Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 21 από 21
  1. 01-04-11 17:46 #16
    Προεπιλογή
    δε χρειαζεται.. εχω τρεξει πριν κανα 20 λεπτο..
    και κανω και 3 σετ σκοτ ζεσταμα.. 3 λειτουργικα και μετα μπορει να κανω κανενα ακομα μεχρι να τα καψω..
    Επισης αν εκαναν πρωτη ασκηση για ζεσταμα που κανουν πολλοι "εκτασεις" αφ ενος θα εβαζα ολα τα κιλα και δε θα με επιανε, εχει μεχρι 100, κι αφ ετερου με χτυπαει στα γονατα αμα την κανω αρχη.
    Ενω πιο μετα βαζω τα μισα κιλα και με πιανει κιολας.
    Λεω αυτη την ασκηση επειδη βρισκεται σε πολλα προγραματα πριν το σκοτ.
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-04-11 18:14 #17
    Προεπιλογή
    Παιδια στην προηγουμενη μου προπονηση στις προβολες ενιωσα τραβηγμα στο αριστερο γονατο (πρωτα εκανα σκουοτ κ μετα προβολεσ) , στο 2ο 3ο σετ σταματησε ο πονος . Καμια ιδεα του τι πεζει? Να ημουν κρυος δεν νομιζω επειδη προηγηθηκε η αλλη ασκηση στην οποια δεν ειχα προβλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-04-11 19:06 #18
    Προεπιλογή
    Αν εχεις καποιο θεμα αυτο θα στο πει ο γιατρος.. μη βιαζεσαι περιμενε και παρακολουθησε το.
    ΑΛΛΑ να σου πω οτι σημερα εντελως τυχαια μου ειπε μια κοπελα πως εχει χονδροπαθεια στα γονατα και τη ρωτησα αν της ειπε απο τι προηλθεο γιατρος και αυτος της ειπε οτι οφειλεται στις προβολες, χωρις να θελω να σε τρομαξω κι εγω κανω χωρις προβλημα.
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-04-11 02:07 #19
    Προεπιλογή
    Οταν ημουν φανταρος( ειδικες δυναμεις) , τα γονατα μου τα εφτυσαν σε καποια φαση κ πηγα σ γιατρο , πιστευοντας πως ειχα χονδροπαθεια επιγονατιδας, αλλα τελικα ηταν τενοντιτιδες , λογω : αγυμνασια ----> Γιουσειν Μπολτ ! Αλλα με ταλαιπωρησε πολυ , οταν περασε, απολυθηκα απο το στρατο κ αρχισα να τρεχω , ολα σταματησαν , τωρα δν ποναω ποτε οταν τρεχω , οταν κανω σκουωτ, παρα μονο στις προβολες ενιωσα ενοχληση στο αριστερο .Ισως κ επειδη χρησιμοποιησα 18κιλα αλτηρακια ενω τα ποδια μου δν ειναι κ σ ιδανικη κατασταση για τετοιο βαρος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-04-11 11:38 #20
    Προεπιλογή
    Επειδή το θέμα το είχα και εγώ να σου πω ότι κάνω 2 φορές πόδια την εβδομάδα, μετά τα πόδια την επόμενη μέρα η ρεπό ή αν κάνω άλλη μυική ομάδα δεν κάνω καν διάδρομο για να ξεκουραστούν σωστά.
    Όσο για το πρόγραμμα δοκίμασε στο εξτένσιον να κάνεις 10+ επαναλήψεις με όσα κιλά αντέχεις μέχρι να τα φτύσεις, δεν υπάρχει όριο επαναλήψεων , δώστα όλα απο το 1ο σέτ μεχρι να καείς 10+ επαναλήψεις αλλά να μην περνάς τις 15.
    Μετά απο το σκουώτ θα κάνεις στο τέλος άλλο ένα σετ με πιο λίγα κιλά 15-20 επαναλήψεις. Με αυτό το πρόγραμμα είδα διαφορά στο πρήξιμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-04-11 11:48 #21
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Η νοοτροπία δεν κανω διαδρομο την ίδια μερα ή την επόμενη, είναι λανθασμένη. Την προπόνηση ποδιών μπορούμε να την σπάσουμε στα δυο εφόσον είναι μεγάλη μυική ομάδα και μάλιστα μπορούμε να τα έχουμε και δυο συνεχόμενες μέρες. Η μια μέρα είναι αποκλειστικά τετρακέφαλοι και οι άλλη δικέφαλοι προσαγωγοί και γάμπες. Η αεροβική βοηθάει στο να χαλαρώσουν οι μυς. αρκεί να μην νιώθουμε επιπλέον επιβάρυνση-καταπόνηση.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12