Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 36
  1. 01-10-13 15:28 #16
    Προεπιλογή
    γιατι να παρεις νιτρικο απο τη στιγμη που δε παιζεις με βαρη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-10-13 15:28 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fringe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η γλουταμινη δεν θα σε πειραξει για κανενα λογο... βεβαια δεν βρισκω και τον λογο που την πηρες... Τελος παντων... για το "νιτρικο" πηγαινετο να το δει ο γιατρος καλυτερα...
    Πιστευεις δεν θα με βοηθησει πουθενα; Κανω ταχυτητα εγω και μου λεει αυτα τα 2 πρεπει να ειναι η βαση μου. Πηρα τηλεφωνο τον γιατρο και λεει δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαι. Δεν ξερω. Εσεις τι πιστευετε; Να ξεκινησω τιποτα; Μονο νιτρικο; Και τα 2; Στο ιντερνετ διαβαζα για το νιτρικο και το g6pd και ειπα α ρωτησω εδω που ειστε ειδικοι σε αυτα τα θεματα. Με τον υψηλο αιματοκριτη υπαρχει θεμα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-10-13 15:29 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stone garden Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι να παρεις νιτρικο απο τη στιγμη που δε παιζεις με βαρη?
    ισως επειδη του ειπα κανω μια φορα την βδομαδα βαρη μου το εβαλε
    Εσεις τι λετε να ξεκινησω;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-10-13 15:33 #19
    Προεπιλογή
    Καλυτερα να πιεις 1 καφεδακι να παρεις μια μονοϋδρικη κρεατινη... Αλλα αφου το πηρες τωρα καταναλωσετο εκτος και αν μπορεις να το πας πισω... Και αν μπορεις να τα πας και τα 2 πισω πηγαινετα και παρε μια πολυβιταμινη , ω3 και βιταμινη C !
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-10-13 15:56 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fringe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλυτερα να πιεις 1 καφεδακι να παρεις μια μονοϋδρικη κρεατινη... Αλλα αφου το πηρες τωρα καταναλωσετο εκτος και αν μπορεις να το πας πισω... Και αν μπορεις να τα πας και τα 2 πισω πηγαινετα και παρε μια πολυβιταμινη , ω3 και βιταμινη C !
    Ναι μπορω να τα παω πισω. Μου το ειπε και ο ιδιος. Αλλα με τι δικαιολογια; Και αν του πω θελω αυτο και αυτο θα αρχισει να λεει ''αυτο ειναι που χρειαζεσαι και μπλα μπλα''
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-10-13 16:05 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panos_6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μπορω να τα παω πισω. Μου το ειπε και ο ιδιος. Αλλα με τι δικαιολογια; Και αν του πω θελω αυτο και αυτο θα αρχισει να λεει ''αυτο ειναι που χρειαζεσαι και μπλα μπλα''
    Ασε τι λεει αυτος... Και δεν καταλαβα αφου πληρωνεις θα παρεις οτι θελεις σιγα αυτο ελειπε να σου επιβαλει ο υπαληλος τι θα βαλεις στο σωμα σου... Αφου μπορεις πηγαινε και παρε αυτα που σου ειπα...

    απο πολυβιταμινη πρωτιμησε την Optimen απο ω3 , On FishOil ή Universal fish oil , απο βιταμινη C On και αν παρεις και μονοϋδρικη κρεατινη παρε On ή Universal ή Gaspari ή Dymatize


    Και να ξερεις οι υπαλληλοι συνηθως πουλανε αυτα που η εταιρια τους λεει να προωθησουν...ή πολυ απλα ειναι ιμημαθεις και το παιζουν ξερολες και σου πουλανε οτι μ@λακια υπαρχει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-10-13 16:29 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fringe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασε τι λεει αυτος... Και δεν καταλαβα αφου πληρωνεις θα παρεις οτι θελεις σιγα αυτο ελειπε να σου επιβαλει ο υπαληλος τι θα βαλεις στο σωμα σου... Αφου μπορεις πηγαινε και παρε αυτα που σου ειπα...

    απο πολυβιταμινη πρωτιμησε την Optimen απο ω3 , On FishOil ή Universal fish oil , απο βιταμινη C On και αν παρεις και μονοϋδρικη κρεατινη παρε On ή Universal ή Gaspari ή Dymatize


    Και να ξερεις οι υπαλληλοι συνηθως πουλανε αυτα που η εταιρια τους λεει να προωθησουν...ή πολυ απλα ειναι ιμημαθεις και το παιζουν ξερολες και σου πουλανε οτι μ@λακια υπαρχει...
    και αυτα που λες που θα με βοηθησουν το καθενα; να ξερω τουλαχιστον τι μου γινεται οταν του τα ζητησω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-10-13 17:25 #23
    Προεπιλογή
    H πολυβιταμινη θωρακιζει τν οργανισμο σου , η βιταμινη C ειναι αντιοξιδωτικο , τα ω3 βοηθανε σε πολλα πραγματα , στο μυαλο , στην καρδια , στο τριχομα και σε πολλα αλλα... Ειναι βασικο συμπληρωμα...
    Η μονοϋδρικη κρεατινη κυριος θα σου δωση δυναμη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-10-13 18:18 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panos_6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισως επειδη του ειπα κανω μια φορα την βδομαδα βαρη μου το εβαλε
    Εσεις τι λετε να ξεκινησω;
    Αμα ανεβασεις τις προπονησεις με βαρη κρατα τα αλλιως δεν υπαρχει λογος χρησης τους. οσο για το g6pd εχω ακριβως το ιδιο και δεν εχω παθει τιποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-10-13 18:53 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stone garden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα ανεβασεις τις προπονησεις με βαρη κρατα τα αλλιως δεν υπαρχει λογος χρησης τους. οσο για το g6pd εχω ακριβως το ιδιο και δεν εχω παθει τιποτα.
    Δεν υπαρχει λογο και να ανεβασει τις προπονησεις να παρει αυτα τα συμπληρωματα στο επιπεδο που ειναι τωρα ενω του λοιπουν τα βασικα....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-10-13 21:37 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fringe Εμφάνιση μηνυμάτων
    H πολυβιταμινη θωρακιζει τν οργανισμο σου , η βιταμινη C ειναι αντιοξιδωτικο , τα ω3 βοηθανε σε πολλα πραγματα , στο μυαλο , στην καρδια , στο τριχομα και σε πολλα αλλα... Ειναι βασικο συμπληρωμα...
    Η μονοϋδρικη κρεατινη κυριος θα σου δωση δυναμη...
    φιλε νομιζω πως με επεισες. θα παω αυριο το μεσημερι. απλα μπορεις να μου πεις σε τι τιμες ολα κυμαινονται αυτα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-10-13 21:38 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fringe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπαρχει λογο και να ανεβασει τις προπονησεις να παρει αυτα τα συμπληρωματα στο επιπεδο που ειναι τωρα ενω του λοιπουν τα βασικα....
    Κοιτα εγω κανω τρεξιμο γυρω στα 3-5 χιλιομετρα και μετα πολλα στριντ. Βαρη κανω που και που. Συνηθως μεσα στην χρονια ανεβαζω ενταση και κανω 2 με 3 φορες την εβδομαδα. Για αρχη θα ξεκινησω με αυτα που μου ειπε ο φιλος ο απο πανω και μετα εδω θα ειμαστε να ξανα συζητησουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-10-13 22:34 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panos_6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα εγω κανω τρεξιμο γυρω στα 3-5 χιλιομετρα και μετα πολλα στριντ. Βαρη κανω που και που. Συνηθως μεσα στην χρονια ανεβαζω ενταση και κανω 2 με 3 φορες την εβδομαδα. Για αρχη θα ξεκινησω με αυτα που μου ειπε ο φιλος ο απο πανω και μετα εδω θα ειμαστε να ξανα συζητησουμε.
    Τι εννοεις θα συνεχισεις με αυτα απο πανω? Με αυτα που εχεις τωρα εννοεις? Α ναι τζαμπα ο χρονος που καθησα κια σου εξιγησα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-10-13 00:06 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fringe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοεις θα συνεχισεις με αυτα απο πανω? Με αυτα που εχεις τωρα εννοεις? Α ναι τζαμπα ο χρονος που καθησα κια σου εξιγησα...
    χαχα τα εχασα πριν με τοσες απαντησεις. εσενα εννοουσα οταν ειπα φιλο απο πανω. οτι θα παρω αυτα που ειπες και για αυτο σε ρωτησα και για τις τιμες κιολας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-10-13 00:04 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stone garden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα ανεβασεις τις προπονησεις με βαρη κρατα τα αλλιως δεν υπαρχει λογος χρησης τους. οσο για το g6pd εχω ακριβως το ιδιο και δεν εχω παθει τιποτα.
    >κοκκινη καρτα φιλε μου!

    νιτρικο οξυ και πολιβιταμινες και βιταμινη c απαγορευοντε.
    μπορεις να παρεις ΜΟΝΟ αργινινη και μονο αμινοξεα που δεν αυξανουν το νιτρικο οξυ στο σωμα ως συνδιασμος.

    γραφεις οτι εχεις παρει και δεν επαθες τιποτα...και αυτο ειναι το σημαντικοτερο λαθος σου,
    ενας ανθρωπος οταν εχει ελλειψη g6pd και αναλογα σε τι βαθμο παντα...εχει διαφορετικες χημικες διαδικασιες στο σωμα του.ξερεις οτι δεν μεταβολιζει σωστα τα σαγχαρα?
    δεν ειναι αρρωστος!!!!
    αν παρεις βιταμινη c θα παθεις καποιου βαθμου αιμολυση μονο που δεν θα το καλαλαβεις ποτε...αν παρεις διαφορες αλλες ουσιες παλι θα παθεις αλλα δεν θα το καταλαβεις,,ισως απλα νιωσεις μια μερα απλα κουρασμενος η οτι σε περιτρυγοριζει ιωση...ομως τιποτα παραπανω εκτος αν παρεις χημικη ουσια οπως ασπιρινες κτλ..γι αυτο εχεις την λιστα με τα φαρμακα και τα κουκια....δεν σημαινει οτι θα πεθανεις ντε και καλα..
    το προβλημα ειναι ομως αλλου...αν παθενεις τετοιες αιμολυσεις συχνα θα εχεις αρθρηστικα προβληματα τα επομενα χρονια μετα τα 45 σου,,,διαβητης,,σκληρηνση ισως..και αλλα πολλα...για αυτο σταματα χτες αυτα που παιρνεις.
    αν πας και κανεις εξετασει χολυεριθρινης και την δεις δυο φορες πανω μην εκπλαγεις,,απλα εχεςις συνεχεια αιμολυσι μικρου βαθμου...
    υπαρχει μια σελιδα στο φβ απο σαιτ στην αμερικη εκει μπορειτε να ρωτησετε πολλα και θα απογοητευτητε γιατι στην ελλαδα δεν εχουν ιδεα
    γλουταμινη κανενα προβλημα..αμινοξεα απλα κανενα...βιταμινη c οχι με τιποτα...κρεατινη κανενα προβλημα.προσοχη σε ολα τα σκευασματα μακρυα απο λεκιθινη σογιας

    https://www.facebook.com/pages/g6pdd...52462211460434
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία