Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 23
  1. 21-04-11 21:17 #1

    Εγγραφή
    21-04-2011
    Μηνύματα
    4
    Προεπιλογή Γυμναστήρια στη Γλυφάδα;;;
    Σε λίγες ημέρες μετακομίζω Γλυφάδα, σχετικά κοντά στο κέντρο της (λίγο πάνω από τη Μεταξά) και ψάχνω αξιοπρεπές γυμναστήριο με προσιτή τιμή. (Δηλαδή, το Caroli απορρίπτεται...)

    Έχει κανείς κάποια ιδέα/εμπειρία;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-04-11 21:46 #2
    Το avatar του χρήστη sadistic

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Νew zealand/auckland
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    καλως να ερθεις στα νοτια....κοντα σχετικα μενουμε..ανω- βουλα εγω.ξερω πολυ κοσμο που παει στο gym tonic στη λ.βουλιαγμενης.πανω απο την harley.για τιμες δεν ξερω,αλλα λενε οτι τα μηχανηματα και γενικα το περιβαλλον ειναι αριστο.απο ελευθερα δεν ξερω να σου πω αλλα συγουρα θα εχει!ριξε μια ματια δεν χανεις κατι.οσο για τιμες εχουν πακετα....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-04-11 22:02 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Aν θελεις fitness κατασταση με δυνατοτητες για ικανοποιητικα ελευθερα βαρη, καθαρο περιβαλλον και ανετο,το Gym Tοnic στην Βουλιαγμενης,απεναντι από το City Plaza,δίπλα από την Harley ,είναι ιδανικο.Ωραια αποδυτηρια,λειτουργικα μηχανηματα,αρκετα ικανοποιητικα ελευθερα,αλλα αρκετα fit for fun κατασταση.Εχω κανει 4-5 προπονησεις ως επισκεπτης,δεν το εχω ζησει ως μελος.Τιμες πρεπει να είναι υψηλε λογικα,γιατι μαζευει Lifestyle κοσμο.
    Πολυ κοντα στα γούστα μου ήταν λίγο πιο πανω από την ΒΟυλιαγμενης,ανεβαινωντας τον καθετο της δρόμο εχωντας το City Plaza στα αριστερα σου,μετα από λίγο στο δεξί σου χερι,το Iron Gym.Καποτε είχε σχεση με τα Xtremes Stores,νομίζω ήταν του Μαραγκακη.
    Στο ισόγειο μηχανηματα και διαδρομοι-ποδήλατα και στο υπόγειο μια καταπληκτικη αιθουσα με ελευθερα,παγκους,αλτηρες,power racks.Στο λεω με επιφύλαξη όμως,εχω να παω κοντα στα 2 χρόνια πλεον.Χτυπα τους κανενα τηλεφωνο,υπάρχει στο google καταχώρηση..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-04-11 22:29 #4

    Εγγραφή
    21-04-2011
    Μηνύματα
    4
    Προεπιλογή
    Είδα το site του Gym Tonic και πιστεύω κι εγώ ότι θα ζητάει μεγάλο ποσό. Το Iron Gym φαίνεται καλή λύση, όχι απόλυτα οικονομική, αλλά αντέξιμη, όμως είναι κάπως μακριά, δηλαδή δεν υπάρχει πρόσβαση χωρίς μεταφορικό μέσο.

    Από την κάτω μεριά δεν υπάρχει τίποτα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-04-11 16:27 #5
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    Το iron gym ειναι αρκετα πιο φρου φρου σε σχεση με τοτε.
    Παλιοτερα ηταν πιο hardcore.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-04-11 17:31 #6
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    και το iron gym πανακριβο...φανταζομαι το αλλο το φιτνεσαδικο ποσο θα κανει
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-04-11 18:04 #7
    Το avatar του χρήστη sadistic

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Νew zealand/auckland
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    πηγαινε ρωτα για πακετα...δεν εχεις να χασεις τιποτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-04-11 19:22 #8

    Εγγραφή
    21-04-2011
    Μηνύματα
    4
    Προεπιλογή
    Παιδιά, πήγα σήμερα στο GymTonic, που ήταν (φυσιολογικά) κλειστό. Αλλά το Iron ήταν ανοιχτό και έριξα μια γρήγορη (και μάλλον επιφανειακή) ματιά. Αυτό που μου εντυπωσίασε αρνητικά ήταν ο χώρος των κοιλιακών. Τα βάρη εκ πρώτης όψης μου φάνηκαν επαρκή (αν και δεν μου άρεσε το γεγονός ότι τα ελεύθερα βάρη ήταν σε άλλο χώρο από τα μηχανήματα, αυτό θα μπορούσε να δημιουργήσει αργοπορίες και χρονοτριβές, αλλά και πρακτικούς περιορισμούς). Οι διάδρομοι και τα υπόλοιπα αερόβια, φαντάζομαι, θα κάνουν τη δουλειά τους.

    Η τιμή ήταν, όπως είχα δει και στο site τους, αλμυρή, αλλά οριακά αντέξιμη (!). Σίγουρα θα του ρίξω και μια πιο ενδελεχή ματιά.

    Μεγάλο αρνητικό το ότι από το κέντρο της Γλυφάδας μπορώ να πηγαίνω μόνο με αυτοκίνητο...

    Δεν μπορεί, μόνο 2 γυμναστήρια της προκοπής υπάρχουν σε όλη τη Γλυφάδα; Κανένα άλλο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-04-11 20:30 #9
    Το avatar του χρήστη sadistic

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Νew zealand/auckland
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    kαι μενα φιλε το γυμναστηριο που πηγαινω τα ελευθερα ειναι στον πρωτο οροφο,μαζι με μια πρεσσα ποδιων ,και μηχανημα για γαμπες.οοοολα τα αλλα ειναι στο ισογειο που πας με ασανσερ.αλλα νομιζω ειναι μικρο το κακο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-04-11 16:15 #10

    Εγγραφή
    21-04-2011
    Μηνύματα
    4
    Προεπιλογή
    Βρήκα στο νετ και ένα γυμναστήριο με όνομα Cosmopolitan... το ξέρει/πάει κάποιος εκεί;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-04-11 20:38 #11
    Προεπιλογή
    ειπαρχη και το Benefit στον Αγιο τρυφωνα
    Keep Your Eyes Open!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-05-11 15:22 #12

    Εγγραφή
    16-06-2009
    Περ.
    ΑΛΙΜΟΣ
    Μηνύματα
    204
    Προεπιλογή
    Εγώ πάω στο IRON, μια χαρά είναι. Πολύνικος, όπως το άφησε ο Μαραγκάκης έτσι είναι, δεν έχει αλλάξει τίποτα . Τα μηχανήματα είναι cybex , πανάρχαια αλλά αποτελεσματικά. Τώρα, συνδρομή 50 ευρω /μήνα. Είναι λίγο σπαστικό ότι πρέπει να ανεβοκατεβαίνεις για να κάνεις τροχαλίες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-11-11 17:29 #13
    Προεπιλογή
    gym tonic....καλο αλλα ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΕΥΡΩ παιδια.... δεν χρειαζεται τοση περιποιηση πια για να γυμναστεις! (αν τα ειχα βεβαια τα χρηματα μαλλον θα πηγαινα εκει χαχαχαχα )
    απλα εννοω οτι υπαρχουν τοσα πολλα γυμναστηρια που δεν χρειαζεται να πιεστει καποιος για να παει σε ενα φινετσατο ντε και καλα..... που θα ντρεπεται να κανει γυμναστικη εαν δεν φοραει γαμω τα ρουχα κτλ.... ξερω οτι εχει περασει πολυς καιρος απο τοτε που ρωτησε το παιδι για gym αλλα ηθελα να τα πω

    BTW ξερω ενα σχετικα καλο γυμναστηριο εαν δεν εισαι ευχαριστημενος ρωτησε με να σου πω. για γλυφαδα παντα....
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-02-12 19:36 #14

    Εγγραφή
    08-07-2009
    Περ.
    θυρα7
    Μηνύματα
    302
    Προεπιλογή iron gym
    παιδια ειδα εδω περα και πηγα στο iron gym στη γλυφαδα.
    κατ' αρχας για οποιον τυχει να παει, στη βουλιαγμενης πανω στο υψος του city plaza
    στριβεις δεξια (ερχομενος απο βουλα) , αυτη ειναι η ανθεων, αν θυμαμαι καλα προχορωντας
    προς τα πανω η επομενη καθετη στην ανθεων απο τη γουναρη ειναι η αρετης. ε η γωνια αυτη ανθεων
    και αρετης ειναι το γυμναστηριο.

    μου εκανε παρα πολυ εντυπωση. τα οργανα του στον κατω οροφο cybex ολα plate loaded και μου φανηκαν πολυ
    καλα.μεγαλη ποικιλια απο μπαρες, πολλους αλτηρες και μεγαλους (μεχρι 56 κιλα αν δεν κανω λαθος) και
    οσο για το αν μπορεις να προπονηθεις σκληρα.... και κραβγιες και ο,τι γουσταρεις!
    εχει μπαρ για μετα τη γυμναστικη αν θες συμπληρωμα σου φτιαχνει εκει επι τοπου καθως και συσκευασμενα υγρα
    στο ψυγειο.

    παλιοτερα που λετε δεν ειχα παει να δω, οντως την περισσοτερη ωρα οι γυμναστες ειναι στον πανω οροφο οπου
    ειναι οι τροχαλιες τα αεροβια κλπ αλλα ενα παιδι που ηθελε βοηθεια τον φωναξε και κατεβηκε αμεσως...
    αν ξαναβρεθω εκει κοντα θα το προτιμησω... τιμη μιας επισκεψης 6 ευρω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-03-12 21:50 #15
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Στο Body Τrainer είναι αρκετά καλά, είναι στην Ευρυάλη, αν και δέχομαι καμιά φορά παρατηρήσεις για θόρυβο λόγω άρσεων κτλ, αυτές γίνονται στο σωστό τόνο, φιλικά, οπότε δεν τρέχει κάτι. Επίσης έχουν καλή μουσική. Στο Gym tonic δεν υπάρχει rack (θα έπιανε αράχνες) μόνο Smith, και έχει δάπεδο σε στυλ ξύλου κάτω (όπως και στο Cosmopolitan ίδια φάση , και επίσης no rack) οπότε οι θόρυβοι κτλ είναι εκτός συζήτησης. Αν κάνεις άρσεις δέχεσαι παρατήρηση αλλά σε πολυ διαφορετικό τόνο από το BT. To Planet έχει ρακ, έχει τη φίλη μου τη Βιβή τη Κακατσίδα για γυμνάστρια τα πρωινά και αυτό ειναι + αλλά ώρες ώρες ο κόσμος του είναι απλά ανυπόφορος - αν και είναι σιδεράδικο υποτίθεται έχει κόσμο που πάει για να πιάσει την πάρλα, δικαίωμά τους μεν, αλλά το κάνουν για να τους ακούσουν όλοι. Για το iron έχω καλή άποψη ,καλά μηχανήματα, βάρη, κανείς δεν σε ενοχλει απλά είναι ακριβό.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία