Σελίδα 14 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 41213141516 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 196 έως 210 από 240
  1. 03-11-14 14:25 #196
    Προεπιλογή
    Χωρις πτυχιο ΤΕΦΑΑ δεν βλεπω πολυ πιθανον να σε παρουν καπου ως γυμναστη.
    Για να ακριβολογουμε θα πρεπει να εχεις μεσο,να εχεις παρελθον στην ομαδα ως παιχτης και μετα ισως βρεις δουλεια με πολυ μικρες απολαβες.

    Πρακτικα το μονο σεναριο που ισως εχει καποια λεφτα ειναι να κανεις τον personal trainer,εκει μετρανε βασικα η εμφανιση σου και η ικανοτητα σου να ψαρευεις πελατες,κανεις δεν ενδιαφερεται για τις γνωσεις σου ή τα πτυχια σου,sad but true
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-11-14 17:18 #197
    Προεπιλογή
    Γειά σας,θέλω και εγώ να ασχοληθώ επαγγελματικά με την γυμναστική και σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε κάποια ιδιωτική σχολή..είμαι ανάμεσα σε af studies kai studio one, η αλήθεια είναι ότι από θέμα περιοχής με βολεύει καλύτερα η af studies αλλά βλέπω ότι κανείς δεν την προτείνει ......αν γνωρίζει κάποιος θα ήθελα πολύ να με βοηθήσει γιατι πραγματικά δεν ξέρω ποια να διαλέξω.....το μόνο που παρατήρησα υπέρ της af studies είναι ότι συνεργάζεται με πολλά και γνωστά γυμναστήρια εδώ στην Αθήνα και ίσως είναι καλύτερα για μετά σε θέμα δουλειάς,από την άλλη βλέπω ότι η studio one έχει καλύτερα διπλώματα αν δεν κάνω λάθος.Θα ήθελα να κάνω σωστή επιλογή ωστε να μη το μετανιώσω μετά και όπως και να έχει δε ζητάνε και λίγα λεφτά,είμαι πορωμένη με την γυμναστική και αποφασισμένη να ασχοληθώ επαγγελματικά και δε θέλω να πετάξω τα λεφτά μου κάνοντας λάθος επιλογή.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Renia27 : 14-11-14 στις 17:28
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-11-14 00:36 #198
    Προεπιλογή
    Έχω την εντύπωση και οι δύο σχολές στην ίδια περιοχή είναι. Το πιο σωστό είναι να πας από κοντά να συζητήσεις, να καταλήξεις και τι θες να κάνεις και μετά να αποφασίσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-11-14 12:37 #199
    Προεπιλογή
    Η af studies με βολεύει καλύτερα λόγο συγκοινωνίας ,φυσικά όμως δεν είναι λόγος αυτός για να επιλέξω σχολή!!!Θα πάω από κοντά να τις δώ και τις δύο απλά με μία επίσκεψη δεν μπορώ να ξέρω ποια έχει καλύτερους καθηγητές ,πιά διπλώματα με συμφέρουν καλύτερα και ποια από τις δύο μετέπειτα σε προωθεί περισσότερο,γι αυτό ρώτησα αν κάποιος από εσάς γνωρίζει κάποια πράγματα που δε θα μπορούσα εγώ να τα ξέρω και που δεν θα μου πούνε από κοντά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-11-14 17:58 #200
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    είναι καλη η af studies όπως και η grafts το λέω γιατι ξερω πολλα άτομα που πήγαν και πήραν καλή κατάρτηση και άνετα τούς εμπιστεύετε γυμναστηριούχος να δουλέψουν σε προγράμματα αιθουσών η στα βάρη , αρκεί να το χουν κιόλας γιατι δεν σημαίνει ότι όσοι τελειώνουν πανεπιστήμιο είναι και καλοί επιστήμονες η είναι όλοι ίδιοι
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-11-14 23:08 #201
    Προεπιλογή
    Aυτό εννοείτε και συμφωνώ απόλυτα!!!Δεν έχω την απαίτηση αν δεν αξίζω και αν δεν είμαι καλή να με προωθήσει κάποιος!!Απλά όταν αποφασίζεις να πάς κάπου το πρώτο που κοιτάς και θέλεις είναι να αξίζει και να σου προσφέρει όσο γίνεται περισσότερα!Αυτό ήθελα να ξέρω περισσότερο ,αν αξίζει η AF Studies ή να την απορρίψω τελείως γιατί απογοητεύτηκα με 2-3 σχόλια που διάβασα παραπάνω...και ενώ στην αρχή έκλεινα προς αυτή την σχολή περισσότερο ύστερα διάβασα ότι δεν αξίζουν τα διπλώματα που δίνουν κ.α.και γενικά οι περισσότεροι υποστηρίζουν πως η studio one είναι πολύ καλύτερη από όλες...τελοςπάντως...έχετε δίκιο θα πάω από κοντά να μιλήσω μαζί τους και να αποφασίσω τότε.Σας ευχαριστώ πολύ πάντως για τις απαντήσεις σας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-01-15 00:13 #202
    Προεπιλογή
    Λοιπόν φίλοι μου, επειδή και εγώ κάποια στιγμή είχα προβληματιστεί αρκετά σχετικά με ποιο πτυχίο personal Training αξίζει πραγματικά, άρχισα και έψαχνα παγκόσμιες πιστοπιοίσεις personal Training. Έστειλα λοιπόν στην NASM που είναι ένας οργανισμός που παρέχει παγκοσμίως αναγνωρισμένα πτυχία personal Training για να εκφράσω το ενδιαφέρον μου για το πτυχίο τους και εκείνη με παρέμεμψαν στον αντιπρόσωπό τους στην Ελλάδα που είναι η HNFC ACADEMY. Επικοινώνησα με την HNFC και εκείνοι με κατεύθυναν στο να παρακολουθήσω online το πτυχίο στα αγγλικά, και μετά να δώσω εξετάσεις online στα ελληνικά από τον υπολογιστή μου(στο σπίτι μου). Εδωσα εξετάσεις τις οποίες και πέρασα και στο τέλος πήρα βεβαίωση παρακολούθησης η οποία μου ήρθε ταχυδρομικώς από την Αμερική. Για να πάρω όμως πιστοποίηση NASM και όχι βεβαίωση παρακολούθησης θα πρέπει να δώσω εξετάσεις σε πιστοποιημένο κέντρο της HNFC με κάμερες, επιτηρητές κτλ....... Από ότι είδα πρόσφατα στο Site τους www.hnfc.academy πλέον κάνουν και σεμινάρια στα ελληνικά για πιστοποιήσεις personal training από την NASM σε αθήνα και θεσσαλονίκη.Δυστηχώς όταν το είχα κάνει αυτό εγώ δεν υπήρχε κάτι τέτοιο από την HNFC γι' αυτό και τα έκανα online μέσω του site τους.

