Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 88
  1. 21-03-11 16:39 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ginus Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλως ηρθες Χριστινα..
    Καλησπέρα, ginus

    Δεν ξέρω πως το έκανες αυτό με την παράθεση και τα σχόλιά σου μέσα, αλλά ακόμη το χαζεύω!

    "οτι να ναι..η γνωση που απο οτι φαινετε θες να βρεις θα σε βοηθησει..το ΠΟΤΕ δν υπαρχει ουτε το ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ειναι η δικαιολογια των ανικανων.."
    Ό,τι να 'ναι, όντως.
    Στα υπόλοιπα, είμαι μαζί σου 100%.

    "οι περισσοτερες γυναικες αυτο φοβουνται..μν γινουν "τουμπανα"...δν εχεις λογω να ανυσηχεις αυτο απλα δεν γινετε...θελεις πολλα περισσοτερα πραγματα να κανεις απο το να πηγαινεις απλα γυμναστηριο..γενικοτερα αυτο ειναι μυθος...dont worry..εισαι εδω για να μαθεις οτι διαψευδονται"
    Μακάρι να μην γίνει, γιατί σκέφτομαι να κάνω όργανα, επειδή μου αρέσουν πολύ - ιδίως αυτό το leg press..., μπορώ να κάνω μέχρι να λιποθυμήσω!
    Ναι, γι' αυτό είμαι εδώ. Γιατί εσείς τα έχετε ζήσει και τα έχετε πειραματιστεί.

    "χεχεχε...δεν ειναι κατι δυσκολο...εισαι καλοδεχουμενη οπως ολοι"
    Πολύ ευγενικό εκ μέρους σου, ginus.

    "ο ορος bbing ειναι παρεξηγημενη εννοια..και απο τα λεγομενα σου οταν λεμε bbing πιθανως να σκεφτεσαι ογκωδη σωματα..ανθρωπους ντουλαπες με ξυρισμενο μαλλι και oakley γυαλι και γυναικες που πλεον χαρακτηριζονται με τον επιθετικο προσδιορισμο "ΠΡΩΗΝ"..bbing στα αληθεια ειναι το να προσπαθεις να καλυτερεψεις το σωμα σου ανεξαρτητων στοχων..ουτε τουμπανα ουτε εξωπραγματικες εικονες ουτε τπτ...."
    Με εκπλήσεις...
    Ναι, αυτό είχα στο μυαλό μου.
    Όπως ακριβώς τα λες.
    Άνδρες που έχουν σκοπό να διατηρούν το σώμα τους με μεγάλο όγκο και να ξοδεύουν πολλές ώρες την ημέρα για αυτό, παραμερίζοντας πολλά.
    Και γυναίκες που δεν τις νοιάζει και πολύ η θηλυκότητά τους αν "σβηστεί" με τον όγκο, αρκεί να έχουν το σώμα που επιθυμούν.
    Δεν το κατακρίνω, σε καμμία περίπτωση.
    Ο κάθε άνθρωπος πρέπει να κάνει ό,τι τον ευχαριστεί.
    Τέλος.
    Αλλά αυτό που λες για την καλυτέρεψη του σώματος ανεξαρτήτως στόχου, ταιριάζει γάντι με αυτό που θέλω εγώ.

    "καλως ηρθες Χριστινα.."
    Εγώ δεν ξέρω το όνομά σου, αλλά σε ευχαριστώ πολύ για την... "νοικοκυρεμένη" απάντησή σου, ginus.

    asxeti
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-03-11 16:41 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ πολύ, Devil

    asxeti
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-03-11 16:43 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    αχ σε ευχαριστω γλυκια μου...
    ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΝΕ ΑΥΤΑ ΜΕΡΙΚΟΙ...!!!!!ΧΙΧΙΧΙΧΙ

    χωρις πλακα θα εχεις οποια βοηθεια θελησεις και απο τα κοριτσια και τα αγορακια του φορουμ....!κατι ξερουν κ αυτα...!!!!!ιχιχιχ
    καλη αρχη λοιπον και καλη δυναμη!!!!
    Νομίζω τα ακούν...

    Σε αυτό ελπίζω, gym...

    Σε ευχαριστώ και πάλι,

    asxeti
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-03-11 16:43 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dionisos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς ήρθες!
    Σε ευχαριστώ, dionisos!

    asxeti
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-03-11 16:44 #35
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    βιλκομεν ασχετη..

    ριξε κ μια ματια σε αυτη την ενοτητα,λογικα θα σε ενδιαφερει..

    Αεροβική άσκηση και λιποδιάλυση
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-03-11 16:44 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    +

    καλως ηρθες στο φορουμ..
    Σε ευχαριστώ, giannis64

    asxeti
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-03-11 16:47 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    βιλκομεν ασχετη..

    ριξε κ μια ματια σε αυτη την ενοτητα,λογικα θα σε ενδιαφερει..

    Αεροβική άσκηση και λιποδιάλυση
    Ευχαριστώ πολύ, beefmeup

    Και ειδικά για το link.
    Το έχω υπ' όψιν μου, αν και δεν μου αρέσει ιδιαίτερα η αερόβια.
    Μάλλον της αναερόβιας είμαι, θα έλεγα...
    Αλλά θα το "ξεσκονίσω", ποτέ δεν ξέρεις.

    asxeti
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-03-11 17:00 #38
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Έχει δίκιο ο ginus, ξέχασα πριν να το γράψω! Δε πρόκειται να γίνεις "φουσκωτή" κάνοντας βάρη... Δεν είναι τόσο απλό! Εδώ θα δεις (τους άντρες κυρίως) να πασχίζουν για να φτάσουν σε ένα πολύ χαμηλότερο επίπεδο από αυτό που έχεις στο μυαλό σου... Αυτό σημαίνει πως αν δεν το επιδιώξεις δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ περίπτωση να γίνεις έτσι όπως φοβάσαι να γίνεις...

    Όσο για την απάντηση με τα κόκκινα γράμματα.... απλά όταν πατάς "παράθεση" και πας να απαντήσεις, γράφεις μέσα στο κείμενο που επέλεξες και μετά χρωματίζεις το κείμενο που θες αφού πρώτα το επιλέξεις με το κουμπί Α από πάνω στη μπάρα... (αν κατάλαβες τί εννοώ)

    Για να καταλάβουμε καλύτερα, πες μας ηλικία και ύψος - βάρος...
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-03-11 17:21 #39
    Προεπιλογή
    welcome girl!
    οπως ειδες εχει αρκετα κοριτσια το φορουμ! και σιγουρα πολλους μη σχετικους π θα ηθελαν να βοηθηθουν και με τον καιρο αποκτωντας εμπειρια να βοηθησουν
    (εγω<------ για παραδειγμα!) οποτε οπως σου ειπαν κ πολλα παιδια..αραξε
    Go hard OR go home
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-03-11 17:21 #40
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Καλως ηρθες Χριστινα στην παρεα μας,εισαι στο σωστο μερος καθως στο φορουμ υπαρχει απεριοριστο υλικο.

    Για πες μου ομως,γιατι κατεληξες στην atkins??
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-03-11 17:23 #41
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eri_87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει δίκιο ο ginus, ξέχασα πριν να το γράψω! Δε πρόκειται να γίνεις "φουσκωτή" κάνοντας βάρη... Δεν είναι τόσο απλό! Εδώ θα δεις (τους άντρες κυρίως) να πασχίζουν για να φτάσουν σε ένα πολύ χαμηλότερο επίπεδο από αυτό που έχεις στο μυαλό σου... Αυτό σημαίνει πως αν δεν το επιδιώξεις δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ περίπτωση να γίνεις έτσι όπως φοβάσαι να γίνεις...

    Όσο για την απάντηση με τα κόκκινα γράμματα.... απλά όταν πατάς "παράθεση" και πας να απαντήσεις, γράφεις μέσα στο κείμενο που επέλεξες και μετά χρωματίζεις το κείμενο που θες αφού πρώτα το επιλέξεις με το κουμπί Α από πάνω στη μπάρα... (αν κατάλαβες τί εννοώ)

    Για να καταλάβουμε καλύτερα, πες μας ηλικία και ύψος - βάρος...
    Δεν έχω σκοπό να κάνω βάρη.
    Όργανα μόνο, κι αυτά με την αντίσταση που αντέχω για να κάνω πολλές επαναλήψεις - εάν αυτό ευσταθεί, και είναι θέμα για όταν θα αρχίσω να ποστάρω απορίες.
    Εκτός κι αν τα λέτε κι αυτά "βάρη".
    Πάντως, βάρη-βάρη κάνω κάτι βαράκια μισόκιλα - μην γελάτε οι υπόλοιποι! - για τους τρικέφαλους, λόγω φόβου όγκου.

    Όχι, δεν κατάλαβα Χριστό!
    Αλλά σε ευχαριστώ για την προσπάθεια!
    Θα τα μάθω, που θα πάει!

