Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 56
  1. 04-06-11 16:28 #31
    Προεπιλογή
    Ειναι αν το χεις μεσα σου,να το αγαπας να το γουσταρεις...Ενας ορειβατης ειχε πει:"Αφου υπαρχει το Εβερεστ θα προσπαθω να το ανεβω..."
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-06-11 17:21 #32
    Προεπιλογή
    Kάποτε ένας καθηγητής μου είχε πει πως όταν ασχολείσαι με τα βάρη είσαι καταδικασμένος να γυμνάζεσαι πάντα. Αυτός είναι γιατρός και επειδή τον εμπιστεύομαι τον ρώτησα γιατί. Μου είπε λοιπόν πως η καρδιά όταν έχει μάθει να υπερλειτουργεί και ξαφνικά σταματήσεις κάθε αθλητική δραστηριότητα είσαι υποψήφιος για καρδιακά προβλήματα σε μεγαλύτερο βαθμό απο κάποιον που δεν έχει γυμναστεί ποτέ. Απλά το καταθέτω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-06-11 21:32 #33
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Orc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kάποτε ένας καθηγητής μου είχε πει πως όταν ασχολείσαι με τα βάρη είσαι καταδικασμένος να γυμνάζεσαι πάντα. Αυτός είναι γιατρός και επειδή τον εμπιστεύομαι τον ρώτησα γιατί. Μου είπε λοιπόν πως η καρδιά όταν έχει μάθει να υπερλειτουργεί και ξαφνικά σταματήσεις κάθε αθλητική δραστηριότητα είσαι υποψήφιος για καρδιακά προβλήματα σε μεγαλύτερο βαθμό απο κάποιον που δεν έχει γυμναστεί ποτέ. Απλά το καταθέτω.
    αυτο γινεται γιατι οσο μεγαλωνουν οι μυες μεγαλωνουν και τα εσωτερικα οργανα,και η καρδια αναγκαζεται να δινει περισσοτερο αιμα στο σωμα,απλα και λιτα τα πραγματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-06-11 22:03 #34
    Προεπιλογή
    για να ζω με την καλυτερη"εκδοχη¨ του εαυτου μου.αν προσεχεις τον εαυτο σου αυτος σου το ανταποδιδει.εγω προσωπικα δεν αλλαζω με τιποτα την αισθηση δυναμης και ζωτηκοτητας που εχω ολη μερα λογο διατροφης και προπονησης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-06-11 23:06 #35
    Το avatar του χρήστη stamthedrum

    Εγγραφή
    24-05-2009
    Περ.
    Γούβα
    Μηνύματα
    1.435
    Προεπιλογή
    Το να βλέπω το σώμα μου κάθε μέρα να βελτιώνεται να δυναμώνει να ομορφαίνει και να μπορώ να πω με περηφάνεια (πλέον) ότι δεν είμαι ένας λαπάς με κοιλίτσα




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Orc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kάποτε ένας καθηγητής μου είχε πει πως όταν ασχολείσαι με τα βάρη είσαι καταδικασμένος να γυμνάζεσαι πάντα. Αυτός είναι γιατρός και επειδή τον εμπιστεύομαι τον ρώτησα γιατί. Μου είπε λοιπόν πως η καρδιά όταν έχει μάθει να υπερλειτουργεί και ξαφνικά σταματήσεις κάθε αθλητική δραστηριότητα είσαι υποψήφιος για καρδιακά προβλήματα σε μεγαλύτερο βαθμό απο κάποιον που δεν έχει γυμναστεί ποτέ. Απλά το καταθέτω.
    Συγγνώμη όλη η επιστημονική κοινότητα διαλαλεί ότι η γυμναστική βοηθά στην πρόληψη των καρδιαγγειακών παθήσεων κι ο καθηγητής αυτός λέει ότι κάνει κακό;; Έλεος. Σε οποιαδήποτε έρευνα και ψάξει θα δει ότι όσοι έκαναν βάρη είχαν σίγουρα πολύ καλύτερη καρδιαγγειακή λειτουργία από εκείνους που δεν έκαναν, και βραχυπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα (μιλάω για έρευνες που σύγκριναν ομάδες ατομων που έκαναν αναερόβια άσκηση με άλλες που δεν έκαναν). Λίγες είναι οι περιπτώσεις που προκαλεί προβλήματα η συστηματική εκγύμναση π.χ. αν τύχει και προκαλέσει υπερβολική βραδυκαρδία ή αν υπάρχει κληρονομική υπερτροφική μυοκαρδιοπάθεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stamthedrum : 04-06-11 στις 23:08
    Hypertrophy for the win!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-06-11 02:59 #36
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stamthedrum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να βλέπω το σώμα μου κάθε μέρα να βελτιώνεται να δυναμώνει να ομορφαίνει και να μπορώ να πω με περηφάνεια (πλέον) ότι δεν είμαι ένας λαπάς με κοιλίτσα.

    Συγγνώμη όλη η επιστημονική κοινότητα διαλαλεί ότι η γυμναστική βοηθά στην πρόληψη των καρδιαγγειακών παθήσεων κι ο καθηγητής αυτός λέει ότι κάνει κακό;; Έλεος. Σε οποιαδήποτε έρευνα και ψάξει θα δει ότι όσοι έκαναν βάρη είχαν σίγουρα πολύ καλύτερη καρδιαγγειακή λειτουργία από εκείνους που δεν έκαναν, και βραχυπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα (μιλάω για έρευνες που σύγκριναν ομάδες ατομων που έκαναν αναερόβια άσκηση με άλλες που δεν έκαναν). Λίγες είναι οι περιπτώσεις που προκαλεί προβλήματα η συστηματική εκγύμναση π.χ. αν τύχει και προκαλέσει υπερβολική βραδυκαρδία ή αν υπάρχει κληρονομική υπερτροφική μυοκαρδιοπάθεια.
    Eγώ πλέον δεν είμαι πλέον σαν ανορεκτικό 17χρονο.. Σήμερα π.χ. πήγα για μπάνιο και χαιρόμουν (ψωνιζόμουν βασικά) όταν κοίταζαν πολλοί(και κυρίως πολλές) το σώμα μου.

    Για την καρδιακή υγεία συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχουν πολλές έρευνες που το αποδεικνύουν άλλωστε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-06-11 06:14 #37
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    καλημερα.....τα 16 κιλα λιγοτερα που εχω πανω μου,που απο παχουλος ειμαι λεπτος και αρκετα γραμμωμενος,καλυτερη φυσικη κατασταση και ευεξια...α και πως με ρωτανε ολοι πως το καταφερα (αλλα δεν τους λεω για το μυστικο φιλτρο.....λολ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-06-11 17:11 #38

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Η φωνη ενος 10αχρονου να με ρωταει πριν 2 χρονια: ''Πως εισαι ετσι;''
    (130+ κιλα τοτε)
    Βεβαια τωρα που το σκεφτομαι, και εγω αυτη την απορια εχω σημερα, ''Πως ημουν ετσι;''
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-06-11 22:01 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Orc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kάποτε ένας καθηγητής μου είχε πει πως όταν ασχολείσαι με τα βάρη είσαι καταδικασμένος να γυμνάζεσαι πάντα. Αυτός είναι γιατρός και επειδή τον εμπιστεύομαι τον ρώτησα γιατί. Μου είπε λοιπόν πως η καρδιά όταν έχει μάθει να υπερλειτουργεί και ξαφνικά σταματήσεις κάθε αθλητική δραστηριότητα είσαι υποψήφιος για καρδιακά προβλήματα σε μεγαλύτερο βαθμό απο κάποιον που δεν έχει γυμναστεί ποτέ. Απλά το καταθέτω.
    Εγω αυτο το παιρνω μεταφορικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-06-11 23:06 #40
    Το avatar του χρήστη chris corfu

    Εγγραφή
    09-07-2010
    Περ.
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    465
    Προεπιλογή
    πολυ ωραια η εκφραση ολων σας.. πραγματικα ειναι τροπος ζωης... οταν εχω δουλειες και πιεζομαι και μου λεει καποιος εε μην πας μωρε γυμναστηριο να εχεις χρονο, τοτε ειναι που μου γυρναει το κεφαλι αναποδα και τρελαινομαι... ειναι αυτη η αισθηση που σε ανεβαζει ψυχολογικα, μπαινοντας στο gym γινεται προπονηση μεχρι να "εκραγω".. ειναι αυτο που εχω στο νου μου "train hard, feel good".... ειναι ολοι αυτοι που δεν μας γουσταρουν επειδη δεν εχουν τα @@ να κανουν τα ιδια και βλεποντας μας να προοδευουμε σπαζονται και κανουν πως κοροιδευουν.. εε εναι αυτη η τρελα(και αγαπη) που εχουμε μεσα μας κι ετσι δεν τα παραταμε μετα τον πρωτο μηνα γυμναστικης.. για πολλους απο μας η "μεταμορφοση" του σωματος που μας αναζωογονει... ειναι απλα τα γονιδια μας οπου ειμαστε γεννημενοι για να γουσταρυμε το gymming..
    ειμαι μικρος,λιγο πρυσμενος,λιγο καπως,,
    αληθεια δεν σας βλεπω απο ψηλα πως ειναι ο πατος???!!!


    train hard, feel good
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-06-11 04:40 #41
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα εκανα την ερωτηση σε οσους δεν κανουν "τι ειναι αυτο που σας κραταει μακρια?". Πραγματικα οσες φορες αναγκαστηκα να σταματησω για καποιο διαστημα επεφτα σε καταθλιψη και ημουν συνεχεια με νευρα. Τα αποτελεσματα ειναι ενα μερος μονο νομιζω. Ειναι επισης η αυξημενη αυτοπεποιθηση και οτι μου αρεσει ο τροπος ζωης
    +1
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-04-12 15:51 #42
    Προεπιλογή
    βλεπω διαφορες στο σωμα μου και εκτος αυτου νιωθω πολυ καλα με τον εαυτο μου!
    No pain..No gain
    No excuses
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-04-12 16:21 #43
    Το avatar του χρήστη Mpozos

    Εγγραφή
    17-01-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.331
    Προεπιλογή
    Πριν 1,5 χρονο οι εντυπώσεις που θα εκανα στους φιλους μου, τωρα για τι φυσικη κατασταση και την υγεια μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-04-12 16:27 #44
    Προεπιλογή
    είναι η διαδρομή. όλος αυτός ο κόπος και ο τρόπος μέχρι να φτάσεις εκεί που έχεις βάλει στόχο
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-04-12 18:29 #45
    Το avatar του χρήστη sakistaz

    Εγγραφή
    01-12-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    267
    Προεπιλογή
    η σιγουρια που σου δινει το ββ πως οι κοποι σου,οι προσπαθειες σου θα πιασουν τοπο.κατι που δε συμβαινει στη ζωη οπου μπορει ενω εχεις δωσει τα μεγιστα σε καποιο τομεα(σχεσεις,δουλεια.. κλπ) να παρεις ελαχιστα εως κ τιποτα.απο την αλλη αυτη η ηρεμια που εχω οταν τελεωνω τη προπονηση κ αυτο το χαμογελο οταν βλεπω τον εαυτο μου στο καθρεφτη με γεμιζουν στα τερματα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία