Σελίδα 2 από 19 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 278
  1. 24-05-11 19:00 #16
    Προεπιλογή
    terataki γιατι το κανεις αυτο στον εαυτο σου???γιατι να κανεις 16ωρες για να φας??και γιατι να φας μονο 1200 θερμιδες??
    ακομη....πιστευεις οτι εαν φας 1200 θερμιδες σε 8 γευματα μεσα στη μερα και 1200 θερμιδες σε3 γευματα που λεει η διαιτα αυτη θα χασεις λιγοτερο??ή ακομη θα πεινας περισσοτερο??
    δεν εχει σχεση ποσες ωρες κανεις να φας ...ειναι απλα ποσες θερμιδες καις και ποσες θερμιδες προσλαμβανεις...αμα καις περισσοτερες χανεις λιπος...αμα θες να φας 1200θερμιδες σου προτεινω κανε 6 γευματ ατουλαχιστον για να μην πεθανεις της πεινας...καποιες διατες ειναι γρηγορες αλλα ειναι τοσο επιπονες που μετα σου βγαζουν βουλιμιακ συνδρομα...και δεν υπαρχει λογος πραγματικα...
    α και τελος...16 ωρρες νηστικος και μετα αεροβια???/θα καψεις οτι μυικο ιστο εχεις...η χειροτερη ωρα ,η πιο καταβολικη ωρα της ημερας ειναι το πρωι που ξυπναμε επειδη εχουμε κοιμηθει 8 ωρες χωρις να φαμε...θελις οπως και δηποτε αμινοξεα ή πρωτεινη πριν απο τετιου ειδους αεροβια για να σωσεις τη μυικη σου μαζα....
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-05-11 19:02 #17
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο terataki Εμφάνιση μηνυμάτων
    πηγαινε ανοιξε βιβλιο χημειας να δεις, εχει 6,7 ph πολυ κοντινο στο νερο που εχει 7
    ελαφρως οξινο λεγεται αυτο...τεσπα δε θα ασχοληθω αλλο...good luck
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-05-11 19:04 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pepeismenos karga Εμφάνιση μηνυμάτων
    terataki γιατι το κανεις αυτο στον εαυτο σου???γιατι να κανεις 16ωρες για να φας??και γιατι να φας μονο 1200 θερμιδες??
    ακομη....πιστευεις οτι εαν φας 1200 θερμιδες σε 8 γευματα μεσα στη μερα και 1200 θερμιδες σε3 γευματα που λεει η διαιτα αυτη θα χασεις λιγοτερο??ή ακομη θα πεινας περισσοτερο??
    δεν εχει σχεση ποσες ωρες κανεις να φας ...ειναι απλα ποσες θερμιδες καις και ποσες θερμιδες προσλαμβανεις...αμα καις περισσοτερες χανεις λιπος...αμα θες να φας 1200θερμιδες σου προτεινω κανε 6 γευματ ατουλαχιστον για να μην πεθανεις της πεινας...καποιες διατες ειναι γρηγορες αλλα ειναι τοσο επιπονες που μετα σου βγαζουν βουλιμιακ συνδρομα...και δεν υπαρχει λογος πραγματικα...
    α και τελος...16 ωρρες νηστικος και μετα αεροβια???/θα καψεις οτι μυικο ιστο εχεις...η χειροτερη ωρα ,η πιο καταβολικη ωρα της ημερας ειναι το πρωι που ξυπναμε επειδη εχουμε κοιμηθει 8 ωρες χωρις να φαμε...θελις οπως και δηποτε αμινοξεα ή πρωτεινη πριν απο τετιου ειδους αεροβια για να σωσεις τη μυικη σου μαζα....
    την αεροβια θα την βαλω το απογευμα μαλλον γιατι οντως παιζει να υπαρχει προβλημα...θεμα καταβολισμου δεν υπαρχει σε αυτη την διαιτα,βασικα σε καμια δεν υπαρχει αν οι πρωτεινες ειναι επαρκης...οπως βλεπεις αυτη εδω ειναι επαρκης σε πρωτεινη...1600-1700 θερμιδες ειναι σε μερα προπονησης ,και λιγο λιγοτερες σε μερα ξεκουρασης.

    εχω βαλει πανω ενα λινκ αν θες διαβασε το πεπεισμενε
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-05-11 19:54 #19
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο terataki Εμφάνιση μηνυμάτων

    θελω την γνωμη απο ατομα που το χουν δοκιμασει
    φιλε γιατι θες να δοκιμασεις κατι τετοιο περαν την περιεργειας?

    εχεις καμια εντυπωση οτι θα δουλεψει καλυτερα απο μια στανταρ υποθερμιδικη για καψιμο λιπους?

    γιατι αν εχεις,λαθος την εχεις την εντυπωση αυτη..
    οποτε να υποθεσω οτι το κανεις μονο κ μονο απο περιεργεια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-05-11 20:51 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο terataki Εμφάνιση μηνυμάτων
    χεχε,μαλλον εσυ πρεπει να ψαξεις καλυτερα
    η συγκεκριμενη διαιτα αφηνει ενα κενο 16ωρων απο το επομενο γευμα.δηλαδη τρωω 8ωρα το βραδυ το τελευταιο γευμα και το επομενο ειναι το πρωι στης 12. 16 ωρες δηλαδη.
    οχι δεν τιθεται θεμα να ψαξω... απλα το θεωρω τελειως λαθος... και οπως ειπε και ο beef μονο αν το κανεις απο περιεργεια κανεις σωστα...

    απο τη στιγμη που εχω δοκιμασει την υποθερμιδικη και δουλευει πληρως για πιο λογο να κανω κατι τετοιο στο σωμα μου? νομιζω ειναι καταστροφικο, και ξεφευγει απο τα ορια της υγιεινους διατροφης και αθλησης...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-05-11 21:14 #21
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SeXperT Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι δεν τιθεται θεμα να ψαξω... απλα το θεωρω τελειως λαθος... και οπως ειπε και ο beef μονο αν το κανεις απο περιεργεια κανεις σωστα...

    απο τη στιγμη που εχω δοκιμασει την υποθερμιδικη και δουλευει πληρως για πιο λογο να κανω κατι τετοιο στο σωμα μου? νομιζω ειναι καταστροφικο, και ξεφευγει απο τα ορια της υγιεινους διατροφης και αθλησης...
    απο τα ορια υγιεινους διατροφης και ασκησεις ξεφευγεις απο τη στιγμη που ξεκινας το BBing.... δεν πας στο γυμναστηριο απλα για να κανεις 2 σετ με 5κιλα δικεφαλα.... δεν κανεις 15' περπατιμα.... δεν τρως φρουτα λαχανικα και ολες αυτες τις τροφες που λενε οτι ειναι υγιεινες....

    αυτο που κανεις ειναι να σπας την ομεοσταση του οργανισμου σου και να τον πας ενα βημα πιο περα καθε φορα.... δεν ειναι και τοσο υγιεινο να λιωνεις το νευρικο σου σε καθε προπονηση.... δεν ειναι και τοσο υγιεινο να κανεις πολλα κιλα.... δεν ειναι και τοσο υγιεινο να τρως παραπανω θερμιδες για να βαλεις μαζα....

    αρα οσο υγιεινο ειναι να κανεις 6 γευματα αλλο τοσο υγιεινο ειναι να κανεις και 2-3 γευματα...


    η διατροφη ειναι κατι το σχετικο.... ναι μεν υπαρχουν 2-3 γενικοι κανονες αλλα περα απο αυτο δεν υπαρχει τιποτα αλλο.... ο καθενας την προσαρμοζει αναλογα με τον οργανισμο του , τον τροπο ζωης του και τις υποχρεωσεις του....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-05-11 21:56 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο τα ορια υγιεινους διατροφης και ασκησεις ξεφευγεις απο τη στιγμη που ξεκινας το BBing.... δεν πας στο γυμναστηριο απλα για να κανεις 2 σετ με 5κιλα δικεφαλα.... δεν κανεις 15' περπατιμα.... δεν τρως φρουτα λαχανικα και ολες αυτες τις τροφες που λενε οτι ειναι υγιεινες....

    αυτο που κανεις ειναι να σπας την ομεοσταση του οργανισμου σου και να τον πας ενα βημα πιο περα καθε φορα.... δεν ειναι και τοσο υγιεινο να λιωνεις το νευρικο σου σε καθε προπονηση.... δεν ειναι και τοσο υγιεινο να κανεις πολλα κιλα.... δεν ειναι και τοσο υγιεινο να τρως παραπανω θερμιδες για να βαλεις μαζα....

    αρα οσο υγιεινο ειναι να κανεις 6 γευματα αλλο τοσο υγιεινο ειναι να κανεις και 2-3 γευματα...


    η διατροφη ειναι κατι το σχετικο.... ναι μεν υπαρχουν 2-3 γενικοι κανονες αλλα περα απο αυτο δεν υπαρχει τιποτα αλλο.... ο καθενας την προσαρμοζει αναλογα με τον οργανισμο του , τον τροπο ζωης του και τις υποχρεωσεις του....


    Μπραβο ρε παιχτουρα, το bbing(natural ή μη)=υγεια δεν ειναι πανακεια, και δεν ειναι μονο αυτα τα 3 που ειπες ειναι πολλα ακομη, ο στοχος του bber ειναι το bbing οχι η προπονηση και η διατροφη με στοχο την υγεια και τη μακροζωια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-05-11 21:57 #23
    Προεπιλογή
    ^ συμφωνω.

    Οσον αφορα την IF απο μελετες που εχουν γινει δινει και πολυ καλα αποτελεσματα στις εκκρισεις ορμονων, στη λειτουργεια των συστηματων του οργανισμου και εχει αρκετα θετικα αποτελεσματα.

    Απο εκει και περα, οτι βολευει τον καθενα, 2 - 3 - 5 - 10 γευματα..
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-05-11 22:23 #24
    Το avatar του χρήστη gmalamos

    Εγγραφή
    12-03-2010
    Περ.
    Salonica
    Μηνύματα
    2.186
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο terataki Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον,υστερα απο σκεψη θα ακολουθησω μια διαιτα για 1 μηνα να πεσω 2% λιπος.

    λοιπον σε μερα προπονησης θα τρωω λιγο παραπανω,και ξεκουρασης λιγοτερο

    9πμ πρωινη αεροβια

    12πμ .2 αυγα ολοκληρα(για να εχω αμινοξεα κατα την διαρκεια της προπονησης,μιας και δεν μπορω να παρω BCAA),και 5 κουταλιες σουπας κουακερ
    3πμ .προποπονηση
    4πμ .αμεσως μετα.5γρ κρεατινη/1κ.σ γλυκοζη αναμιγμενα σε 600 μλ γαλα,1 κεσε τονο,400γρ μπιφτεκι/κοτοπουλο,1 πολιβιταμινη
    8πμ . 200γρ γιαουρτι,πρασινη σαλατα με 1 κσ λαδι
    αυτα σε μερα προπονησης.

    σε μερα ξεκουρασης παει ετσι

    9πμ αεροβια
    12 πμ .5γρ κρεατινη αναμιγμενη σε 300μλ γαλα,300γρ μπιφτεκι/κοτοπουλο,πρασινη σαλατα με 1κσ λαδι,1 πολιβιταμινη
    4πμ 2 ολοκληρα αυγα,,πρασινη σαλατα με 1κσ λαδι
    6πμ 200γρ γιαουρτι,πρασινη σαλατα με 1κσ λαδι

    θελω την γνωμη απο ατομα που το χουν δοκιμασει
    Εγω παντως δν νομιζω να ακουσεις γνωμη απο ατομα που το χουν κανει..Το κοβω να εχουν μεταναστευσει ηδη!
    I love .
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-05-11 23:29 #25
    Προεπιλογή
    Αδερφε αν πριν ετρωγες καθε 3 ωρες μην πας κατευθειαν σε αυτην την διαιτα,απλα δεν παιζει να την παλεψεις.
    Εδω εγω θυμαμαι οταν το γυρισα απο 6 γευματα σε 3 και ετρωγα(τρωω) καθε 6 ωρες,στο 3ωρο αντε στο 4ωρο ειχα λιωσει στην πεινα,και μεχρι να το συνηθισω μου πηρε κανα διβδομαδο...Και αυτο σε ισο/υπερθερμιδικη διατροφη...Φαντασου εσυ να ξεκινησεις μονομιας 16ωρη νηστεια και μαλιστα σε διαιτα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αντωνης : 24-05-11 στις 23:33
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-05-11 04:29 #26
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο τα ορια υγιεινους διατροφης και ασκησεις ξεφευγεις απο τη στιγμη που ξεκινας το BBing.... δεν πας στο γυμναστηριο απλα για να κανεις 2 σετ με 5κιλα δικεφαλα.... δεν κανεις 15' περπατιμα.... δεν τρως φρουτα λαχανικα και ολες αυτες τις τροφες που λενε οτι ειναι υγιεινες....

    αυτο που κανεις ειναι να σπας την ομεοσταση του οργανισμου σου και να τον πας ενα βημα πιο περα καθε φορα.... δεν ειναι και τοσο υγιεινο να λιωνεις το νευρικο σου σε καθε προπονηση.... δεν ειναι και τοσο υγιεινο να κανεις πολλα κιλα.... δεν ειναι και τοσο υγιεινο να τρως παραπανω θερμιδες για να βαλεις μαζα....

    αρα οσο υγιεινο ειναι να κανεις 6 γευματα αλλο τοσο υγιεινο ειναι να κανεις και 2-3 γευματα...


    η διατροφη ειναι κατι το σχετικο.... ναι μεν υπαρχουν 2-3 γενικοι κανονες αλλα περα απο αυτο δεν υπαρχει τιποτα αλλο.... ο καθενας την προσαρμοζει αναλογα με τον οργανισμο του , τον τροπο ζωης του και τις υποχρεωσεις του....
    Iσχύουν αυτά που λες αλλά μην παραβλέπουμε και τη συμβολή της γυμναστικής στην βελτίωση της υγείας. Αυξημένη έκκριση ορμονών όπως η τεστοστερόνη, καλύτερη καρδιαγγειακή υγεία, πρόληψη καρκίνου και εγκεφαλικών επεισοδίων,μικρότερη ευαισθησία στην ινσουλίνη και πολλά άλλα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-05-11 08:27 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    η διατροφη ειναι κατι το σχετικο.... ναι μεν υπαρχουν 2-3 γενικοι κανονες αλλα περα απο αυτο δεν υπαρχει τιποτα αλλο.... ο καθενας την προσαρμοζει αναλογα με τον οργανισμο του , τον τροπο ζωης του και τις υποχρεωσεις του....

    οπως το ειπες. ο καθενας κατι οτι μπορει, και οτι εχει θεσει σαν στοχο, αλλα μην μου λες οτι σε λιγο θα μας συγκρινεις και με καποιον που πινει, ξενυχταει και τρωει ολη μερα απο εξω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-05-11 08:54 #28
    Προεπιλογή
    παιδια εννοειτε πως ολες οι υποθερμιδικες διαιτες δουλευουν...εφτασα 9% λιπος και τωρα θελω να δοκιμασω κατι αλλο...παντως απο θεμα πεινας νιωθω μια χαρα...αφου εφαγα 1000 θερμιδες μεταπροπονητικο δεν ειχα πεινασει καθολου μα καθολου...και ειναι πολυ βολικο,βαρεθηκα να καθομαι καθε 3ωρες να κοβω σαλατες να μαγειρευω να ρανω και να σκεφτομαι καθε λιγο κ λιγακι ποτε θα φαω το επομενο γευμα...θα το δοκιμασω 1 μηνα και θα σας πω εντυπωσεις...

    σε μερες προπονησης ο υδατανθρακας θα ειναι ψηλα,για μεγιστη αποκατασταση και ενεργεια,και σε μερες ξεκουασης θα τρωω παλι 3 γευματα με λιγο περισοτερο λιπος,και πολυ μειωμενο υδατανθρακα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη terataki : 25-05-11 στις 08:56
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-05-11 09:11 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο terataki Εμφάνιση μηνυμάτων
    βαρεθηκα να καθομαι καθε 3ωρες να κοβω σαλατες να μαγειρευω να ρανω και να σκεφτομαι καθε λιγο κ λιγακι ποτε θα φαω το επομενο γευμα...
    Ώρες ώρες είναι γμσ τα..
    Αντέ να μας πείς αποτέλεσματα. Είμαι περίεργος. Αν και δε νομίζω να άντεχα τόσες ώρες χωρίς φαγητό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-05-11 10:50 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jumaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ώρες ώρες είναι γμσ τα..
    Αντέ να μας πείς αποτέλεσματα. Είμαι περίεργος. Αν και δε νομίζω να άντεχα τόσες ώρες χωρίς φαγητό.
    φιλε μου αμα το κανεις θα δεις οτι δεν θα πεινας εφαγα χτες το βραδυ 8ωρα το τελευταιο γευμα και δεν πειναω καθολου ακομα...και σε 1 ωρα εχω το 1ο γευμα της μερας
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 19 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία