Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 148
  1. 23-11-11 23:50 #31
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Βρεθικε γυμναστηριο στην καληθεα αθηνα καθαρα για crossfit. απο ευδομαδα θα το δοκιμασω

    http://crossfithellas.blogspot.com/
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-11-11 10:22 #32
    Το avatar του χρήστη No Cash

    Εγγραφή
    30-12-2008
    Περ.
    Athena
    Μηνύματα
    610
    Προεπιλογή
    ειναι φιλη μου η μαριαννα... πες οτι εισαι απο εμενα..

    ειναι τοπ στο ειδος της..
    stealin dealin killin
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-11-11 13:15 #33
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο No Cash Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι φιλη μου η μαριαννα... πες οτι εισαι απο εμενα..

    ειναι τοπ στο ειδος της..

    ok boy

    ελπιζω να μην με σκηση πρωτη μερα γιατι ειμαι σκουριασμενος
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-11-11 13:27 #34
    Προεπιλογή
    αχχχχ ξύνετε πληγές...Θέλω να ξεκινήσω και θεσσαλονίκη έχουμε μόνο 1 gym και είναι πολύ μακριά για κάθε μέρα...!!!Μιας που μιλάμε στο topic ξέρει κανείς που υπάρχει cross fit θεσσαλονίκη ΕΚΤΟΣ απο αυτό?http://crossfithessaloniki.blogspot.com/
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-11-11 13:31 #35
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    ανοιξει και ο δαλαμαγκιδης τωρα κοντα στα καρφουρ...
    παρε λινκ απο φβ προς το παρον.΄..
    https://www.facebook.com/groups/231850926878897/
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-11-11 13:36 #36
    Προεπιλογή
    Ζήτησα να γίνω μέλος και περιμένω....Στα careefour Μακεδονίας ε??Πες μου ναί πες μου οτι έχει και χώρο για parking να τρελαθώ...!!!(ΑΝ ΚΑΙ....θ πάω σε κανένα χρόνο...)Πρίν 1 μήνα έκανα χρόνοιυν συνδρομή!!!!
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-11-11 13:37 #37
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    ε καλα μεχρι τοτε θα ανοιξει κ αλλο...


    ναι καλε σε εκεινο λεω....εχιε χωρο να παρκαρεις κ νταλικα..

    πες μου ονομα να σε βαλω εγω
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-11-11 13:46 #38
    Προεπιλογή
    Μόλις μπήκα δεν ξέρω αν με έβαλες εσύ αλλα είμαι μεσα!!
    Εχεις pm!
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-11-11 14:56 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι δηλ στο ufc που είναι το τοπ επίπεδο των ΜΜΑ δεν ξέρουν και θέλουν να δουν τους αθλητές τους να τραυματίζονται...συγνώμη αλλά επειδή παρακολουθώ στενά τα των ΜΜΑ (και από διαφορετικές ιδιότητες) απλά σου λέω ότι ξέρουν καλά τους κινδύνους που κρύβουν αυτές οι προπονήσεις. Το θέμα είναι ότι το άθλημα αυτό το είδος προπόνησης απαιτεί. αν δεν θες να κάνεις αυτά, πας σε άλλο άθλημα. Δυστυχώς ή ευτυχώς οι απαιτήσεις είναι τεράστιες (συνέπεια των παραπάνω η φαρμακοδιέγερση, τα PEDs κ.ά.) Αν δεις προετοιμασία τέτοιου αθλητή ακολουθούν ΟΛΟΙ το ίδιο μοτίβο (ασχέτως τις διαφορές που έχουν οι εκάστοτε strength & condiotiong coaches). Και το crossfit δεν είναι κάτι καινούργιο το κάνουν χρόοονια τώρα αλλά δεν του είχαν βγάλει όνομα. αλλά τώρα μπήκε το μάρκετινγκ και τα φράγκα στη μέση και έπρεπε κάπως να το προωθήσουν. Φιλικά πάντα απλά ήθελα να κάνω μία διευκρίνηση στο σχόλιο σου για την ραβδομυώλυση.
    Το Nickname σου θα έπρεπε να είναι Sorbal (renatto) , έχεις δίκιο σε όσα λες,
    Και εγω που ασχολουμε με ΜΜΑ εδω και 5χρονια περιπου συνηθως κάθε παρασκευη η προπονηση μας είναι με "κυκλικο" aka crossfit , είναι ο καλύτερος τρόπος για φυσική κατάσταση σε περιεργες συνθηκες. Εμεις πάντως όσα άτομα συμμετεχουμε τόσες είναι και οι ασκησεις πχ αν είμαστε 16 ατομα στην προπονηση , έχουμε και 16 ασκησεις που κρατανε για 45 δευτερα η καθε μια και μολις φωναξει time ο προπονητης αλλαζουμε θεση και πάμε στην επόμενη ασκηση, ασκησεις που υπάρχουν μπορεί να εχει , δυναμικο ανεβασμα σε σχοινι , σχοινακι , χτυπημα με βαριοπουλα σε λαστιχο φορτηγου , Σακος για γονατα , ελξεις , πλαγιους κοιλιακους με ιατικη μπαλα , ασκησεις με kettlebell , συνεχομενα low σε pad και αλλα πολλα .. καθε φορα που τελειωνει ενας γυρος κανεις ενα λεπτο διαλλειμα και ξανα απο την αρχη ολες οι ασκησεις για οσους γυρους το παει ο προπονητης
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-11-11 15:47 #40
    Προεπιλογή
    το cross fit απευθεινετε για αθλητες η για ατομα ειδη γυμνασμενα δν ειναι για αρχαριους.ειναι πολυ δυσκολο κ πολυ εντονο.ο δασκαλος μου στις πολεμικες τεχνες λογο οτι ηταν αυστραλια 30 χρονια εκανα πολυ cross fit,ετσι γυμναζει κ τους μαθητες του.δν θεωρω πως ξερουν πολοι στην ελλαδα σωστο cross fit ,εδω παιδια καλα καλα δν υπαρχουν σωστοι γυμναστες για βαρη.μην παρασυρθειτε κ πατε να κανετε ετσι cross fit θα τραυματηστειτε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-11-11 15:54 #41
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jojosmj Εμφάνιση μηνυμάτων
    το cross fit απευθεινετε για αθλητες η για ατομα ειδη γυμνασμενα δν ειναι για αρχαριους.ειναι πολυ δυσκολο κ πολυ εντονο.ο δασκαλος μου στις πολεμικες τεχνες λογο οτι ηταν αυστραλια 30 χρονια εκανα πολυ cross fit,ετσι γυμναζει κ τους μαθητες του.δν θεωρω πως ξερουν πολοι στην ελλαδα σωστο cross fit ,εδω παιδια καλα καλα δν υπαρχουν σωστοι γυμναστες για βαρη.μην παρασυρθειτε κ πατε να κανετε ετσι cross fit θα τραυματηστειτε.
    Φίλε με όλο το θάρρως κατααλβαίνω τι εν μέρη θέλεις να πεις ΑΛΛΑ!...Οκ το εξωτερικό είναι έτσι αλλιως επιλογές τεχνολογία και και και....Αλλα δεν είμαστε ρε φίλε και πακισταν.!Μην λες τέτοια πράγματα χωρις να έχει ιδέα...Υπάρχουν ΛΙΓΟΙ μεν αλλα μερικοί σε διαβεβαιώ ειναι ΤΡΟΜΕΡΟΙ!Ειναι σαν του γυμναστες με τα όργανα...Αλλος ξέρει τα άπειρα και ο άλλος πετάει αετό..!
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-11-11 15:54 #42
    Το avatar του χρήστη No Cash

    Εγγραφή
    30-12-2008
    Περ.
    Athena
    Μηνύματα
    610
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Qlim4X Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok boy

    ελπιζω να μην με σκηση πρωτη μερα γιατι ειμαι σκουριασμενος

    θα σε σκισει τις επομενες μην τρελαινεσαι!αχχα


    πες τις οτι θα κατεβω καμια μερα για hand stand...θα κανονισουμε μαζι
    stealin dealin killin
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-11-11 01:55 #43
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    If you have the guts and the Skill try it. DANGER NOT FOR KIDS

    πολυ σκληροπυρινικο τρομερη η προτι επαφι με το σπορ. δεν παιζει να βγαλει κανεις το 15 λεπτο με 3 ασκησης.

    3εκινισαμε με ζεσταμα 3 σετ απο 10 push ups, 30 abs, 20 Burpee, 20 double rope, 10 air squats ( στις 3 τελεφτεες ασκισης δεν θυμαμε ακριβος επαναληψης)

    αυτο ηταν αρκετο να κανει την καρδια μου να χτιπηση κοκκινα και το σωμα μου να κεει.

    ξεκουραση και παμε για το λιτουργικο σετ

    15 λεπτα απο 5 dl (70kg) + 10 cross burpee. καταφερα και εβγαλα παρακατι 6 σετ και για το τελεφτεω λεπτο δεν μπορουσα να κανω τιποτα.

    οπως λενε αλλο φρουτο. θα ηθελα να ευχαριστισω την μαριανα για τιν καθοδιγηση και την εμψιχοση. ελπιζω στο μελλον να εχω καλυτερα αποτελεσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-11-11 02:07 #44
    Προεπιλογή
    qlim μπράβο φίλε...Ευχομαι να σου αρέσει και ίσως μπώ και εγώ στο άθλημα σύντομα..να δώ τι παίζει...
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-11-11 08:56 #45
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    παιδια ωραιο ειναι κ φοβερο κ τρομερο..απλα επειδη ελλαδα ειμαστε,να προσεχετε οι ΄΄εκαπιδευτες ΄΄σας να ειναι οντως εκπαιδευτες και να μην ειναι απλα καποιοι που γουσταριυν κρος φιτ...εχει τεραστια διαφορα!το πρωτο εγκυμονει κινδυνους ενω το δευτερο σου παρεχει μια υποτυπωδη ασφαλεια...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία