Σελίδα 11 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 165 από 240
  1. 20-08-14 22:24 #151
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο niksamaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα, οσο καιρο ειχα ασχολοηθει με το περσοναλ, κανεις ποτε δεν με ρωτησε τι πτυχια ή πιστοποιησεις εχω. Πρωτα πουλουσε το δικο μου σωμα, και επειτα το σωμα των πελατων μου. Παντα φιλικα!
    αυτό μας έχει φάει στο Ελλάντα...γι αυτό πάμε κατά διαόλου στον τομέα κ γι αυτό θησαυρίζουν κάτι ανίδεοι που απλά έχουν κατεβάσει ότι υπάρχει κ μετά το παίζουν trainers. Αυτό δεν πάει σε σένα μην το παρεξηγήσεις, αλλά το είπα με αφορμή αυτό που είπες. Βέβαια ανοίγω μεγάλο θέμα αλλά τέσπα... Είναι κ το επίπεδο των πελατών που είναι πολύ χαμηλές οι γνώσεις τους, στο εξωτερικό είναι τελείως αλλιώς. To επάγγελμα αυτό είναι ΕΠΙΣΤΗΜΗ δεν μπορείς να το ξέρεις μόνο πρακτικά, τέλος. Γνώσεις + πράξη -> επιτυχημένος trainer.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-08-14 13:42 #152
    Προεπιλογή
    επειδη και γω τελειωσα φετος απο μια σχολη personal training οι περισοτεροι απο αυτους που πανε να παρουν το πτυχιο ειναι για τον γαιδαρο καβαλα. και τι δεν ακουσα εκει μεσα. ακουγα τον αλλο να λεει εδω μεσα ολοι περνουν πρωτεινη αχαχαχα την παρουσιαζε σαν να ηταν φαρμακο. αγυμναστοι θα βγουν εξω να διδαξουν στον απλο κοσμακι. η γνωμη μου ειναι να πας να παρεις γνωσεις και να τις κρατησεις για σενα πρωτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-08-14 14:38 #153
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ironjimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδη και γω τελειωσα φετος απο μια σχολη personal training οι περισοτεροι απο αυτους που πανε να παρουν το πτυχιο ειναι για τον γαιδαρο καβαλα. και τι δεν ακουσα εκει μεσα. ακουγα τον αλλο να λεει εδω μεσα ολοι περνουν πρωτεινη αχαχαχα την παρουσιαζε σαν να ηταν φαρμακο. αγυμναστοι θα βγουν εξω να διδαξουν στον απλο κοσμακι. η γνωμη μου ειναι να πας να παρεις γνωσεις και να τις κρατησεις για σενα πρωτα.
    και εγώ το συνάντησα αυτό που περιγράφεις κ όλες οι αρλούμπες ήταν από απόφοιτους τεφαα, εκεί είναι το λυπηρό. Από εκεί κ πέρα αυτό που λέω είναι πως ΠΡΕΠΕΙ όχι οφείλεις πρέπει, ΠΡΩΤΑ να έχεις γνώσεις κ μετά μια καλή εμφάνιση αν θες να λέγεσαι PT. Μόνο με εμφάνιση δεν μπορείς να γυμνάσεις κόσμο, μόνο με γνώσεις μπορείς όμως. Αν έχεις κ τα δύο ακόμη καλύτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-08-14 15:01 #154
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγώ το συνάντησα αυτό που περιγράφεις κ όλες οι αρλούμπες ήταν από απόφοιτους τεφαα, εκεί είναι το λυπηρό. Από εκεί κ πέρα αυτό που λέω είναι πως ΠΡΕΠΕΙ όχι οφείλεις πρέπει, ΠΡΩΤΑ να έχεις γνώσεις κ μετά μια καλή εμφάνιση αν θες να λέγεσαι PT. Μόνο με εμφάνιση δεν μπορείς να γυμνάσεις κόσμο, μόνο με γνώσεις μπορείς όμως. Αν έχεις κ τα δύο ακόμη καλύτερα.
    σωστος
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-09-14 20:48 #155
    Προεπιλογή Σχολή
    Παιδιά ξέρετε καμιά καλή σχολή στην Αθήνα ή σε κανένα νησί τις Δωδεκανήσου για να γίνω γυμναστής ή personal trainer?? Είτε ιδιοτηκες είτε δημόσιες??
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-10-14 13:11 #156
    Προεπιλογή
    Για όσους θέλουν πάντως να αποκτήσουν μερικές παραπάνω γνώσεις χωρίς όμως να πάρουν πιστοποίηση σπουδών κλπ υπάρχει στο πρόγραμμα του MIT με τις δωρεάν διαλέξεις, βίντεο κλπ ο παρακάτω σύνδεσμός:
    http://ocw.mit.edu/courses/athletics...g-spring-2006/ για άσκηση με βάρη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-10-14 14:28 #157
    Προεπιλογή
    Παιδια ενδιαφερομαι να παω για Personal & Weight Trainer Certification κ ειμαι αναμεσα σε 2 σχολες StudioOne κ AF. Studies μπορει να μου πει καποιος που γνωριζει τις σχολες πια ειναι καλυτερη? εννοω σε θεμα Certification πια δινει καλυτερο ξερει κανεις να βοηθησει? γιατι θελω να παω να γραφτω τωρα αλλα θελω να παρω κ ενα καλο πτυχιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-10-14 15:12 #158
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο demolutioner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ενδιαφερομαι να παω για Personal & Weight Trainer Certification κ ειμαι αναμεσα σε 2 σχολες StudioOne κ AF. Studies μπορει να μου πει καποιος που γνωριζει τις σχολες πια ειναι καλυτερη? εννοω σε θεμα Certification πια δινει καλυτερο ξερει κανεις να βοηθησει? γιατι θελω να παω να γραφτω τωρα αλλα θελω να παρω κ ενα καλο πτυχιο.
    Το Health & Fitness Professional της StudioOne πρόσφατα διαπιστεύτηκε από την EHFA, μια πιστοποίηση που να λέμε τα πράγματα ως έχουν έφερε πρώτη η Grafts (στο elite personal training), πιστοποίηση που κατέχω κ εγώ (από EHFA μέσω Grafts). Η Af Studies απ την άλλη πρόσφατα έκανε συνεργασία με τη Nasm αλλά αυτό μετά από την παρακολούθηση του Personal & Weight Trainer κ με (λογικά) επιπλέον χρήματα, τα οποία δεν ξέρω πόσα είναι. Όπως έχω δει την θεματολογία, χωρίς να έχω πλήρη εικόνα, μου αρέσει περισσότερο της StudioOne. Δική σου η επιλογή, βάλτα κάτω να δεις τι χρειάζεσαι περισσότερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-10-14 15:55 #159
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Health & Fitness Professional της StudioOne πρόσφατα διαπιστεύτηκε από την EHFA, μια πιστοποίηση που να λέμε τα πράγματα ως έχουν έφερε πρώτη η Grafts (στο elite personal training), πιστοποίηση που κατέχω κ εγώ (από EHFA μέσω Grafts). Η Af Studies απ την άλλη πρόσφατα έκανε συνεργασία με τη Nasm αλλά αυτό μετά από την παρακολούθηση του Personal & Weight Trainer κ με (λογικά) επιπλέον χρήματα, τα οποία δεν ξέρω πόσα είναι. Όπως έχω δει την θεματολογία, χωρίς να έχω πλήρη εικόνα, μου αρέσει περισσότερο της StudioOne. Δική σου η επιλογή, βάλτα κάτω να δεις τι χρειάζεσαι περισσότερο.
    σε ευχαριστω πολυ φιλε sobral θα παρω μερικες γνωμες ακομα, απλα δεν βλεπω τι πιστοποίηση προσφερει η Af Studies στην σελιδα τους γραφει: Personal & Weight Trainer Certification αυτο μονο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-10-14 16:20 #160
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο demolutioner Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ευχαριστω πολυ φιλε sobral θα παρω μερικες γνωμες ακομα, απλα δεν βλεπω τι πιστοποίηση προσφερει η Af Studies στην σελιδα τους γραφει: Personal & Weight Trainer Certification αυτο μονο.
    Το απλό πτυχίο δεν έχει κάποια επιπλέον πιστοποίηση είναι απλά πτυχίο AF. Αν το τελειώσεις κ πας για πιστοποίηση NASM (μέσω AF) θα έχεις ένα καλύτερο χαρτί. Δεν ξέρω όμως κόστος για να σου πω αν αξίζει ή όχι. Δεν θεωρώ πως παίζουν τόσο ρόλο στους πελάτες όσο σε σένα, στο πρεστίζ σου και στις γνώσεις που θα έχεις. Γιατί κ εγώ έχω διάφορες διεθνείς πιστοποιήσεις αλλά ο πελάτης δεν θα σε ρωτήσει τι έχεις...Απ την άλλη αξίζουν λόγω των γνώσεων που αποκτάς και του προφίλ που φτιάχνεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-10-14 17:04 #161
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το απλό πτυχίο δεν έχει κάποια επιπλέον πιστοποίηση είναι απλά πτυχίο AF. Αν το τελειώσεις κ πας για πιστοποίηση NASM (μέσω AF) θα έχεις ένα καλύτερο χαρτί. Δεν ξέρω όμως κόστος για να σου πω αν αξίζει ή όχι. Δεν θεωρώ πως παίζουν τόσο ρόλο στους πελάτες όσο σε σένα, στο πρεστίζ σου και στις γνώσεις που θα έχεις. Γιατί κ εγώ έχω διάφορες διεθνείς πιστοποιήσεις αλλά ο πελάτης δεν θα σε ρωτήσει τι έχεις...Απ την άλλη αξίζουν λόγω των γνώσεων που αποκτάς και του προφίλ που φτιάχνεις.
    καταλαβα σε ευχαριστω πολυ ε! απλα σκεφτομουν την AF γιατι στην σελιδα τους γραφουν: ''Αυτή τη στιγμή το αναβαθμισμένο και εμπλουτισμένο Personal Training Certification της A.F. Studies συγκαταλέγεται και συναγωνίζεται τα αντίστοιχα ισχυρά διπλώματα των πιο φημισμένων ευρωπαϊκών Οργανισμών'' οποτε κ οπως καταλαβαινεις αναρωτιομουν αν ηταν καλυτερο απο του StudioOne που εχει πιστοποίηση EHFA, οποτε προτεινεις StudioOne για καλυτερα ε???
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-10-14 21:58 #162
    Προεπιλογή
    Στην σελιδα τους προφανως σκιζουν ολες τις γατες και ολα τα τα καλσον,δεν μενει τιποτα ορθιο.
    Η πραγματικοτητα ειναι οτι τα πτυχια τους ειναι κουραδοχαρτα και οτι η αγορα ετσι και αλλιως δεν πληρωνει καλα οτι χαρτι και να χεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-10-14 22:32 #163
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagos789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην σελιδα τους προφανως σκιζουν ολες τις γατες και ολα τα τα καλσον,δεν μενει τιποτα ορθιο.
    Η πραγματικοτητα ειναι οτι τα πτυχια τους ειναι κουραδοχαρτα και οτι η αγορα ετσι και αλλιως δεν πληρωνει καλα οτι χαρτι και να χεις.
    σε ποιανου σελιδα?
    και τι εννοεις οτι τα πτυχια τους ειναι κουραδοχαρτα? οποιος νομιζει οτι θα παει να παρει πτυχιο personal trainer για να βρει μονο και μονο δουλεια χωρις να ξερει την τυφλα του ειναι γελασμενος. για μενα οποιος αγαπαει το αθλημα πρεπει να παει να το παρει για τον ευατο του πρωτα. η γνωση ειναι θησαυρος. απο τοτε που το πειρα στο γυμναστηριο που παω ολοι μα ολοι κανουν λαθος τις ασκησεις αλλα δεν φταινε αυτοι αυτος που εχει το γυμναστηριο φταιει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-10-14 02:35 #164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο demolutioner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ενδιαφερομαι να παω για Personal & Weight Trainer Certification κ ειμαι αναμεσα σε 2 σχολες StudioOne κ AF. Studies μπορει να μου πει καποιος που γνωριζει τις σχολες πια ειναι καλυτερη? εννοω σε θεμα Certification πια δινει καλυτερο ξερει κανεις να βοηθησει? γιατι θελω να παω να γραφτω τωρα αλλα θελω να παρω κ ενα καλο πτυχιο.
    Εγώ θα σου πρότεινα να σκεφτείς και την Base Training, καθώς σου δίνει πτυχίο από το ASCM
    "Today I will do what others won't, so tomorrow I can do what others can't"
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-10-14 11:09 #165
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Υπαρχει και η ΕΟΣΔ/IFBB , τα μαθηματα ξεκινανε απο βδομαδα στην θεσσαλονικη αυτη τη φορα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 11 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία