Σελίδα 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 226 έως 240 από 240
  1. 16-05-17 18:14 #226
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα και από μένα.. Βαγγέλη ουσιαστικα προτεινεις καποιος να παρακολουθησει το σεμιναριό της HNFC από κοντά στα Ελληνικά;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-10-17 09:31 #227
    Προεπιλογή
    Αυτή την στιγμή ποια πιστεύεται είναι η καλύτερη σχολή grafts ή studio one ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-10-17 09:53 #228
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitris X. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την στιγμή ποια πιστεύεται είναι η καλύτερη σχολή grafts ή studio one ;

    Απο την ερευνα που εχεις κανει εσυ, ποια τα υπερ και ποια τα κατα της καθε σχολης κατα τη γνωμη σου? Ποια η διαφορα στα διδακτρα?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-10-17 08:22 #229
    Προεπιλογή
    Η διαφορά στα δίδακτρα είναι περίπου της τάξης των 500 ευρώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-10-17 19:20 #230
    Προεπιλογή
    Ξέρει κάποιος αν λειτουργεί κανονικά η επίσημη παγκόσμια ιστοσελίδα της Ακαδημίας IFBB www.ifbbeducation.com ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-02-18 21:00 #231
    Προεπιλογή ΙΕΚ ή σχολή personal trainer και άλλες απορίες...
    Γειά σας, είμαι ανάμεσα σε ΙΕΚ και σχολή για personal trainer. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι κυρίως η επαγγελματική αποκατάσταση ( Έχω σχέση με τον αθλητισμό εννοείται). Αυτά που θέλω να ρωτήσω είναι τα εξής:
    1. Χωρίς χαρτί τεφφα ή ιεκ πόσο πιθανό είναι να βρώ εργασία;
    2. Υπάρχουν εργασίες ή είναι κορεσμένο επάγγελμα εν έτη 2018;
    3. Είναι σωστό ως σκεπτικό να πάω πρώτα σε μία σχολή personal ώστε να βρώ άμεσα μία εργασία και να μπορέσω έπειτα να σπουδάσω και σε ένα ιεκ για να έχω και ένα καλύτερο χαρτί άλλα να αναβαθμίσω και της γνώσεις μου. Μήπως υπάρχει κάτι που δεν έχω σκεφτεί, κάποια καλύτερη λύση;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-02-18 22:01 #232
    Προεπιλογή
    Αν μπορεις κάτσε να διαβάσεις και δώσε πανελλήνιες για Τ.Ε.Φ.Α γιατι όπως και να το κάνουμε αλλο να εχεις πτυχίο πανεπιστημίου (με τα οποία στραβά και λάθη υπάρχουν και εκει) και αλλο να εχεις ενα πτυχίο απο Ι.Ε.Κ η σχολη.
    Αυτη ειναι η δικιά μου γνωμη,αλλα η επιλογή ειναι δικό σου θέμα.

    1) χωρεις κάποιο πτυχίο έστω και απο 6μηνη σχολη ειναι πολυ δυσκολο να μπορέσεις να βρεις κάπου δουλειά,αλλα το δυσκολότερο ειναι να παραμείνεις στον χώρο γιατι θα εισαι ξεκρεμαστως όσες γνώσεις εμπειρικές και αν εχεις.

    2) Η αλήθεια ειναι οτι υπάρχει κορεσμός λόγο των σχολών που υπάρχουν και ειναι η εύκολη λύση για να παρεις ενα πτυχίο,το κακο ειναι οτι αν δεις τριγύρω παρα πολυ δηλώνουν ¨personal¨.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-02-18 22:31 #233
    Προεπιλογή
    Δυστυχώς δύσκολο για τεφφα. Είμαι 24 και δεν έχω καμία όρεξη να διαβάσω και να δώσω πανελλήνιες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-10-18 22:35 #234
    Question Σχετικά με Σχολές/Σεμινάρια για Personal Trainer-Γυμναστής
    Καλησπερα ειμαι καινουργιος στο φορουμ και ηθελα να απευθυνθω κυριως σε ανοιχτο κοινο ωστε να παρω μια γευση και απο δω διοτι οι καιροι ειναι δυσκολοι και οι αποφασεις στο που να πας ειναι μονοδρομος βαζοντας ποσά πανω απο 1000....ειμαι 18 χρονων αποφοιτος λυκειου εδωσα πανελληνιες δυστηχως δεν καταφερα να πετυχω τους στοχους μου αλλα δεν τα παραταω και ετσι εχω αποφασισει βαση του αδερφου μου που ειναι αποφοιτος Τ.Ε.Φ.Α.Α και βαση οτι αθλουμαι απο 4χρονων και απο τα 13 γυμναστηριο με καθοδηγηση του αδερφου ετσι και παραλληλα θελω να κανω ενα σημαντικο βημα προς την γυμναστικη.Ετσι και εχω ρωτησει την grafts και base training δεν ξερω καπου αλλου σε θεμα αξιοπιστιας για να απευθυνθω....πιστευετε οτι αξιζει μια απο τις δυο σε θεμα μελλοντικης δουλειας? θα με παρει κανενας? ή απλα ειναι μια πιστοποιηση και τιποτα παραπανω? υπαρχει καποια αλλη που αξιζει και με το παραπανω?...για ιδιωτικη σχολη τα εξοδα φευγουν παρα πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-12-21 00:25 #235
    Προεπιλογή
    μπορεί κανείς να μου προτείνει σχολές personal trainer; paw 3 λυκειου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-12-21 00:35 #236
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Μια σχολη που γνωρίζω εγω καλα προσωπικα και 2 χρόνια πήγε και ο γιός μου και πήρε πολύ καλή κατάρτηση και το βλέπω στην πράξη , είναι η GRAFTS σίγουρα υπάρχουν κι άλλες όπως η IAFA , αλλα την συγκεκρημένη την γνωρίζω απο την ιδρυσή της και ένας απο τους βασικούς συντελεστες ιδρυτικα και διευθυντής με έδρα την Κομοτινη είναι προσωπικος φίλος και γνωρίζω με τι μεράκι και όρεξη είχαν ξεκινήσει και έχουν δώσει κατάρτηση σε εκατοντάδες γυμναστες και γυμνάστριες και έχουν βγεί σπουδαίοι γυμναστές μεγάλης αναγνώρισης
    Εχει σχολές σε διάφορες πόλεις και είναι που βολεύει τον καθένα , μπορεί κάποιος να ενημερωθεί και απο το σάιτ η και προσωπικα να μιλήσει με τον Διευθυντη Χρήστο Πραντζίδη
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-12-21 16:27 #237
    Προεπιλογή personal trainer sxolh
    μόνο με αυτή τη σχολή μπορώ να πάω να δουλέψω ως personal trainer se γυμναστηριο αρκηδηλαδη μονο αυτη η σχολη και αν μπορεις πες μου ποσα λεφτα θελει η σχολη
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-12-21 19:56 #238
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    παιρνεις τηλέφωνο και ρωτας , αν ψάξεις υπάρχουν τηλ και σαιτ όπου θα πληρώσεις ανάλογα τι προπονητικές μεθόδους θέλεις να ακολουθήσεις και τι πτυχείο θέλεις να πάρεις
    Αλλος πχ ενδιαφέρετε αποκλειστικα και μόνο για πέρσοναλ , αλλος για αίθουσες και συγκεκριμένα προγράμματα
    Αυτα αν δεν μιλήσεις να ενημερωθείς τι παρέχουν , τι είναι αυτα που παρέχουν και τι θες εσύ να ακολουθήσεις δε γινετε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-12-21 23:08 #239
    Προεπιλογή personal trainer sxolh
    ok ευχαριστω γιατι βοηθεια. απλως εχω ακουσει να λενε οτι δεν σε περνουν τοσο σοβαρα ος μια κανονικη σχολη που κανεις 4 χρονια ενω η ιδιωτικη κανεις πολυ λιγοτερα.και παλι ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-12-21 17:50 #240
    Προεπιλογή
    Εγώ αυτό που θα σου έλεγα σαν γνώμη είναι να ξαναδώσεις εξετάσεις με στόχο να μπεις στα ΤΕΦΦΑ, τώρα που είσαι 'ζεστος' ακόμα και δεν έχει περάσει ο χρόνος.
    Στην Ελλάδα από όσο γνωρίζω και από πολλές συζητήσεις που έχω κάνει τόσα χρόνια με πάρα πολλά παιδιά που έχουν αποφοιτήσει από ιδιωτικές σχολές όλοι /ες μου λένε το ίδιο πράγμα ότι το πτυχίο τους δεν αναγνωρίζετε, μπορεί να εργάζονται σε γυμνασηρια αλλά ανά πάσα στιγμή μπορεί να βρεθούν άνεργοι γιατί είναι όλα στον αέρα.
    Το επίπεδο σπουδών μπορεί να είναι άρτιο και να μαθαίνεις πάρα πολλά πράγματα πάνω στην προπονητική, αλλά ουσιαστικά δεν είσαι κατοχυρωμενος λόγω νομοθεσίας.
    Ένα ακόμα παράδοξο είναι ότι πολλά παιδιά φίλοι που έχουν αποφοιτήσει από τα ΤΕΦΦΑ και θέλουν να ασχοληθούν σαν προπονητές η γυμναστές με το fitness γενικότερα αναγκάζονται να πηγαίνουν σε ιδιωτικές σχολές για να πάρουν μια πιστοποίηση πχ για trx γιατί στα ΤΕΦΦΑ δεν υπάρχουν τέτοιες ειδικότητες, όμως από θέμα κατοχυρώσεις είναι καλυμμένοι λόγο του πτυχίου των ΤΕΦΦΑ
    Τωρα στο θέμα της επαγγελματικης αποκαταστασης η αλήθεια είναι ότι υπάρχει κορεσμός και τα χρήματα που δίνουν τα γυμναστήρια είναι για χαρτζιλίκι όταν μιλάμε για τρία ευρώ την ώρα καταλαβαινεις ότι δυσκολεύουν τα πράγματα
    Εσύ είσαι ο τελικός κριτής, αν εν τέλει φοίτησης σε ιδιωτική σχολή ξεκαθάρισε με ποια ειδικότητα θέλεις να ασχοληθείς, κάνε μια έρευνα γύρω από τις σχολές τι εκπαίδευση παρέχουν και τι κόστος ζητάνε.
    Καλή σταδιοδρομία.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516