσα έχω δει είναι ο αθλητής που είναι δεξιά στην φωτό (νομίζω ότι τον λένε Γρηγοριάδη αλλά με μία επιφύλαξη).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Andrikos : 09-01-11 στις 22:08
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-01-11 22:20 #27
    Προεπιλογή
    φοβερα και πολυ ενδιαφεροντα τα νεα...αναμενουμε πληροφοριες .....εμειναν λιγοτερο απο 5 μηνες...αρχιζει η διαιτα σιγα σιγα...μακαρι οντως να ειναι πολυ μεγαλος σε ανταγωνισμο ο αγωνας αλλα και στη διεξαγωγη του...αιντεε να δουμε....
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-01-11 00:20 #28
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Aυτα ειναι!!!!
    Ευχαριστουμε Νασσερ για το update....
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-01-11 00:58 #29
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως εγώ θα ήθελα και έναν αθλητή που να είναι με αρχαιοελληνικά πρότυπα, άλλωστε κακά τα ψέμματα δύσκολα χτυπιέται ο ανταγωνισμός σε αυτό το επίπεδο στον όγκο. Δεν ξέρω τι παίζει με το πόσες κάρτες μπορεί να δώσει η ομοσπονδία αλλά θα ήθελα και έναν επαγγελματία αθλητή που να μην εκπροσωπεύει τον όγκο όπως ο Κεφαλιανός και ο Καραμανλάκης αλλά την καλαισθησία και την συμμετρία. Δηλαδή δεν χρειάζεται όλοι να πάνε για το Olympia, μπορούμε να έχουμε και κάποιους επαγγελματίες εκπροσώπους με τον ρόλο του να εμπνέουν ένα ευρύτερο κοινό , πέραν των όσων ασχολούνται με το άθλημα χρόνια. Αυτός για την ώρα απ' όσα έχω δει είναι ο αθλητής που είναι δεξιά στην φωτό (νομίζω ότι τον λένε Γρηγοριάδη αλλά με μία επιφύλαξη).
    Αντρέα ωραιο ακουγεται αυτό που γράφεις, αλλά οι αθλητές που θέλουν να ανέβουν σε ψηλότερα σκαλιά, θα πρέπει να κυνηγάνε τα δεδομένα της εποχής μας. Και το αναφέρω αυτό με ευκαιρία το πόστ σου καθώς στο παρελθόν είχαμε Έλληνες αθλητές που κινήθηκαν με αυτο το σκεπτικό και δεν πέτυχαν τίποτα. Ενώ Καραμανλάκης και Κεφαλιανός την ίδια περίοδο έγιναν επαγγελματίες...Τελείωσε η εποχή του Frank Zane... Η πρόοδος του αθλήματος επιβάλλει τον ανταγωνισμό στις μάζες.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-01-11 18:33 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντρέα ωραιο ακουγεται αυτό που γράφεις, αλλά οι αθλητές που θέλουν να ανέβουν σε ψηλότερα σκαλιά, θα πρέπει να κυνηγάνε τα δεδομένα της εποχής μας. Και το αναφέρω αυτό με ευκαιρία το πόστ σου καθώς στο παρελθόν είχαμε Έλληνες αθλητές που κινήθηκαν με αυτο το σκεπτικό και δεν πέτυχαν τίποτα. Ενώ Καραμανλάκης και Κεφαλιανός την ίδια περίοδο έγιναν επαγγελματίες...Τελείωσε η εποχή του Frank Zane... Η πρόοδος του αθλήματος επιβάλλει τον ανταγωνισμό στις μάζες.
    Εχει δίκιο ο Nasser.Για να είναι κάποιος ανταγωνιστικός σε αυτά τα επίπεδα θα πρέπει να ζυγίζει περίπου 30%επιπλέον του ύψους του(επι των πόντων πάνω απότο1μέτρο ).Δηλαδή ένας αθλητής με ύψος 1.70να είναι στα 91κιλά γραμμωμένος.Με1.80 στά104κιλά,κ.λ.π.Τουλάχιστον θα μπορέσουμε να καταλάβουμε επι σκηνής το επίπεδό μας και αυτό είναι σημαντικό για να βάλουμε στόχους για το μέλλον.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 36 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία