Σελίδα 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 78910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 135 από 148
  1. 31-05-16 10:19 #121
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    πραγματι...
    ωραιο ποστ,κ γω δεν μπορω με πιανουν τα διαολια μου με κατι τετοια..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 31-05-16 15:44 #122
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    μια νέα μόδα που τον μπελά του βρίσκει όποιος ασχολείτε και δεν κάνει για όλους και οι περισσότεροι το κάνουν έχοντας λάθος εντύπωση , έχω ακούσει διάφορα , αλλος λέει να χάσω λίπος , λές και δεν υπάρχει ασφαλέστερος τρόπος να χάσεις λίπος και λές και το λίπος φεύγει μόνο με προπόνηση χωρίς ανάλογη διατροφή
    εδω υπάρχουν τραυματισμοί απο κακή προπονητική στα βάρη και σε πιο ήπιες μορφές άσκησης , το κρός φιτ θεωρώ είναι η χαρα του φυσικοθεραπευτή και ορθοπαιδικού
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-06-16 11:43 #123
    Προεπιλογή
    +1000 με τον aepiskeptis. Τα είπε όλα έτσι όπως είναι. . .
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-06-16 17:25 #124
    Προεπιλογή
    crossfit = νεα μοδα, νεο cult οπου ελκυει ατομα που θελουν να το παιξουν οτι απεχουν απο "βρωμερα" γυμναστηρια και οτι σε αντιθεση με αυτους που πανε στα γυμναστηρια αυτοι που κανουν crossfit κανουν ασκησεις λειτουργηκες, που υποτιθεται σου χρειαζονται και σε βοηθανε στην καθημερινοτητα.

    Πραγματικοτητα > crossfit = ο καλυτερος τροπος να σπασεις αρθρωσεις και να παθεις ζυμιες που αναλογα και με την σοβαροτητα και την ηλικια σου μπορει και να σου μεινουν χρονια. Ενα παραξενο πραμα που εγινε προσφατα στο γυμναστηριο μου ειναι οτι μια τυπισα ελεγε οτι ειχε παθει 3 τραυματισμους απ το crossfit, και ενω τις λεγαμε παρατα αυτη τη μαλακια σε εχει καταστρεψει, αυτη συνεχηζε να το υποστυριζει !!!


    Α και btw, τα posterboy που διαφημιζουν το crossfit ειναι ΤΙΓΚΑ στο αναβολικο (κατι που δεν στο λενε φυσικα, αλλα καταβαθος εαν θες να χεις αποτελεσμα πρεπει να παρεις - αλλιως ουτε αποτελεσμα θα χεις, αλλα και αργα η γρηγορα θα αποκτυσεις προβληματα)

    Καλος η κακος, η ασκησεις που βαζουν τον κοσμο να κανει, ΔΕΝ ειναι για εναν ανθρωπο που δεν εχει γυμναστει ποτε. Ειναι σα να σου ζηταω να μου τρεξεις μαραθωνιο ενω μολις πριν λιγο καιρο βγηκες απ τον γυψο, ε απλα δεν προκυτε να το καταφερεις, οχι γιατι εσυ φτες σε κατι,αλλα επιδη καποια πραγματα απετουν τον χρονο τους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-06-16 18:46 #125
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    γιατι?δεν εχει επιπεδα προσαρμοστικοτητας για το σωμα?δηλαδη πρωτη προπονηση κατευθειαν στα βαθεια? τωρα αυτο που λες με τα φαρμακα δεν μου λεει κατι και το αντιπαρερχομαι οτι και σε οσα εξωφυλλα περιοδικων μποντυμπιλντινγκ και να δεις ειναι τιγκα και αυτοι στο φαρμακο επισης να ρωτησω και κατι τον φιλο επισκεπτη οταν καποιος κανει ενα προγραμμα φουλ μποντυ δεν ανοιγει πολλα μετωπα και παλι αν γυμναζεται με ενταση σε καθε προπονηση?εγω ξερω οτι αν εισαι απροσεκτος και επιπολαιος στην προπονηση θα τραυματιστεις οποια μορφη ασκησης και να κανεις. προσωπικα δεν γυμναζομαι με αυτο τον τροπο γιατι εχω αλλη φιλοσοφια προπονησης οχι ομως οτι την απορριπτω αν ακουσω οτι καποιος γυμναζεται με αυτο τον τροπο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-06-16 19:58 #126
    Προεπιλογή
    Χαχα είσαι μάγκας (με την καλή έννοια)

    Αυτά που ρωτάς είναι λογικά.

    Κάποιος άλλος θα κοίταζε το λογκ μου και θα έλεγε, κάτσε ρε φίλε, κάνεις μόνο πολύ μυϊκές ασκήσεις, που το κακό κι αυτοί αυτό κάνουν.
    Ενα-ενα

    Α.Ο συμφορουμητης ρώτησε πώς κάποιος που κάνει cross fit έχει μυϊκή ανάπτυξη ή αλλιώς πως κάποιος που "τρέχει 1000m εχει μυϊκή ανάπτυξη που θυμίζει 100σταρη δρομέα" ή αλλιώς "πως είναι δυνατόν να έχεις ένα ημιφορτηγό που να έχει επιδόσεις όπως μία φερραρι"

    Και η απάντηση είναι χημική υποστήριξη τέλος.

    Αν ρωταγε παιδιά πως φτάνεις σε επίπεδα Μρ Ολύμπια ή ακόμα πως είναι δυνατόν ο "φίλος μου ο Νίκος να έχει πάρει σε ένα χρόνο 10 μυϊκά κιλά και να έχει πάει 6% σωμ λίπος ?" .
    Πάλι το ίδιο θα του έλεγα.

    Β. Αν κάποιος μπει και διαβάσει και έχει νοητικά ψηθεί ότι το crossfit είναι η απάντηση για το πώς θα έχει σωματαρα και θα είναι υγιής και μπλα μπλα μπλα, θα πει και είναι πολύ λογικό

    "Έλα μωρέ τι ξέρουν οι αουγκαλοι οι φουσκωτοι"

    Πολυ λογικο έχει πειστεί και υπερασπίζεται αυτό για το οποίο πείστηκε, αλλιώς εξαπατήθηκε και νοιώθει άσχημα και ανασφάλεια.

    (Πω ρε φίλε το ανεβασα επίπεδο χαχαχα)

    Γ. Στο cross fit
    Έχουν επίπεδα συνήθως 3, σου μαθαίνουν να κάνεις αρσεις, σκουοτ, (επολε, αρασέ (και επειδή δε γουσταρω τους Γάλλους), snatch ελληνικά απόσπαση, cleans ελληνικά επωμισμους.
    Σου τα μαθαίνουν όλα βήμα βήμα.

    Επιπλέον σου μαθαίνουν kipping pull ups, και αυτό που ονομάζουν muscle up στους κρίκους.

    Επίσης, όταν πας 3ο επίπεδο έχουν προγραμματισμό υπάρχουν μέρες που κανείς 1 μέγιστη προσπάθεια, μέρες με μέγιστες επαναλήψεις σε δεδομένα κιλά και μέρες που δοκιμαζεις το συναγωνισμό.

    Όλα καλά κ άγια μέχρι εδώ (αν εξαιρέσεις τα kipping pull ups και τα muscle ups)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-06-16 20:09 #127
    Προεπιλογή
    Sorry αλλά βγαίνει μεγάλο...

    Ο Βαγγαν φταίει


    Οπότε έχουμε τη συνταγή για μυϊκή ανάπτυξη και για χάσιμο λίπους σωστά;

    Δλδ πολύ μυϊκές ασκήσεις, που χτίζουν δύναμη μέσω των 1ρμ ημερών και υπερτροφία μέσω των ημερών μέγιστων επαναλήψεων, έχουμε και το συναγωνισμό για να ανεβαίνει το ενδιαφέρον κι ο εγωισμός των ανδρών.

    Στα μάτια μου το βλέπω παράδεισο.

    Ή αλήθεια είναι ότι όταν πήγα τις πρώτες 10 φορές σε γυμναστήριο crossfit ερωτεύτηκα.
    Μπάρες παντού, πλατφόρμες, κρίκους, μονόζυγα και διζυγα.

    Μπορώ να κάνω ισομετρικες planch dips και 2, 3 βυθίσεις και το διζυγο στην καρέκλα για αρσεις ποδιών είναι πρόβλημα για μένα.
    Επίσης, μπορώ ή μπορούσα όταν δεν ήμουν ιπποπόταμος όπως τώρα να κάνω 2 επαναλήψεις iron cross.

    Οπότε όπως φαντάζεσαι το cross γυμναστήριο για μένα είναι παράδεισος.

    Το πολύ πολύ θετικό είναι ότι κάποια crossfit γυμναστήρια έχουν ανοιχτές ώρες, πχ 21-22 μπορεις να κάνεις μόνος σου προπόνηση ο,τι θες.
    Φίλε μου, έχω περάσει ένα μήνα πριν 3 χρόνια έδωσα 80€ και πήγα 4 φορές από 1 ώρα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aepiskeptis : 01-06-16 στις 20:12
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-06-16 20:33 #128
    Προεπιλογή
    τα αρνητικά

    Όπως είπαμε kipping pull ups k muscle ups.

    Είναι αδιανόητο άνθρωπος που δε μπορεί να κάνει 10+ επαναλήψεις μονόζυγο να βγάλει muscle ups, είναι αδιανόητο άνθρωπος που δε μπορεί να βγει σε chin ups αντί για σαγόνι, να ακουμπάει η μπάρα στους άνω κοιλιακούς δλδ "chest " ups να βγάλει muscle ups.
    Κι όμως με ορμή γίνεται. Το θέμα είναι ότι με ορμή με το kipping, δεν υπάρχει η μυοσκελετική βάση και η απαραίτητη βάση σε τένοντες, συνδέσμους και αρθρώσεις να υποστηρίξουν την κίνηση.

    Κι αν αυτό ισχύει σε κινήσεις με το σωμ βάρος, Σκέψου ακριβώς το ίδιο με σοβαρά κιλά σε ασκήσεις όπως cleans και snatches

    Το μεγάλο μεγάλο πρόβλημα είναι ότι υπάρχει ή νοοτροπία να σε πιεσουν πέρα από τα όρια σου, σου παίρνανε τη φιλοσοφία ότι εδώ εμείς κάνουμε αγώνισμα και πρέπει να πιεστεις.

    Και επειδή βαρέθηκανα γράφω έκθεση για το σιχαμενο το crossfit
    Αυτό και τέλος
    Έχεις το υποβαθρο σε front squats, dls, dips, pull ups , ξερεις και λιγο απο κινησεις αρσης βαρων και muscle ups. Επιπλεον εχεις να διαθέσεις 60-80€ το μηνα για συνδρομή ( πόσο με το οποίο σε ένα χρόνο παίρνεις ένα power rack και ξενοιαζεις μία κ καλή). Και κυρίως έχεις μυαλό μέσα στο κεφάλι σου, να λες μέχρι εδώ η επόμενη επανάληψη θα είναι άσχημη.
    Τότε ναι κάνε κροσ φιτ

    Και για τέλος αν ήταν τόσο σούπερ ντουπερ και έδινε και δύναμη και ανάπτυξη. Όλοι οι επαγγελματίες αθλητές θα έκαναν cross fit.

    Ούτε αθλητες των 100m, ούτε κολυμβητές ταχύτητας, ούτε αθλητές της άρσης βαρών ξέρω να κάνουν cross fit, ούτε strong men.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aepiskeptis : 01-06-16 στις 20:36
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-06-16 22:49 #129
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    λοιπον με λιγα λογια αγορι παραξενο απο αυτο που μου γραφεις ενα ειναι το συμπερασμα με το cross fit απλα ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ εχει καποιες ασκησεις παγειωμενες που πρεπει οπωσδηποτε να κανεις στερειται ποικιλιας στερειται ελευθεριας στα βαρη πχ εμενα το διζυγο μου ταλαιπωρει τους αγκωνες αν ημουν υποχρεωμενος να κανω δυζιγο επειδη ηταν κατι παγειωμενο να κανω την ειχα μαμησει το ιδιο και το σκουωτ ειναι βασανιστικο για την κατω πλατη μου εχω ομως επιλογες αλλες οπως και αλλες ασκησεις που δεν τις εχω στη ρουτινα μου. ο ανταγωνισμος λιγο πολυ υπαρχει και στο γυμναστηριο ειτε κανεις κρος φιτ ειτε οχι

    μιχαλη πιεσα παγκο 120 για 8

    (μιχαλης με ματια μισοβουρκωμενα και γκριματσα για γελια)ναι ρε μλκ αληθεια?δεν ημουν εκει θα προσπαθησω και εγω να τα κανω δευτερα

    οποτε δεν ειναι απιθανο οταν κανεις τις ιδιες και τις ιδιες απαιτιτικες ασκησεις να τραβανε τενοντες και συνδεσμοι τα ιδια ακριβως ζορια αν υπαρχει και μεγαλη συχνοτητα σιγουρα τοτε ο τραυματισμος ειναι στο τσεπακι οπως και να εχει αποτι διαβασα μου κανει πολυ ακαμπτο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaggan : 01-06-16 στις 22:52
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-06-16 23:53 #130
    Προεπιλογή
    Δεν έχει πάγκους στα cross garages δε στο ΠΑ...
    Χαχαχα

    Γενικά είναι πολύ ωραίο ως ιδέα.
    Άλλο ότι ενσωματωσαν κάποιες ασκήσεις άστα.
    Δλδ ποιο το πρόβλημα αντί γι αυτό το έκτρωμα τις kipping pull ups, να είχαν βάλει chin ups, από deadhang μέχρι η μπάρα να ακουμπήσει στο στήθος. Ε ναι μετά από dl δε θα έκανες 30 αιωρησεις, θα έβγαιναν 10...

    ο τρόπος που συστηματοποιηθηκε ως άθλημα και με αυτή τη λογική λειτουργούν τα γυμναστήρια είναι γτπ.

    Θα μπορούσε να είναι πολύ ωραία ως γυμναστήρια, αλλά το βρήκαν τρόπο να πλουτίζουν. Είναι ανοιχτά 6-8ωρες την ημέρα, εδώ κάνουμε αγωνιστικό αθλημα κι άμα θες και κάνουμε κ περσοναλ οπότε πληρωνεις, άλλο ότι εγώ εβγαζα strict muscle ups στους κρίκους, έστω 2 κι ο προπονητής δεν έβγαζε ούτε το πέρασμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-06-16 10:10 #131
    Το avatar του χρήστη morgoth

    Εγγραφή
    31-01-2012
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    δεν εχω κανει. ο αδερφος μου που εκανε ενα φεγγαρι, το εκοψε γιατι αρχιζε να σακατατευοταν. μεσος αθλουμενος ετσι.
    νομιζω πως παραειναι μεγαλος ο ογκος προπονησης για εναν απλο ανθρωπο. για καποιον πιτσιρικα που αναρρωνει γρηγορα ισως του ταιριαζει το κροσφιτ. εμεις που παμε στα 40 και τη μια μερα κανουμε 4,3 σετακια σκουωτ και την αλλη σερνομαστε σα τα φιδια.. δε ξερω.. προτιμω να παω για ταβλι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-06-16 16:41 #132
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    απλα στούς νέους που οι χόνδροι βρίσκονται σε άριστη κατάσταση όπως και τενοντες και μυς , απλα δεν καταλαβαίνουν την επιβάρυνση και τις πιθανές φθορές , όταν το καταλάβουν είναι ήδη αργα
    όπως ξαναείπα υπάρχουν 2 ειδών ζημιές αυτες που γίνονται άμεσα στούς αθλητες , θλασεις κακώσεις , ρίξεις , κτλ και οι πιο ύπουλες που έχουν συσωρευτικό χαρακτήρα και όταν δώσουν ζημιά είναι ήδη αργα , γιατι πιθανόν έχουν φθαρει οι χόνδροι και εκφυλιστει τενοντες και σύνδεσμοι

    Ειναι μια μόδα και σαν μόδα έχω δεί πολλους 40 φεύγα να την εφαρμόζουν και στο γυμναστήριο μου , είπα και διόρθωσα μερικούς αλλα με λέει ο άλλος αυτο Ηλία είναι καλό γιατι βοηθάει στην νευρομυική συναρμογή φυσική κατάσταση και να χάσω λίπος κτλ και λέω το λίπος φευγει με καυση θερμίδων πιο απλα και ορθολογικά και το βασικότερο με δίαιτα και εσυ μέχρι να φτάσεις σ αυτη την ηλικία δεν έκανες απολύτως τιποτε απο γυμναστική εκτος του να ψήνεις σουβλάκια (λόγω δουλειάς έχει σνακ μπάρ )
    και εκεί που έστρωσες με την γυμναστική και άλλαξες ρυζικά , απέκτησες φυσική κατάσταση με τα απλα πράματα που κάνεις με βαρη και αερόβια , τωρα το κάνεις έμαθα και μαστορεύω και γ@μά το μάστορα μου

    δεν πέρσαν 2 μήνες και νοσηλέυτηκε με 3 κοίλες στη σπονδυλική στήλη και έκανε μια επέμβαση και τωρα το προλαμβάνει με κάποιες ήπιες ασκήσεις ενδυνάμωσης και ανακούφισης της σπονδυλικής στήλης

    και 2 πιτσιρικάδες που έκαναν μαζί του που ήταν και γνώστες δεν έπαθαν κατι άμεσα και συνέχησαν για άλλους 6 μήνες σχεδόν όπου ακούω τωρα και απο αυτούς για ενοχλήσεις , ο ένας στούς οσφυικούς σπονδύλους και ο άλλος γόνατα
    δεν ξέρω αναλυτικά σε ευρεία κλίμακα τι παίζει αλλα αν κάποιος απλα αθλούμενος που στοχεύει στην υγεία παθαίνει τετοια ζημια , να βράσω την προπονητική αυτη μέθοδο
    έχω πάρει ενα καλό ποδήλατο και όταν βρίσκω χρόνο κάνω καμια 20-30 χιλιόμετρα και μια χαρα φυσική κατάσταση μου δίνει και χωρίς ενοχλήσεις στα γόνατα που έχω και πρόβλημα

    όπως και στα βάρη αν κάποιος δεν κάνει σωστες διατάσεις και ζέσταμα , μετα απο χρόνια θα βγούν ζημιές , εδω αυτο μέχρι να το μάθουν σωστα και να υπάρχουν σωστοι προπονητες με γνώσεις θα γεμίσουμε κουσούρια
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-06-16 19:13 #133
    Προεπιλογή
    Οπως κ να εχει εγω ευχαριστω τον Επισκεπτη ,κυριως γιατι μιλησε κ με συναισθημα (εννοω οτι μπορει να σου αρεσει κατι κ καποιο ωφελος να εχεις σε καποιους τομεις αλλα ισως με δυσαναλογο ανταλλαγμα) κ με την λογικη.
    Κ μαθαινουν ακομη κ κατι γεροι που δεν εχουν προσωπικη πειρα γι αυτες τις παραλλαγες κ ας ηταν μια ζωη στα σιδερα

    *Καλα στον Ηλια δεν λεω ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-12-20 23:45 #134
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα.καμω εδω και 14 χρονια προπονηση αλλα τον τελευταίο καιρό σκεφτομαι να δοκιμάσω κάτι άλλο οπως crossfit.δεν ξέρω αν το συζηταω στο σωστό τοπίκ.λλιπον ειναι 32 πλεον και τον τελευταίο καιρό με ζοριζει η ιδια ρουτίνα προπόνησης. Ξερω θα μου πείτε να αλλάξω πρόγραμμα αλλα κ αυτο το δοκίμασα αλλα πως να το πω δεν εχω αυτη την ορεξη που είχα πριν κάποια χρόνια.παω γυμν κανονικα δεν χάνω προπόνησης ολα καλα..Απλά βαρεθηκα ? Σκέφτομαι λοιπόν να παω σε ενα cross να δω και εκει πως ειναι..να κρατήσω 3 προπόνησης push pull legs Και 2 να τις κανω στο cross για την αλλαγή. Κυρίως βασικα νομιζω μου αρεσει πολυ αρεσε και ζετε και απο οτι ξερω κανουν στις προπονήσεις cross αρση βαρων.μενω περιστερι αν ξέρει κανείς κανεναν σύλλογο για άρση βαρών θα μου ήταν πολύ ενδιαφέρον.καμια πρόταση καμια ιδεα ?καποιος που να έχει κάνει και τα 2?Απλά οπως το σκέφτομαι στο cross άλλος σκέφτεται για σενα.δηλαδη πας σου λέει Θα κανεις αυτο το ζέσταμα αυτη ειναι η προπονηση τωρα θα δώσεις οτι εχεις και μετα φευγεις..τα stats μου είναι 1.75 87 κιλά αυτη την στιγμή καλη μυικοτητα μέτριο ποσοστό λίπους και στόχος το κατι διαφορετικό για να αλλάξει λιγο η ρουτίνα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-12-20 20:15 #135
    Προεπιλογή
    Γειά χαρά φίλε, αυτό που περιγράφεις ( ότι πας για προπόνηση αλλά δεν έχεις όρεξη) είναι κάτι που συμβαίνει στους περισσοτερους από εμάς κατά καιρούς και να σου πω εμένα λογικό μου φαίνεται γιατί κουράζεται το ΚΝΣ δέχεται στρες και από την προπόνηση που έτσι κι αλλιώς ο οργανισμός την δέχεται σαν στρεσογωνα κατάσταση αλλά και από την υπόλοιπη καθημερινοτητα, γιαυτό και πρέπει μέσα στον χρόνο να γίνεται ένα γενναίο οφ από το γυμναστήριο τουλάχιστον μια φορά από 2-3 εβδομάδες.
    Ένας άλλος λόγος που συμβαίνει αυτό είναι γιατί ίσως να έχεις χάσει το κίνητρο σου και αυτό συμβαίνει όταν πχ βάζεις ένα στόχο να φτάσεις στο 5% σωματικού λίπους και πιάνεις τον στόχο σου και σου αρέσει όλο το ταξίδι αλλά μετά δεν βάζεις κάποιων άλλο στόχο για να συνεχίσει να υπάρχει κίνητρο για το επόμενο ταξίδι οπότε είναι λογικό πώς σιγά σιγά χάνεται η όρεξη και για προπόνηση και για διατροφή και για όλα,όσο συνεχίζεται αυτή η ψυχολογία μένουμε στάσιμη στην καλύτερη περίπτωση.
    Ακούω πολλές φορές ότι η καθημερινή ρουτίνα της προπόνησης κουράζει ως ένα σημείο το δέχομαι αλλά επειδή έχω εμπειρία και από άλλα αθλήματα και ομαδικά και ατομικά μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι παντού υπάρχει μια ρουτίνα και πάντα έρχεται το πλατό οπότε πρέπει να βρίσκουμε τρόπους να πάμε παρακάτω.
    Αν έχεις βάλει σκοπό να πας για crossfit πήγαινε να το δεις να δοκιμάσεις και πρόσεχε από την άλλη αν βρεις σύλλογο αρσης βαρών πιστεύω πως είναι πιο καλή επιλογή αν σε ενδιαφέρει να μάθεις σωστή τεχνική για το αρασε και το εμπολε ζετε, αλλά να ξέρεις ότι πάντα σε ότι και αν κάνεις αργά ή γρήγορα θα έρθει η ρουτίνα.
    Καλή συνέχεια..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 78910 ΤελευταίαΤελευταία