Σελίδα 4 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 240
  1. 17-03-11 17:42 #46
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    ΕΠΙΣΗΜΩΣ δεν μπορείς να δουλεψεις σε γυμναστηριο ως γυμναστης full time,ή ως personal trainer,αν δεν εχεις καποιο πτυχιο(πχ ΤΕΦΑΑ).Αυτο για τα γυμναστηρια που θελουν οι ιδιοκτητες τους να είναι νόμιμοι.Απο εκει και περα ,ειναι ενας χωρος με μπολικη ΜΑΥΡΗ εργασία,αυτα μας φαγανε στην Ελλάδα
    υ.γ. Καλλιστα μπορείς να βρεις και εναν γυμνασμενο,δεν θα ενιωθες καλύτερα αν ήξερες ότι εχει ΚΑΙ καποιες βασικες γνωσεις και όχι πρακτικες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-03-11 17:42 #47
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spyros1993 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν έχω τελειώσει τεφαα. θα ήθελα καλύτερα να κάνω μαθήματα και να πάρω γνώσεις και θεωρητικές και πράκτικες. Δεν πιστεύω ότι θα με βοηθούσε να κάνω κάτι τέτοιο χωρίς να έχω κάνει έναν ελάχιστο αριθμό μαθημάτων, γιατί νομίζω ότι θα βαδίζω στα τυφλά...
    οταν λες να κανεις μαθηματα εννοεις να εχεις περσοναλ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-03-11 17:43 #48
    Προεπιλογή
    Δεν εχει σχεση η εξωτερικη εμφανιση με τις γνωσεις.Μπορει να τις εχει καποιος και απλα να μην θελει να μπει στον κοπο να τις εφαρμοσει πανω του.

    Π.χ υπαρχουν πολλοι κορυφαιοι γιατροι και δη χειρουργοι,που καπνιζουν,καταναλωνουν αλκοολ κτλ.
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-03-11 17:44 #49
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΠΙΣΗΜΩΣ δεν μπορείς να δουλεψεις σε γυμναστηριο ως γυμναστης full time,ή ως personal trainer,αν δεν εχεις καποιο πτυχιο(πχ ΤΕΦΑΑ).Αυτο για τα γυμναστηρια που θελουν οι ιδιοκτητες τους να είναι νόμιμοι.Απο εκει και περα ,ειναι ενας χωρος με μπολικη ΜΑΥΡΗ εργασία,αυτα μας φαγανε στην Ελλάδα
    συμφωνω...στην ελλαδα ολαα γινονται....

    ΑΛΛΑ γι αυτο οι ασχετοι καθονται κ τους τα παιρνουν τα γυμναστηρια...αλλα κ το ιδιο ισχυει με τους περισσοτερους κ καλα γυμναστες που κυκλοφορουν κ απλα θελουν να λεγονται περσοναλ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-03-11 17:47 #50
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω...στην ελλαδα ολαα γινονται....

    ΑΛΛΑ γι αυτο οι ασχετοι καθονται κ τους τα παιρνουν τα γυμναστηρια...αλλα κ το ιδιο ισχυει με τους περισσοτερους κ καλα γυμναστες που κυκλοφορουν κ απλα θελουν να λεγονται περσοναλ....
    ο αλλος να γυμναστει θελει...οχι να μαθει την ανατομια απεξω ρε παιδια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-03-11 17:47 #51
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    για μενα δεν εχει...για τον κοσμο(μεγαλο ποσοστο για να μην ειμαι απολυτη κιολας...)εχει...μετραει πολυ δυστυχως κ αυτο γιατι πιστευω οτι οποιοσδηποτε μπορει καποτε να του εχει συμβει κατι στην ζωη του κ να μην μπορεσε εκεινη την περιοδο να ειναι κ καλα φετες η να επαθε ενα ατυχημα η η η ...πολλα μπορουν να συμβουν...
    απο την αλλη να εχει τις γνωσεις κ να μην τις εφαρμοζει,ειμαι αντιθετη απο την αποψη οτι ενα επαγγελμα οπως του γυμναστη οπως κ ναι ενα επαγγελμα του γιατρου εμενα μου δειχνει οτι δεν ασπαζεται αυτα που λεει,τις αρχες του υποτιθεται κ οχι δεν τον εμπιστευομαι...
    δεν λειτουργουν ολοι βεβαια ετσι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-03-11 17:48 #52

    Εγγραφή
    06-03-2011
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    296
    Προεπιλογή
    μία ερώτηση, π.χ δηλάδη κάποιος που θα τελειώσει grafts ή iafa ή κάποια άλλη γνωστή σχολή παρόμοια στην Ελλάδα, δεν μπορεί να δουλέψει σε ένα γνωστό ή καλό γυμναστήριο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-03-11 17:48 #53
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχει σχεση η εξωτερικη εμφανιση με τις γνωσεις.Μπορει να τις εχει καποιος και απλα να μην θελει να μπει στον κοπο να τις εφαρμοσει πανω του.

    Π.χ υπαρχουν πολλοι κορυφαιοι γιατροι και δη χειρουργοι,που καπνιζουν,καταναλωνουν αλκοολ κτλ.
    ναι αλλα πως θα τον εμπιστευτεις αυτον για να σε "φτιαξει" η να σου δωσει συμβουλες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-03-11 17:48 #54
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο αλλος να γυμναστει θελει...οχι να μαθει την ανατομια απεξω ρε παιδια...
    να κανει περσοναλ δεν ειπε?καταλαβα λαθος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-03-11 17:51 #55
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλα πως θα τον εμπιστευτεις αυτον για να σε "φτιαξει" η να σου δωσει συμβουλες?
    Θα τον βαλεις να σου δειξει πολλα γραπτα διαπιστευτηρια οτι οντως εχει γνωση επι του αντικειμενου.Θα μου πεις στην Ελλαδα ζουμε και με ποικιλους τροπους περνει κανεις διαπιστευτηρια,αλλα....
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-03-11 17:51 #56
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spyros1993 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μία ερώτηση, π.χ δηλάδη κάποιος που θα τελειώσει grafts ή κάποια άλλη γνωστή σχολή παρόμοια στην Ελλάδα, δεν μπορεί να δουλέψει σε ένα γνωστό ή καλό γυμναστήριο;
    μπορει...και μαλιστα επειδη αναφερεις την γκρατφς θα σου πω οτι ειναι η πιο παλια σχολη στον χωρο και η πιο καταξιωμενη...(αν θεωρειται διαφημισ αυτο πειτε μου να το σβηω το ποστ ετσι?)...

    εαν δεν κανω λαθος βεβαια,εαν δεν εισαι πιστοποιημενος απο μια ιδιωτικη σχολη απλα ΔΕΝ ασε δεχονατι σε γυμναστηριο η στην χειροτερη πληρωνεσαι με ψιχουλα(πιο ψιχουλα δηλαδη απο οτι δινουν)...
    εαν βρισκεσαι σε περιοχη που ειναι η γκραφτς,να πας με κλειστα ματια...για τις αλλες δεν παιρνω κ ορκο...δεν ξερω τι κανουν ακριβως αλλα εχω μαθει απο μεσα...
    τεσπα...αν το κανεις για σενα,πηγαινε κ γουσταρε τα μαθηματα κ παρε οσες γνωσεις μπορεις...εαν δειξεις ενδιαφερον,να ξερεις δεν θα χαθεις....
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-03-11 17:52 #57
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο αλλος να γυμναστει θελει...οχι να μαθει την ανατομια απεξω ρε παιδια...
    Παυλο οταν πληρωνεις καποιον 25-30 ευρω την ωρα,θες και το κατι παραπανω και όχι ενα καρμπον πρόγραμμα που θα σε βαλει καποιος να κανεις.Nα ξερει από ανατομια,αν καποιος π.χ. εχει χρόνιους τραυματισμους,ενα είδος αναπηριας,θα μπορεί να τον αναλαβεί;
    Και Μιλαμε για 4 προπονησεις την εβδομαδα=400 ευρω,αρα πρεπει να εχεις απαιτησεις..
    Το personal training γενικα εχει παρεξηγηθει στην Ελλαδα και εχει γίνει ενας ευκολος τρόπος εισοδήματος για αρκετους εμπειρους αθλητες,αλλα και για όχι τόσο εμπειρους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-03-11 17:55 #58
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παυλο οταν πληρωνεις καποιον 25-30 ευρω την ωρα,θες και το κατι παραπανω και όχι ενα καρμπον πρόγραμμα που θα σε βαλει καποιος να κανεις.Nα ξερει από ανατομια,αν καποιος π.χ. εχει χρόνιους τραυματισμους,ενα είδος αναπηριας,θα μπορεί να τον αναλαβεί;
    Και Μιλαμε για 4 προπονησεις την εβδομαδα=400 ευρω,αρα πρεπει να εχεις απαιτησεις..
    Το personal training γενικα εχει παρεξηγηθει στην Ελλαδα και εχει γίνει ενας ευκολος τρόπος εισοδήματος για αρκετους εμπειρους αθλητες,αλλα και σε όχι τόσο εμπειρους.
    ακριβως....
    πολλους εχω συναντησει να λεγονται περσοναλ αλλα με την διαφορα οτι δεν εχουν δουελια μακροπροθεσμα...τι εννοω?
    βρισκουν καποιον ασχετο που θελει να βελτιωθει,ξεκινανε,στην πορεια ομως βγαινουν πολλα που πρεπει να εχεις τις γνωσεις για να αντιμετωπισεις και στο τελος,..,απλα μενουν με την ταμπελα περσοναλ...τετοιοι στην ελλαδα,..παρα πολλοι!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-03-11 17:56 #59

    Εγγραφή
    06-03-2011
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    296
    Προεπιλογή
    ναι έχω ακούσει και εγώ καλα΄λόγια για την grafts, το θέμα είναι ότι ψάχνω να βρω πληροφορίες για αυτούς που ακριβώς βρίσκονται. Ξέρω ότι έχουν Ελλάδα και Κύπρο. είναι Θεσσαλονίκη ή Αθήνα; Το site τους δεν μου ανοίγει και μάλλον είναι ''νεκρή'' η σελίδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-03-11 17:57 #60
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα τον βαλεις να σου δειξει πολλα γραπτα διαπιστευτηρια οτι οντως εχει γνωση επι του αντικειμενου.Θα μου πεις στην Ελλαδα ζουμε και με ποικιλους τροπους περνει κανεις διαπιστευτηρια,αλλα....
    οι γνωσεις δεν σημαινουν τπτ σε αυτον τον χωρο,οσα πτυχια κ να εχει ο αλλος.
    εχω γνωστους που εχουν παρει πρωτες θεσεις σε αγωνες στην ελλαδα(κ οχι μονο),κ δεν ηξεραν την διαφορα μεταξυ πρωτεινης κ υ/α.
    ειχαν ομως καθοδηγηση απο ατομο που ηξερε,κ δεν ειχε πτυχια πουθενα..
    γιατι αυτο το ατομο ηταν ενεργος αθλητης,κ ηξερε τι εκανε απο εμπειρια.
    αυτο μετραει στην προκειμενη.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία