Θέμα: Kickboxing

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 163

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 05-12-07 01:05 #1
    Προεπιλογή Kickboxing
    O λογος που ανοιξα αυτο το topic ειναι γιατι χρειαζομαι την βοηθεια σας σχετικα με το τι θα πρεπει να φαω μετα την προπονηση του kickboxing.Κανω προπονηση 2 φορες την εβδομαδα Δευτερα και Τεταρτη 9 με 11 το βραδυ.Να πω τα εξης βασικα στοιχεια.

    1)Δεν τροω τιποτα 2 ωρες πριν την προπονηση.
    2)Η προπονηση ειναι παρα πολυ εντονη σε σημειο εξαντλησης
    3)Τα υγρα που χανω ειναι παρα πολλα.

    Μια πρωτη μου σκεψη ηταν μολις τελειωνω την προπονηση να πινω ενα σκουπ πρωτεινη
    και μετα απο καμια ωρα δηλαδη κατα τις 12 να τροω 2 γιαουρτια.

    Thanks.....
    Μου τη δινει η γραμμωση,μου τη δινει η γραμμωση,μου τη ............
    Απάντηση με παράθεση
     

  2.  

  3. 05-12-07 02:32 #3
    Προεπιλογή
    Αυτο σκεφτομουνα ρε Γερασιμε,με ανυσηχει το γεγονος οτι ειναι πολυ αργα το βραδυ .Προτεινεις φανταζομαι,αν ειναι να τους αναπληρωσω να το κανω μαζι με την πρωτεινη αμεσως μετα την προπονηση?
    Μου τη δινει η γραμμωση,μου τη δινει η γραμμωση,μου τη ............
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-12-07 02:46 #4
    Retired mod
    Το avatar του χρήστη gpol

    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περ.
    Kerkira
    Μηνύματα
    987
    Προεπιλογή
    Σκεψου ποσο ανεβασμενος ειναι ο μεταβολισμος σου μετα την προπονηση, αν σε ανυσηχει το λιπος.

    Αν δεν βαριεσαι, διαβασε αυτο το αρθρακι:

    'ΒΕΛΤΙΣΤΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
    Πώς θα ανακτήσετε τις χαμένες σας δυνάμεις'

    http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1860
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-12-07 04:43 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Kαι μόνο από αυτό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastasisk
    2)Η προπονηση ειναι παρα πολυ εντονη σε σημειο εξαντλησης
    δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί αυτό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastasisk
    με ανυσηχει το γεγονος οτι ειναι πολυ αργα το βραδυ
    αναπλήρωση χρειάζεσαι οπωσδήποτε γιατί οι αποθήκες γλυκογόνου είναι τόσο χαμηλές που ο κίνδυνος μεταβολισμού υδατανθράκων σε λίπος είναι ελάχιστες.

    Το παρακάτω
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastasisk
    1)Δεν τροω τιποτα 2 ωρες πριν την προπονηση.
    είναι λάθος θα πρότεινα ένα γεύμα πλούσιο σε υδατάνθρακες κ πριν ξεκινήσεις την προπόνηση κ μία μπάνάνα, treat kick boxing as bb!


    Λόγω αυτού
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastasisk
    3)Τα υγρα που χανω ειναι παρα πολλα.
    Mην ξεχνάς το νάτριο από το μεταπροπονητικό

    τσέκαρε κ αυτό

    http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1560

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-12-07 13:31 #6
    Προεπιλογή
    Ok.... first of all thanks for the tip both of you..... .Για να συνοψυσω λιγο τα πραγματα χρειαζομαι τα εξης.

    1)Μεταπροπονητικο ροφημα αλλα με τους μισους υδατανθρακες....αμεσως μετα την προπονηση
    2)Μια ωρα μετα,δηλαδη στις 12 γευμα με πρωτεινη και συνθετους υδατανθρακες(λαχανικα).

    Αm I wrong.......
    Μου τη δινει η γραμμωση,μου τη δινει η γραμμωση,μου τη ............
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-12-07 16:51 #7
    Respected member
    Το avatar του χρήστη Sourlas

    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    332
    Προεπιλογή
    Εκανα προπονηση kickbox με πρωταθλητές και παιδια που είχαν παγκόσμιες διακρίσεις.
    Εξαντλητικές δεν ήταν. Μετα κάναμε και βάρη.
    Αν το έκανα και τώρα θα ακολουθούσα την συνταγή ΒΒ. PWO ρόφημα και ένα καλό γεύμα με πρωτείνη και λαχανικά μετά την προπόνηση (αν αυτή γινόταν αργά το βράδυ). Και φυσικά κατα τη διάρκεία της μέρας καλή υδατανθράκωση.
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-12-07 18:25 #8
    Προεπιλογή
    Τhanks Sourla........
    Οσο αφορα το εξαντλητικες που ειπα,μπορει να μου φαινονται εμενα γιατι ειναι και η αρχη και δεν εχω ξανακανει τετοιο ειδος προπονησης.Η πορεια θα δειξει......
    Μου τη δινει η γραμμωση,μου τη δινει η γραμμωση,μου τη ............
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-05-08 21:29 #9
    Το avatar του χρήστη nasos

    Εγγραφή
    10-05-2008
    Περ.
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    46
    Προεπιλογή
    με το κικμποξ δεν πιστευω να χρειαζεται καποιος πρωτεινη κ λοιπα βασει των προγραμματων που ακολουθουν οι σχολες.
    ναι οκ,σπαταλας καποιες θερμιδες αλλα θα χρειαστεις βοηθεια μονο αν κανεις σπαρινγκ με τον ζαμπιδη.
    κατα τα αλλα περα απο χορευτικες φιγουρες κ λυσιμο των μυων-σβελταδα κ αυτοπεποιθηση το μουι ται δεν προσφερει κατι παραπανω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-01-10 01:09 #10

    Εγγραφή
    10-01-2010
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    9
    Προεπιλογή
    καλα καλα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-02-10 20:15 #11
    Προεπιλογή
    Εχεις πολυ μεγαλο δικιο! Κι εγω το ιδιο προβλημα ειχα!
    Σε ολα σχεδον τα γυμναστηρια Βαζουν πολυ αργα το kickboxing!!! Ελεος δηλαδη!!!

    Πριν την προπονηση ειναι αδυνατον να φας, η προπονηση ειναι εντονη και πρεπει να εχεις αδειο στομαχι!

    Κι εγω παντα ετρωγα κανονικο γευμα μετα, πραγμα που ηταν εντελως λαθος... δεν ηξερα βλεπεις τοτε, ετρωγα πχ μια μακαροναδα κ μετα απο καμια ωρα πηγαινα για υπνο...

    Το χειροτερο ομως κατα τη γνωμη μου ειναι που προγραμματιζουν προπονηση kickboxing διαρκειας 1 ωρας... το θεωρω ελλειπη προπονηση, της πλακας. Το κανουν στα γυμναστηρια και καλα για να πουν οτι εχουν και kickboxing αμα λαχει....
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-02-10 13:01 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swim28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις πολυ μεγαλο δικιο! Κι εγω το ιδιο προβλημα ειχα!
    Σε ολα σχεδον τα γυμναστηρια Βαζουν πολυ αργα το kickboxing!!! Ελεος δηλαδη!!!

    Πριν την προπονηση ειναι αδυνατον να φας, η προπονηση ειναι εντονη και πρεπει να εχεις αδειο στομαχι!

    Κι εγω παντα ετρωγα κανονικο γευμα μετα, πραγμα που ηταν εντελως λαθος... δεν ηξερα βλεπεις τοτε, ετρωγα πχ μια μακαροναδα κ μετα απο καμια ωρα πηγαινα για υπνο...

    Το χειροτερο ομως κατα τη γνωμη μου ειναι που προγραμματιζουν προπονηση kickboxing διαρκειας 1 ωρας... το θεωρω ελλειπη προπονηση, της πλακας. Το κανουν στα γυμναστηρια και καλα για να πουν οτι εχουν και kickboxing αμα λαχει....
    και δηλαδη τη συστηνεις να τρωμε μετα την προπονηση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-03-10 16:55 #13
    Προεπιλογή
    Ο Μιχάλης Ζαμπίδης (IRON MIKE ZAMBIDIS) όπως και οι περισσότεροι επαγγελματίες kickboxers τρώνε μετά την προπόνηση μπανάνα
    και EAS MUSCLE ARMOR , και μετά απο καμια ώρα γεύμα κανονικό με πολύ πρωτείνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-05-13 12:55 #14
    Προεπιλογή
    θα ηθελα να μου πει καποιος πως μπορω να αναπτυξω μυικη μαζα οταν κανω kick boxing.Λόγω των προπονησεων που κανω, επειδη εχουν πολυ ενταση χανω πολλες θερμιδες και δυναμη. Ειμαι 1.80 και 77κιλά και ειμαι αδυνατος. Προτείνει κάποιος συμπλήρωμα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-05-13 13:02 #15
    Το avatar του χρήστη GodSlayer

    Εγγραφή
    26-04-2013
    Περ.
    Ironland
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    μια καθαρη πρωτεινη θα σε βοηθησει φιλε γιατι αντιμετωπιζα κατι παρομοιο στις προπονησεις krav maga. να καταναλωνεις περισσοτερους συνθετους υδατανθρακες, να αυξησεις την πρωτεινικη σου ληψη και να δουλευεις περισσοτερες compound exercises παρα απομονωτικες
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία