Σελίδα 17 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 71516171819 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 241 έως 255 από 278
  1. 04-01-14 19:11 #241

    Εγγραφή
    14-07-2013
    Περ.
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    187
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SkillBill Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια οσοι κανετε IF κανετε επισης και τις οφφ μερες?κανεις που να χει σκεφτει τις οφφ μερες να κανει κανονικα πολλα γυεματα και τις μερες ον ΙF?
    δεν υπαρχει λογος για να μην κανεις ιφ τις οφφ μερεσ , καλυτερα συνεχομενα για να συνηθηζεις καλυτερα
    ε τωρα αμα βγεις για ποτο σαββατο βραδυ π.χ και δν ειναι στο παραθυρο που τρως ε το να φας η να πιεις κατι μια φορα δεν πειραζει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-01-14 01:15 #242
    Προεπιλογή
    οχι γιαυτο,απλα για θεμα ινσουλινης και υδατανθρακα,τις μερες προπο δεν παιζει θεμα αλλα χωρις γυμναστικη σκεφτομαι μηπως η ινσουλινη ανεβαινει στο θεο με το που τρωω υδατανθρακα μετα το 16ωρο.
    τελος παντων,το συνηθισα ετσι και δεν θα το χαλασω τωρα πια,δεν θελω να μπω στη διαδικασια να ξανασυνηθισει ο οργανισμος μου κατι καινουριο,το πρωτο δεκαημερο if ηταν πολυ ασχημο..θα την κρατησω για κανα διμηνο και αν δω οτι λιπωνω το αλλαζω..παντως προς το παρον ενω μεσα στις γιορτες συμπληρωνα υδατανθρακα με ζαχαρη και λιπαρα με κορεσμενα για να φτασω τις θερμιδες μεσα στο παραθυρο δεν πηρα γραμμαριο και δν βλεπω διαφορα στο σωμα μου,οποτε μαλλον ολα καλα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-01-14 17:34 #243

    Εγγραφή
    14-07-2013
    Περ.
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    187
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SkillBill Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι γιαυτο,απλα για θεμα ινσουλινης και υδατανθρακα,τις μερες προπο δεν παιζει θεμα αλλα χωρις γυμναστικη σκεφτομαι μηπως η ινσουλινη ανεβαινει στο θεο με το που τρωω υδατανθρακα μετα το 16ωρο.
    τελος παντων,το συνηθισα ετσι και δεν θα το χαλασω τωρα πια,δεν θελω να μπω στη διαδικασια να ξανασυνηθισει ο οργανισμος μου κατι καινουριο,το πρωτο δεκαημερο if ηταν πολυ ασχημο..θα την κρατησω για κανα διμηνο και αν δω οτι λιπωνω το αλλαζω..παντως προς το παρον ενω μεσα στις γιορτες συμπληρωνα υδατανθρακα με ζαχαρη και λιπαρα με κορεσμενα για να φτασω τις θερμιδες μεσα στο παραθυρο δεν πηρα γραμμαριο και δν βλεπω διαφορα στο σωμα μου,οποτε μαλλον ολα καλα..
    ξεχνα το αυτο ολο με την ινσουλινη.αν δεν περασεις τις θερμιδες συντηρησης σου δεν βαζεις βαρος [ειτε τρως βρωμικα ειτε καθαρα[το καλο ειναι ν χεις κ απο τα 2

    κ επισης μ αυτο δεν χρειαζετε αποτι κτλβες ν τρως ρυζια κρεατα κ τετια γ ν συμπληρωνεις , απλα τη πρωτεινη π θες καποια λιπαρα,υδατ μεχρι ν φτασεις τς θερμιδες
    επισησ φαε φρουτα κ λαχανικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-05-15 16:02 #244
    Προεπιλογή
    Καλησπερα παιδια. Εχω τοσες ερωτησεισ να κανω που δεν ξερω απο που να αρχισω. Είμαι 82 κιλα στα 183cm. Θα ξεκινήσω την περιοδική νηστεία για να μ φύγουν τα πλαϊνά σωσίβια . Γυμνάζομαι 2χρονια κ έχω δοκιμάσει αρκετές διατροφές κ αρκετούς λιποδιαλυτές μαζί με φουλ αερόβιο αλλά 0 αποτελέσματα(35-45 λεπτα αεροβιο). Ειναι η τελευταια μ ελπιδα με αυτο που θα κανω αλλιως θα ζεισουμε με αυταΘα ήθελα να μ πείτε αν είναι κακό το πρόγραμμα μου. Από τις 6:00 pm έως 2:00 am τρώω σχεδόν 2900 θερμίδες κ τις υπόλοιπες ώρες νηστεία. Προπόνηση πάω 10pm-11:30pm. Τα γευματα μου ειναι, 1ο 250 γαλα 2% 70γρ κουακερ,25γρ καρυδια,10γρ μαυρες σταφιδες,5γρ μαυρη σοκολατα, 1 πρασινο μηλο κ 5 ασπραδια. Μετα απο μια ωρα θα φαω 100γρ πλιγουρι με 300 γρ κοτοπολου. Μετα την προπονηση 1.5 scoop whey,5 γρ κρεατινη κ 10γρ δεξτροζη k ενα πρασινο μιλο. 3ο γευμα το ιδιο με το 2ο αλλα αντι 100 γρ πλιγουρι βαζω 70γρ. Κ πριν πεσω να κοιμηθω ενα γιαουρτι 0% με 20γρ καρυδια κ 1 κγ μελι. Εχω στειλει ποσα μηνυματα σε διαφορουσ sto youtube για να κατανοησω πληρος ενα προγραμμα διατροφησ για IF k διστυχος καμια απαντηση. Ευχαριστω ολους κ καλη συνεχεια να εχετε
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-05-15 16:15 #245
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    το θεμα αυτο το διαβασες καθολου απο την αρχη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-05-15 16:38 #246
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    φιλε τι σημασια εχει αν τρως απο τις εξι μεχρι τις 2 απο την στιγμη που εισαι μολις 1,80 και τρως 3000 θερμιδες δεν πα να το κανεις σε ενα γευμα δεν εχει κανενα νοημα αυτο που κανεις τρως παραπολλες θερμιδες
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-05-15 17:12 #247
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε τι σημασια εχει αν τρως απο τις εξι μεχρι τις 2 απο την στιγμη που εισαι μολις 1,80 και τρως 3000 θερμιδες δεν πα να το κανεις σε ενα γευμα δεν εχει κανενα νοημα αυτο που κανεις τρως παραπολλες θερμιδες
    Όχι δεν το έχω διαβάσει. Στην περιοδική νηστεία (από τις πολλές που υπάρχουν) λένε ότι μένεις πάνω από 13-16 ώρες νηστικός αλλά μετά από αυτές τις ώρες πρέπει να καταναλώσεις τις ημερήσιες θερμίδες. Σωστά? Εγώ δεν ξέρω τι θερμίδες πρέπει να καταναλώνω ώστε να μην χάσω ούτε μυϊκά αλλά να πέσω σε ποσοστά λίπους. Σε ένα αθρο που είχα διαβάσει άδω μέσα είχα δει μια διατροφή για γράμμωση όπου ήταν 3000 θερμίδες ημερήσιος. Κ έβαλα απλά την λογική να συνδυάσω την διατροφή με την νηστεία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-05-15 18:05 #248
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    λαθος απλα το φαστινγκ σου επιτρεπει να εχεις στη διατροφη σου και σαβουρα δηλαδη μπορει να φας και δυο μπεργερ γιγας μεσα στην μερα αλλα για να χασεις πρεπει να εισαι υποθερμιδικα τωρα κατι τυπους που λενε οτι τρωνε κατι τριπλομπεργκερ και παγωτα και ειναι κομματια με φαστινγκ προφανως δεν σου λενε τι αλλα πραγματακια κατεβαζουν η διαιτα και η γραμμωση θελουν πεινα κανεις δεν γραμμωσε με γεματο στομαχι
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-05-15 19:07 #249
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο orfi1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν το έχω διαβάσει.
    αν η απαντηση ειναι για το αν εχεις διαβασει το θεμα ,τοτε να το διαβασεις.
    ρωτας τι να κανεις ενω υπαρχει ενα θεμα κοντα 20 σελιδες με διατροφες κ παραδειγματα.

    στο αν πρεπει να ακουλουθησεις αυτη την διατροφη αποτι καταλαβα εσυ θες να χασεις απο καπου κ διαβασες κατι για αυτου του ειδους την διατροφη.
    αλλα απο τα γραφομενα σου δεν ξερεις καν να βγαζεις διατροφη στο εαυτο σου...οποτε το σκεπτικο ειναι τελειως λαθος.
    κατσε διαβασε 2 πραγματα για το πως βγαζουν διατροφη κ ασε τα if κ τις νηστειες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-05-15 19:12 #250

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    η διαιτα και η γραμμωση θελουν πεινα κανεις δεν γραμμωσε με γεματο στομαχι
    βγαίνω λίγο οφ τόπικ αλλα anw
    αυτό δεν ισχύει πάντα, ανάλογα με την προσέγγιση high carbs/fats
    αν κ ο στόχος θα είναι να τρως όσο περισσότερες θερμίδες ενώ χάνεις κιλά
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-05-15 19:30 #251
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    αυτο ακριβως ειπα...ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ αλλοι γραμμωνουν με παστιτσια και μερεντες ΝΑΤΟΥΡΑΛ ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙΣ οσοι βαζουν διαφορα δεν κανουν διατροφη με λιγες θερμιδες μπορουν να τρωνε 3 και 4 και πεντεχιλιαδες και να ειναι σε τρομερο επιπεδο
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-05-15 19:33 #252
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    σχετικα ειναι ολα..νατουραλ ξενατουραλ αν ξερεις να τρως αλλα κ να προπονεισαι ,μια χαρα γραμμωνεις χωρις πεινες κλπ..εκτος αν μιλαμε για αγωνιστικη γραμμωση ,που ειναι αλλο πραγμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-05-15 19:40 #253
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    σχετικα ειναι ολα..νατουραλ ξενατουραλ αν ξερεις να τρως αλλα κ να προπονεισαι ,μια χαρα γραμμωνεις χωρις πεινες κλπ..εκτος αν μιλαμε για αγωνιστικη γραμμωση ,που ειναι αλλο πραγμα.
    οταν λεω γραμμωση εννοω το λιπος σου να ειναι σαφως κατω του 10% η εκει στο 10 και να εχεις ανεπτυγμενους μυς στο σωμα σου σχετικο ειναι οπως ειπες αλλα μερικοι νομιζουν πχ οτι ειναι γραμμωμενοι και δεν ειναι. η γραμμωση προυποθετει να εχεις μυικη μαζα και λιγο λιπος τωρα οσο πιο λιγο το λιπος και ανεπτυγμενοι μυες στο σωμα τοσο πιο γραμμωμενος θα φαινεται καποιος
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-05-15 19:43 #254
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι οκ..οπως ειπα κ απο πανω σχετικα ειναι αυτα μιας κ εχω παει κατω απο 10% χωρις να πειναω ,οποτε ξερω οτι γινεται κ με μια σχετικη μυικοτητα πανω μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-05-15 19:45 #255

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    σχετικα ειναι ολα..νατουραλ ξενατουραλ αν ξερεις να τρως αλλα κ να προπονεισαι ,μια χαρα γραμμωνεις χωρις πεινες κλπ..εκτος αν μιλαμε για αγωνιστικη γραμμωση ,που ειναι αλλο πραγμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 17 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 71516171819 ΤελευταίαΤελευταία