Θέμα: Kickboxing

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 163
  1. 04-10-10 00:18 #46
    Το avatar του χρήστη dionisos

    Εγγραφή
    12-01-2010
    Περ.
    ΑΡΤΑ
    Μηνύματα
    1.057
    Προεπιλογή
    Μεγάλη νίκη του Μιχάλη Ζαμπίδη απέναντι σε ένα τρομερό αντίπαλο World class level εν ονόματι Chahid Oulad the Pitbull...

    [YOUTUBE="ku1kpqSMFPM&feature=player_embedded#!"]ku1kpqSMFPM&feature=player_embedded#![/YOUTUBE]

    Αν δεν είχε καμπανάκι 4 θα έπαιρναν τον... Pitbull!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-10-10 10:53 #47
    Προεπιλογή
    ο βασιλικος πολτος παχαίνει ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-10-10 22:16 #48
    Το avatar του χρήστη paulakos

    Εγγραφή
    08-03-2010
    Περ.
    Ροσγουελ
    Μηνύματα
    336
    Προεπιλογή
    Να ζει κανεις η να μην ζει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-10-10 19:29 #49
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Στους fighters πας...? Δυνατή σχολή.
    Εγώ φιλαράκι κάνω 2 χρόνια k/b και πριν έκανα πανκράτιο.Όταν δεν τρως καλά λογικό είναι στα μέσα της προπόνησης να έχεις κάψει όλη την ενέργεια και να μείνεις από δυνάμεις.
    Φτιάξε την διατροφή σου...βάλε υδατάνθρακες και φρούτα.Ο βασιλικός πολτός είναι μπόμπα αλλά σε ρίχνει απότομα μετά...
    Όσες φορές δεν είχα κάνει σωστή διατροφή όλη την ημέρα ή είχα φάει κακές πηγές ενέργειας (γλυκα) στα μέσα ένιωθα εξουθενωμένος και στο σπάρινκ ήμουν απλά σάκος.....
    (Εγώ κάνω στο no limits στον Άγιο Ιερόθεο)

    ....
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-10-10 21:54 #50
    Προεπιλογή
    Είμαι 15 χρονών και κάνω kickboxing αρκετά χρόνια. Άμα κάνω βάρη και δημιουργήσω όγκο, θα χάσω την ταχύτητα και την εκρηχτηκοτητα στα χτυπήματα μου? Ξέρω ότι η προπόνηση με βάρη είναι ωφέλιμη αλλά τι θα πρέπει να κάνω για να μην έχω απώλεια ταχύτητας?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-10-10 21:57 #51
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giwrgos15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι 15 χρονών και κάνω kickboxing αρκετά χρόνια. Άμα κάνω βάρη και δημιουργήσω όγκο, θα χάσω την ταχύτητα και την εκρηχτηκοτητα στα χτυπήματα μου? Ξέρω ότι η προπόνηση με βάρη είναι ωφέλιμη αλλά τι θα πρέπει να κάνω για να μην έχω απώλεια ταχύτητας?
    http://www.defrancostraining.com/art...rds-part1.html

    διαβασε αυτο αναφαιρετε σε αθλητες
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-11-10 14:18 #52
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    ανεβάζω αυτό το βιογραφικό, γιαυτους που ασχολούνται με το kick boxing.



    ΒΙΟΓΡΑΦΙΑ ΣΥΜΕΩΝ ΖΑΧΟΠΟΥΛΟΥ

    Γεννήθηκα στο Ζυγο Καβαλας το 1948,παντρεμενος με την Μαρια Αποστολιδη το 1972 Απο
    κτησαμε τρια κοριτσια την Ειρηνη την Χριστινα και την Δημητρα.
    Σημερα 25-1-2007που γραφω,εχω και τρια εγγονακια την Ελισαβετ,την Δεσπινα,και τον
    τζουνιορ Συμεων. Επαγγελμα μου δασκαλος πολεμικων τεχνων επι 43 ολο
    κληρα χρονια ανελλιπως.
    Γονος πολυτεκνης οικογενειας τρια αγορια και τρια κοριτσια,εως τα 14 μου τα περασα στο
    χωριο μου Ζυγος.
    Στην ηλικια των 14 αρων ετων μεταβαινω στην Αθηνα και μενω στο σπιτι του μεγαλου μου αδερφου Βασιλη.
    Το 1962 Εγραφωμαι στον Εθνικο συλλογο της παλης με τους τοτε προπονιτας τον κυριο Πε
    τμεζα και τους αδελφους Αρκουδεα.
    Το 1963 φευγει ο αδελφος μου οικογενιακα στην Αμερικη,και το 1966 εγω γυριζω στο χωριο μου για την
    στρατιωτικη μου θητεια.
    Αφου εκπληρώνω τις στρατιωτικές μου υποχρέωσης μετα 10 μερες ταξιδευω στην Αμερικη
    και απο την πρωτη μερα παρακολουθω μαθηματα καρατε OKINAWA
    στην σχολη του αδερφου μου στο Τρο’υ Αλμπανυ της Νεας Υορκης.
    Το1969 ο αδελφος μου επιστρέφει στην Ελλαδα και ανοίγει την πρωτη σχολη λιοσιον 37.
    Κρατω την σχολη του αδερφου μου στην Αμερικη και στα μεσα του
    1971
    επιστρεφω στην Αθηνα και συνεργαζομαι με τον αδερφο μου Βασιλη,και στο τελος του
    1971
    ανοιγω την πρωτη μου σχολη καρατε στην Φορμιονος41 στο Παγκρατι.
    Το 1972 αποστρατευεται ο εκπαιδευτής της αστυνομίας Αθανάσιος καπαφαης και
    αναλαμβανω να εκπαιδεύω την ασφάλεια υψηλων προσώπων. Μου γινεται προταση
    απο το υπουργείο δημοσιας ταξεως να αναλαβω την κενη θεση του εκπαιδευτή αλλα δεν την
    δεχομαι και επιστρεφω στην καβαλα το 1973
    Απο τον Μάιο του 1973 μεχρι και το2008 ειχα την σχολη μου στην καβαλα. Μετα απο
    καρδιακο επεισόδιο σταμάτησα την διδασκαλια λογο υγειας ,αλλα παραμενω ενεργος στο
    χωρο των πολεμικων τεχνων ως πρόεδρος τεχνικης πειθαρχικής και εξεταστικης επιτροπης
    της Π.Ο.Κ(Παννεληνια ομοσπονδια ΚINGΒOXIN),και πρόεδρος τηςWAKOEλλας26χρονια (μεχρι σημερα).Στην Καβαλα ξεκίνησα την πρωτη μου σχολη στην φιλελλήνων 1 στο παλιο ταχυδρομείο καιμετα 1μιση χρονομετακομισα στη Δαγκλή12 απεναντι απο το εργατικο κεντρο για 10 ολοκληρα χρονια 7χρονια στεγαστικα πανω απο την ντισκοτεκ Σηριο και7χρονια στο καρναγιο και τελος 10 χρονια στη Φιλίππου και Μητροπολεως1
    πανω απο των Καραγιάννη εως και σημερα με δασκαλο πλεων τον ΠουρουτζογλουΔημήτριο.
    Το1977
    δημιούργησα τον Π.Ο.Κ(πυγμαχικος ομιλος Καβαλας),και λογο οτι το αθλημα που διδασκα
    δεν ηταν αναγνωρισμενο,οι μαθητες μου συμμετείχαν σε αγωνες πυγμαχιας με των συλλογο
    της καλαμαριας Θεσσαλονικης με παρα πολλές διακρίσεις και κατακτησεις
    πρωταθληματων,(Αραπαντζης,Χαντζηιωαννιδης,Σταματιαδης,Βο΄ι΄δου,Παπαντωνιου,Σαλιδη
    ς,Κυταριδης,Τσιομπανιδης,Χατζηστεργιου,Χατζησαβας και παρα πολύ αλλοι)στα 35 χρονια λειτουργιάς της σχολης μαθητευσαν περιπου23.000 μαθητες.
    Το 1977 συνέβησαν 2 μεγαλα περιστατικα που ανεβασαν το αθλημα την Καβαλα την Ελλάδα αλλα και εμενα
    προσωπικά Παγκοσμίως.
    1ον η αναβιωση του Παγκρατιου αθληματος ανατροπη του Παγκοσμιου στατους (οτι το
    καρατε προερχεται απο την Κινα η την Ιαπωνία)ενω εγω υποστήριζα τον αντιθετο οτι
    προερχεται απο την αρχαια Ελλάδα.
    2ον φορεσα γαντια πυγμαχίας στου αθλητες της σχολης μου και αντι τα χτυπήματα να
    ειναι εικονικα να ειναι πραγματικα χτυπήματα στο κεφαλι το σωμα φορώντας καλαμιδες να
    καλύπτουν κουντουπιε και καλαμι. Ετσι δημιουργήθηκε το KICK BOXING αναβιωτης και
    πατερας του παγκρατιου αθληματος στον κοσμο και κατοχυρωμένος καταστατικα εφόρου
    ζωης,ο πρωτος στην Ελλάδα που εφερα το KICK BOXING στην Ελλάδα το οποιο και εκπροσωπώ 30 χρονια σε Ευρώπη και σε ολο των κοσμο σαν εκπρόσωπος της WAKO (παγκοσμιας ομοσπονδιας)της οποιας ειμαι και ιδρυτικό μελοςμεσα στις επτα πρωτες
    χωρες και σήμερα απαρτιζεται απο 108χωρες.
    Επίσης επίσημα η ανεπίσημα ήμουν εκπαιδευτής της αστυνομίας Καβάλας για 27 χρονια.επι
    δειξεις στην σχολη αστυνομιας Ξανθηςκαι στο στρατο,σεμιναρια σε
    σχολεια,γυμνασια,λυκεια,Τ.Ε.Ι .
    Συνεργάστηκα με όλους τους φορείς απο τους νομους
    Kαβαλας,Ξανθης,Θεσσαλονικης,Γιαννιτσον,Βολου,και αλλον πολλών πόλεων της χώρας
    μας. Ήμουν διοργανωτής ενός Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος στην Καβάλα το 1992, τρει
    ον Μεσογειακών στην Καβάλα και ενός στην Χαλκηδικη,ενος κυπέλου Ελλαδος,παρα
    πολλών Πανελληνίων πρωταθλημάτων και διασυλλογικών αγώνων.
    Η αγάπη μου για την πατριδα,τον αθλητισμο,τα νειατα,και το παθος μου για κοινωνική
    προσφορα μου εδινε δύναμη και κουράγιο να εργαζομαι σκληρά να βγαζω αθλητες και
    χρηματα με τα οποια κάλυπτα έξοδα αθλητών μου για να συμμετάσχουν σε πανευρωπαϊκές
    και παγκόσμιες διοργανώσεις και να προβάλλεται η χωρά μας και ο Ελληνισμός.
    Αυτήν την επιλογή έκανα σαν αναβιωτης και δασκαλος των μαχητικων τεχνων 43 ολοκληρα
    χρονια και δεν μετανιωσα, επελεξα τον δρομο του αθλητισμου,εφτιαξα αθλητας με
    χαρακτηρα και ηθος.
    Αφιερωσα την ζωη μου στους αθλητας μου για να εχουν της ευκαιρίες και την τυχη που τους
    αξιζε στον αθλητισμο,ο δρομος αυτος ειχε βασανα,θυσιες,μερες ολοκληρες μακρια απο το
    σπιτι μου,στεναχωριες,χασιμο υπνου και χρημάτων.
    Αν ήμουν στην αρχή της καριέρας μου και είχα την ευκαιρία να διαλέξω των δρόμο που θα
    ακλουθούσα πάλη τον ίδιο δρόμο θα διάλεγα τον δύσκολο γιατί πάντα μια φωνή μέσα
    μου,μου έλεγε Σίμο είσαι ο δάσκαλος ο αναβιωτης,εισαι η Ελλαδα,εισαι ο Ελληνισμός από
    τα πανάρχαια χρόνια έως και σήμερα.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-11-10 21:18 #53
    Το avatar του χρήστη Pain

    Εγγραφή
    16-03-2010
    Περ.
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    102
    Προεπιλογή
    πολυ ωραιο βιογραφικο και ιστορια. οφειλω ενα ευχαριστω για το ποστ σου


    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-11-10 21:23 #54
    Προεπιλογή
    μετα την προπονηση τι πρεπει να τρωω?Και ποση ωρα πριν?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-11-10 21:44 #55
    Το avatar του χρήστη Στελιος

    Εγγραφή
    23-10-2010
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    334
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giwrgos15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετα την προπονηση τι πρεπει να τρωω?Και ποση ωρα πριν?
    οταν ειναι να κατεβεις σε αγωνες να φορτωνεις υδατανθρακες , οταν εχεις προπονησεις φαε κανονικα οτι τρως συνεχεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-11-10 02:07 #56
    Το avatar του χρήστη paulakos

    Εγγραφή
    08-03-2010
    Περ.
    Ροσγουελ
    Μηνύματα
    336
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Στελιος Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν ειναι να κατεβεις σε αγωνες να φορτωνεις υδατανθρακες , οταν εχεις προπονησεις φαε κανονικα οτι τρως συνεχεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-11-10 20:10 #57
    Question kickboxing!
    Γεια σας παιδια! Έκανα kick boxing 3-4 μήνες περισι το χειμώνα σε ενα γυμναστηριο και αποφασισα να το συνεχισω και το φετινο χειμωνα. Εχω καποιες αποριες και αναροτιομουν αν θα μπορουσατε να μου πειτε τη γνωμη σας!

    1. Πιστευετε οτι to kickboxing ειναι χρισημο αν εμπλακει καποιος σε καποια διαμαχη, και αν ναι σε ποιο επιπεδο θα πρεπει να εχει φτασει καποιος?
    2. Μου ειπαν πως αν θελω μπορω να δοσω για την πρωτη ζωνη. Πιστευεται οτι ειναι ειναι κατι οφελιμο?
    3. Γνωριζει κανεις πανω κατω ποσο κοστιζουν οι εξετασεις για την πρωτη ζωνη (κιτρινη) ?
    4. Αν καποιος δεν εχει παρει καποια ζωνη μπορει να παρει ζωνη του επομενου επιπεδου αν εχει κανει την αναλογη εξασκηση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-11-10 23:05 #58
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    α?
    εχεις ζωνες στο kickbox?
    απο ποτε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-11-10 00:25 #59
    Προεπιλογή
    τα τελευταια 2-3 χρονια νομιζω,ειδαν πως τα γυμναστηρια τραβαν πολυ κοσμο με το εν λογω αθλημα (και καλα κανει αφου τα σπαει σαν γυμναστικη)
    και ειπαν να το εκμεταλλευτουν υποχρεώνοντας οσους ασχολουνται με αυτο ακομα και τερμα αρχαριους να βγαλουν κατι σαν δελτιο (για την εκδοση του οποιου πληρωνεις,οπως και για τις εξετασεις ζωνων) και ακολουθωντας στην προπονηση μια συγκεκριμενη "υλη"
    βεβαια νομιζω δεν ισχυει για ολα τα γυμναστηρια
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-11-10 15:36 #60
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο caldosirena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδια! Έκανα kick boxing 3-4 μήνες περισι το χειμώνα σε ενα γυμναστηριο και αποφασισα να το συνεχισω και το φετινο χειμωνα. Εχω καποιες αποριες και αναροτιομουν αν θα μπορουσατε να μου πειτε τη γνωμη σας!

    1. Πιστευετε οτι to kickboxing ειναι χρισημο αν εμπλακει καποιος σε καποια διαμαχη, και αν ναι σε ποιο επιπεδο θα πρεπει να εχει φτασει καποιος?
    2. Μου ειπαν πως αν θελω μπορω να δοσω για την πρωτη ζωνη. Πιστευεται οτι ειναι ειναι κατι οφελιμο?
    3. Γνωριζει κανεις πανω κατω ποσο κοστιζουν οι εξετασεις για την πρωτη ζωνη (κιτρινη) ?
    4. Αν καποιος δεν εχει παρει καποια ζωνη μπορει να παρει ζωνη του επομενου επιπεδου αν εχει κανει την αναλογη εξασκηση?
    1. σαφως και ειναι χρησιμο. δεν ενοω οτι θα πεις στο δρομο θα του κανω ντιρεκτ και μετα λοου, ωστοσο η ταχυτητα και η δυναμη που θα εχεις λογω κικμποξ θα σου δινει μεγαλο αβανταζ..(ενοειται καλυτερα να τις αποφευγεις τις συμπλοκες)
    2. δικο σου θεμα. ξερω ανθρωπο που κανει δεκα χρονια και δε γουσταρει να δωσει και δεν εχει καμια. η ζωνη ειναι κατι σαν πιστοποιητικο..
    3. οι τρεις πρωτες νομιζω τριαντα, και μετα κλιμακωτα ανεβαινουν.. μεχρι τη μαυρη που ειναι κοντα στα διακοσια
    4.ναι μπορεις, αλλα μπορει να χρειαστει να πληρωσεις και την προηγουμενη ζωνη, αυτη που δεν εδωσες...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία