Θέμα: Kickboxing

Σελίδα 10 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 891011 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 136 έως 150 από 163
  1. 09-05-13 16:00 #136
    Προεπιλογή
    Δεν εχεις και αδικο. μερικες φορες δουλευα 8 με 5 μετα γηπεδο τρεξιματακι ξεκουραση μια με δυο ωρες και μετα προπονηση. Αλλα επειδη η μερα μου κυλαει τοσο γρηγορα που δεν προλαβαινω να φαω και να ξεκουραστω οπως πρεπει και οπως θελω! Ειναι απλα τα πραγματα οπως τα λες,αλλα σε περιπτωση που ειμαι απασχολημενος φτανω στα ακρα. Ειναι λιγο το αγχος των αγωνων, ειναι η πιεση για να φτασουμε στο επιθυμητο επιπεδο . Ευχαριστω παντως!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-05-13 16:55 #137
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsman17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχεις και αδικο. μερικες φορες δουλευα 8 με 5 μετα γηπεδο τρεξιματακι ξεκουραση μια με δυο ωρες και μετα προπονηση. Αλλα επειδη η μερα μου κυλαει τοσο γρηγορα που δεν προλαβαινω να φαω και να ξεκουραστω οπως πρεπει και οπως θελω! Ειναι απλα τα πραγματα οπως τα λες,αλλα σε περιπτωση που ειμαι απασχολημενος φτανω στα ακρα. Ειναι λιγο το αγχος των αγωνων, ειναι η πιεση για να φτασουμε στο επιθυμητο επιπεδο . Ευχαριστω παντως!!!!!!!
    Χοντροκομμενα λοιπον , θα σου πω τι μου αρεσε εμενα να τρωω και τι με εκανε να νιωθω καλα οταν ημουν και εγω για αγωνες.
    Αν η προπονηση μου ηταν 9 το βραδυ , τοτε απο το πρωι ξεκινουσα εξης:
    06.30 = Στο blender μια μπανανα, 300 ml γαλα 1,5% ,2 μπισκοτα oreo , 1 κουταλια της σουπας μελι , 2 δοσεις αποστειρωμενα ασπραδια αυγου, 5 gr κρεατινης , 40 γρ prwτεινης blend "Whey kai casein" (π.χ myofysion , now foods , combat powder).
    09.30 = τοστ γαλοπουλας- κασερι- cottage. +2 αυγα .
    12.30 = 1 παξιμαδι με ελαιολαδο και απο πανω 1 κεσεδακι τονο με ψητη πιπερια και φετα
    15.00 = φιλετο γαλοπουλας , 2 γροθιες ρυζι.
    Υπνος
    18.00 = Αμυγδαλα , 1 κουταλια φυστικοβουτηρο +5 γρ κρεατινης
    Pre-workout : 1 scoup whey isolate με νερο. 2 gr καρνιτινης (σε φιαλιδιο )ή το επινα τα 3/4 απο το μπουκαλι των 500μλ 30 λεπτα πριν την προπονηση. Weider kai Reflex εχουν καλα ποτα. δοκιμασμενα.
    Post - workout : πρωτεινη 40 γρ. και 1 μπανανα.
    1 ωρα μετα , 2-3 κομματια ρεγγα ή σολωμου ή κοτοπουλου (οτι ειχα) . Μαζι με αμινοξεα ή / και (αναλογα την οικονομικη μου κατασταση ) με πρωτεινη blend αργης και ταχειας απορροφησης . + γλουταμινη σκονη (5γρ)

    P.s : Οταν το προγραμμα ειχε βαρη ..αναλογα το ωραριο προσαρμοζα και τις ωρες. ορισμενες φορες εκανα διπλες προπονησεις κατα τις 12.30 το πρωι , οποτε εβγαζα το γευμα των 12.30 και το εκανα to 1o post -workout της ημερας.

    Ελπιζω πανω κατω να βοηθησει καπως..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-05-13 17:00 #138
    Προεπιλογή
    Ξεχασα να σου πω οτι καθε κυριακη (μερα ξεκουρασης ) , εκανα υπερπληρωση υδατανθρακων.
    Τουτεστιν , συκωτακια , σαλατες , πιτσες , παγωτα , κανταιφι ,κοντοσουβλι ... ξερεις με παρεα σε ταβερνα.
    Χαλαρωση , ταινια , μπαλα , στοιχημα , καφε.

    Καλες προπονησεις champ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-05-13 21:35 #139
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ champ2, καλές οι συμβουλές σου keep fighting!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-05-13 12:06 #140
    Προεπιλογή
    Καλημερα ... κανω τρεις φορες την εβδομαδα κικ-μποξ και 3 φορες προπονηση με βαρη ( εχω ενα προγραμμα 4 ημερων ) και μια ημερα ξεκουρασης ... στις 2 φορες που κανω κικ-μποξ σκεφτομαι μετα να βαλω τις 2 προπονησεις με βαρη ετσι ωστε μεσα στην εβδομαδα να εχω 2 μερες ξεκουρασης ......θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-05-13 12:43 #141
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DORIAN CAP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα ... κανω τρεις φορες την εβδομαδα κικ-μποξ και 3 φορες προπονηση με βαρη ( εχω ενα προγραμμα 4 ημερων ) και μια ημερα ξεκουρασης ... στις 2 φορες που κανω κικ-μποξ σκεφτομαι μετα να βαλω τις 2 προπονησεις με βαρη ετσι ωστε μεσα στην εβδομαδα να εχω 2 μερες ξεκουρασης ......θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας ...
    Αν βαλεις τα βαρη στο καπακι μετα το Kick εισαι χαμενος απο χερι. Εχεις χασει ολα τα νερα σου, εισαι αφυδατωμενος, το γλυκογονο σου ειναι στο πατο και εχεις αρχισει ηδη ν καταβολιζεσαι! Η διπλη προπονηση θελει ξεκουραση ενδιαμεσα, καλο φαγητο, καλο συμπληρωμα, προπονητικη ευφυια και ψυχικη διαθεση.
    Π.χ : πρωι kick βραδυ βαρη ή το αντιθετο. Με υπνο το μεσημερι. Σουπερ foods στην κουζινα.
    Δε μπορω ν σου πω στις διπλες προπονησεις τι μυικες ομαδες θα παιζεις γτ δε ξερω που εισαι καλος. Εγω παντως απεφευγα να κανω ωμους γτ η δυναμη μ στα χερια εσβηνε. Η πλατη αντιθετως ομως με βολευε.

    Δεν εχεις ομως παρα να το δοκιμασεις! Πως αλλωστε θα μαθεις τα ορια σου...?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-05-13 21:41 #142
    Προεπιλογή
    Καλησπερα Ace ......πρωι εχει δουλεια κικ-μποξ 15:30 - 16:30 και μετα λεω για βαρη ,τα σκεφτηκα και εγω αυτα που εγραψες αλλα λεω να δοκιμασω ,ψυχικη διαθεση υπαρχει αρκετη ,δεν ξερω για το σωμα βεβαια ,αλλα οπως ειπες μια δοκιμη μιας εβδομαδας θα μου δειξει πιστευω αν μπορω να το κανω η οχι ,σκεφτομαι να βαλω σε ξεχωριστες μερες τα ποδια και το στηθος -δικεφαλα οποτε μενει κικ -πλατη και κικ -ωμους-τρικεφαλα ......ευχαριστω παντως για τα σχολια σου ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-05-13 00:57 #143
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DORIAN CAP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα Ace ......πρωι εχει δουλεια κικ-μποξ 15:30 - 16:30 και μετα λεω για βαρη ,τα σκεφτηκα και εγω αυτα που εγραψες αλλα λεω να δοκιμασω ,ψυχικη διαθεση υπαρχει αρκετη ,δεν ξερω για το σωμα βεβαια ,αλλα οπως ειπες μια δοκιμη μιας εβδομαδας θα μου δειξει πιστευω αν μπορω να το κανω η οχι ,σκεφτομαι να βαλω σε ξεχωριστες μερες τα ποδια και το στηθος -δικεφαλα οποτε μενει κικ -πλατη και κικ -ωμους-τρικεφαλα ......ευχαριστω παντως για τα σχολια σου ...
    Μην καψεις την προσπαθεια μεσα σε μια βδομαδα. Θελει 2-3 μινιμουμ για να συνηθισεις . Ασε που θα διορθωσεις κ οποια λαθη. Στη μεση της προπονησης πριν τα βαρη.βαλε υγρα αμινοξεα, νιτρικα,καρνιτινη, κρεατινη και κανα power energy shot. ΟΛΑ ΣΕ ΥΓΡΑ. κρατα μαζι σου μελι ή φυστικοβουτηρο. Απλος υδατανθρακας. Θα σε γεμισει γρηγορα.(προσωπικη εμπειρια).
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-07-13 20:47 #144
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DORIAN CAP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα ... κανω τρεις φορες την εβδομαδα κικ-μποξ και 3 φορες προπονηση με βαρη ( εχω ενα προγραμμα 4 ημερων ) και μια ημερα ξεκουρασης ... στις 2 φορες που κανω κικ-μποξ σκεφτομαι μετα να βαλω τις 2 προπονησεις με βαρη ετσι ωστε μεσα στην εβδομαδα να εχω 2 μερες ξεκουρασης ......θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας ...
    Μια χαρά γίνεται αυτό που θες, αν... έχεις κάποιες ώρες διαφορά, στο ένα με το άλλο, ώστε να ξεκουραστεί το σώμα σου και να πάρει λίγη δύναμη από φαγητό! Έχεις χρόνο για κάτι τέτοιο; Εξαρτάται βέβαια τις αντοχές σου. Μπορεί να μπορείς να κάνεις και το ένα μετά το άλλο, αλλά μιλάμε πρέπει να έχεις συνηθίσει καιρό. Και πάλι βέβαια, δεν νομίζω να μπορείς να αποδώσεις 100% όπως πριν χωρίς να κουραστείς, αλλά ίσως ικανοποιητικά! Πάντως εγώ, θα προτιμούσα προσωπικά, αν επιμείνεις να κάνεις έτσι, να κάνω πρώτα τα βάρη, γιατί στο κικ μποξ, αν είσαι απλά πιο γρήγορα κουρασμένος, στα βάρη σημαίνει και αποδυναμωμένος για τις ασκήσεις! Το πως θα το κάνεις, εξαρτάται και πό τους στόχους σου!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-12-13 21:27 #145
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα παιδιά και καλώς με βρήκατε!!

    Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι αργά για να ξεκινήσω σοβαρά σε μία Σχολή Kick Boxing τώρα στα 25 μου χρόνια?

    Εννοώ ότι ενδιαφέρομαι μακροπρόθεσμα και μέσα από την σκληρή δουλειά να κατεβαίνω και σε αγώνες! (Σε ερασιτεχνικό επίπεδο πάντα)

    Επίσης πολλά συγχαρητήρια στους γνώστες και σε αυτούς που μας δίνουν τα φώτα τους στο φόρουμ όλο αυτό τον καιρό που το παρακολουθώ!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-12-13 00:25 #146
    Προεπιλογή
    Κανένας ρε παιδιά?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-12-13 22:51 #147
    Προεπιλογή Απ: Kickboxing
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Yuhu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένας ρε παιδιά?
    Αδερφέ κατά τη γνώμη μου ποτέ δεν είναι αργά..οι πολεμικές τέχνες δεν είναι κολύμβηση που ξεκινάς από τα 7 για να μάθεις να κολυμπάς..

    Αν όντως σου αρέσει,προσωπικά θεωρώ το kick boxing ιδιαίτερα αξιόλογο,σου προτείνω να το ακολουθήσεις αρχικά σαν hobby..Μην έχεις δηλαδή μόνο στο μυαλό σου τους αγώνες..με δουλειά θα έρθουν..Η μαγεία όμως δεν είναι στον προορισμό αλλά στο ταξίδι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-12-13 01:20 #148
    Προεπιλογή
    Θοδωρή σ'ευχαριστώ για την απάντηση! Νομίζω πως θα συμφωνήσω απόλυτα με το μήνυμα σου! Ξεκινάς κάτι σαν χόμπι και βλέπεις στην πορεία τι και πως!

    Να ρωτήσω επίσης αν γνωρίζω κάποιος αξιόλογες Σχολές Kick Boxing και Πυγμαχίας στην Πάτρα??
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-12-13 22:21 #149
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thodoris Z. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδερφέ κατά τη γνώμη μου ποτέ δεν είναι αργά..οι πολεμικές τέχνες δεν είναι κολύμβηση που ξεκινάς από τα 7 για να μάθεις να κολυμπάς..

    Αν όντως σου αρέσει,προσωπικά θεωρώ το kick boxing ιδιαίτερα αξιόλογο,σου προτείνω να το ακολουθήσεις αρχικά σαν hobby..Μην έχεις δηλαδή μόνο στο μυαλό σου τους αγώνες..με δουλειά θα έρθουν..Η μαγεία όμως δεν είναι στον προορισμό αλλά στο ταξίδι..
    εχωντας κανει πολεμικες τεχνες θα διαφωνησω μαζι σου. ενα παιδακι που ασχολειτε απτα 12 του και ειναι 25 σημερα ειναι πολεμικη μηχανη στη κυριολεξια. απο κει και περα το ταλεντο θα ξεχωρησει στη πορεια. φιλε μου τα 25 σου χρονια δεν ειναι πολλα για να ξεκινησεις αλλα ουτε και λιγα. αν επιτρεπεται τη σε εκανε να θες να ξεκινησεις kick box τοσο πολυ ωστα μια μερα να καταφερεις να παιζεις και σε αγωνες.
    Not many people understand what a pump is. It must be experienced to be understood. It is the greatest feeling that I get.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-12-13 11:18 #150
    Το avatar του χρήστη morgoth

    Εγγραφή
    31-01-2012
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Yuhu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά και καλώς με βρήκατε!!

    Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι αργά για να ξεκινήσω σοβαρά σε μία Σχολή Kick Boxing τώρα στα 25 μου χρόνια?

    Εννοώ ότι ενδιαφέρομαι μακροπρόθεσμα και μέσα από την σκληρή δουλειά να κατεβαίνω και σε αγώνες! (Σε ερασιτεχνικό επίπεδο πάντα)

    Επίσης πολλά συγχαρητήρια στους γνώστες και σε αυτούς που μας δίνουν τα φώτα τους στο φόρουμ όλο αυτό τον καιρό που το παρακολουθώ!!
    οχι δεν ειναι καθολου αργα να ξεκινησεις κικ. και να παιξεις σε αγωνες ερασιτεχνικους αλλά και πιο προχωρήμενους εαν το χεις.
    Το κινητρο καθε αθλουμενου ειναι να εφαρμοζει αυτα που μαθαινει στη προπονηση. Συγκεκριμενα στο κικ, 2 ειναι τα κινητρα. Εξετασεις ζωνών οπου πιστοποιείς την τεχνική σου καταρτιση και αγώνες, οπου εφαρμοζεις τις αγωνιστικες τεχνικές που μαθαινεις στη προπονηση. Αμα σου αρεσει να ξεκινησεις. Δεν ειναι πυρηνικη φυσική.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 10 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 891011 ΤελευταίαΤελευταία