Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 100 από 100
  1. 18-12-16 17:49 #91
    Προεπιλογή
    Back squat, front squat, hack squat, bugarian split squat κοκ. Πολλές επιλογές, διάλεξε τι σ'αρέσει
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-12-16 18:06 #92
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pankol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Back squat, front squat, hack squat, bugarian split squat κοκ. Πολλές επιλογές, διάλεξε τι σ'αρέσει
    ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-12-16 18:21 #93
    Banned
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    Πρεσα ποδιων γιατι δεν εχει χωρο για squat στο γυμνασηριο που παω
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-12-16 19:09 #94
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    λεγκ εξτενσιονς και τα μυαλα στα καγκελααααααααααααα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-12-16 23:47 #95
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    λεγκ εξτενσιονς και τα μυαλα στα καγκελααααααααααααα
    Μετά τα καθίσματα πιστεύω ότι είναι η πιο επίπονη άσκηση για μένα. Μιλάμε για πολύ πόνο και κάψιμο αλλά μου αρέσει . . .
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-12-16 00:25 #96
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    για εμενα ειναι αυτη που μου δινει την αισθηση οτι χτυπαω και απομονωνω καλυτερα τους τετρακεφαλους οποτε ρισπεκτ και το χακ σκουωτ πολυ πολυ καλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-12-16 19:03 #97
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Αρχικά πρέπει να εντοπίζουμε ποιες ασκήσεις μας ταιριάζουν καλύτερα. Τις περισσότερες φορές παίζει ρόλο η κινησιολογία κάθε μηχανήματος που είτε μας βολεύει είτε όχι.
    Η αλήθεια είναι πως όσες περισσότερες επιλογές έχεις, τόσο το καλύτερο. Τελευταία είχα βολευτεί με το μηχανή Hack. Έπειτα έδινα έμφαση στη πρέσα. Φυσικά δεν πρέπει να απουσιάζει η άσκηση εκτάσεων με όσο το δυνατόν περισσότερη αυτοσυγκέντρωση. Τα σκουωτ λέμε πως είναι ο βασιλείας για την άσκηση ποδιών, αλλά θα πρέπει η εκτέλεση να είναι αποδοτική. Δεν έχει νόημα να φορτώνουμε κιλά αν δεν νιώθουμε πως αποδίδει. Βλέπω πολλούς να φορτώνουν στα σκουωτ και να φεύγουν από το γυμναστήριο σαν να μην έκαναν τίποτα. Μάλλον κάτι θα έκαναν λάθος ή εγώ είμαι ευαίσθητος
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-01-17 14:03 #98
    Προεπιλογή
    εγω στο προγραμμα μου αρχιζω με σκουωτ, πολλα βαρια σετ, 3αρες reps και συνεχιζω με πρεσα, 4 βαρια σετ, απο 8 εως 12 reps. ο συνδιασμος δινει δυνατα πριξιματα σε σχεση με σκετο σκουωτ, αλλα παρατηρω οτι το σκουωτ με βοηθαει να παω καλητερα στην πρεσα και εξηγω: εαν καποια προπονηση λογο χρονου παραληψω την πρεσα στην επομενη δεν βλεπω διαφορα, καποιες φορες που παραληψα μονο το σκουωτ στην επομενη ειχα ελαφρος μειομενη αποδοση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-01-17 10:54 #99
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KontorinisMD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και το σκουότ είναι πιο βασική και ολοκληρωμένη άσκηση-κίνησ, υπάρχουν αθλητές που η μηχανική τους σώματός τους δε τους βοηθάει στην εκτέλεση της άσκησης. Ακόμη μια περίπτωση που πρέπει να προτιμάς την πρέσσα από το σκοώτ είναι όταν το σώμα σου έχει προδιάθεση για μη-συμμετρικά ανεπτυγμένους γλουτούς.

    Κατά τα άλλα το σκουώτ είνια ο βασιλιάς των ακσήσεων
    αυτό το πρόβλημα αντιμετωπίζω, έχει κόσμο δεν έχει γλουτούς και εγώ έχω κάνει τον πάτο της τζέσικα ράμπιτ, κάνω πόδια 2 φορές τη βδομάδα, μία προπόνηση πρέσα και μία σκουώτ οπότε μετά που διάβασα αυτό βλέπω να το κάνω 2 πρέσα..

    ΥΓ είμαι άντρας οπότε ο πάτος τζέσικα ράμπιτ δεν είναι κάτι καλό, ιδίως αν πάει κάποιος φυλακή
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jumaru : 13-01-17 στις 10:57
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-01-17 20:47 #100
    Προεπιλογή
    αυτο με την μηχανικη του σωματος το βλεπω και εγω
    ειτε με χτυπαει μεση ειτε γονατο αν ζορισω τα καθισματα καθως δεν εχω ευλιγισια
    τελικα κανω 20αρες καθισματα με λιγα κιλα και μετα πρεσσα, εξτεντιον, καρλ και ειναι μια χαρα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567