    Όταν έκανα την αγορά του πτυχίου μου ήρθε ένα δέμα το οποίο είχε μια τσάντα NASM, και το βιβλίο το οποίο μετράει πολυ.

    Είμαι Απόφοιτος Τεφαα Θεσσαλονίκης με ειδικότητα Κλειστού χώρου και τώρα παρακολουθώ το μεταπτυχιακό Άσκηση και Υγεία με κατεύθυνση Team Sports Training και πραγματικά το πτυχίο της NASM σου δίνει τρομερές κατευθύνσεις. Στην ελλάδα δυστηχώς που ότι δηλώσεις είσαι ο καθένας δίνει πιστοποιήσεις personal training που δεν αναγνωρίζονται από κανέναν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-01-15 00:31 #203
    Προεπιλογή
    θα μπορούσες να μας πεις πόσο σου στοίχισε αυτό και πόσο χρόνο πήρε μέχρι να δώσεις εξετάσεις; Εντάξει εάν έχεις τελειώσε ΤΕΦΑΑ. Εάν όμως δεν έχεις πως θα μπορούσες να μάθεις χωρίς πρακτική εξάσκηση;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-01-15 20:42 #204
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα Μαργαρίτα

    Στο site της HNFC ( www.hnfc.academy ) γράφει από ότι είδα αναλυτικά τις τιμές για το αν θες να το παρακολουθήσεις το σεμινάριο online και για το αν θές να πας να το παρακολουθήσεις από κοντά στον χώρο τους. Γιατιί δεν κάνεις ένα τηλέφωνο να σε κατατοπίσουν οι ίδιοι. Όσο για εσένα που δεν είσαι Τεφαα όπως είπες, θα σου πρότεινα ότι είναι καλύτερο να πάρεις κατευθύνσεις από μια σχολή που θα είσαι σίγουρη ότι θα σου δώσει έγκυρες γνώσεις και όχι ότι του έρθει του καθενός στο μυαλό. Η γνώση του ασκησιολογίου είναι κάτι το οποίο θα έρθει με τον καιρό και με την πρακτική στο σώμα σου και στο σώμα τον μελλοντικών ασκούμενών σου, δεν μπορεί να σου το μάθει κανείς αυτό. Εκεί που πρέπει να δώσεις βάση είναι στο πως πρέπει να δομήσεις ένα πρόγραμμα στις ανάγκες του ασκούμενου που έχεις απέναντι σου με βάση τις μυικές ανισορροπίες που έχει,τους τραυματισμούς αλλά και τους στόχους του. Και εκεί στηρίζεται περισσότερο το πτυχιο της NASM - Μακάρι να μπορούσα να σου δείξω το βιβλίο να δεις τι εννοώ. Έχει αναλυτικά όλους τους πιθανούς σωματότυπους που μπορεί να συναντήσεις, όλους τους πιθανούς στόχους που μπορεί να έχει κάποιος και σιγά σιγά σου αναλύει πως να χτίσεις ένα πρόγραμμα κομμάτι κομμάτι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-01-15 20:55 #205
    Προεπιλογή
    Βαγγέλη σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα ρίξω μια ματιά στο σάιτ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-04-15 22:53 #206
    Προεπιλογή
    Γεια σας παιδες σε ολους
    Ειμαι καινουριος στο φορουμ και πανω σ'αυτο το θεμα θα ηθελα εστω ας πουμε μια τελευταια απαντηση σε καποιες αποριες μου
    Οι απαντησεις σας ηταν εξαιρετικες και κατατοπιστικες αλλα πραγματικα ισως φταιει το ανγχχος που με διακαταχει και δν μπορω να καταλαβω τι ακριβως παιζει
    Δινω φετος πανελληνιες και ξερω πολυ καλα οτι η σχολη των τεφαα εχει παει στα υψη ..δν ξερω αν φταιει η ηλικια η οχι αλλα αν γινοταν κ ηξερα οτι μπορω να φτασω τν σχολη στο μηχανογραφικο μου θα δηλωνα μονο ΤΕΦΑΑ..(μακαρι να μπορουσα να ξαναδωσω δευτερη φορα αλλα αν αποτυχω παλι?δλδ καλυτερα να δινα τα λευτα σε ιδιωτικη) θεωρω οτι ειναι κατι που το αγαπαω παρα πολυ και καλα καλα δν εχω μπει (σιγουρα βεβαια μπορει να μπω και κατα την διαρκεια των ετων να αλλαξει ολη αυτη η αποψη) αλλα δν νομιζω να γινει γτ το θελω παρα πολυ ...πως να σας το πω νιωθω οτι στν κοινωνια αν μπορω κατι να προσφερω εστω κ λιγο θελω να ειναι αυτο να μπω στο χορο του γυμναστηριου και να ''βοηθησω'' ατομα ...τελος παντων αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι τα εξης και αν ειναι δυνατον να μου απαντησετε:
    ι)Αν τελικα επιλεξω μια ιδιωτικη σχολη θα μπορω να δουλεψω σε ενα απλο-καλο-πολυ καλο γυμναστηριο οτιδηποτε δλδ??
    ιι)Για ιδιωτικες σχολες στν αθηνα κοντα στον πειραια γνωριζει κανεις ποσες υπαρχουν ?
    ιιι)Ποσο μ.ο φοιτησης εχουν 1 χρονο ειπατε 1-2 αν δν κανω λαθος ?
    ιν)Κ κατι τελευταιο που θεωρειται και καπως ασχετο ...ακουω απο πολλους οτι αν δν εχεις γνωστους - κονε και τα λοιπα θα τα βρεις πολυ σκουρα δν θα διαφωνισω ...θεωρω οτι εχουμε φτασει σε ενα σημειο ο καθενας να λειτουργει με κονε και στην τελικη αν ειναι ο τροπος που μπορει καποιοες να βγαζει τα προστοζιν καλα κανει ... αν ομως καπιος δν εχει στον δρομο του γυμναστηριου θα τα βρει τοσο μα τοσο δυσκολα ?(πραγματικα δν ξερω τι θα αντιμετωπισω και τι δυσκολιες θα βρω γτ σιγουρα η ζωη εχει και τα εμποδια της αλλα ειναι τοσο δυσκολος οσο λενε ? )
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-12-15 18:28 #207
    Προεπιλογή σας παρακαλω αν γνωριζετε κατι
    Παιδιά είμαι Κύπριος και είμαι φοιτητής σε ιδιωτικό πανεπιστήμιο στην Κύπρο (σπουδάζω sports science-γυμναστής) Ειμαι 3ετης. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να συνεχίσω τις σπουδες μου Θεσσαλονίκη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-12-15 19:45 #208
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    ναι , η σχολη σου. Ρωτησε τους απλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-12-15 23:14 #209
    Προεπιλογή
    Grafts πατα στο google και θα τα βρεις όλα. Δίνει και πιστοποίηση που ισχύει και για πολλές χώρες του εξωτερικού!


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-12-15 23:33 #210
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    ένας κύπριος που γνωρίζω και τελείωσε την ΓΚΡΑΦΤΣ στην κομοτινη επειδη εκεί σπούδαζε , παράλληλα είχε κατέβει και έχει πάρει τίτλους σε αγώνες φιτνες , έκανε δικό του γυμναστήριο στην Κύπρο και πάει γενικότερα πολύ καλά , δεν ξερω σε πια πόλη είναι αλλα λέγετε Μιχαλεκίδης Γιώργος και σίγουρα ξέρει πολύ καλα την ΓΚΡΑΦΤΣ και τι προσφέρει και τι δυνατότητες έχει ο κάτοχος πτυχείου της , αν τον γνωρίζετε είτε απο τα μέσα κοινωνικής δυκτύωσης θα βοηθούσε πολυ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 14 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 41213141516 ΤελευταίαΤελευταία