Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 73
  1. 20-05-11 14:53 #16
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα όμως αυτό δημιουργεί μια άλλη ερώτηση: Αν κατά την διάρκεια της ημέρας έχω καταναλώσει την ποσότητα που χρειάζεται σε λιπαρά, λογικά το βράδυ θα πρέπει να αποφύγω τα αμύγδαλα/καρύδια σωστά?
    Απλά μείωσε λίγο από κάπου αλλού μέσα στη μέρα λιπαρά, αλλά και πάλι να φας 4-5 αμύγδαλα δε κάνει και μεγάλη διαφορά! Δηλ ή μείωσε τα λιπαρά της μέρας ή μείωσε τη ποσότητα των αμυγδάλων.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιαουρτι + whey + αμυγδαλα, μαλλον θα εννοειτε, γιατι το γιαουρτι μονο του δινη λιγη πρωτεινη...
    Υπάρχουν γιαούρτια με 9 πρωτεΐνες ανα 100 και μερικοί τρώνε 300 ή 400γρ οπότε είναι μια χαρά και χωρίς Whey και φυσικά υπολογίζεις τις υπόλοιπες πρωτεινες της μέρας...
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-05-11 17:04 #17

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    749
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magdaline Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερα πριν τη προπόνηση άποψή μου
    +1
    Το να πέσεις δεν είναι τρομερό, το να μη θέλεις όμως να σηκωθείς είναι ολέθριο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-05-11 17:31 #18
    Το avatar του χρήστη flexakis

    Εγγραφή
    08-07-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    247
    Προεπιλογή
    Πριν την προπονηση παντα υδατανθρακα και πρωτεινη=γρηγορη απελευθερωση ενεργειαςκαι απελευθερωσης αμινοξεων,πριν τον υπνο λιπαρα με πρωτεινη=σταδιακη απελευθερωση αμινοξεων κατα τον 8ωρο υπνο.
    ISSA Certified Fitness Trainer/Certified Fitness Nutrition

    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-05-11 18:29 #19
    Προεπιλογή
    Εγώ δεν καταλαβαίνω τι ενέργεια θα σου δώσει μία χούφτα αμύγδαλα πριν την προπόνηση, αφού τα λιπαρά κάνουν πολύ ώρα να απορροφηθούν, να πει κανείς φρούτο να πω ναι. Το καλύτερο είναι 2.5-3 ώρες πριν την προπόνηση ένα ωραίο γεύμα και είμαστε μια χαρά (εγώ πάω μετά το πρωινό που τρώω 70γρ βρώμη, 2 φρούτα, 1 ολόκληρο αυγό+2 ασπράδια και 250ml γάλα).
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-05-11 20:22 #20
    Το avatar του χρήστη flinstone

    Εγγραφή
    12-11-2009
    Περ.
    Αγία Γαλήνη
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magdaline Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερα πριν τη προπόνηση άποψή μου
    πριν την προπόνηση δεν καταναλόνουμε ποτέ λυπαρά 1ον γιατί δεν είναι τόσο άμεση πηγή ένεργειας σε σχέση με τον υδατάνθρακα και 2ον γιατί τα λυπαρά καταστέλουν τη δράση του νιτρικου οξυδίου.
    ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΕΝΟΤΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-05-11 20:26 #21
    Το avatar του χρήστη flinstone

    Εγγραφή
    12-11-2009
    Περ.
    Αγία Γαλήνη
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα φυσικά συνολικά! Σόρρυ που δεν το διευκρίνησα


    Respect & σε ευχαριστώ πολύ για την αιτιολόγηση. Παρότι ασχολούμαι με διατροφή χρόνια, αυτό ήταν κάτι που δεν γνώριζα. Και ναι έχεις δίκιο, τυγχάνει αρκετές φορές κι εγώ να ξυπνάω απο την πείνα οπότε θα το δοκιμάσω (γιαούρτι+αμύγδαλα).

    Τώρα όμως αυτό δημιουργεί μια άλλη ερώτηση: Αν κατά την διάρκεια της ημέρας έχω καταναλώσει την ποσότητα που χρειάζεται σε λιπαρά, λογικά το βράδυ θα πρέπει να αποφύγω τα αμύγδαλα/καρύδια σωστά?
    θα φροντίσεις να μην καταναλώσεις όλλη την ποσότιτα λυπαρών μέσα στην μέρα για να μπωρείς να φασ τα αμυγδαλα το βράδυ.
    ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΕΝΟΤΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-05-11 20:33 #22
    Προεπιλογή
    κάτι μου λέει πως θα βάλω μερικά αμύγδαλα στο βραδυνό μου γιαουρτάκι
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-05-11 22:17 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιαουρτι + whey + αμυγδαλα, μαλλον θα εννοειτε, γιατι το γιαουρτι μονο του δινη λιγη πρωτεινη...
    Μόνη μου δεν θα φανταζόμουν να αναμείξω το γιαούρτι με την whey. Το έκανα της προάλλες (iso 100 dymatize banana) μέσα στο total και λίγο κανέλα και ήταν τέλειο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-05-11 00:32 #24
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gianna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνη μου δεν θα φανταζόμουν να αναμείξω το γιαούρτι με την whey. Το έκανα της προάλλες (iso 100 dymatize banana) μέσα στο total και λίγο κανέλα και ήταν τέλειο
    αμαν μ αυτη την iso την μπανανα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-05-11 08:49 #25
    Το avatar του χρήστη TToni Shark

    Εγγραφή
    14-03-2010
    Περ.
    Ωραιόκαστρο
    Μηνύματα
    545
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flinstone Εμφάνιση μηνυμάτων
    πριν την προπόνηση δεν καταναλόνουμε ποτέ λυπαρά 1ον γιατί δεν είναι τόσο άμεση πηγή ένεργειας σε σχέση με τον υδατάνθρακα και 2ον γιατί τα λυπαρά καταστέλουν τη δράση του νιτρικου οξυδίου.
    Ακριβώς
    ​HONDA CBR 600F 2012
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-05-11 13:31 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμαν μ αυτη την iso την μπανανα
    Είμαι... μπανανού, τι να κάνουμε... Η επόμενη whey πάντως δεν θα είναι μπανάνα (εντάξει, αρκετά, στο τέλος θα γίνω...πιθήκι)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-05-11 13:43 #27
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Ρε παιδια,γιατι τετοιο παθος με τα αμυγδαλα??Δοκιμαστε και αλλους ξηρους καρπους αν θελετε..προσωπικα λατρευω τα φουντουκια τα οποια εχουν περισσοτερα λιπαρα απ τα αμυγδαλα και λιγοτερους υδατανθρακες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-05-11 14:47 #28
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Εχω δοκιμάσει με καρύδια αλλά δεν πέτυχε, το πρωί ένιωθα και έδειχνα φουσκωμένος. Με τα μύγδαλα η διαφορά ήταν εμφανής. Εντι, θα δοκιμάσω και με φουντούκια αν και νομίζω δύσκολα θα βρεθεί κάτι ισάξιο ή καλύτερο του κόμπο" γιαούρτι+μύγδαλα+whey" για τελευταίο γεύμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-05-11 15:18 #29
    Προεπιλογή
    Προσωπικά, απο τότε που παίρνω λίγο πριν κοιμηθώ 30 γρ Myofusion + 10 γρ αμύγδαλα είδα αρκετή διαφορά στην συνολική ανάπτυξή μου.
    Μου έκανε πάρα πολύ καλό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-05-11 17:04 #30
    Προεπιλογή
    διαβαζω τις απαντησεις σας και ενω εχετε δικιο σε πολλα απο αυτα που λετε εχω μια απορια

    εγω που απο τις 24ωρες της μερας τρωω σε ενα παραθυρο 4-8 ωρων τι να κανω? ποτε να φαω τα αμυγδαλα?

    ευψχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία