Σελίδα 5 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 240
  1. 17-03-11 17:58 #61
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι γνωσεις δεν σημαινουν τπτ σε αυτον τον χωρο,οσα πτυχια κ να εχει ο αλλος.
    εχω γνωστους που εχουν παρει πρωτες θεσεις σε αγωνες στην ελλαδα(κ οχι μονο),κ δεν ηξεραν την διαφορα μεταξυ πρωτεινης κ υ/α.
    ειχαν ομως καθοδηγηση απο ατομο που ηξερε,κ δεν ειχε πτυχια πουθενα..
    γιατι αυτο το ατομο ηταν ενεργος αθλητης,κ ηξερε τι εκανε απο εμπειρια.
    αυτο μετραει στην προκειμενη.
    +1000 εδω θελω να καταληξω...το πτυχιο δεν ειναι το παν
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-03-11 17:59 #62
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spyros1993 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι έχω ακούσει και εγώ καλα΄λόγια για την grafts, το θέμα είναι ότι ψάχνω να βρω πληροφορίες για αυτούς που ακριβώς βρίσκονται. Ξέρω ότι έχουν Ελλάδα και Κύπρο. είναι Θεσσαλονίκη ή Αθήνα; Το site τους δεν μου ανοίγει και μάλλον είναι ''νεκρή'' η σελίδα.
    οχι καμια σχεση...πες μου που βρισκεσαι κ θα σε κατευθυνω εγω ....
    η σελιδα ανοιγει βρε μια χαρα κ εχει ηδη ανακαινιστει
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-03-11 18:00 #63

    Εγγραφή
    06-03-2011
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    296
    Προεπιλογή
    @Gym Πειραία βρίσκομαι εγώ. Γαμώτο εμένα δεν μου ανοίγει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-03-11 18:06 #64
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι γνωσεις δεν σημαινουν τπτ σε αυτον τον χωρο,οσα πτυχια κ να εχει ο αλλος.
    εχω γνωστους που εχουν παρει πρωτες θεσεις σε αγωνες στην ελλαδα(κ οχι μονο),κ δεν ηξεραν την διαφορα μεταξυ πρωτεινης κ υ/α.
    ειχαν ομως καθοδηγηση απο ατομο που ηξερε,κ δεν ειχε πτυχια πουθενα..
    γιατι αυτο το ατομο ηταν ενεργος αθλητης,κ ηξερε τι εκανε απο εμπειρια.
    αυτο μετραει στην προκειμενη.
    Διονυση συμφωνω οτι οι εμπειροι στο αθλημα μπορουν να καθοδηγησουν αλλους αθλητες..
    Αλλα μιλαμε μονο για τετοιες περιπτωσεις;Δηλαδη μονο αγωνιστικα;Γιατι εκει μιλαμε για καποια στανταρ πρωτοκολλα,διαιτας,προπονησης κτλ και σε σχετικα γρηγορους ρυθμους και με σχετικα προχωρημενους αθλητες,αν όχι αρκετα..
    Σε πιο νορμαλ καταστασεις,εχει ας πουμε καποιος ενα θεμα αποκαταστασης,μπορεί να τον αναλαβει;Θα μπορεί να συνεργαστει ας πουμε με τις οδηγίες του γιατρου του;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-03-11 18:07 #65
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spyros1993 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Gym Πειραία βρίσκομαι εγώ. Γαμώτο εμένα δεν μου ανοίγει...
    εχεις πμ αν δεν το ειδες
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-03-11 18:11 #66
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι γνωσεις δεν σημαινουν τπτ σε αυτον τον χωρο,οσα πτυχια κ να εχει ο αλλος.
    εχω γνωστους που εχουν παρει πρωτες θεσεις σε αγωνες στην ελλαδα(κ οχι μονο),κ δεν ηξεραν την διαφορα μεταξυ πρωτεινης κ υ/α.
    ειχαν ομως καθοδηγηση απο ατομο που ηξερε,κ δεν ειχε πτυχια πουθενα..
    γιατι αυτο το ατομο ηταν ενεργος αθλητης,κ ηξερε τι εκανε απο εμπειρια.
    αυτο μετραει στην προκειμενη.
    Θεωρεις ομως οτι η εμπειρια ενος ατομου μπορει να αξιοποιηθει πληρως σε θεματα διδασκαλιας?Και αν η εμπειρια του μπορει να αποδωσει μονο σε αυτον η' σε ατομα του ιδιου σωματοτυπου?
    Για να θεωρηθεις p.t πρεπει να εχεις γνωσεις παντος αντικειμενου.Οπως ανεφερε και ο Πολυνεικος πιο πανω πρεπει να σε ατομο που να ξερει να ανταποκριθει σε καθε περιπτωση.Και οι καθολικες γνωσεις δεν κερδιζονται μονο με την εμπειρια
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-03-11 18:12 #67
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    αυτο ειναι το μεγαλυτερο προβλημα στην ελλαδα...ολοι θεωρουμε οτι ολα μπορουμε να τα κανουμε απλα διαβαζοντας καποια βιβλια κ εφαρμοζοντας επανω μας...ελα ομως που δνε ειναι ετσι...
    σε μενα θα λειτουργησει το ενα η το αλλο...ο αλλος ομως εχει κανει εγχειρηση πχ στη μεση κλ εχει κ μια τενοντιτιδα για παραδειγμα...κατι που εγω δεν το εχω ζησει...κ δεν σημαινει οτι θα το οαθω καποτε για να μαθω....η απλα θα διαβασω σε ενα βιβλιθο κ θα ψαξω στο γοογλε τι συμβαινει σε τετοιες περιπτωσεις?
    ο επαγγελματισμος λειεπι...και πιο πολυ με πειραζει κ αυτο που γινεται συχνα πλεον...παει ενας σε αγωνες οπως λες,με καθοδηγηση καποιου αλλου,παιρνει καπια θεση κ το παιζει παντογνωστης...οχι δεν ειναι ετσι...
    να στρωθεις κατω σε μια σχολη(γι αυτο υπαρχουν)κ να μαθεις επαγγελματικα τα παντα κ σε συνδυασμο με πολλα βιβλια κ το νετ(ναι βοηθαει) τοτε θα μπορεις να λεγεσαι απλα ενας τρεινερ(σωστος αν θες να εισαι θα πρεπει να αρχισεις σιγα σιγα να εχεις αθλουμενους μαζι σου κ οχι για ενα μηνα αλλα για χρονια...)αυτη ειναι η μαγκια για μενα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-03-11 18:38 #68
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε πιο νορμαλ καταστασεις,εχει ας πουμε καποιος ενα θεμα αποκαταστασης,μπορεί να τον αναλαβει;Θα μπορεί να συνεργαστει ας πουμε με τις οδηγίες του γιατρου του;
    αυτο ειναι μια ιδιαιτερη περπτωση που ετσι κ αλλιως αμφιβαλω αν ενας p.t.θα μπορεσει να αναπεξελεθει ετσι κ αλλιως ομως.
    εκει θελει κατι συγκεκριμενο κ με αναλογες γνωσεις,οχι απλα εναν p.t.

    αντωνη,η καθολικες γνωσεις δεν παιζουν κ τοσο ρολο,χαρτια στον τοιχο ειναι..
    αλλα αυτο ειναι η δικη μου γνωμη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-03-11 19:00 #69
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων

    αντωνη,η καθολικες γνωσεις δεν παιζουν κ τοσο ρολο,χαρτια στον τοιχο ειναι..
    αλλα αυτο ειναι η δικη μου γνωμη.
    Εχω διαφορετικη γνωμη,αλλα οπως ειπε και ο μεγαλος ολοι εχουμε απο μια...

    Ας μην το αναλυσουμε περαιτερω γιατι μετα θα ξεφυγει οφ η κουβεντα
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-03-11 21:04 #70
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω διαφορετικη γνωμη,αλλα οπως ειπε και ο μεγαλος ολοι εχουμε απο μια...

    Ας μην το αναλυσουμε περαιτερω γιατι μετα θα ξεφυγει οφ η κουβεντα
    η δικη μου γνωμη βασιζεται σε..πραγματικες καταστασεις κ περιστατικα,κ πολλους φιλους που ειναι γυμναστες κ οταν μιλαω μαζι τους δεν ξερουν τι τους γινεται.
    δεν ειναι ολοι ετσι,αλλα η τραγικη πλειοψηφια ειναι..
    το θεμα ειναι οτι οσα χαρτια κ να χεις αν δεν αγαπησεις αυτο που κανεις να ψαχτεις απο μονος σου,απετυχες.
    κ αυτο δεν ειναι γνωμη αλλα γεγονος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-05-11 16:30 #71
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    νομιζω με αυτο το πτυχειο δεν μπορεις να δουλεψεις σε γυμναστηριο... αλλα αν το θες για σενα ειναι καλο.
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-05-11 16:34 #72
    Προεπιλογή Σχολη προπονητων γυμναστικης με βαρη
    Εδω και καιρο ψαχνω μια σχολη διμοσια η με πληρομη στην οποια να ειπαρχη ειδικοτιτα
    σχετικα με προπονητη πανο στα βαρη. εχετε καποια να μου προτινετε ωστε να με βοηθισετε.

    προσφατα βρικα αυτην εδω την ξερει κανεις? http://www.sport-studies.gr/index.ph...-10-13-33.html
    δεν μπορεσα να βρω τιμη ομως.

    οποια προταση θα μου ηταν μεγαλη βοηθεια.

    για να ξερετε περιπου την περιοχη, μενω στην γλυφαδα.
    και μολις τελιωσα τεχνικο λυκειο (EΠΑΛ εφαρμογες πληροφορικης)
    Keep Your Eyes Open!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-05-11 16:45 #73
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jannous44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομιζω με αυτο το πτυχειο δεν μπορεις να δουλεψεις σε γυμναστηριο... αλλα αν το θες για σενα ειναι καλο.
    σιγουρα? διοτι εδω γραφη της δουλειες που θα μπορεσει καποιος να ακολουθιση απο αυτον τον τομεα.Ενοης δεν ειναι αναγνωρισμενο?

    Αθλητικοί Σύλλογοι, Ομάδες, Ομοσπονδίες
    Ιδιωτικές Αθλητικές Εγκαταστάσεις
    Αθλητικές Κατασκηνώσεις
    Γυμναστήρια
    Ιδιωτικές Σχολές
    Ινστιτούτα Αδυνατίσματος και Φυσικοθεραπευτήρια
    Τουριστικές Επιχειρήσεις
    Ιδιωτικές Επιχειρήσεις (θέσεις Συμβούλων Εκπαιδευτικών Υπηρεσιών, Αθλητικό Marketing και Διαφήμιση)
    Επιχειρήσεις - Αντιπροσωπείες Αθλητικών Ειδών
    Ελεύθερος Επαγγελματίας στο χώρο της Προπονητικής Αθλητών ή Ομάδων
    Keep Your Eyes Open!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-05-11 16:51 #74
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    υπαρχουν σχολες ιδιωτικες οπου μπορεις να πας και να βγεις personal trainer...αθηνα δεν εισαι?
    κοιτα την γκραφτς...αν θες στειλε πμ να σου πω λεπτομερειες γιατι δεν ξερω αν επιτρεπεται να σχολιασουμε...μην θεωρηθει διαφημιση...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-05-11 17:10 #75
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oldhiphop Εμφάνιση μηνυμάτων
    σιγουρα? διοτι εδω γραφη της δουλειες που θα μπορεσει καποιος να ακολουθιση απο αυτον τον τομεα.Ενοης δεν ειναι αναγνωρισμενο?

    Αθλητικοί Σύλλογοι, Ομάδες, Ομοσπονδίες
    Ιδιωτικές Αθλητικές Εγκαταστάσεις
    Αθλητικές Κατασκηνώσεις
    Γυμναστήρια
    Ιδιωτικές Σχολές
    Ινστιτούτα Αδυνατίσματος και Φυσικοθεραπευτήρια
    Τουριστικές Επιχειρήσεις
    Ιδιωτικές Επιχειρήσεις (θέσεις Συμβούλων Εκπαιδευτικών Υπηρεσιών, Αθλητικό Marketing και Διαφήμιση)
    Επιχειρήσεις - Αντιπροσωπείες Αθλητικών Ειδών
    Ελεύθερος Επαγγελματίας στο χώρο της Προπονητικής Αθλητών ή Ομάδων
    ναι το διαβασα αυτο που λες. το εχουμε ξανασυζητησει καπου. σε γυμναστηριο νομιζω προσλαμβανουν γυμναστες με πτυχιο ΤΕΦΑ. απο εκει και περα ειναι στο χερι του ιδιοκτιτη-υπευθηνου.
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία