Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 02-05-11 23:07 #1
    Προεπιλογή πλαδαροτητα
    το τελευταιο καιρο κι ενω εχω χασει παρα πολλα κιλα και βλεπω διαφορες σε ολο το σωμα, δεν βλεπω να αλλαζει τιποτα στην περιοχη της κατω κοιλιας και στους πλαγιους παρα τους παμπολλους κοιλιακους που κανω + την αεροβια(περιπου μιση ωρα 4 φορες τη βδομαδα)...

    κι απο μια προσφατη λιπομετρηση που εκανα μου εβγαλε 15% ενω θα εβαζα και στοιχημα οτι εχω μεγαλυτερα ποσοστα δεδομενου οτι στις συγκεκριμενες περιοχες εχω αρκετο περισσειο δερμα...

    κι αναρωτιεμαι υπαρχει περιπτωση να ειναι πλαδαροτητα κι οχι λιπος, γιατι καπου ειχα ακουσει για μια τετοια περιπτωση, κι αν πραγματι ειναι πως αντιμετωπιζεται?

    *θα προσπαθησω να βαλω μια φωτογραφια οσον το δυνατον συντομοτερα μπορω, για να σας διευκολυνω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-05-11 14:48 #2

    Εγγραφή
    02-03-2011
    Περ.
    Αλεξανδρούπ
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    Και εγώ αυτό το πρόβλημα έχω που έχασα 20 κιλά.Νιώθω σαν να ξεκώλησαι το δέρμα μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-05-11 15:09 #3
    Προεπιλογή
    μια απο τα ιδια και γω..τι μπορουμε να κανουμε να το σωσουμε οσο παει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-05-11 15:30 #4
    Προεπιλογή
    Κάπου είχα διαβάσει ότι θέλει χρόνο για να έρθει πάλι στα ίσια του, πέρα από αυτό
    χάσατε κιλά πολύ γρήγορα, άρα χάσατε και μυς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-05-11 19:50 #5
    Προεπιλογή
    μωρε οσο χρονο θελει...δεν κολλαμε σε τετοια...ειμαστε υπομονετικοι ανθρωποι εμεις

    αυτο που ευχομαι, ειναι να μην ισχυει κατι που ακουσα για χειρουργεια κλπ...

    παντως αν με το καιρο στρωσει κανοντας τους κοιλιακους και την αεροβια που πρεπει, κι ας μην μεινω τελειως στεγνος, τοτε εγω προσωπικα θα ειμαι ευτυχισμενος
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-05-11 20:55 #6
    Το avatar του χρήστη GOGETA5

    Εγγραφή
    21-01-2009
    Περ.
    Tokyo & Athens
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Εαν προκειται απλα για περισσιο δερμα δεν μπορεις να κανεις και παρα πολλα,η ελαστικοτητα του δερματος αναλογα παντα με τα γενετικα του καθε ατομου επανερχεται απο 6-12 μηνες...εαν εχασες αποτομα πολλα κιλα,πχ 20 κιλα,τοτε ειναι λογικο το δερμα να μην προλαβε να αποχτησει την ελαστικοτητα που ειχες οταν ησουν 20 κιλα ελαφρυτερος παλαιοτερα...η διατροφη σου οταν υποστηριζει το υγιη PH του δερματος και το κρατα ενυατωμενο και γενικα πληρη μπορει να βοηθησει εως 1 βαθμο,αλλα το 6-12 μηνες για να επανελθει ειναι φυσιολογικο...η ασφαλεια για 1 ανθρωπο ειναι να χανει ή να παιρνει 450 γραμ την εβδομαδα,δλδ περιπου + ή - 2 κιλα το μηνα...αρα τα 20 κιλα ειναι 10-12 μηνες αναλογα τα γενετικα του ατομου (μιλαμε για ατομο παντα που δεν ''βελτιωνεται''...),εαν τα εχασες πχ σε 6 μηνες ή λιγοτερο ειναι φυσιολογικο να εχεις δερμα που δεν προλαβε να προσαρμοσει την ελαστικοτητα του...ειναι θεμα γενετικων και καλης διατροφης,οσους κοιλιακους και να κανεις,προπονεις τους κοιλιακους μυες που βρισκονται πισω απο το λεπτο στρωμα λιπους,που αυτο βρισκεται κατω απο το δερμα...οσο καρδιοαγγειακη και να κανεις θα χανεις λιπος,λιγο νερο και αν το παρακανεις και μυς,η ελαστικοτητα θελει απλα χρονο και περιποιηση...το χειρουργιο αποτελει λυση για ακραιες περιπτωσεις,πχ οταν 1 ατομο 300 κιλα χασει 200 κιλα,τοτε ο γιατρος θα ασχοληθει,για θεμα 20 κιλων θα προτεινει να περιμενεις...κανε υπομομη και φροντισε την υγεια του δερματος,οταν στρεσσαρεις το σωμα με επιπλεον προπονησεις αντιστασεων,αεροβιας κ.α. οταν δεν χρειαζεται,δεν βοηθας στην ελαστικοτητα,ισα ισα θελεις και ενυδατωση...
    Die young...
    ...Die strong...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-05-11 23:13 #7
    Προεπιλογή
    εαν καταλαβα καλα εχω μπροστα μου 6-12 μηνες ακομη για να κοιταξω αν και ποσο θα στρωσει...ε, ενταξει υπομονη ειπαμε εχουμε...μακαρι να ερθει το επιθυμητο αποτελεσμα...ευχαριστω φιλε
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-05-11 11:36 #8
    Το avatar του χρήστη GOGETA5

    Εγγραφή
    21-01-2009
    Περ.
    Tokyo & Athens
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Ναι,εχεις ακομη καιρο μπροστα σου,κανε κανονικα τις προπονησεις και τη σωστη διατροφη και μην κανεις υπερβολες ειδικα στην προπονηση,δλδ μην περιμενεις να τρεχεις 2-3 ωρες τη μερα και αλλες τοσες να κανεις κοιλιακους,ισα ισα το νευρικο συστημα ταλαιπωρηται πολυ για να αναρρωσει πληρως ολο το σωμα μαζι και το δερμα...υπομονη και σιγα σιγα θα μαζεψει...
    Die young...
    ...Die strong...
    Απάντηση με παράθεση