Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 60
  1. 07-10-12 14:54 #46
    Προεπιλογή
    Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου Πραγματικα εχω μεγαλο προβλημα :Ρ Δηλαδη καταπια το μισο μια μερα και νομιζα μου εκατσε στο λαιμο :/ Μου ειπε το παιδι απο το xtreme που πηρα την πολυβιταμινη γιατι τον ρωτησα οτι καπου εχω διαβασει οτι τα ουρα σου γινονται πιο κιτρινα μου ειπε να πινω πολυ νερο και θα ειμαι ενταξει. Ισχυει κατι τετοιο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-10-12 15:36 #47
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Να πίνεις πολύ νερό ούτως ή άλλως. Τα ούρα σου κίτρινα θα είναι δεν αλλάζει αυτό, ειδικά τις πρώτες φορές μέσα στην ημέρα μετά την κατανάλωση της πολυβιταμίνης.

    Που να πάρεις και τίποτα αμινοξέα σε χάπια, εκεί θα τα δεις όλα σε μέγεθος!
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-03-15 12:24 #48
    Προεπιλογή ΠΟΛΥΒΙΤΑΜΙΝΗ MULTIMAX MDY
    Καλημερα παιδια..ψαχνω μια πολυβιταμινη και μου προτειναν την multimax της MDY..το προφιλ των συστατικων της ειναι πολυ καλο συγκριτικα με αλλες και η σχεση αξιας-τιμης αρκετα καλη.την εχει δοκιμασει κανεις ποια ειναι η γνωμη σας?


    Όνομα: 432_1332.jpg Εμφανίσεις: 1110 Μέγεθος: 61,0 KB
    Όνομα: multi max supplement facts copy.jpg Εμφανίσεις: 1055 Μέγεθος: 174,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-03-15 14:15 #49
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Υπάρχει ήδη θέμα παιδιά, κάντε αναζήτηση σας παρακαλώ πριν ανοίξετε ένα νέο θέμα. Η σύνθεση είναι η ίδια, τα κουτιά έχουν αλλάξει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-03-15 17:06 #50
    Προεπιλογή
    Η ανακινηση του θεματος παντως εμενα μου φανηκε χρησιμη! Την εχω παρει προσφατα χωρις να την εχω ανοιξει ακομη. Η αιτια που την τιμησα ειναι οι μεγαλες ποσοτητες βιταμινων Β.
    Αφου διαβασα τα χρησιμα προηγουμενα ποστ ,προσανατολιζομαι να την χρησιμοποιησω 1 το πρωι σε συνδιασμο με αλλη multi (η με αναξαρτητες μονες τους) με καλυτερο προφιλ των υπολοιπων στοιχειων κ με λιγοτερες Β.
    Ισως να φανει καπως υπερβολικο αυτο για μερικους ,αλλα να διευκρινησω οτι απευθυνεται καλυτερα για οσους κανουν μια διατροφη με ελειψεις σε βασικα στοιχεια κ παραλληλα αυξημενες απαιτησεις. Και σιγουρα οχι σε μενα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-03-15 20:07 #51
    Προεπιλογή
    Πραγματι δεν εχει βιταμινη D. Aυτο είναι στα μειων της εταιριας. Εγω την πηρα μια φορα και δεν την ξαναπηρα. Δεν είναι ότι δεν είναι καλη. Απλα μου την εσπαγε που το κατουριμα ηταν κατακιτρινο και μυριζε ασχημα από ολες αυτές τις αποβολες των βιταμινών B λογω των μεγαλων ποσοτήτων. Εχω παρει πολες πολυβιταμινες με μεγαλες συγκεντρώσεις βιταμινών Β αλλα αυτό το πραγμα μονο στην συγκεκριμενη το ειδα. Δε την ξαναπηρα από τοτε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-03-15 13:41 #52

    Εγγραφή
    26-11-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    67
    Προεπιλογή
    Παιδιά η συγκεκριμένη πολυβιταμίνη είναι πολύ δυνατή και δεν κάνει για όλους. Εννοώ ότι κάποιος που έχει μικρότερες απαιτήσεις σε συμπλήρωμα βιταμινών, βολεύεται άνετα και με μία πιο ελαφριά.
    Τα κίτρινα ούρα οφείλονται στις μεγάλες δόσεις βιταμινών Β και όταν την πήρα, προσωπικά δεν με ανησύχησε. Έπαιρνα 1 ταμπλέτα την ημέρα και πιστεύω ήταν αρκετή. Όσο για την έλλειψη Βιταμίνης D δεν την θεωρώ σημαντική. Ιδιαίτερα για εμάς που ζούμε σε ηλιόλουστη χώρα και την έχουμε τσάμπα από τον ήλιο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-03-15 15:25 #53
    Προεπιλογή
    για μενα πολυ σημαντικο οτι εχει υψηλες συγκεντρωσεις σε μια μονο καψουλα γιατι την κουμπωνω το πρωι και τελειωσε!Προσωπικα αυτη την εποχη εχω την optimen γιατι τη βρηκα σε καλη τιμη αλλα τη multi max την ειχα παρει παλιοτερα...Αν καποιος θελει πιο χαλαρη πολυβιταμινη νομιζω η mdy βγαζει και τις twins γι αυτο το σκοπο...Σαν εταιρεια δεν ειναι και optimum το ονομα της αλλα τη βλεπω εδω και 20 χρονια στα ραφια οποτε δυσκολο να αντεχει τοσα χρονια και να ναι μουφα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-06-15 14:01 #54
    Προεπιλογή
    Καλησπερα παιδια! Λογω αεροβιας κυριως και εντονης γυμναστικης τωρα το καλοκαιρι σκρφτομαι να παρω μια πολυβιταμινη! Σκεφτομαι αυτην εδω λογω τιμης και ποιοτητας φυσικα! Οσο για τν Βιταμινη D σκεφτηκα οτι επειδη ειναι καλοκαιρι και τον ηλιο στην Ελλαδα τν τρωμε με το κουταλι δν θα χρειαστει τοσο... Σκεφτομαι λαθος?
    Η σκληρη δουλεια σε πηγαινει εκει που η καλη τυχη μπορει να σε βρει
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-06-15 13:39 #55
    Προεπιλογή
    Ας γράψουμε άλλη μια φορά μια γνώμη...

    Καλο είναι να αποφεύγουμε τις «μία την μέρα» multies, κυρίως για λόγους απορρόφησης.

    Σκεφτείτε, είναι σα να προσπαθείτε να φάτε όλο το ημερήσιο φαγητό σας σε ένα μόνο γεύμα: μάλλον θα υπάρχουν... παρενέργειες, σωστά; Το ίδιο ισχύει και με τις πολυβιταμίνες, είναι κάπως κουλό να περιμένετε ότι σε μια ταμπλέτα θα μπουν όοοοολες οι βιταμίνες και τα μέταλλα, σε καλές ποσότητες και αναλογίες, ότι όλα αυτά θα συνεργαστούν μεταξύ τους τόσο καλά και ότι το σώμα σας θα τα χρησιμοποιήσει όπως πρέπει.

    Η multi για την οποία μιλάμε στο παρόν θέμα, είναι τυπικό παράδειγμα «βάζω 100άρια mg στις Β να εκτοξεύσω τα ποσοστά επί της ΣΗΔ στο Θεό, να νομίζει ο κόσμος ότι είναι δυνατό (και φτηνό - καλό) πράμα». Στην πραγματικότητα, οι βιταμίνες Β είναι σύμπλεγμα και για να απορροφηθούν όλες μαζί όπως πρέπει θέλει πολλά κιλά @@ από τον Χ κατασκευαστή, να έχει κάνει R&D, και οι ταμπλέτες του να είναι έτσι φτιαγμένες ώστε το κάθε τι να απελευθερώνεται όταν πρέπει και στην ποσότητα που πρέπει. Και σκεφτείτε ότι μιλάω μόνο για τις Β, χωρίς να ασχολούμαι καν με όλες τις άλλες βιταμίνες και τα μέταλλα.

    Το αν μια multi είναι καλή λοιπόν, έχει να κάνει με τους εξής παράγοντες:

    - O κατασκευαστής να είναι σωστός στην δουλειά του και να μην χρησιμοποιεί τσίπικα υλικά
    - Να είναι «2, 3, 4 κτλ» την μέρα ώστε να μην «μπουκώνουμε» το σώμα μας με την μία
    - Οι βιταμίνες και τα μέταλλα να είναι σε λογικές ποσότητες και αναλογίες και, πάνω απ'όλα, σε μορφές που το σώμα μας δεν θα τις πετάξει απλά (στην καλύτερη περίπτωση)

    Για τον φίλο που λέει για την D, να κοιτάξει το ανάλογο θέμα που υπάρχει στην ενότητα «Συμπληρώματα».

    Πρόταση: μην δελεάζεστε εύκολα από το «φτηνό και καλό», ούτε από το εάν μια μάρκα την βλέπετε χρόνια στα ράφια των καταστημάτων. Όποιος ξέρει τι εστί αγορά, θα ξέρει ότι συνήθως τα πάντα είναι θέμα εμπορικών συμφωνιών και marketing. Η μεγαλύτερη απόδειξη είναι η Centrum που πωλείται σε όλα τα φαρμακεία και εν τούτοις είναι ό,τι χειρότερο υπάρχει. Μην τα παίρνετε αψήφιστα όλα αυτά, για την υγεία σας μιλάμε...

    Υ.Γ. Κοιτώντας πιο αναλυτικά το label της παρούσης, βλέπω 300% μαγγάνιο και... 500% χρώμιο. Μιλάμε για εν δυνάμει ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ποσότητες, οι οποίες δεν έχουν ΚΑΜΜΙΑ λογική και απλά επιβεβαιώνουν ότι ο κατασκευαστής βάζει ποσότητες «στρογγυλές» στην τύχη, απλά για να του βγει η φόρμουλα. Δεν μπαίνω καν στον κόπο να σχολιάσω τα υπόλοιπα «φάουλ» που δείχνουν ότι το συγκεκριμένο προϊόν είναι απλά για πέταμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lao : 08-06-15 στις 13:44
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-06-15 15:21 #56
    Προεπιλογή
    Πολυ καλες παρατηρησεις φιλε! Ωραια απαντηση

    ευχαριστουμε!!

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Η σκληρη δουλεια σε πηγαινει εκει που η καλη τυχη μπορει να σε βρει
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-09-15 14:07 #57
    Προεπιλογή
    Ξανά διαθέσιμη στον ΑΘΛΗΤΗ και φυσικά στο e-shop!
    Στην κατηγορία των ισχυρών πολυβιταμινών είναι πολύ δημοφιλής και είχαμε ξεμείνει για λίγες μέρες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-02-17 15:58 #58
    Προεπιλογή
    Σας παρουσιάζουμε την νέα συσκευασία.

    Όνομα: 01-002-006-MultiMax-web.jpg Εμφανίσεις: 717 Μέγεθος: 116,4 KB
    Όνομα: 01-002-006-MultiMax-facts.jpg Εμφανίσεις: 742 Μέγεθος: 247,8 KB
    www.athlitis.gr
    Το πρώτο κατάστημα στην Ελλάδα, από το 1966.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-03-18 14:39 #59
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Εχω μια ενημέρωση ως προς αυτο το κομμάτι. Tην επίσημη όμως θα την λάβετε απο τον ΑΘΛΗΤΗ γιατί υπάρχουν αλλαγές.

    Η παλαιά έκδοση όντως ειναι αυτή αλλα είναι και αυτή που έχει επανέλθει από την MDouble You και διατίθεται πλέον .

    Παλαιά έκδοση - Ισχύουσα


    Όνομα: multi max old.jpg Εμφανίσεις: 526 Μέγεθος: 50,5 KB


    Aυτή εδώ που έχει αναρτηθεί από το 2017 στο forum , ήταν όντως η νέα έκδοση, η οποία εστάλη για μια παρτίδα προς την Ελλαδα αλλά και γενικότερα , εξαντλήθηκε και για λόγους που έκρινε η εταιρία, επανήλθε στην παλαιά φορμουλα και στην παλαιά συσκευασία η οποία διατίθεται στους καταναλωτες

    Νέα έκδοση - δεν κυκλοφορει πλέον

    Όνομα: 01-002-006-MultiMax-web.jpg Εμφανίσεις: 558 Μέγεθος: 41,7 KB

    Οπότε στο site του ΑΘΛΗΤΗ αλλά και στων X-Treme που την διαθέτουν, θα διορθωθεί και θα υπάρχει αυτό που ξέρει ως κόσμος ως "παλαιά" έκδοση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-03-18 15:49 #60
    Προεπιλογή
    Πραγματικά, όπως αναφέρθηκε, το προϊόν επανήλθε στην προηγούμενη συσκευασία του.
    Δεν είχαμε λάβει σχετική ενημέρωση από την εταιρία, πέρασε απαρατήρητο, και γι΄αυτό στο site μέχρι πρότινος υπήρχε ακόμα η συσκευασία που δεν κυκλοφορούσε πλέον. Τώρα, η σωστή εικόνα στο site μας έχει αποκατασταθεί.
    www.athlitis.gr
    Το πρώτο κατάστημα στην Ελλάδα, από το 1966.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234