    Όλα αυτά θα τα γράψω στο πρώτο post για να υπάρχουν συγκεντρωμένα μαζί με άλλες πληροφορίες, που θα διευκολύνουν τις απαντήσεις σας.

    Σε ευχαριστώ για το ενδαφέρον, eri_87

    asxeti
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-03-11 17:27 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pizzass Εμφάνιση μηνυμάτων
    welcome girl!
    οπως ειδες εχει αρκετα κοριτσια το φορουμ! και σιγουρα πολλους μη σχετικους π θα ηθελαν να βοηθηθουν και με τον καιρο αποκτωντας εμπειρια να βοηθησουν
    (εγω<------ για παραδειγμα!) οποτε οπως σου ειπαν κ πολλα παιδια..αραξε
    Thank you, pizzass!

    Κοριτσάκια έχει.
    Σαν κι εμένα δεν ξέρω αν έχει!

    "μη σχετικους π θα ηθελαν να βοηθηθουν και με τον καιρο αποκτωντας εμπειρια να βοηθησουν"
    Μακάρι να έρθει η μέρα που θα μπορώ να βοηθήσω κι εγώ, ειλικρινά.

    Εσύ, παράδειγμα, μπορείς να βοηθήσεις;!
    Τέλεια! Μακάρι, pizzass.

    Αράζω, λοιπόν!

    asxeti
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-03-11 17:30 #43
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο asxeti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, PMalamas
    Το μήνυμά σου είναι πολύ ευγενικό, και σε ευχαριστώ.

    Ναι, θα αφιερώσω αρκετές ώρες για διάβασμα, να είσαι σίγουρος.
    Θέλω να συζητήσω μαζί σας, το θέμα μου είναι εάν εσείς θέλετε να τα συζητήσετε μαζί μου!

    Βρήκα κι άλλες κοπέλες.
    Αλλά δεν έχω βρει κάποια που να έχει παραπλήσια θέματα με εμένα.
    Υποθέτω πως είναι όλες αθλήτριες..., τουτ' έστιν, καμμία σχέση με εμένα!

    "Αναμενουμε λοιπον την ενεργη σου παρουσια ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ!"
    Είσαι πολύ ευγενής, PMalamas.

    Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ,

    asxeti
    Xριστίνα καλωσήλθες!
    Καλέ τι αθλητριες;;;
    Σχεδόν όλες εδώ (εκτός από την κ. Κασκάνη (konstantina) και τη Ναντια (ctow) που είναι "αγωνιστικές")είμαστε ίδια περίπτωση με σένα, δηλαδή προσπαθούμε να χάσουμε λίπος, να σφίξουμε, να γλυτώσουμε από κυταρίτιδες και γενικά να βελτιώσουμε το σώμα μας! Οπότε σίγουρα έχεις κι εσύ θέση εδώ μέσα!
    Όσο για το φόβο που έχεις μήπως "φουσκώσεις" κάνοντας βάρη δεν υπάρχει καμία περίπτωση!
    Δες και αυτό εδώ το τόπικ. Θα πάρεις ιδέες για διατροφή που ταιριάζει σε΄μας τις γυναίκες καθώς και για προπόνηση!
    http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...D%CF%84%CE%AC-...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-03-11 17:48 #44
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-03-11 17:56 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλως ηρθες Χριστινα στην παρεα μας,εισαι στο σωστο μερος καθως στο φορουμ υπαρχει απεριοριστο υλικο.

    Για πες μου ομως,γιατι κατεληξες στην atkins??
    Καλησπέρα, Eddie

    Σε ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.

    Ελπίζω να είμαι στο σωστό μέρος!

    Αυτή είναι η καλύτερη ερώτηση, so far.

    Ok.

    Είμαι άνθρωπος που λειτουργεί με την λογική και με την διαίσθηση.
    Το ότι είμαι υπέρβαρη δεν έχει καμμία σχέση με κάποια άλλα άτομα που έχουν παραπάνω κιλά.
    Δηλαδή.
    Δεν έτρωγα ποτέ ποσότητες - γουρουνιές, κατά καιρούς, κάνουμε όλοι, αλλά μιλώ επί καθημερινής βάσεως.
    Δεν μου αρέσουν τα γλυκά.
    Δεν έχω ξυπνήσει ποτέ την νύχτα για να ανοίξω το ψυγείο και να φάω ό,τι βρω.

