Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 39
  1. 10-04-11 22:51 #16
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mantus3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψαγμένα η αριστερά; Γιατί έχει και μια μικρή διαφορά….
    Γιατί, δε μπορεί να συνδυάζονται?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-04-11 23:14 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο El Topo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί, δε μπορεί να συνδυάζονται?
    οχι φιλε μου.. το ντοκιμαντερ θα πρεπει να κραταει μια ουδετερη σταση και να κανει μια επισκοπηση γεγονοτων με στοιχεια απο ολες τις πλευρες.. και να αφηνει στην κριση μας καποια πραγματα κυριως σε πολιτικοοικονομικα ντοκιμαντερ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-04-11 23:49 #18

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Θεσ/νικη
    Μηνύματα
    590
    Προεπιλογή
    Μιας και το εφερε η κουβεντα . τι γνωμη εχετε για τα zeitgeist (1,2,3)...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-04-11 15:12 #19
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι φιλε μου.. το ντοκιμαντερ θα πρεπει να κραταει μια ουδετερη σταση και να κανει μια επισκοπηση γεγονοτων με στοιχεια απο ολες τις πλευρες.. και να αφηνει στην κριση μας καποια πραγματα κυριως σε πολιτικοοικονομικα ντοκιμαντερ!
    Δεν αντιλέγω. Απλά το εν λόγω ντοκυμαντέρ λέει αλήθειες, αντικειμενικές θεωρώ, δε σημαίνει όμως πως είναι και αριστερό.
    Αν οι αντικειμενικές αλήθειες (ορισμένες για την ακρίβεια) συνδέονται με κάποιες αριστερές αντιλήψεις, τότε δε σημαίνει πως δε μπορεί κάτι που είναι αντικειμενικό να είναι ταυτόχρονα και αριστερό!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stelios17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και το εφερε η κουβεντα . τι γνωμη εχετε για τα zeitgeist (1,2,3)...
    Το 1 και το 2 έχω δει (δεν ήξερα καν πως έχει βγει και 3!).
    Το θεωρώ ως ένα από τα πιο ψαγμένα και συνταρακτικά ντοκυμαντέρ που έχει βγει ποτέ, το οποίο περιλαμβάνει πολλές και σκοτεινές αλήθειες, δοσμένες με τρόπο απλό και κατανοητό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-04-11 15:31 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο El Topo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αντιλέγω. Απλά το εν λόγω ντοκυμαντέρ λέει αλήθειες, αντικειμενικές θεωρώ, δε σημαίνει όμως πως είναι και αριστερό.
    Αν οι αντικειμενικές αλήθειες (ορισμένες για την ακρίβεια) συνδέονται με κάποιες αριστερές αντιλήψεις, τότε δε σημαίνει πως δε μπορεί κάτι που είναι αντικειμενικό να είναι ταυτόχρονα και αριστερό!

    Το 1 και το 2 έχω δει (δεν ήξερα καν πως έχει βγει και 3!).
    Το θεωρώ ως ένα από τα πιο ψαγμένα και συνταρακτικά ντοκυμαντέρ που έχει βγει ποτέ, το οποίο περιλαμβάνει πολλές και σκοτεινές αλήθειες, δοσμένες με τρόπο απλό και κατανοητό.
    To "ντοκυμαντερ" αυτο μου θυμίζει έντονα τις "αληθειες" του Λιακόπουλου.
    Ο λαος είναι πάντα αθώος, παίζονται παιχνίδια εις βάρος του και μυστηριωδώς παίρνουν εκατομμύρια ψήφους τα κόμματα που βγαινουν στη βουλη. Λες και κατεβαίνουν μαζικά οι Ελοχιμ να "χιονίζουν" στην κάλπη...

    Τα zeitgeist ειναι κατα τι πιο καλοφτιαγμένα αλλα δεν ξετρελάθηκα κιόλας. Τα περίμενα καλύτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-04-11 15:58 #21
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο El Topo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 1 και το 2 έχω δει (δεν ήξερα καν πως έχει βγει και 3!).
    δες στις ψαγμενες ταινιες
    το εχω ανεβασει ολακερο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-04-11 16:19 #22
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konna Εμφάνιση μηνυμάτων
    To "ντοκυμαντερ" αυτο μου θυμίζει έντονα τις "αληθειες" του Λιακόπουλου.
    Ο λαος είναι πάντα αθώος, παίζονται παιχνίδια εις βάρος του και μυστηριωδώς παίρνουν εκατομμύρια ψήφους τα κόμματα που βγαινουν στη βουλη. Λες και κατεβαίνουν μαζικά οι Ελοχιμ να "χιονίζουν" στην κάλπη...

    Τα zeitgeist ειναι κατα τι πιο καλοφτιαγμένα αλλα δεν ξετρελάθηκα κιόλας. Τα περίμενα καλύτερα.
    Επέτρεψέ μου να μη βρίσκω καμία ομοιότητα στο ντοκυμαντέρ του Χατζηστεφάνου με τα όσα λέει ο Λιακόπουλος.
    Ούτε εξωγήινους είδα πουθενά, ούτε θεούς και δαίμονες, ούτε γενικά τίποτα μεταφυσικό-υπερφυσικό.

    Το ότι παίζονται ύπουλα παιχνίδια στις πλάτες των λαών ΟΛΟΥ του πλανήτη από μια χούφτα ανθρώπους και τα πιόνια τους, είναι κάτι που δεν περίμενα από κανένα zeitgeist ή debtocracy να μου το πει, καθώς τείνει πλέον να γίνει θέμα απλής λογικής με τα όσα τραγικά εκτυλίσσονται καθημερινά τόσο στη χώρα μας, όσο και σε διάφορες ακόμα γωνιές του πλανήτη.
    Αυτό που έκανε το zeitgeist και ορισμένα ακόμα τέτοιου είδους ντοκυμαντέρ είναι να μας δείξουν, σε κάποιο βαθμό, τις μεθοδεύσεις και τους υπόγειους τρόπους που χρησιμοποιούν τα άτομα αυτά και οι μηχανισμοί που έχουν στήσει (τράπεζες, επιχειρήσεις, ακόμα και κυβερνήσεις ολόκληρες) για τον πλήρη έλεγχο του ανθρώπου ως άτομο και ως προσωπικότητα.
    Και σε μεγάλο βαθμό, τα ντοκυμαντέρ αυτά κατάφεραν να δείξουν στον μέσο πολίτη τι κρύβεται πίσω από αυτά που γίνονται καθημερινά.

    Όλα αυτά φυσικά για όσους ενδιαφέρονται πραγματικά και έχουν ανοιχτό μυαλό, έτοιμο να δεχτεί πράγματα που φάνταζαν μέχρι πρότινος αδιανόητα.
    Δεν ήταν όμως και η πιο τρανή απόδειξη είναι πως τα περισσότερα απ'όσα έλεγαν τα ντοκυμαντέρ αυτά επιβεβαιώνονται, ιδίως στη χώρα μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-04-11 17:31 #23
    Προεπιλογή
    Oι αληθειες του Λιακοπουλου ταιριαζουν περισσοτερο με το zeitgeist παρα με το debtocracy.
    Eιδικα οι ''αναλυσεις'' για την θρησκεια στο εν λογω ντοκιμαντερ ειναι επιεικως γελοιες.Παρουσιαζει π.χ τον χριστιανισμο σαν προιον ρωμαικης συνωμοσιας(wtf?)και γενικοτερα υιοθετει αντι-επιστημονικες μπουρδες και δοξασιες τυπου dan brown γιατι φυσικα ψαρεμα χωρις συνωμοσιολογια δεν γινεται.Και για να μην παρεξηγηθω,δεν ειμαι θρησκος.

    Για το χρηματοπιστωτικο λεει καποια σωστα,αλλα hello,απο ενα ντοκιμαντερ περιμενεις εμβαθυνση και αναλυση και οχι επιφανειακα πραγματα που οποιος εχει μια στοιχειωδη αντιληψη τα ξερει ηδη.Λες και γινεται να αναλυθουν τοσο πολυπλοκα ζητηματα σε μιση(!!!!)ωρα.

    Γιατι ετσι παει,χρειαζομαστε το zeitgeist και το καθε zeitgeist με τις σαλτσες και τις μπαρουφες του να μας αναλυσει τα ''μυστικα του καπιταλισμου''(γελανε και οι πετρες)αντι να ανοιξουμε λιγο τους οριζοντες μας και να δουμε οτι αυτα τα εχουν ηδη πει αιωνες πριν πολιτικοι αναλυτες και συνεχιζουν να τα λενε,και μαλιστα πολυ πιο συγκροτημενα και αναλυτικα.
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-04-11 20:15 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο El Topo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ήταν όμως και η πιο τρανή απόδειξη είναι πως τα περισσότερα απ'όσα έλεγαν τα ντοκυμαντέρ αυτά επιβεβαιώνονται, ιδίως στη χώρα μας.
    Εσυ βλέπεις συνωμοσία για την κατάληξη της χώρας μας. Εγω την σίγουρη κατάληξη οποιου δανείζεται και κανει τη μεγάλη ζωή με δανεικα. Οτι ο δανειστης κκάποια στιγμή θα θελήσει τα λεφτα του πίσω δεν θελει και πολυ μυαλο να το φανταστεί κανείς. Μόνο στο μυαλο του λεβεντη Ελληνα θεωρείται μαγκια η μη αποπληρωμη των χρεών του.
    Με τις υγείες μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-04-11 20:32 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ βλέπεις συνωμοσία για την κατάληξη της χώρας μας. Εγω την σίγουρη κατάληξη οποιου δανείζεται και κανει τη μεγάλη ζωή με δανεικα. Οτι ο δανειστης κκάποια στιγμή θα θελήσει τα λεφτα του πίσω δεν θελει και πολυ μυαλο να το φανταστεί κανείς. Μόνο στο μυαλο του λεβεντη Ελληνα θεωρείται μαγκια η μη αποπληρωμη των χρεών του.
    Με τις υγείες μας.
    καλα δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-04-11 21:28 #26
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ βλέπεις συνωμοσία για την κατάληξη της χώρας μας. Εγω την σίγουρη κατάληξη οποιου δανείζεται και κανει τη μεγάλη ζωή με δανεικα. Οτι ο δανειστης κκάποια στιγμή θα θελήσει τα λεφτα του πίσω δεν θελει και πολυ μυαλο να το φανταστεί κανείς. Μόνο στο μυαλο του λεβεντη Ελληνα θεωρείται μαγκια η μη αποπληρωμη των χρεών του.
    Με τις υγείες μας.
    Mήπως είσαι από αυτούς που τα έφαγαν μαζί με τον Πάγκαλο κι έχεις τύψεις?
    Αν ναι, βάλε με κι εμένα στο κλαμπ γιατί έμεινα στην απ'έξω βλέπεις, όπως και οι περισσότεροι.
    Μέχρι τότε πάντως, δε συμφωνώ καθόλου με το ποστ σου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-04-11 21:46 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο El Topo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mήπως είσαι από αυτούς που τα έφαγαν μαζί με τον Πάγκαλο κι έχεις τύψεις?
    Αν ναι, βάλε με κι εμένα στο κλαμπ γιατί έμεινα στην απ'έξω βλέπεις, όπως και οι περισσότεροι.
    Μέχρι τότε πάντως, δε συμφωνώ καθόλου με το ποστ σου...
    Να στο πω απλα, γιατι με τιποτα δεν θα θελα να ξεφυγει η κουβεντα σε προσωπικο επιπεδο "αν εφαγα εγω, αν παρακάλαγες εσυ και πουλαγες την ψηφο σου αλλα τελικα δεν τα καταφερες" κλπ
    Αν ο πατερας μου επαιρνε δανεια και τα τρωγε στα μπουζουκια, και ερχεται η ρημάδα η ώρα να τον κληρονομήσω μάντεψε τι θα έβρισκα: χρεη! Κακως τα εφαγε, ναι μεν δεν τα φαγα εγω, αλλα τα χρέη υπαρχουν και πρέπει να αποπληρωθούν.
    Αν εισαι μάγκας δουλευεις και τα αποπληρώνεις και κάνεις νεο ξεκινημα, αν δεν γουσταρεις κάνεις αποποίηση κληρονομιάς, δεκτό κι αυτο. Το να γκρινιάζεις σαν γυναικούλα για την πουτάνα την κενονία, τη καταραμένη τύχη σου, τη συνωμοσία των άστρων και να μην κάνεις τίποτα ειναι κατάντια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-04-11 04:09 #28
    Το avatar του χρήστη Gorillas

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Espoo-Finland
    Μηνύματα
    622
    Προεπιλογή
    Οικονομική κρίση - 2 δρόμοι: Παύση πληρωμών στους πιστωτές και συνεχίζουν να ζουν ή παύση πληρωμών στο λαό κλείνοντας σχολεία, νοσοκομεία αφήνοντας απλήρωτους καθηγητές κλπ μην τυχόν και δεν κερδίσουν οι πιστωτές μας... Πως μπορεί μια κυβέρνηση που θέλει να λέγεται Σοσιαλιστική να επιλέγει στάση πληρωμών στο λαό?
    Ηδη άρχισαν να κλείνουν νοσοκομεία και σχολεία με τις συγχωνεύσεις.
    Το νόημα του ντοκυμαντέρ είναι ένα να αφυπνιστούμε και να αντιδράσουμε. Μας έδειξε την Αργεντινή και το Εκουαδόρ που αντιστάθηκαν και πως τα κατάφεραν. Τρόπος υπάρχει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-04-11 11:42 #29
    Προεπιλογή
    φυσικά και θα έρθει η ώρα ο δανειστής να ζητήσει τα λεφτά του πίσω?
    καταρχάς δεν ήταν δικά του λέφτά εξαρχής...
    μετά τα λεφτά που εσύ του κατέθεσες δεν του είπε κανείς να τα παίξει σε επενδύσεις και ομόλογα που είχαν ρίσκο και τώρα να ζηταέι στήριξη ή

    ή να τα δανείζει σε άλλους που ενώ ήξερε οτι δεν μπορούσαν να τα αποπληρώσουν συνέχιζε μήπως πάρει κανά ευρώ..

    τα λάθη του τραπεζικού συστήματος δεν είναι όλα δικά μας...
    έχουμε μερίδιο ευθύνης αλλα δεν ευθυνόμαστε για το μέγεθος της κατάστασης...
    και επειδή εμείς έιμαστε σε κρίση τώρα μη νομίζετε ότι οι χώρες του εξωτερικού δεν είναι 'η οι τράπεζες έξω δεν έχουν ανάγκη απο΄στήριξη...

    και εκεί κλέβουν και εκέι φοροδιαφέυγουν και σε μεγάλο βαθμό,ίσως όχι όσο ο ελληνικός λαός...

    αλλά πλανάσται αν νομίζετε ότι το μέγεθος του προβλήματος δημιουργήθηκε καθαρά από ευθύνες του λαού
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-04-11 12:22 #30
    Το avatar του χρήστη Slack `N Track

    Εγγραφή
    26-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    111
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goutsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    φυσικά και θα έρθει η ώρα ο δανειστής να ζητήσει τα λεφτά του πίσω?
    καταρχάς δεν ήταν δικά του λέφτά εξαρχής...
    μετά τα λεφτά που εσύ του κατέθεσες δεν του είπε κανείς να τα παίξει σε επενδύσεις και ομόλογα που είχαν ρίσκο και τώρα να ζηταέι στήριξη ή

    ή να τα δανείζει σε άλλους που ενώ ήξερε οτι δεν μπορούσαν να τα αποπληρώσουν συνέχιζε μήπως πάρει κανά ευρώ..

    τα λάθη του τραπεζικού συστήματος δεν είναι όλα δικά μας...
    έχουμε μερίδιο ευθύνης αλλα δεν ευθυνόμαστε για το μέγεθος της κατάστασης...
    και επειδή εμείς έιμαστε σε κρίση τώρα μη νομίζετε ότι οι χώρες του εξωτερικού δεν είναι 'η οι τράπεζες έξω δεν έχουν ανάγκη απο΄στήριξη...

    και εκεί κλέβουν και εκέι φοροδιαφέυγουν και σε μεγάλο βαθμό,ίσως όχι όσο ο ελληνικός λαός...

    αλλά πλανάσται αν νομίζετε ότι το μέγεθος του προβλήματος δημιουργήθηκε καθαρά από ευθύνες του λαού
    Ηταν δικα του, Δεν ηταν δικα του αφου τα πηρες απο αυτον σε αυτον θα τα δωσεις πισω και θα πεις και ενα τραγουδι. Τωρα αν το τραγουδι ειναι καλαματιανο, η αν ειναι σουλιωτικο εσυ (δηλαδη ο δανειζομενος) θα επιλεξεις. Αυτος μια φορα θα τα παρει σε ειδος, η σε χαρτι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Qlim4X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα ντοκιμαντερ που αποφασισε το ΕΣΡ να μην το δηξει.

    ελπιζω απο μονοι σας να θελισετε να το δειτε για να δειτε που μας εχουν φτασει αλλα το κυριοτερο πως μας εχουν κοιμισοι.

    http://www.debtocracy.gr/
    Για ποιον κοσμακι αναφερεσε αυτον που ειναι καρφωμενος στα βυζια της Μενεγακη, την υπερ-εκπομπη της Λαμπηρη, και στο Ελλαδα εχεις ταλεντο;
    Οποιος θελει αν μαθει, ψαχνει, ρωταει, διαβαζει, συζηταει και μαθαινει.

    Αλλα γιατι να ψαξει, ρωτησει, διαβασει κλπ, κλπ οταν μια χαρα ειναι ΒΟΛΕΜΕΝΟΣ;
    Τωρα καπως που αρχισε να πεφτει η ψαλιδα στα διαααααφορα ντε-μεκ επιδοματα αρχιζουν και οι βολεμενοι τωρα δειλα δειλα να ψαχνοντε.

    Αμ ελα που ειναι πολυυυυυυ αργα....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jumaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά η καλύτερη ενημέρωση και η πιο άμμεση γίνετε μέσω τουίτερ με τα κατάλληλα φόλοου. Το αναφέρω γιατί εκεί είδα το 1ο λίνκ και γίνεται ένας ψιλοχαμός στα τουίτς απο τα κομματόσκυλα να κραζουν το εν λόγω ντοκιμαντέρ και τους υπόλοιπους να τα χώνουν στα κομματόσκυλα
    Απο πολυ παλια ο διχασμος, διχογνωμια και η τελικη αλληλοεξοντοση ηταν γνωριμο της φυλης μας. Για αυτο και μια ζωη μας πανε γαμιωντας...ξενες και εγχωριες συντεχνιες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ τη μια μερια οι κακοι (πουλημενοι, κομματόσκυλα, προδότες) και απο την αλλη οι γνησιοι ελληνες?
    Δεν υπαρχουν τετοιες διαχωρισμενες διαταξεις...υπαρχουν μονον μαλακες που ασχολουντε ο ενας με τον αλλον και δεν βλεπουν το τι γινετε μπροστα τους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magdaline Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά μ'αρέσει να παρακολουθώ τέτοια βίντεο αλλά δεν θα τα ονόμαζα ντοκιμαντέρ. Ντοκιμαντέρ είναι κάτι απλό και κάτι που κυλάει ομαλά, χωρίς συγκρούσεις και πάθη. Υπάρχουν ομάδες που υποστηρίζουν ένα πράγμα οπότε λένε "ας γυρίσουμε ντοκιμαντέρ".
    Φυσικά υπάρχουν και εναλλακτικές ομάδες που λένε "ααα και εμείς μπορούμε να βγάλουμε άποψη, οπότε ας βάλουμε και τον Αγγελάκα που είναι εναλλακτικός και έτοιμο το ντοκιμαντέρ μας" .

    Ο άνθρωπος γίνεται πρόβατο, αφού το μόνο που τον νοιάζει είναι αν θα χει λεφτά , ασχολείται με την εμφάνιση του και όχι με την πνευματική του καλλιεργεια και τη διαμόρφωση κριτικής σκέψης, βλέπει ότι του πλασάρουν, έχει υποκύψει στη λερναία ύδρα της διαφήμισης και δεν έχει σωστή κριτική σκέψη.
    Εγώ αν πραγματικά ήθελα να μάθω για το περίφημο μνημόνιο, όπως και το έκανα, θα το κατέβαζα σε .pdf (υπάρχει στο γούγλη) γιατί αν δεν διαβάσουμε τι υπογράφηκε καταρχάς μέσα σε αυτή τη λεγόμενη "σύμβαση δανειακής διευκόλυνσης" μια ζωή θα βρισκόμαστε στο περιθώριο, αφού πραγματικά πιστεύω ότι οι περισσότεροι δεν νοιάζονται για τη χώρα αλλά για το συμφέρον τους. Για το ποιοι είναι οι φταίχτες δεν εχει σημασία γιατί δεν πρόκειται να πληρώσουν. Τα χουν κάνει πάγια ήδη και τα χαίρονται, και θα τα χαίρονται γενιές μετά απο αυτούς.
    Νομιζεις δηλαδη οτι με μια αναγνωση στα τεχνο-οικονομικα-λογιστικα κειμενα θα αποκτησω την γνωση που δεν θα με ενταξει στο περιθωριο;

    Συγνωμη αν κατι δεν καταλαβα καλα....αλλα καπως ετσι το αντεληφθην...αλλα anyway.

    Εν κατακλειδι ομως, βλεπωντας το τι λενε οι αρμοδιοι Ελληνες υπουργοι, σε ξενες συνεντευξεις για τον Ελληνικο λαο, και ποσο αλλιως τα λενε σε εμας (στον ιδιο χρονο παντα)...η γνωστη τεχνικη της διπλης ξυλινης γλωσσας του αειμνηστου εθναρχη, καμακα αεροσυνοδων Ανδρεα Παππανδρεου, η οποια τεχνικη εχει χρησημοποιηθει κατα κορων απο ολες τις πολιτικες κατευθηνσεις/χρωματα αντιλαμβανομαστε ΚΑΙ ΕΤΣΙ οτι ειμασταν και παλι χαρακτηρισμενοι και τοποθετημενοι εντεχνα σε μια περιθωριοποιημενη καταταξη (διεθνως) με τον τιτλο " οι μαλακες, τα γουρουνια, οι τεμπεληδες, τα ζωα" και διαφορα αλλα τετοια ομορφα κοσμητικα επιθετα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι φιλε μου.. το ντοκιμαντερ θα πρεπει να κραταει μια ουδετερη σταση και να κανει μια επισκοπηση γεγονοτων με στοιχεια απο ολες τις πλευρες.. και να αφηνει στην κριση μας καποια πραγματα κυριως σε πολιτικοοικονομικα ντοκιμαντερ!

    ΑΑΑΑΑαααααααψου !!!!!


    Συγνωμη αλλα φταρνιστηκα και...νταξ.

    Καταρχην ΔΕΝ υπαρχουν τετοια ντοκυμαντερ. ΔΕΝ μπορει αν χαρακτηριστει ενα ντοκυμαντερ ως πολιτικοοικονομικο, χωρις να εμπεριεχει ΚΑΙ το κοινωνικο.
    Δηλαδη ποιο σωστα αφου μιλαμε για την οικονομικη πολιτικη και το τελιοκο αποτελεσμα σε ενα Εθνος, τοτε μιλαμε για μια εκπομπη, ντοκυμαντερ, κωμωδια, σαχλα (οπως θες πες το) κοιονωνικο-οικονομικο-πολιτικου χαρακτηρα.

    Και τελος η κοιλια ενος αριστερου εχει ακριβως τα ιδια γαστρικα υγρα με εναν δεξιο.
    Οταν πειναει ενας αριστερος το γουργουρισμα που νιωθει μεσα στην κοιλια του δεν φωναζει ΜΑΡΞ αλλα κανει γρρρρρρρρ.
    Ε! Το ιδιο ακριβως κανει και ενος δεξιου παλι γρρρρρρρρ κανει....

    Και να σου πω και κατι ακομη.....και εμενα η κοιλια μου, που ειμαι ενας δηλωμενος αναρχικος, αντι-χριστιανος, αντι και εγω δεν ξερω τι .....παλι γρρρρρ κανει.

    Οποτε ας αφησουμε λιγο καταμερους αυτα τα χρωματιστα σχολια και ας κοιταξουμε ΜΙΑ φορα την κατασταση ως εχει.... και η κατασταση εχει ως εξης :

    ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΙΝΑ
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία