Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 27-01-19 19:58 #1
    Προεπιλογή [Μυικη μνημη] Επιστροφη στο bodybuilding μετα απο 3.5 χρονια αποχης τραυματισμου! πειτε μου την εμπειρια σας!
    Καλησπερα σε ολους, ειμαι 26 χρονων πλεον.

    Εκανα συστηματικα γυμναστηριο απο τα 17 μου μεχρι τα 22 και κατι. Διατροφη full, συμπληρωματα, υπνο, ειχα φτασει σε παρα μα παρα πολυ καλα επιπεδα! (δεν μου εχουν μεινει φωτος δυστηχως). Ημουν κατι σε 90 κιλα, 170 υψος και 10% λοιπος. Μεχρι που επαθα ρηξη στον υπερακανθιο και μπηκα χειρουργιο! 3,5 χρονια off, φυσικοθεραπειες και πολυ ταλαιπωρια!

    Αυριο υστερα απο 3,5 χρονια και καμια σχεση σωματικα με αυτο που ημουν καποτε. Επιστρεφω αυριο με πολυ ορεξη. Τι ισχυει για την μυικη μνημη; ποσο θαυματουργη ειναι; σε ποσο καιρο να αναμενω να χτισω αυτο που εχτισα σε 5 χρονια παλι ξανα; σε ποσο καιρο επιστρεψατε εσεις στην φορμα που ειχατε πριν το διαλλειμα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-01-19 19:47 #2
    Προεπιλογή
    Να εισαι σιγουρος ...υπαρχει μυικη μνημη κ αφου επιστρεφεις με πολυ ορεξη οπως λες ,θα βλεπεις το αποτελεσμα πολυ πιο γρηγορα απ οτι αν ησουν αρχαριος. Μονο να μην αγχωνεσαι κ να προσεχεις τον τραυματισμενο ωμο σου αυξανοντας προοδευτικα κ βλεποντας.
    Υπηρξαν κ προχωρημενοι αθλητες που μετα απο αποχη σαν την δικια σου , μεσα σε ενα χρονο (μετα απο σοβαρη προσπαθεια βεβαια) επιασαν το 90% της προηγουμενης φορμα τους. Βεβαια παιζουν κ αλλα ρολο οπως πχ η ηλικια που εσυ δε θα εχεις κανενα προβλημα.
    Προχωρα λοιπον κ θα δεις
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-01-19 20:17 #3
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω πολυ! καποια συγκεκριμενη εμπειρια με τραυματισμους η και επαναφορα στο gym; 1 χρονο ειναι λιγο απονθαρυντικο θα ελεγα, περιμενα συντομοτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-01-19 01:41 #4
    Προεπιλογή
    Μα άμεσα θα βλέπεις βελτίωση αν κάνεις κ καλή διατροφη ,τον χρονο υποθετικά τον είπα για την τοπ προηγούμενη κατάσταση σου.
    Ρολο θα παίξει να δεις πως θα σε επηρεασει κ ο τραυματισμος σου.
    Θα δεις στη πορεια...Μπορεί κ καλύτερος που στο εύχομαι.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 31-01-19 09:25 #5
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Φίλε καλή επάνοδο.
    Αν επιτρέπεπεται, γιατί 3.5 χρόνια για τον υπερακάνθιο; Ειχα πάθει και εγω μια μερική ρηξη και χειρουργήθηκα αρθροσκοπικα, αλλά η επάνοδο δεν ήταν τόσο μεγάλη.
    Μήπως εννοείς ότι άργησες να αποφασίσεις το χειρουργείο;
    Απάντηση με παράθεση