Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 15
  1. 14-05-11 16:55 #1
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή Γαλα και συντηρηση του?
    Κανενας τροπος να παιρνω το γαλα (τα κουτια των 500ml) μαζι στη δουλεια και να διατηρουνται? Καταρχην ποση ωρα μπορει να διατηρηθει και ποιες οι επιπτωσεις αν μεινει παραπανω ωρα εξω και καταναλωθει? Τι ειναι αυτο που χαλαει?
    Μετα υπαρχει κανενας τροπος να διατηρειται? Κατι μου ειπανε για φορητα ψυγεια. Εχει χρησιμοποιησει κανεις? Ειναι μεγαλα σε μεγεθος?

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-05-11 17:44 #2
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανενας τροπος να παιρνω το γαλα (τα κουτια των 500ml) μαζι στη δουλεια και να διατηρουνται? Καταρχην ποση ωρα μπορει να διατηρηθει και ποιες οι επιπτωσεις αν μεινει παραπανω ωρα εξω και καταναλωθει? Τι ειναι αυτο που χαλαει?
    Μετα υπαρχει κανενας τροπος να διατηρειται? Κατι μου ειπανε για φορητα ψυγεια. Εχει χρησιμοποιησει κανεις? Ειναι μεγαλα σε μεγεθος?
    γιατι δε παιρνεις μαζι σου καμια πρωτεινη πολλων πηγων σε shaker?
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-05-11 17:50 #3
    Προεπιλογή
    Υπάρχουν θερμοί που κρατούν το περιεχόμενο σε μία θερμοκρασία. Έχω ένα πλαστικό με inox επένδυση και μπορώ να πω ότι κάνει δουλειά. Το θέμα είναι ότι δεν θα κάνει αν πχ το έχεις στο αμάξι μέρα μεσημέρι για παράδειγμα, θέλει σκιερό και ψιλοδροσερό μέρος. Συνήθως βάζω και 2-3 παγάκια μέσα για να κρατήσει όσο γίνεται. Υπάρχουν και ισοθερμικές τσαντούλες για το θερμό ώστε να κρατάει ακόμα περισσότερο.

    Να κουβαλάς ολόκληρο ψυγείο είναι μανίκι ενώ θέλει παροχή ρεύματος
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-05-11 19:23 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανενας τροπος να παιρνω το γαλα (τα κουτια των 500ml) μαζι στη δουλεια και να διατηρουνται? Καταρχην ποση ωρα μπορει να διατηρηθει και ποιες οι επιπτωσεις αν μεινει παραπανω ωρα εξω και καταναλωθει? Τι ειναι αυτο που χαλαει?
    Μετα υπαρχει κανενας τροπος να διατηρειται? Κατι μου ειπανε για φορητα ψυγεια. Εχει χρησιμοποιησει κανεις? Ειναι μεγαλα σε μεγεθος?
    υπαρχουν ειδικες τσαντες που μπαινουν στην καταψυξη...τις εχεις πχ ολο το βραδυ μεσα...το πρωι πριν φυγεις βαζεις το γαλα σου και οτι αλλο φαγωσιμο θες και το κραταει πολυ καλα....
    τωρα αν μιλαμε για πολυ ηλιο και πολλες ωρες πανω απο 6 - 7 τοτε εγω δεν θα το διακινδυνευα εαν εβλεπα οτι η τσαντα εχει χασει την δροσια της να το πω ετσι...εαν ειναι οκ η τσαντα,τοτε ειναι οκ και το γαλα...ειναι πολυ καλες...εχω χρησιμοποιησει αλλα δεν ξερω ελλαδα απο που τις παιρνεις...
    τωρα για ψυγειακι ναι το καλυτερο αλλα ποσο πρακτικο ειναι...
    εαν εισαι πχ σε φορτηγο παρε...και μετα εισαι οκ...δεν παθαινουν τιποτα....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-05-11 19:44 #5
    Το avatar του χρήστη magdaline

    Εγγραφή
    09-03-2011
    Περ.
    Czech Republic
    Μηνύματα
    1.650
    Προεπιλογή
    μα αν είναι μια δουλειά που μετακινείται συνεχώς τότε μπορεί να προμηθευτεί ένα κουτί απέξω, και σε γραφείο να είναι πάλι μπορεί να πάει στο διάλειμμα του σε ένα περίπτερο και να πάρει γάλα, τα περισσότερα έχουν και χαμηλών λιπαρών.
    "Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου."
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-05-11 19:50 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magdaline Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα αν είναι μια δουλειά που μετακινείται συνεχώς τότε μπορεί να προμηθευτεί ένα κουτί απέξω, και σε γραφείο να είναι πάλι μπορεί να πάει στο διάλειμμα του σε ένα περίπτερο και να πάρει γάλα, τα περισσότερα έχουν και χαμηλών λιπαρών.
    βεβαια αλλα δεν μπορει να μην το σκεφτηκε αυτο...σιγουρα αυτο ειναι η καλυτερη λυση και χωρις αγχος μηπως χαλασει τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-05-11 19:56 #7
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Πάντως εαν έρθει σε επαφή με ηλιακή ακτίνα ή ζεσταθεί (ή βράσει δεν είμαι σίγουρος), καταστρέφεται το πιο ουσιώδες συστατικό (βιταμίνη) του γάλακτος. Η ριβοφλαβίνη.
    Τώρα για την περίπτωση σου.. Δεν έχω ιδέα φίλε μου.. Ίσως εάν έπερνες μια πρωτεϊνη όπως πχ μυοφούζιον;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-05-11 22:01 #8
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι δε παιρνεις μαζι σου καμια πρωτεινη πολλων πηγων σε shaker?
    Στην αναγκη αυτο θα κανω. Θελω να το αποφυγω πρωτον για να μη γινομαι στοχος και δευτερον γιατι τα λιπαρα και τους υδατανθρακες που εχει το γαλα τους θελω. Ακομα και πρωτεινη ογκου να παρω οι υδατανθρακες της θα εχουν πολυ ψηλο γλυκαιμικο δεικτη

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magdaline Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα αν είναι μια δουλειά που μετακινείται συνεχώς τότε μπορεί να προμηθευτεί ένα κουτί απέξω, και σε γραφείο να είναι πάλι μπορεί να πάει στο διάλειμμα του σε ένα περίπτερο και να πάρει γάλα, τα περισσότερα έχουν και χαμηλών λιπαρών.
    Σε γραφειο ειμαι. Ακομα και αφου φαω με πιανει γρηγορα πεινα και δε θελω να σηκωνομαι να φευγω καθε 3 και 2.

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-05-11 22:13 #9
    Προεπιλογή
    Το inox θερμό που ανέφερε ο φίλος κρατάει στην παραλία αβάνα με κόλα και λάιμ για πάνω 2 ώρες και το βαράει ο ηλιος. Οπότε γάλα μέσα σε γραφείο αν πετάξεις και 2-3 παγάκια θα πιάσει 4ωρο πιστεύω. Έχει και κάτι ψυγειάκια που μπάινουν σε usb αλλα νομίζω χωράει μονο 1 κουτάκι τύπου αναψυκτικού.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-05-11 22:27 #10
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Γιατί δεν παίρνεις γάλα σε σκόνη?
    Μεταφέρεται,διατηρείται, δε δίνεις στόχο κ ότι ώρα γουστάρεις βάζεις νερό και το πίνεις.

    Επίσης υπάρχει και εβαπορέ λαιτ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-05-11 22:39 #11
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν παίρνεις γάλα σε σκόνη?
    Μεταφέρεται,διατηρείται, δε δίνεις στόχο κ ότι ώρα γουστάρεις βάζεις νερό και το πίνεις.

    Επίσης υπάρχει και εβαπορέ λαιτ
    Oλη αυτη η ιστορια που προσθετεις νερο και τα λοιπα δινει στοχο. Στην αναγκη βεβαια θα το κανουμε κι αυτο

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-05-11 21:11 #12
    Προεπιλογή
    αν μιλάς εσύ πως δίνεις στόχο εγώ τί να πω που έχω το ψευδώνυμο "tupperman" και έχω στο ντουλάπι μου αποξηραμένα βερύκοκα, φυστίκια, ελαιόλαδο(!!!) και στο ψυγείο λεμόνια για το μεσημεριανό? (πέρα απο τα τάπερ που τιγκάρω το ψυγείο του γραφείου κάθε μέρα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-05-11 22:07 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    παιζει μεγαλη σημασια η θερμοκρασια....το χειμωνα εχω αφησει γαλα εκτος ψυγειου και 8 ωρες και δεν εχει παθει τιποτα.( το εχω πιει)..το καλοκαιρι με τις ζεστες σε λιγες ωρες εχει χαλασει....εγω θα σου προτεινα να παρεις γαλα σε πλαστικο μπουκαλι ,να το εχεις το βραδυ στην καταψυξη να γινει πετρα και να το παρεις το πρωι μαζι σου....λογικα και το καλοκαιρι ακομα πιστευω πως ετσι θα διατηρηθει ανετα 4 ωρες εκτος ψυγειου (ειδικα τις ωρες που ακομα δεν εχει ζεστη θα καθυστερησει να ξεπαγωσει....απλα δεν ξερω ετσι αν χανονται βιταμινες κτλ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-05-11 22:50 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν μιλάς εσύ πως δίνεις στόχο εγώ τί να πω που έχω το ψευδώνυμο "tupperman" και έχω στο ντουλάπι μου αποξηραμένα βερύκοκα, φυστίκια, ελαιόλαδο(!!!) και στο ψυγείο λεμόνια για το μεσημεριανό? (πέρα απο τα τάπερ που τιγκάρω το ψυγείο του γραφείου κάθε μέρα)
    Το τι δούλεμα πέφτει δε λέγεται Και εγώ στο γραφείο γεμίζω το ψυγείο με γιαούρτια και φρούτα και όταν καμιά φορά έφερνα shaker με πρωτεϊνη είχα βρει το διάολό μου!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-05-11 00:04 #15
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Κι εγώ κάποια φάση είχα την ίδια απορία για το γάλα και κατέληξα ότι η καλύτερη λύση είναι να το βάλεις σε θερμός με μερικά παγάκια...
    Ακόμη κι αν ζεσταθεί ελαφρά δεν έχεις πρόβλημα, εφόσον δε θα είναι σε πολύ ζεστό μέρος όπως λες και δεν υπάρχει φόβος να αναπτυχθούν μικρόβια και να χαλάσει!
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση