Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 90 από 100
  1. 30-12-14 21:32 #76
    Προεπιλογή
    herculas πιστευω οτι τα squat παρα την δυσκολια τους σε εκαναν να γουσταρεις πια την προπονηση ποδιων οπως λες.
    Αυτο βεβαια εγινε αφου βελτιωσες την τεχνικη κ δυναμωσες ολα τα περιφεριακα.
    Αφου εκανες 350 κιλα πρεσα κ με 50 κιλα μονο στο squat ποναγες εκει που λες ,αυτο τα λεει ολα.

    Φιλε vaggan κ ο Franko Kolumpo το τελευταιο του Olympia το κερδiσε μονο με leg extesion για την εξασκηση ποδιων ,μια κ δεν μπορουσε να κανει squat μετα απο ατυχημα που ειχε. Αν μπορουσε ομως να κανει κ ηταν λιγο πιο κοντα στα ποδια με τον Τom Platz σιγουρα θα ακουγοντουσαν λιγοτερες γκρινιες για την νικη του.
    Σιγουρα ομως ειναι μια ασκηση που θελει σεβασμο ,για τα οποια ωφελη που θα εχεις να μην τα πληρωσεις στο πολαπλασιο.
    Οταν καποτε οι προπονησεις μου στην συγκεκριμενη ασκηση ηταν 130 με 160 κιλα το πολυ ,με την παροτρηνση κ την ''εμπνευση'' ενος φιλου πολυ δυνατοτερου απο μενα ,εφτασα να κανω 6ρες με 190 κιλα.
    Ευτηχως αμεσως συνειδητοποιησα οτι μυικα μπορει να αντεχα αυτα τα κιλα ,σκελετικα ομως ειχα υπερβει κατα πολυ το οριο μου.
    Ευτυχως δεν ειχα καποιο τραυματισμο (αμεσο τουλαχιστον) κ ποτε ξανα αυτα τα κιλα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-01-15 10:52 #77
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Κατά την ταπεινή μου άποψη αν κάποιος δεν κάνει squat, deadlifts, bench press και overhead press (εντάξει αυτό ίσως όχι και τόσο) δεν μπορεί να πει ότι ασχολείται με bbing,powerlifting, weightlifting κλπ
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-01-15 14:32 #78
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά την ταπεινή μου άποψη αν κάποιος δεν κάνει squat, deadlifts, bench press και overhead press (εντάξει αυτό ίσως όχι και τόσο) δεν μπορεί να πει ότι ασχολείται με bbing,powerlifting, weightlifting κλπ
    Συμφωνω εν μερη φιλε ομως bodybuilding δεν ειναι τι ασκησεις κανεις αλλα πως φαινεσαι...τι να το κανω εγω αν φορτωνω κιλα για αρση θανατου και ο αλλος χωρις να κανει αυτη την ασκηση και μονο με μονοζυγο και τροχαλιες εχει πιο ανεπτυγμενη πλατη? το αποτελεσμα μετραει
    The easy day was yesterday
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-01-15 14:37 #79
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά την ταπεινή μου άποψη αν κάποιος δεν κάνει squat, deadlifts, bench press και overhead press (εντάξει αυτό ίσως όχι και τόσο) δεν μπορεί να πει ότι ασχολείται με bbing,powerlifting, weightlifting κλπ

    Για weightlifting powerlifting ναι για bodybuilding σε καμια περιπτωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-01-15 14:59 #80
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά την ταπεινή μου άποψη αν κάποιος δεν κάνει squat, deadlifts, bench press και overhead press (εντάξει αυτό ίσως όχι και τόσο) δεν μπορεί να πει ότι ασχολείται με bbing,powerlifting, weightlifting κλπ
    οτιδηποτε κανεις ΜΕ ΣΚΟΠΟ να διαπλασεις το σωμα σου ειναι μποντυμπιλντινγκ οποια ασκηση και αν χρησιμοπιειε το σκοπο τον εβαλα με κεφαλαια γιατι η διαπλαση του σωματος ερχεται παραπλευρα και με αλλα σπορ αλλα δεν ειναι ο πρωταρχικος σκοπος η εμφανιση των μυων
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-01-15 15:41 #81
    Προεπιλογή
    Πολυ σωστες οι αποψεις κ του billys 51 k του vaggan ,απλα νομιζω ο θελησης εννοει οτι για σοβαρο Β.Β ειναι απαραιτητες οι συγκεκριμενες βαριες ασκησεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-01-15 21:29 #82
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Λοιπό για να εξηγήσω αυτό που λέω...ΠΡΟΦΑΝΩΣ και γνωρίζω τι σημαίνει bbing και ισχύει ότι η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ,ο ΣΤΟΧΟΣ, ο ΣΚΟΠΟΣ του είναι να δομήσεις τους μυς, να μεγαλώσουν,να έχουν συμμετρία, αρμονία κλπ κλπ....

    Αρχικά δεν είμαι δογματικός...ΔΕΝ λέω δηλαδή ότι ΜΟΝΟ οι ασκήσεις που ανέφερα κάνουν δουλειά....και αυτό αποδεικνύεται από το γεγονός ότι εγώ χρησιμοποιώ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΑΣΚΗΣΕΙΣ (Squat & Leg Press) στην προπόνηση μου....Θεωρώ ότι έχουν διαφορετικά ωφέλη

    Απλά σκεφτείτε το εξής: Τι νόημα έχει ένα σώμα το οποίο είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ αλλά δεν είναι δυνατό; Και όσο αφορά την δύναμη νομίζω οι ασκήσεις που ανέφερα είναι ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ...

    Σίγουρα θα κερδίσεις σε δύναμη με οποιαδήποτε προπόνηση και σύμφωνω ότι στο bbing αυτοσκοπός δεν είναι η δύναμη αλλά η δομή του σώματος...Εν ολίγοις αυτό που θέλω να πω είναι ότι ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΥΓΕΙΑΣ δεν νομίζω ότι πρέπει να λείπουν αυτές οι ασκήσεις (Squat,Deadlifts,Bench Press, O.H.P) από κανένα πρόγραμμα προπόνησης....

    Νομίζω όλοι εδώ μέσα έχουμε δει το Pumping Iron....Υπήρχε έστω ένας εκεί μέσα που να μην έκανε squat?

    Εξάλλου για τα αποτελεσματά που θα έχει κάποιος στο σώμα του (αν θεωρήσουμε ότι έχει De facto τέλεια διατροφή και ξεκούραση) ρόλο παίζουν η προπόνηση και τα γενετικά του...Όποτε μου είναι δύσκολο να καταλάβω πως ένας άνθρωπος που προπονείται και το σώμα του εκμεταλεύεται στο έπακρο ασκήσεις και μηχανήματα όπως το Leg Press, να μην εκμεταλλεύται στο έπακρο τα squat...


    Όμως επειδή μαρέσει να τσιγγλάω...Ο Eugene Sandow έκανε Leg Press?

    Και για να συνεχίσω το τσίγγλιμα : "U are using free weights or machines? Oh machines....Hmmm then the machines do the lifting not you "
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-01-15 21:39 #83
    Προεπιλογή
    Στο bbing αναντικατάστατη άσκηση δν υπάρχει. Δεν είναι απαραίτητο να κάνεις ούτε squat, ούτε πάγκο, ούτε deadlift αλλά προφανώς έχουν τα οφέλη τους. Στο powerlifting προφανώς είναι απαραίτητα lifts καθώς σε αυτά αγωνίζεσαι αλλά όταν μιλάμε για μυική ανάπτυξη μπορούν να αντικατασταθούν. Μπορείς να κάνεις μεγάλα πόδια χωρίς squat, μεγάλο στήθος χωρίς Bench, μεγάλη πλάτη χωρίς deads αλλά imo χωρίς αυτές τις ασκήσεις ΓΙΑ ΜΕΝΑ δεν υπάρχει κίνητρο να πάω γυμναστήριο πλέον
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-01-15 22:11 #84
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Φίλε Χριστόφορε...είπα ότι είναι αναντικατάστατες όσο αφορά την δύναμη...Και ναι η δύναμη δεν είναι αυτοσκοπός στο bbing αλλά δεν είναι λογικό ένα ωραίο δομημένο σώμα να μην είναι δυνατό... αυτό...

    Και το ζήτημα που τέθηκε εδώ απ'τον φίλο που ξεκίνησε το θέμα Squat vs Leg Press...Να το κάνω χειρότερο? Αν έπρεπε να κάνετε ΜΙΑ ΑΣΚΗΣΗ απ'αυτές τις δύο στην προπόνηση...Ποια θα διαλέγατε;

    Εγώ ψηφίζω squat...Γενικά τις χρησιμοποιώ και τις 2 αλλά αν έπρεπε να διαλέξω squat και πάλι squat
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-01-15 00:38 #85
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Δεν μπορεις να εισαι πολυ δυνατος,πολυ συμμετρικος,πολυ σκληρος,πολυ πυκνος με ποιοτητα λιγο λιπος και φλεβικοτητα και μπαλαρισμα κτλκτλκτλκτλκτλ.Κοινως αν καποιος θελει να χτισει νουμερα το bodybuilding ισως δεν ειναι το σωστο μονοπατι,αν παλι θελει να χτισει σωμα και μυς τοτε ειναι το σωστο μονοπατι.Εχω παρατηρησει μετα χρονια,τοοοοοοοοοοοσο και τοσο κοσμο να προσπαθει (κατα τ'αλλα να φτιαξει σωμα) αλλα επειδη θελει να φτασει πχ παγκο Χ κιλα για 1 η 2 η 3 το στηθος να ειναι μικροτερο αποτι ηταν οταν αρχισε γυμναστικη που λεει ο λογος και να κλαιγεται γιατι οι θωρακικοι του δεν ανεβαινουν.Πρεπει να υπαρχει ειλικρινεια στο τι θελουμε και να εχουμε την σοφια και το θαρρος να το παραδεχομαστε και να το ακολουθουμε,ρητα του τυπου αν δεν κανεις καθισματα η το ενα η το αλλο που ειδικα για τα καθισματα εχουμε καταντησει να τα εχουν κανει ορισμενοι την ΠΑΝΑΚΕΙΑ του bbing ειναι αστεια,σε λιγο θα λεμε αν δεν περνουν οι τρικεφαλοι κανε καθισματα δλδ ελεος.Αν ειναι καλη ασκηση???Προφανως και ειναι.Ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ για σωματοδομηση?Δεν θα το ελεγα.Φυσικα εχει τα οφελη της αλλα δεν ειναι η ολη της φιλοσοφια η απαρχη της ασκησης για σωματοδομηση,μια χαρα ποδια κανεις και με προβολες πρεσσα εκτασεις αρσεις κτλ.Το ιδιο παει και για τις αλλες ασκησεις αρσεις παγκο κτλ που ο παγκος ειδικα με μπαρα ειναι κατα την γνωμη μου ΥΠΕΡεκτιμημενη ασκηση και ακομα αναλωνεται τοσο πολυ κυριως λογω παραδοσης παρα αποτελεσματικοτητας σε σχεση με πιεσεις με αλτηρες που ειναι by far απο θεμα ευρος κινησης,συσπασης στο ανωτατο σημειο που ειναι ολη η ουσια της κινησης των θωρακικων το να φερνεις τα χερια προς τα μεσα,συμμετοχη σταθεροποιητων μυων και χιλια δυο αλλα συν που εχει η πιεση με αλτηρες.Η δυναμη παλι μια χαρα ερχεται και με προπονηση bbing style απλα οκ προφανως αφου καποιος δεν θα αφοσιωθει στην (μαξιμουμ) δυναμη δεν θα την μαθει ποτε,αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα αυξηθει η δυναμη.Ξεχωρα το οτι δυναμη ειναι κατι το πολυ σχετικο.Προσωπικα πιο πολυ με εντυπωσιαζει ενας ανθρωπος που να κανει 15 ελξεις στο μονοζυγο και 10 στο διζυγο με 40kg και 70kg αντιστοιχα παρα ο ιδιος αν κανει 250 καθισμα.Δυναμη ειναι σχετικη παντα.Γινεσαι δυνατος στις συγκεκριμενες κινησεις που εκτελεις.Και εγω δεν μπορω αν δεν κανω διζυγο με βαρη η μονοζυγο με βαρη η βαριες πιεσεις αλτηρων στηθους συχνα η καποια αλλη ασκηση που ειναι (στερεοτυπο) αλλα το bodybuilding δεν αναλωνεται σε τετοια στερεοτυπα και αυτο ειναι η μαγεια του!!!.Μαγικες ασκησεις ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.Μπορεις να καταφερεις το ιδιο αποτελεσμα με πολλους διαφορετικους τροπους.Ολα ειναι μεσα στο οπλοστασιο μας απο αλτηρες και μπαρες μεχρι τροχαλιες λαστιχα και kettlebells.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-01-15 16:21 #86
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Δεν μπορεις να εισαι πολυ δυνατος,πολυ συμμετρικος,πολυ σκληρος,πολυ πυκνος με ποιοτητα λιγο λιπος και φλεβικοτητα και μπαλαρισμα κτλκτλκτλκτλκτλ.Κοινως αν καποιος θελει να χτισει νουμερα το bodybuilding ισως δεν ειναι το σωστο μονοπατι
    Νομίζω υπάρχουν αρκετά παραδείγματα από επαγγελματίες bber που το έχουν καταφέρει...Σίγουρα όλοι κάπου θα υστερούμε αλλά πιστεύω αυτό είναι περισσότερο θέμα διατροφής και γενετικών και όχι προπόνησης...Για παράδειγμα o Ronnie Coleman (ναι ok μιλάω για άλλα επίπεδα) έκανε ΠΟΛΛΑ κιλά στις προπονήσεις του...Σιγουρα δεν ήταν τέλειος γιατί o Wheeler κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να ήταν Mr.Olympia,αλλά αυτό είναι απλά ένα παράδειγμα...

    .Πρεπει να υπαρχει ειλικρινεια στο τι θελουμε
    Σ'αυτό συμφωνώ απόλυτα,απλά λάβε υπόψη σου ότι δεν θέλουμε όλοι το ίδιο πράγμα...Και επειδή όλα τα πράγματα σ'αυτή την ζωή πρέπει να εξελίσσονται γιατί να μην υπάρχει και ένας αποτελεσματικό συνδυασμός δύναμης και σωματοδομής; Εξάλλου μία μέθοδος επιβάρυνσης του φορτίου στην προπόνηση των μυών είναι η αύξηση των κιλών (ΟΧΙ η μοναδική και ίσως ΟΧΙ η καλύτερη,τουλάχιστον για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρουν και τα κιλά), ίσως κάποιος να μπορεί να σο συνδυάσει αρκετά ικανοποιητικά....

    Τεσπά αυτά είναι προς πειραματισμό για τον καθένα και είναι γενικότερα...Εδώ το ειδικό ήταν squat vs Leg press...Εγώ κάνω και τα 2 αλλά αν έπρεπε να διαλέξω ΕΝΑ θα διάλεγα squat και όχι μόνο λόγο δύναμης αλλά γιατί μαρέσει και περισσότερο απ΄το Leg press...
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-01-15 17:34 #87
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Φυσικα και μπορεις να εχεις εναν συνδυασμο και των 2 αναπτυξη και δυναμη και εννοειται οτι ειμαι φαν αυτης της τακτικης και αυτο ακολουθω,απλα καλο ειναι να τονιζονται ορισμενα πραγματα γιατι φαντασου καποιος που ειναι νεος στο αθλημα και θελει να φτιαξει ενα καλο κορμι και ολοι του λεγανε πως φιλε χωρις καθισμα πχ η αρση δεν θα φτιαξεις ποδια η πλατη,αν αυτος ο καινουργιος στο αθλημα εχει σοβαρο προβλημα στην σπονδυλικη στηλη αμεσως οι αλλοι τον βγαζουν αχρηστο και του κοβουν τα φτερα στο αποτελεσμα που θελει να εχει ενω και χωρις αυτες τις ασκησεις μια χαρα μπορεις να γινεις.Σε τοπ επιπεδο και με καταχρηση φαρμακου ναι ισως να μπορεις να εχεις ολα τα πακετα του στυλ δυναμη,λιγο λιπος,σκληροτητα κτλ (αν και αμφιβαλλω ακομα και εκει εκτος απο τρομερες εξαιρεσεις απιστευτα προικισμενων ανθρωπων αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα).Εγω προσωπικα σε ποδια καθισματα δεν κανω γιατι ουτε το σωμα μου ειναι το ιδανικο για αυτα,με πρεσα εκτασεις προβολες κτλ εχω δει καλυτερα αποτελεσματα και δεν μου αρεσουν και σαν κινηση.Αντιθετα τις αρσεις τις λατρευω και παρολο που ουτε για αυτες δεν εχω το ιδανικο κορμι απο θεμα μηκος χεριων ποδιων τις κανω γιατι γουσταρω τερμα ειδικα με αλυγιστα ποδια,αλλα δεν μπορω να αμφισβητισω το γεγονος πως για κατω πλατη την διαφορα που εχω δει με υπερεκτασεις με εξτρα βαρος δεν την εχω δει με τις αρσεις.Κοινως επειδη απλα ονομαζονται αρσεις και εχουν αυτην την ιστορια πισω τους δεν μπορω να ειμαι τυφλος μπορστα σε καποια καλυτερα αποτελεσματα που μπορει καποια αλλη οχι τοσο (famous) να εχει.Απλα την κανω επειδη μου αρεσει σαν κινηση και πιο πολυ με βοηθαει στους μηριαιους παρα στην πλατη την ιδια.Δεν δουλευουν ολα το ιδιο καλα στον καθενα και κατα την γνωμη μου αν μια ασκηση δεν σου αρεσει καθολου καλο ειναι να μην πιεζεσαι να την κανεις γιατι ουτε καλη συνεπεια θα εχεις στο να την κανεις ουτε καλο αποτελεσμα καθαρα απο ψυχολογικους λογους κιολας.Εκει ειναι που αναφερομαι πως πρεπει να εχεις την ειλικρινεια και σοφια αν διαλεγεις σωστα τι κανει σε σενα και σου αρεσει να κανεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-01-15 04:31 #88
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Χριστόφορε...είπα ότι είναι αναντικατάστατες όσο αφορά την δύναμη...Και ναι η δύναμη δεν είναι αυτοσκοπός στο bbing αλλά δεν είναι λογικό ένα ωραίο δομημένο σώμα να μην είναι δυνατό... αυτό...

    Και το ζήτημα που τέθηκε εδώ απ'τον φίλο που ξεκίνησε το θέμα Squat vs Leg Press...Να το κάνω χειρότερο? Αν έπρεπε να κάνετε ΜΙΑ ΑΣΚΗΣΗ απ'αυτές τις δύο στην προπόνηση...Ποια θα διαλέγατε;

    Εγώ ψηφίζω squat...Γενικά τις χρησιμοποιώ και τις 2 αλλά αν έπρεπε να διαλέξω squat και πάλι squat
    Ναι man δεν το έγραψα για σένα γενική ήταν η άποψη μου στο θέμα. Μπορεί ένα σώμα να είναι δυνατό στο γυμναστήριο και χωρίς τα big lifts απλά για μένα έχεις καλύτερο motivation άμα τα κάνεις. Προσωπικά για στήθος κάνω μόνο bench, για πόδια μόνο squat, και πλάτη rows/heavy deads/ chin ups καθώς ο κύριος σκοπός μου είναι η δύναμη. Αν έκανα καθαρό bbing και βαριόμουν να κάνω αυτές τις ασκήσεις απλά δεν θα τις έκανα... Προφανώς και ανάμεσα σε leg press και squat διαλέγω squaτ.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-01-15 04:32 #89
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Χριστόφορε...είπα ότι είναι αναντικατάστατες όσο αφορά την δύναμη...Και ναι η δύναμη δεν είναι αυτοσκοπός στο bbing αλλά δεν είναι λογικό ένα ωραίο δομημένο σώμα να μην είναι δυνατό... αυτό...

    Και το ζήτημα που τέθηκε εδώ απ'τον φίλο που ξεκίνησε το θέμα Squat vs Leg Press...Να το κάνω χειρότερο? Αν έπρεπε να κάνετε ΜΙΑ ΑΣΚΗΣΗ απ'αυτές τις δύο στην προπόνηση...Ποια θα διαλέγατε;

    Εγώ ψηφίζω squat...Γενικά τις χρησιμοποιώ και τις 2 αλλά αν έπρεπε να διαλέξω squat και πάλι squat
    Ναι man δεν το έγραψα για σένα γενική ήταν η άποψη μου στο θέμα. Μπορεί ένα σώμα να είναι δυνατό στο γυμναστήριο και χωρίς τα big lifts απλά για μένα έχεις καλύτερο motivation άμα τα κάνεις. Προσωπικά για στήθος κάνω μόνο bench, για πόδια μόνο squat, και πλάτη rows/heavy deads/ chin ups καθώς ο κύριος σκοπός μου είναι η δύναμη. Αν έκανα καθαρό bbing και βαριόμουν να κάνω αυτές τις ασκήσεις απλά δεν θα τις έκανα... Προφανώς και ανάμεσα σε leg press και squat διαλέγω squaτ.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-12-16 15:48 #90
    Προεπιλογή
    μια ερωτηση παιδες υπαρχει καποια ασκηση που να μπορει να αντικαταστησει την πρεσα ποδιων??
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία