Σελίδα 15 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 513141516 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 211 έως 225 από 240
  1. 11-12-15 00:20 #211
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ένας κύπριος που γνωρίζω και τελείωσε την ΓΚΡΑΦΤΣ στην κομοτινη επειδη εκεί σπούδαζε , παράλληλα είχε κατέβει και έχει πάρει τίτλους σε αγώνες φιτνες , έκανε δικό του γυμναστήριο στην Κύπρο και πάει γενικότερα πολύ καλά , δεν ξερω σε πια πόλη είναι αλλα λέγετε Μιχαλεκίδης Γιώργος και σίγουρα ξέρει πολύ καλα την ΓΚΡΑΦΤΣ και τι προσφέρει και τι δυνατότητες έχει ο κάτοχος πτυχείου της , αν τον γνωρίζετε είτε απο τα μέσα κοινωνικής δυκτύωσης θα βοηθούσε πολυ
    Και εγώ την grafts έχω τελειώσει (το ανώτερο επίπεδο στο περσοναλ, το elite PT) γνωρίζω και τον Μάχα, του έχω κάνει μάλιστα και το αφιέρωμα εδώ στο φόρουμ. Το πτυχίο έχει αναγνώριση σε χώρες του εξωτερικού με εγγραφή στο ευρωπαϊκό πλαίσιο προσόντων το ereps.
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-12-15 01:31 #212
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ενδιαφερομαι να αποκτησω πτυχιο γυμναστη με ειδικοτητα στα βαρη που μπορω να απευθυνθω εχετε να προτεινετε κατι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-12-15 16:02 #213

    Εγγραφή
    05-10-2015
    Περ.
    Κερατσινι
    Μηνύματα
    67
    Προεπιλογή
    Oπιος ειναι αθηνα αξιζει να δοκιμασει την σχολη StudioNe αναγνωρισμενη με επιπεδο 4 απο οσο ξερω που μπορεις να αναλαβιες ολαααα τα υγιει ατομα ΜΟΝΟ.Αν σαρεσει το κυνηγας δν γεννηθηκαμε ολοι μας να περασουμε απο παννεληνιες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-07-16 20:37 #214
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ την grafts έχω τελειώσει (το ανώτερο επίπεδο στο περσοναλ, το elite PT) γνωρίζω και τον Μάχα, του έχω κάνει μάλιστα και το αφιέρωμα εδώ στο φόρουμ. Το πτυχίο έχει αναγνώριση σε χώρες του εξωτερικού με εγγραφή στο ευρωπαϊκό πλαίσιο προσόντων το ereps.
    ποσα χρονια χρηματα σ πηρε??...εχω τελειωσει ΑΕΙ διοικηση επιχ..

    αλλα επειδη εχω καυλα με βαρη γυμναστικη κ διατροφολογια το σκεφτομαι...
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-08-16 17:54 #215
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα, θελω να ρωτήσω αν υπάρχει διαφορα στο πιστοποιητικό που δίνει η σχολή studio one με αυτο που δίνει η hnfc.
    απο όσο εχω καταλάβει το ενα ειναι απο ευρωπαϊκό οργανισμό και το αλλο απο αμερικανικό. Αν κανω κάποιο λάθος παρακαλώ πείτε μου.

    Θελω επίσης να ρωτήσω πιο απ τα δυο κατα την γνώμη σας ειναι αναγνωρίσιμο καλύτερα απ τα δυο και ποια σχολή πιστεύετε ειναι καλύτερη;

    Θα ήθελα επίσης αν υπαρχει κάποιος που εχει παρακολούθηση κάποια απ τις δυο σχολές να μου πει την εμπειρία του.

    Ευχαριστώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-08-16 19:06 #216
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rafail24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, θελω να ρωτήσω αν υπάρχει διαφορα στο πιστοποιητικό που δίνει η σχολή studio one με αυτο που δίνει η hnfc.
    απο όσο εχω καταλάβει το ενα ειναι απο ευρωπαϊκό οργανισμό και το αλλο απο αμερικανικό. Αν κανω κάποιο λάθος παρακαλώ πείτε μου.

    Θελω επίσης να ρωτήσω πιο απ τα δυο κατα την γνώμη σας ειναι αναγνωρίσιμο καλύτερα απ τα δυο και ποια σχολή πιστεύετε ειναι καλύτερη;

    Θα ήθελα επίσης αν υπαρχει κάποιος που εχει παρακολούθηση κάποια απ τις δυο σχολές να μου πει την εμπειρία του.

    Ευχαριστώ!
    Καλησπέρα, οχι δεν υπάρχει διαφορά στο πιστοποιητικό. Και τα δύο είναι επιπέδου 4 στο ευρωπαϊκό πλαίσιο προσόντων. Αυτό που αλλάζει είναι η ύλη. Καλύτερα αναγνωρίσιμο δεν υπάρχει. Εσύ ο ίδιος πρέπει να αποδείξεις την αξία σου στον χώρο. Δεν θα σε ρωτήσει κανείς αν έχεις χαρτί από την μία ή την άλλη σχολή.
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-08-16 15:37 #217
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, οχι δεν υπάρχει διαφορά στο πιστοποιητικό. Και τα δύο είναι επιπέδου 4 στο ευρωπαϊκό πλαίσιο προσόντων. Αυτό που αλλάζει είναι η ύλη. Καλύτερα αναγνωρίσιμο δεν υπάρχει. Εσύ ο ίδιος πρέπει να αποδείξεις την αξία σου στον χώρο. Δεν θα σε ρωτήσει κανείς αν έχεις χαρτί από την μία ή την άλλη σχολή.
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση, θα ηθελα να σε ρωτήσω τι εννοείς οτι αλλάζει η ύλη; Αν ξέρεις δηλαδη τι διάφορες υπάρχουν, ώστε να μπορέσω να καταλήξω σε ποια απ τις δυο με καλύπτει η ύλη για το κομμάτι που θελω να ασχοληθώ. Επίσης εσυ τι γνώμες έχεις γι αυτές τις δυο σχολές;

    Επίσης αν παρω κάποιο χαρτί απ την μια σχολή, μπορώ να παρακολουθήσω κάποιο αλλο προγραμμα στην άλλη σχολή;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rafail24 : 23-08-16 στις 15:46
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-09-16 18:06 #218
    Προεπιλογή Σχολές για γυμναστές / personal trainers
    Και εγω ψαχνω μια σχολη και μεχρι στιγμης το καλυτερο διπλωμα το εχει απο οτι βλεπω η HNFC academy η οποια δινει πιστοποιηση CPT απο την NASM EHFA KAI EREPES και μπορεις να κανεις τα μαθηματα online για 800ευρω η απο κοντα 8 εβδομάδες 80 ωρες για 1400 ευρο. NASM διπλωμα σου δινει αλλη μια η Biofit sports and wellness στο Ο.Α.Κ.Α με 1000 ευρο για 12-14 εβδομάδες και περισσότερες από 200 ώρες και η γνωστη Af studies η οποια θελει μονο για το δικο τους διπλωμα Διάρκειας 5 Μήνες 210 ωρών Personal & Weight Training Certification 1900 ευρο και αλλα 1000 ευρο για το διπλομα της NASM
    Επισεις ενδιαφερομαι πολυ και για την ΙΕΚ Ακμη στην κατηγορια Σχολή Προπονητικής Προπονητής Αθλημάτων το οποιο σου δινει κρατικο διπλώμα απο το Υπουργείο Παιδείας και Δίπλωμα Επαγγελματικής Ειδικότητας, Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, επιπέδου 5 ειναι 2 χρονια οι σπουδες και κοστιζουν γυρω στα 150 ευρο τον μηνα. Παιδεια εσεις απο ολες αυτες τις σχολες τι μου προτεινετε? Ξερω οτι ειναι λιγο παλιο το ποστ αλλα παρακαλω απαντηστε ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-09-16 00:46 #219
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muay Thai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω ψαχνω μια σχολη και μεχρι στιγμης το καλυτερο διπλωμα το εχει απο οτι βλεπω η HNFC academy η οποια δινει πιστοποιηση CPT απο την NASM EHFA KAI EREPES και μπορεις να κανεις τα μαθηματα online για 800ευρω η απο κοντα 8 εβδομάδες 80 ωρες για 1400 ευρο. NASM διπλωμα σου δινει αλλη μια η Biofit sports and wellness στο Ο.Α.Κ.Α με 1000 ευρο για 12-14 εβδομάδες και περισσότερες από 200 ώρες και η γνωστη Af studies η οποια θελει μονο για το δικο τους διπλωμα Διάρκειας 5 Μήνες 210 ωρών Personal & Weight Training Certification 1900 ευρο και αλλα 1000 ευρο για το διπλομα της NASM
    Επισεις ενδιαφερομαι πολυ και για την ΙΕΚ Ακμη στην κατηγορια Σχολή Προπονητικής Προπονητής Αθλημάτων το οποιο σου δινει κρατικο διπλώμα απο το Υπουργείο Παιδείας και Δίπλωμα Επαγγελματικής Ειδικότητας, Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, επιπέδου 5 ειναι 2 χρονια οι σπουδες και κοστιζουν γυρω στα 150 ευρο τον μηνα. Παιδεια εσεις απο ολες αυτες τις σχολες τι μου προτεινετε? Ξερω οτι ειναι λιγο παλιο το ποστ αλλα παρακαλω απαντηστε ευχαριστω.
    εγω επειδη το εψαχνα λιγο σε σχεση με τις ιδιωτικες σχολες θα προτεινα HNFC...τωρα αν ειναι καλυτερα ιεκ ή οι σχολες δεν ξερω
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-09-16 11:04 #220
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muay Thai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω ψαχνω μια σχολη και μεχρι στιγμης το καλυτερο διπλωμα το εχει απο οτι βλεπω η HNFC academy η οποια δινει πιστοποιηση CPT απο την NASM EHFA KAI EREPES και μπορεις να κανεις τα μαθηματα online για 800ευρω η απο κοντα 8 εβδομάδες 80 ωρες για 1400 ευρο. NASM διπλωμα σου δινει αλλη μια η Biofit sports and wellness στο Ο.Α.Κ.Α με 1000 ευρο για 12-14 εβδομάδες και περισσότερες από 200 ώρες και η γνωστη Af studies η οποια θελει μονο για το δικο τους διπλωμα Διάρκειας 5 Μήνες 210 ωρών Personal & Weight Training Certification 1900 ευρο και αλλα 1000 ευρο για το διπλομα της NASM
    Επισεις ενδιαφερομαι πολυ και για την ΙΕΚ Ακμη στην κατηγορια Σχολή Προπονητικής Προπονητής Αθλημάτων το οποιο σου δινει κρατικο διπλώμα απο το Υπουργείο Παιδείας και Δίπλωμα Επαγγελματικής Ειδικότητας, Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, επιπέδου 5 ειναι 2 χρονια οι σπουδες και κοστιζουν γυρω στα 150 ευρο τον μηνα. Παιδεια εσεις απο ολες αυτες τις σχολες τι μου προτεινετε? Ξερω οτι ειναι λιγο παλιο το ποστ αλλα παρακαλω απαντηστε ευχαριστω.
    Απ' όπου και να πάρεις πιστοποίηση NASM είναι το ίδιο. Η ύλη απ' όσο γνωρίζω είτε από AF είτε από HNFC είτε από Biofit, είναι η ίδια, γιατί την στέλνει η ίδια από Αμερική. Αυτό που αλλάζει είναι το ποιοι την διδάσκουν. Καλό είναι να μετρήσεις και το οικονομικό, εκτός αν δεν έχεις θέμα οπότε πας σε όποια θες. Σε κάποιες από αυτές γνωρίζω τα άτομα, οπότε αν θες μπορώ να σε προτείνω, κι ας μην σε ξέρω προσωπικά. EHFA/EREPS δίνουν επίσης οι Grafts και StudioOne. NASM αυτές που προανέφερα.
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-09-16 11:07 #221
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rafail24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση, θα ηθελα να σε ρωτήσω τι εννοείς οτι αλλάζει η ύλη; Αν ξέρεις δηλαδη τι διάφορες υπάρχουν, ώστε να μπορέσω να καταλήξω σε ποια απ τις δυο με καλύπτει η ύλη για το κομμάτι που θελω να ασχοληθώ. Επίσης εσυ τι γνώμες έχεις γι αυτές τις δυο σχολές;

    Επίσης αν παρω κάποιο χαρτί απ την μια σχολή, μπορώ να παρακολουθήσω κάποιο αλλο προγραμμα στην άλλη σχολή;
    Εσύ σε ποιο κομμάτι θες να επικεντρωθείς; αυτό πρέπει να κοιτάξουμε για να σου πω ποια ύλη σε καλύπτει καλύτερα.

    Επίσης όποια και αν τελειώσεις, μπορείς να παρακολουθείς πτυχία/πιστοποιήσεις/σεμινάρια απ' όποιες σχολές θες, δεν υπάρχει περιορισμός, ιδιωτικές σχολές είναι.
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-09-16 16:27 #222
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' όπου και να πάρεις πιστοποίηση NASM είναι το ίδιο. Η ύλη απ' όσο γνωρίζω είτε από AF είτε από HNFC είτε από Biofit, είναι η ίδια, γιατί την στέλνει η ίδια από Αμερική. Αυτό που αλλάζει είναι το ποιοι την διδάσκουν. Καλό είναι να μετρήσεις και το οικονομικό, εκτός αν δεν έχεις θέμα οπότε πας σε όποια θες. Σε κάποιες από αυτές γνωρίζω τα άτομα, οπότε αν θες μπορώ να σε προτείνω, κι ας μην σε ξέρω προσωπικά. EHFA/EREPS δίνουν επίσης οι Grafts και StudioOne. NASM αυτές που προανέφερα.
    Σε ευχαριστω πολυ Sobral για την απαντηση σου απο τις σχολες NASM η πιο οικονομικη μου φαινεται αυτη της BIOFIT με 1000 ευρώ και 12 εβδομαδες εκπαιδευση εκτος αν παρακολουθησω το online της HNFC στα 800 ευρώ ενώ το live της HNFC εχει 1400 ευρώ οσον αφορα την AF αυτη θελει συνολο 2900 ευρώ τωρα αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οι σχολες ΙΕΚ και το τμημα Προπονητής Αθλημάτων τη διαφορα εχει αυτο το διπλωμα περα απο το γεγονος οτι θελεις 2 χρονια να τελειωσεις το ΙΕΚ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-10-16 01:28 #223
    Προεπιλογή
    Παιδια αναμεσα στην AF και στη grafts ποια θεωρειται καλυτερη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-10-16 12:06 #224
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muay Thai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω πολυ Sobral για την απαντηση σου απο τις σχολες NASM η πιο οικονομικη μου φαινεται αυτη της BIOFIT με 1000 ευρώ και 12 εβδομαδες εκπαιδευση εκτος αν παρακολουθησω το online της HNFC στα 800 ευρώ ενώ το live της HNFC εχει 1400 ευρώ οσον αφορα την AF αυτη θελει συνολο 2900 ευρώ τωρα αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οι σχολες ΙΕΚ και το τμημα Προπονητής Αθλημάτων τη διαφορα εχει αυτο το διπλωμα περα απο το γεγονος οτι θελεις 2 χρονια να τελειωσεις το ΙΕΚ...
    Η Biofit απ ότι είδα δεν έχει πια συνεργασία με NASM. Στο ΙΕΚ θα έχεις εκπαίδευση περισσότερο πάνω σε αθλήματα, γι αυτό λέγεται προπονητής αθλημάτων. Αν θες να ασχοληθείς με βάρη θεωρώ καλύτερα τα πτυχία personal των σχολών.
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-02-17 14:04 #225
    Red face
    Καλησπέρα!!! Ειμαι νέο μέλος στην ομάδα του bodybuilding.gr

    Σκευτόμουν να γραφτώ σε μια ιδιωτική σχολή για (WEIGHT AND PERSONAL TRAINING) μιας και που ασχολουμέ απο μικρός με την γυμναστική την οποία αγαπώ πάρα πολύ! Το όνειρο μου ήταν να ασχοληθώ με την γυμναστική επαγγελματικα και να μεταδίδω τις γνώσεις μου βοηθώντας άτομα που: εχουν (ανάγκη-αρχάριους-άτομα με χαμηλή αυτοεκτίμηση για το σώμα τους κτλ . Με λίγα λογία είναι χαρά μου να βοηθάω και να μαθαίνω τον άλλον να γυμνάζετε σωστά και μεθοδικά ! Δύστυχος δεν κατάφερα να περάσω στο ΤΕΦΑΑ διότι την περίοδο των πανελληνίων δεν είμουν καλα συνείδητοποιημενος για το τι επιθυμούσα να ακολουθήσω επαγγελματικά (παρόλο που είχα μια κλίση ως προς την γυμναστική) και αυτό κυριος διότι πίστευα ή τουλάχιστον οι καθηγητές μου στο σχολείο και διάφοροι επαγγελαμτικοι σύμβουλοι με έκαναν να πιστεύω ότι για βιοποριστικους λογούς δεν θα ήταν κάλο να επιλέξω το επάγγελμα του γυμναστή. Έβγαλα ένα ιδιωτικό ΙΕΚ διοίκησης επιχειρήσεων έχοντας κάνει και πρακτική πάνω στο θέμα και έχοντας και ένα πτυχίο στα χεριά μου για προνοητικούς λογούς !
    Αποκόμισα πολλές γνώσεις μεν άλλα δεν θέλω να έχω απωθημένα όταν μεγαλώσω ξέροντας ότι δεν προσπάθησα να γίνω γυμναστής... Παίρνω πίσω αυτά πίστευα για θέματα βιοπορισμού , κατανοώντας οτι μπροστά πάει αυτός που αγαπάει αυτό που κάνει.. όπως αναφέρατε και μερικοι στο forum παραπάνω.

    Έκανα μια ερεύνα γύρο από το IAFA και την GRAFTS προς το παρόν έχω ακούσει και εχω διαβάσει αρκετά καλά λογία και για τις 2 σχόλες . Θα ήταν μεγάλη μου ευχαρίστηση οποίος γνωρίζει για αυτές τις σχόλες να εκφράσει την άποψη του ώστε να έχω μια ιδέα παραπάνω ώστε να μπορέσω να επιλέξω με περισσότερη σιγουριά.

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 15 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 513141516 ΤελευταίαΤελευταία