    Όταν είσαι υπέρβαρος - κι αυτό, εάν όλα πάνε καλά, θα το κάνω ένα post τεράστιο, γιατί είμαι σίγουρη ότι πολλοί άνθρωποι είναι σαν εμένα... - όλοι σου λένε "μην τρως!", "γιατί τρως μλκς;!", "κάνε δίαιτα".
    Κι εσύ είσαι σε μία φάση του στυλ "δεν τρώω ό,τι φαντάζεσαι, ρε φίλε!", "δεν τρώω μλκς!", "έκανα, αλλά τίποτα".
    Και δεν σε πιστεύει κανείς.
    Κι άντε εσύ να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας...

    Για να το συνοψίσω: Δεν είμαι ό,τι τρώω.
    Κι αυτό με έτρωγε μία ζωή.

    Πήγα, έκανα εξετάσεις θυρεοειδούς, ξαναμανά εξετάσεις, με έβρισκαν μια χαρά.
    Λιπομέτρηση;
    Τέλεια!
    Κανένα πρόβλημα.

    Και είπα κάποια στιγμή: "δεν είστε καλά... αλλά θα την βρω εγώ την λύση..."

    Και την βρήκα.
    Στο βιβλίο του Atkins.
    Ναι, στο βιβλίου εκείνου που κατηγορούν για... δολοφόνο...


    Κάθησα, έψαξα, διάβασα.
    Είδα ντοκυμανταίρ με επιστημονικά πειράματα, εργαστηριακές αναλύσεις, διάβασα βιοχημεία.
    Και τα πράγματα ήταν τόσο απλά...

    Δεν υπήρξε ένας άνθρωπος - ένας, όμως... - που να μου πει "ρε συ, κοπελιά, τράβα να κάνεις μία εξέταση για αντίσταση στην ινσουλίνη, να δεις τι παίζει, κι άσε τους άλλους να τραβάνε τα βζ τους!".

    Για να μην σε κουράζω.
    Θα σου τα πω πάρα πολύ απλά.
    Όλοι εμείς που τρεφόμαστε, κυρίως, από υδατάνθρακες, με τα χρόνια, μαθαίνουμε τον οργανισμό μας να καίει μόνον αυτούς. Και όχι μόνον αυτό, αλλά να αποθηκεύει και το λίπος! Ακόμα κι αν φας ένα τυροπιτάκι. Κι άλλος, δίπλα σου, να τρώει μία πίτσα στην καθισιά του και να είναι στέκα...

    Λοιπόν, αυτό κάτι λέει.
    Και εξηγεί πολλά.

    Ο ανθρώπινος οργανισμός, δεν δημιουργήθηκε για να καίει υδατάνθρακες.
    Δημιουργήθηκε για να καίει λίπος.
    Δεν είναι περίεργο, που όσοι κάνουν την διατροφή Atkins, τρώνε 3 κιλά παϊδάκια και χάνουν λίπος;
    Δεν είναι λογικό, όταν εγώ έτρωγα ένα πιάτο μακαρόνια, να έκαιγα μία μικρή ποσότητα, και όλα τα άλλα να μετατρέπονταν σε ζάχαρη = λίπος, και ο οργανισμός μου να το αποθήκευε όπου έβρισκε, χωρίς να έχει την δυνατότητα να το κάψει;

    Αλλά, για να μην σου τα λέω εγώ, γιατί σίγουρα δεν τα λέω και καλά - ακόμη...
    Εάν διαβάζεις, και σου αρέσουν τα βιβλία, πήγαινε σε ένα καλό βιβλιοπωλείο, και πάρε το βιβλίο του Atkins.
    Δεν έχει καμμία σχέση με δίαιτες, κτλ.
    Έχει σχέση με το πως λειτουργεί το σώμα μας, τι μας πουλάνε οι μεγάλες βιομηχανίες - τροφίμων, γρήγορων γευμάτων, αδυνατίσματος, γυμναστηρίων, - και το χειρότερο - διαιτολόγων.

    Δεν ξέρω εάν επιτρέπεται - ελπίζω να μην αντιπαρατίθεται σε κάποιον κανονισμό του site - αλλά σου παραθέτω το link για να δεις για ποιο βιβλίο μιλάω, γιατί αξίζει.

    http://www.dioptra.gr/page.aspx?itemID=PPG504_1020

    (Εγώ, βέβαια, διάβασα το πρωτότυπο, γιατί δεν είχα, πλέον, εμπιστοσύνη ούτε στους μεταφραστές...)

    Κι έτσι, οργανώνομαι σιγά-σιγά να αλλάξω τρόπο ζωής.

    Εάν το διαβάσεις, θα χαρώ πολύ να το συζητήσουμε.

    Με εκτίμηση,

    asxeti
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία