Σελίδα 35 από 56 ΠρώτηΠρώτη ... 25333435363745 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 511 έως 525 από 835
  1. 09-04-12 00:32 #511
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλία φοβερός! Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι όσο 'ψάχνω' το site διαπιστώνω ότι όλοι οι μεγάλοι πρωταθλητές μας, πέρα από τη σωματική τους διάπλαση έχουν κυρίως αδαμάντινο χαρακτήρα και μιλούν με σεβασμό και ζεστασιά για τις παλιές εποχές και τους συναθλητές τους! Αυτό έρχεται σε απόλυτη αντίθεση με το στερεότυπου του 'φουσκωτού' που συμπεριφέρεται λες και είναι ο Θεός (εντός και εκτός gym), και νομίζω πώς έχει προσδώσει αρνητική εντύπωση στο ευρύ κοινό. Επίσης ρε παιδιά σοβαρά μιλάμε???????? Έχει έρθει ο αγαπημένος μου Mr. Olympia Lee Haney στην Ελλάδα? Ρε γαμώτο τί ένδοξες στιγμές έχεται ζήσει εσείς οι παλαιότεροι...σας ζηλεύω! Εγώ ένα Kovacs είχα δει τότε στην ATHLETIKA και είχα μείνει άγαλμα! Επίσης είδα και τον Dorian όταν είχε έρθει για σεμινάριο στη Λάρισα και έπειτα στην Αθήνα για promotion της εταιρείας συμπληρωμάτων του. Άν και είχε σταματήσει το αγωνιστικό ΒΒ ήταν καλός, και ΚΥΡΙΟΣ, ευγενικότατος. Τότε στη Λάρισα gest-poser ήταν ο Ernie Taylor....τα τρικέφαλα του ήταν σαν πεπόνια. Πολύ cool τύπος και ο Ernie!
    κανονικα δεν πρέπει να κάνει καθόλου εντύπωση αυτό , όταν κάτι είναι κάποιος και τόχει δεν χρειάζετε να το παίζει και είναι απλός , όποιος το παίζει κάποιος ποτε δεν πρόκειτε να γίνει .

    και είπαμε επειδη εγω έκανα ββ και βγήκα μερικές φορες πρωταθλητής δεν μου λέει τίποτε , καθένας το έχω ξαναπεί σε κάποιο τομέα μπορεί να είναι καλός αλλα να μην έχει δημοσιότητα .

    επίσης ενας που υποτίθετε είναι γνώστης του αθλήματος και πρωταθλητής , επειδή το αντιπροσωπεύει θα πρέπει να δείνει και σωστα δείγματα γραφής και όχι να το παίζει σωστός αλλα να έχει ιδεολογία και απο τα λάθη του εφόσον έχει μάθει και έχει εμπειρία να την μεταδώσει στοι βαθμό που μπορεί και στούς επόμενους /

    εγω το έχω ξαναπεί τίποτε δεν έκανα στο ββ αν δεν πάθαινα το ατύχημα το 89 παραμονη πρωτοχρονιάς που παρα λίγο να μείνω ανάπηρος ,θα συνέχηζα και θα έφτανα ψηλα γιατι με βοηθούσε το σώμα μου αλλα στάθηκα άτυχος, αλλα μπορεί και τυχερός και λέω τυχερός γιατι με την εξέλιξη του ββ και τις τρελές μάζες θα έπρεπε και γω να μπώ σ αυτη την διαδικασία , γιατι αλλιώς γνώρησα το ββ πριν 30 χρόνια και αλλιώς εξελίχτηκε , εγω ήμουν πιο ρεαλιστής .

    γι αυτο αν δείτε πολλοί πρωταθλητες και σε άλλα αθλήματα που έχουν παιδεία αθλητική δεν είναι ψηλομύτες αλλα απλοί και προσιτοί άνθρωποι
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-04-12 01:13 #512
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανονικα δεν πρέπει να κάνει καθόλου εντύπωση αυτό , όταν κάτι είναι κάποιος και τόχει δεν χρειάζετε να το παίζει και είναι απλός , όποιος το παίζει κάποιος ποτε δεν πρόκειτε να γίνει .

    και είπαμε επειδη εγω έκανα ββ και βγήκα μερικές φορες πρωταθλητής δεν μου λέει τίποτε , καθένας το έχω ξαναπεί σε κάποιο τομέα μπορεί να είναι καλός αλλα να μην έχει δημοσιότητα .

    επίσης ενας που υποτίθετε είναι γνώστης του αθλήματος και πρωταθλητής , επειδή το αντιπροσωπεύει θα πρέπει να δείνει και σωστα δείγματα γραφής και όχι να το παίζει σωστός αλλα να έχει ιδεολογία και απο τα λάθη του εφόσον έχει μάθει και έχει εμπειρία να την μεταδώσει στοι βαθμό που μπορεί και στούς επόμενους /

    εγω το έχω ξαναπεί τίποτε δεν έκανα στο ββ αν δεν πάθαινα το ατύχημα το 89 παραμονη πρωτοχρονιάς που παρα λίγο να μείνω ανάπηρος ,θα συνέχηζα και θα έφτανα ψηλα γιατι με βοηθούσε το σώμα μου αλλα στάθηκα άτυχος, αλλα μπορεί και τυχερός και λέω τυχερός γιατι με την εξέλιξη του ββ και τις τρελές μάζες θα έπρεπε και γω να μπώ σ αυτη την διαδικασία , γιατι αλλιώς γνώρησα το ββ πριν 30 χρόνια και αλλιώς εξελίχτηκε , εγω ήμουν πιο ρεαλιστής .

    γι αυτο αν δείτε πολλοί πρωταθλητες και σε άλλα αθλήματα που έχουν παιδεία αθλητική δεν είναι ψηλομύτες αλλα απλοί και προσιτοί άνθρωποι
    Έχεις δίκιο Ηλία. Ο πρωταθλητής γίνεται και χαίρει της εκτίμησης όλων όταν συγκεντρώνει εκτός των σωματικών και τα απαραίτητα στοιχεία στον χαρακτήρα του. Αυτό διαβάζω και στα ξένα forum όπου όλοι μιλούν με σεβασμό για την αφρόκρεμα των 'πατριαρχών' του ΒΒ (Park, Pearl, Reeves, Sipes, Draper και άλλους).
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-04-12 18:40 #513
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    προχθές το πάσχα που ήμουν στη μανα μου στο χωριό βρήκα κάτι φωτο απο το 86 που τις είχε κρατημένες και ήμουν σε δείλημα να τις βάλω η όχι, γιατι μιάς και στο ξεκίνημα με 3-4 μήνες προπόνηση ήμουν χάλιας , αλλα τις βάζω μόνο και μόνο να επιβεβαιώσω αυτα που λέω ότι αν βοηθάει ο σωματότυπος μπορεί κάποιος και μύς να κάνει και γράμωση χωρίς δίαιτα , οι φωτο είναι σε περίοδο όγκου υποτίθετε , διατροφή όγκου καθαρα και παρ όλο που η ποιότητα δεν είναι καλή λόγω παλαιότητας και κακής ποιότητας φωτο της εποχής , φαίνετε κάποια γράμωση που σε καλύτερη ανάλυση θα έδειχνε καλύτερα , είναι πρίν τον πρώτο αγώνα το 86 στην καβάλα
    Όνομα: img004.jpg Εμφανίσεις: 991 Μέγεθος: 124,1 KB
    Όνομα: img002.jpg Εμφανίσεις: 1454 Μέγεθος: 117,3 KB
    Όνομα: img003.jpg Εμφανίσεις: 1281 Μέγεθος: 127,0 KB
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-04-12 19:11 #514
    Προεπιλογή
    σε τι ηλικία αν επιτρέπεται είσαι εκεί?? απλα για πες ποσο καιρο λύγιζες σιδερα για να φτάσεις σε εκείνο το σταδιο και προπόνηση.καλουπαρα
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-04-12 19:17 #515
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aqua_bill Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε τι ηλικία αν επιτρέπεται είσαι εκεί?? απλα για πες ποσο καιρο λύγιζες σιδερα για να φτάσεις σε εκείνο το σταδιο και προπόνηση.καλουπαρα
    μόλις είχα απολυθεί απο τον στρατό 20 μισό γιατι είχα υπηρετήσει 12μηνο σαν προστάτης και όπως ανέφερα σε γυμναστήριο είχα 3-4 μηνες,
    πρίν έκανα μονο μονόζυγο κάμψεις και με κάτι τσιμεντένια βάρη περιστασιακά , διατροφη ότι νάναι ποιός ήξερε τότε απο διατροφές και καταχρήσεις , ενοώ ρετσίνες και ούζα σύνεφο με το φαγητό γι αυτο και οι φλέβες , όταν πήγα στο γυμναστήριο μετα απο 1 μήνα με έψηνε ο ιδιοκτήτης να κατεβω σε αγώνες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-04-12 19:22 #516
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    μόλις είχα απολυθεί απο τον στρατό 20 μισό γιατι είχα υπηρετήσει 12μηνο σαν προστάτης και όπως ανέφερα σε γυμναστήριο είχα 3-4 μηνες,
    πρίν έκανα μονο μονόζυγο κάμψεις και με κάτι τσιμεντένια βάρη περιστασιακά , διατροφη ότι νάναι ποιός ήξερε τότε απο διατροφές και καταχρήσεις , ενοώ ρετσίνες και ούζα σύνεφο με το φαγητό γι αυτο και οι φλέβες , όταν πήγα στο γυμναστήριο μετα απο 1 μήνα με έψηνε ο ιδιοκτήτης να κατεβω σε αγώνες
    τι ενοειτε γιαυτο και οι βλεβες;;
    No pain..No gain
    No excuses
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-04-12 19:24 #517
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Silvester Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι ενοειτε γιαυτο και οι βλεβες;;
    ενοώ αν είσαι αδύνατος με ψιλή επιδερμίδα και πίνεις κανενα ξύδι (που δεν θεωρείτε σωστό σε μορφή κατάχρησης ) οι φλέβες πετάγονται λόγω υπεραιμίας απο το αλκοόλ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-04-12 19:28 #518
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενοώ αν είσαι αδύνατος με ψιλή επιδερμίδα και πίνεις κανενα ξύδι (που δεν θεωρείτε σωστό σε μορφή κατάχρησης ) οι φλέβες πετάγονται λόγω υπεραιμίας απο το αλκοόλ
    α οκ ευχαριστω παντος φοβερες φωτογραφιες ...!!!
    No pain..No gain
    No excuses
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-04-12 19:39 #519
    Προεπιλογή
    Γειά σου Ηλία!!!!
    Αυτες τις φώτο πρεπει να βλέπουμε ολοι για να καταλαβαίνουμε οτι και το bodybuilding ειναι ενα αθλημα που πρεπει να "το 'χεις" που λενε!! Να εχεις τα γονιδια, τον σωματοτυπο πρωτα απ ολα. Πρωταθλητης γεννιέσαι , και αφου κοπιάσεις σ αυτο που αγαπας, φτάνεις παντα ψηλά
    Οταν με προπόνηση 4-5 μηνών σχηματίζεται έτσι ενα σώμα, τότε γρήγορα 8α μπορούσε κάποιος να μαντέψει τί θα επακολουθήσει μετα απο χρόνια προπόνησης!! Και πόσο μαλλον για εναν ανθρωπο που αγαπαει το αθλημα και έχει μεράκι οπως ο Ηλίας
    Καρυπίδης Χρήστος
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-04-12 20:28 #520
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m3ssias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σου Ηλία!!!!
    Αυτες τις φώτο πρεπει να βλέπουμε ολοι για να καταλαβαίνουμε οτι και το bodybuilding ειναι ενα αθλημα που πρεπει να "το 'χεις" που λενε!! Να εχεις τα γονιδια, τον σωματοτυπο πρωτα απ ολα. Πρωταθλητης γεννιέσαι , και αφου κοπιάσεις σ αυτο που αγαπας, φτάνεις παντα ψηλά
    Οταν με προπόνηση 4-5 μηνών σχηματίζεται έτσι ενα σώμα, τότε γρήγορα 8α μπορούσε κάποιος να μαντέψει τί θα επακολουθήσει μετα απο χρόνια προπόνησης!! Και πόσο μαλλον για εναν ανθρωπο που αγαπαει το αθλημα και έχει μεράκι οπως ο Ηλίας
    γειά σου ρε Χρηστάρα να σαι καλα , σε όλα τα αθλήματα μετράει το ταλέντο και ο καθένας με προσπάθεια μπορεί να φτάσει ψηλά απλα το ταλέντο με λιγότερες θυσίες και εξτρίμ πράγματα μπορεί να διακρηθεί , αλλα το σωστο είναι με δεδομένη την θέληση και όρεξη , να ασχολείτε αγωνιστικά κάποιος με το άθλημα που του ταιριάζει και του αρέσει , εμείς τότε αγγίζαμε την υπερβολή με τις προπονήσεις
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-04-12 21:11 #521
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m3ssias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σου Ηλία!!!!
    Αυτες τις φώτο πρεπει να βλέπουμε ολοι για να καταλαβαίνουμε οτι και το bodybuilding ειναι ενα αθλημα που πρεπει να "το 'χεις" που λενε!! Να εχεις τα γονιδια, τον σωματοτυπο πρωτα απ ολα. Πρωταθλητης γεννιέσαι , και αφου κοπιάσεις σ αυτο που αγαπας, φτάνεις παντα ψηλά
    Οταν με προπόνηση 4-5 μηνών σχηματίζεται έτσι ενα σώμα, τότε γρήγορα 8α μπορούσε κάποιος να μαντέψει τί θα επακολουθήσει μετα απο χρόνια προπόνησης!! Και πόσο μαλλον για εναν ανθρωπο που αγαπαει το αθλημα και έχει μεράκι οπως ο Ηλίας
    καλα τα λεει ο μεσιας, βεβαια αν ο λυκος ειχε και λιγο χαρακτηρα και δεν ηταν παλιοποιότητα θα ηταν καλυτερα αλλα τη να κανεις στην ζωη δεν μπορεις να τα εχεις ολα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-04-12 21:14 #522
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα τα λεει ο μεσιας, βεβαια αν ο λυκος ειχε και λιγο χαρακτηρα και δεν ηταν παλιοποιότητα θα ηταν καλυτερα αλλα τη να κανεις στην ζωη δεν μπορεις να τα εχεις ολα.
    πάντα με την γλυκειά κουβέντα ο Φώτης , πευκόμελο έφαγες πάλι μου φαίνετε παλιοπικραγκουριά
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-04-12 21:30 #523
    Προεπιλογή
    Αν ρε Ηλια μονο με 3 4 μηνες γημναστηριο κ λιγο μονοζυγο κ καμψεις πριν ,ησουν ετσι ! Τι να πω;
    Eιναι αυτο που λεμε τοχεις.
    Το μονο κακο ειναι που μπορει να μας δημιουργησεις κανενα ψυχολογικο προβλημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-04-12 21:50 #524
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ρε Ηλια μονο με 3 4 μηνες γημναστηριο κ λιγο μονοζυγο κ καμψεις πριν ,ησουν ετσι ! Τι να πω;
    Eιναι αυτο που λεμε τοχεις.
    Το μονο κακο ειναι που μπορει να μας δημιουργησεις κανενα ψυχολογικο προβλημα
    σιγα ρε Χρήστο λές και ήμουν κανένα τέρας με τα ρούχα ούτε φαινόμουν καθόλου , ο καθένας μπορεί να γίνει έτσι άλλος με περισσότερη προσπάθεια άλλος με λιγότερη , απλα εγω επειδη έλεγα κατα καιρούς κάποια πράγματα στο φόρουμ , έβαλα αυτες τις φωτο μόνο και μόνο να αποδείξω τα λεγόμενά μου ο αδερφός μου που ποτε στη ζωή του δεν έχει γυμναστεί και μάλιστα βάζει τοσο αλάτι στα φαγητα που με προκαλεί αηδία , είναι θεόστεγνος με κοιλιακούς ,είναι στον άνθρωπο , έχω δεί και κατεβάσει σε αγώνες παρόμοιες περιπτώσεις την δεκαετεία του 80 , όπως και απο το 95 και μετα που κατέβαινε ο Αργυράκης και κέρδιζε μόνο με το καλούπι πολύ πιο τεράστιους αθλητές .

    στούς αγώνες επειδη έκανα δίαιτα όπως όλοι και το θεωρούσαμε απαραίτητο , γινόμουν χάλια μάζευα πολύ και ας είναι καλά ο αδερφικός μου φίλος ο Γιάννης Ελευθεριάδης που με έλεγε ρε συ δεν θα κάνεις δίαιτα , απλα θα προσέχεις με τούς υδατάνθρακες να διώχνεις τα νερα , δηλαδή μόνο στέγνωμα και θα κατεβαίνεις σε αγώνες και έτσι έκανα , το πολύ πολύ λίγο διατροφή για ψυχολογικούς λόγους περισσότερο , ποτε μα ποτε δεν έχω κόψει την σαβούρα απο την διατροφή μου , όποτε δοκίμασα να το κάνω γινόμουν χάλια , μόνο μετα τα 40 έκανα 1-2 μήνες δίαιτα , αλλα μην ξεχνάμε ότι η προπόνήσεις ήταν μαραθώνιες τότε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-04-12 22:21 #525
    Προεπιλογή
    Αυτο εννοω , τερας δεν ησουν ,αλλα βλεποντας μερικα παιδια που παρουσιαζονται στο forum με φωτο για να παρουν γνωμες , κ με περισοτερο χρονο προπονησης ,καταλαβαινεις οτι δεν εχουν τα γονιδια και θελουν μεγαλητερη προσπαθεια για κατι καλητερο.
    Που να δεις εμενα σε ηλικια 16 χρονων ,που ξεκινησα με bul woker κ μετα με τσιμεντενια βαρη ,που ημουν σαν παχυς σκελετος. Ετρωγα οτι σαβουρα μπορεις να φανταστεις (τα πρωινα του χειμωνα,ποδαρακι βραστο) για να παρω ογκο .
    Το αποτελεσμα ηταν να περνω λιγο ογκο ,αλλα οι κοιλιακοι ,κοιλιακοι.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 35 από 56 ΠρώτηΠρώτη ... 25333435363745 ... ΤελευταίαΤελευταία