Σελίδα 26 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 16242526272836 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 376 έως 390 από 569
  1. 21-05-13 13:37 #376
    Προεπιλογή
    καταρχάς συμφωνώ με τον Ηλία στις συμβουλές που έδωσε , κατά δεύτερον δεν μπορούμε να γνωρίζουμε πότε θα φύγει του καθενός δεν είναι όλοι οι οργανισμοί ίδιοι οπότε αυτά τα θα φύγει στα πέντε σου στα τριάντα σου δεν έχουν καμία σχέση είναι όλα υποθετικά .

    Ρωτήστε τον πατέρα σας αν είχε και πότε του έφυγε ή κάποιον που έχετε ακούσει αλλά και πάλι αυτό δεν είναι απόλυτο ότι θα φύγει και σε εσάς !

    Οπότε καλύτερη λύση είναι μια γνώμη από τον γιατρό ....

    και ηρεμία μην αρπάζεστε γιατί σε λίγο το θέμα γυναικομαστία θα γίνει γυναικοτσακομοί
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-05-13 18:04 #377
    Προεπιλογή
    υπομονη και υπομονη....τουλαχιστον εγω δεν την εχω.Δεν ειναι για υπομονη σε ρειχνει την πσιχολογια
    ουτε καν να βγω ανετα εξω δν μπορω που λεει ο λογος ουτε στο σπιτι μπροστα στους γονεις μου δν μπορω να βγαλω την πμλουζαα ειναι μεγαλο προβλημα και οποιος το χει ειδικα σε μεγαλο βαθμο με νιω8ει .....γι αυτο εκανα ολες αυτες τις ερωτησεις τροφες που σταματανε τα ιστρογονα δν υπαρχουν?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-05-13 18:44 #378
    Προεπιλογή .
    Εγώ προσπαθώ να σας εξηγήσω ότι η λέξη υπομονή με την λέξη γυναικομαστία δεν συμβαδίζουν, οποίος δεν έχει το πρόβλημα δεν μπορεί να το καταλάβει αυτό. Οι ειδικοί λένε καθαρά ότι AN η γυναικομαστία δεν υποχωρήσει μετά την ενηλικίωση ο μόνος τρόπος για να φύγει είναι η επέμβαση. Ούτε η διατροφή επηρεάζει ούτε τίποτα όσο αφορά τον αδένα, μόνο στο λίπος φαίνεται η διαφορά με την διατροφή και αυτό είναι ψευδογυναικομαστία σε κάποιες περιπτώσεις που συνήθως έχουν οι παχύσαρκοι ή οι αρκετά υπέρβαροι και εκεί είναι περισσότερο τοπικό λίπος που δεν φεύγει και χρειάζεται μόνο λιποαναρρόφηση. Η γυναικομαστια είναι η διόγκωση των θηλών.

    Επίσης εδώ μιλάμε για την εφηβική γυναικομαστία που στην συνέχεια μένει και μετά την ενηλικίωση.

    Όχι για την γυναικομαστία που γίνεται από διάφορα φάρμακα αναβολικά του 40' και του 50' που τα περνούν κάποιοι που γυμνάζονται και θέλουν γρήγορο αποτέλεσμα και προκαλούν γυναικομαστία κ.α.

    Τα οιστρογόνα παράγονται στην εφηβεία τότε που εμφανίζεται το πρόβλημα και όχι τώρα. Αν συνεχιζόταν η υψηλη παραγωγω οιστρογόνων "τυφλά να χε η πάμελα θα λέγαμε".
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-05-13 19:26 #379
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    καλα ρε ούζα του τυρνάβου τι λέμε τοση ώρα , ιατρικη διάγνωση και φαρμακολογία απαγορεύετε να κάνουμε απο δω μεσα απο ενα φόρουμ δηλαδή , αν είναι να πάει καποιος σε γιατρο ποιός ο λόγος αυτη η κουβεντα τι άλλο να πούμε ?

    και εφόσον λέτε είναι ψυχολογικο και είναι απόλυτα κατανοητό ,(εγω αυτα τα ξερω πολυ καλύτερα απο σας ) το ξερετε ρε επιστημονες ότι το ψυχολογικό είναι και υποκειμενικό ? δηλαδη ενα αμελητεο φαινόμενο που κανείς δεν το προσεχει άλλος το βλέπει τραγικό ? η δεν το καταλαβαίνετε

    και αν σκευτόσαστε έτσι, αν λυθει αυτο το πρόβλημα , που ο θεός να το πεί πρόβλημα αν δεν είναι γυναικομαστια εμφανης , τοτε σε λίγο καιρό κατι άλλο θα βρεθει να απασχολεί , εσείς θα βάλετε και τα κλάματα όπως πάτε λες και είστε σαν δεκαεξάχρονες γκόμενες στο στηθος , χαλαρώστε ρε σείς υπάρχουν πολυ πιο σοβαρα θεματα στη ζωή και πολυ απλα πας σε ενα γιατρο και τελειώνει η υπόθεση , δίνει αν κρίνει απαραιτητο κάποια αντιοιστρογόνα και βλέπει την εξέλιξη , αλλα εδω είστε και θα δείτε και σε γιατρο να πάτε μπορει να μην δώσει και τίποτε αν είναι κατι αμελητέο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-05-13 19:31 #380
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    και για να γινω πιο σαφης οι φωτο που έβαλαν τα παιδια παραπάνω σε προηγούμενες σελίδες ούτε καν θα δώσει τιποτε ο γιατρός αν πάνε γιατι είναι κατι περισσότερο ανατομικό παρα γυναικομαστια καθαρα και ούτε δείχνει άσχημα , τωρα αν η δική σας η περίπτωση είναι τραγικη απλα πας σε γιατρο γιατι ενω γνωρίζω δεν θα δίνουμε και φαρμακευτικές συνταγες εδω μεσα μην τρελαθούμε κιόλας
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-05-13 20:01 #381
    Προεπιλογή
    Και εσύ για πες μας πως και τα γνωρίζεις καλύτερα από μας? Ο καθένας έχει το ψυχολογικό του. Εσύ μπορεί να θες να κάνεις κοιλιοπλαστικη γιατί μαζεύεις λίπος στην κοιλιά και δεν φεύγει, μπορεί να θες να κάνεις πλαστική στην μύτη σου ή στα αυτιά σου κ.ο.κ.
    Η γυναικομαστία και λίγη να υπάρχει ενοχλεί εσένα μπορεί να σε ενοχλεί κάτι άλλο. Πρόσεχε τις παρομοιώσεις που κάνεις για τα κλάματα και τις 16χρονες γκόμενες δεν είναι σωστές από έναν μοντερετορ γιατί αναφέρεσαι σε άτομα που γράφουν στο φορουμ και μπορεί να προσβάλλεις κάποιον χωρίς να το θες.
    Ξέρουμε πως είναι η ζωή και ότι υπάρχουν σοβαρά πράγματα δεν ζούμε σε μια ουτοπία και εμείς σ αυτόν τον κόσμο ζούμε άπλα το συγκεκριμένο θέμα είναι θέμα που μας απασχολεί και θα μας κάνει να νιώσουμε καλύτερα αν απαλλαγούμε από αυτό εκτός αυτού κανείς δεν σου είπε ότι κλαίμε κιόλας απλά αναφέρουμε ότι είναι ψυχοφθόρα η υπομονή χωρίς αποτελέσματα. Δεν προσβάλαμε κανέναν. Το μόνο που έκανα είναι να αναφέρω ότι η γυμναστική και η διατροφή δεν πρόκειται να φέρουν αποτελέσματα σ αυτό το πρόβλημα.

    Για τις φωτο που λες δεν θυμάμαι ακριβώς τι περιστατικά ήταν. Μόνο 1 ένα θυμάμαι που δεν ήταν γυναικομαστια για κανέναν λόγο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-05-13 20:12 #382
    Προεπιλογή
    εμένα η ρωγα δν ειναι τοσο μυτερη οπος ενα προηγουμενο παιδι μιας και το φερε η κουβεντα απλωσ ειναι και λιγο μαλακη πος να το πω
    περσυ ηταν χειροτερα αλλα εχω χασει καποια κιλα γι αυτο αλλα σιγουρα πρεπει να ναι εφηβικη γυναικομαστια γιατι κατι νιωθω πισω απο τη θηλη
    οσο για τα παραπανω σχολια σου εγω ανεφερα εδω τον προβληματισμο μου για το ολο σκηνικο διοτι δν η8ελα να επισκεφτω γιατρο απλως καποιες συμβουλες τπτ παραπανω αλλιωσ δν θα το ανεφερα καθολου το θεμα και θα πηγαινα αμεσως επισης λεω αυτα που πιστευω εφοσον η ιδεα του προγληματισμου ειναι εντονη στο μυαλο μου δν μπορω να την αποβαλλω και ναι θα το ξαναπω ισως δεν ειναι μεγαλο προβλημα για εσενα
    αλλα ισως ειναι για μενα επειδη δεν εχω βιωσει κατι ακομα που θα μου φανει πολυ μεγαλυτερο προβλημα απο αυτο ωστε να μην το δεινω σημασια
    επισης κατι ακυρο το ψακσα το θεμα και σε κσενα φορυμ και ακουσα οτι με την καταλληλη διατροφη,ασκηση,αεροβικη,τροφες που μειωνουν τα οιστρογονα
    κατι πρασινα τσαι ελεγε και με χαμηλο bf% το προβλημα λυνετε ? ισχυει τπτ τετοιο? κσερω οτι μου απαντησες και παραπανω απλως μου τα ελεγες καπως γενικα και οτι χρειαζεται υπομονη και χρονο.Απλως θελω να ξερω αμα μπορω να κανω οτιδηποτε ειτε να καταλαβω αν τελικα εχω προβλημα ι οχι
    μεσω συμβουλων απο το φορυμ... αν δεν γινεται καλως
    δεν εχω σκοπο να παω σε γιατρο γι αυτο και ηρθα εδω.... τελοσπαντον ισως εγινα ενοχλητικος κατα καποιο τροπο,με τις πολλες ερωτησεις αλλα μαλλον 8α ειναι τησ ηλικιασ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-05-13 20:14 #383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο V1P Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εσύ για πες μας πως και τα γνωρίζεις καλύτερα από μας? Ο καθένας έχει το ψυχολογικό του. Εσύ μπορεί να θες να κάνεις κοιλιοπλαστικη γιατί μαζεύεις λίπος στην κοιλιά και δεν φεύγει, μπορεί να θες να κάνεις πλαστική στην μύτη σου ή στα αυτιά σου κ.ο.κ.
    Η γυναικομαστία και λίγη να υπάρχει ενοχλεί εσένα μπορεί να σε ενοχλεί κάτι άλλο. Πρόσεχε τις παρομοιώσεις που κάνεις για τα κλάματα και τις 16χρονες γκόμενες δεν είναι σωστές από έναν μοντερετορ γιατί αναφέρεσαι σε άτομα που γράφουν στο φορουμ και μπορεί να προσβάλλεις κάποιον χωρίς να το θες.
    Ξέρουμε πως είναι η ζωή και ότι υπάρχουν σοβαρά πράγματα δεν ζούμε σε μια ουτοπία και εμείς σ αυτόν τον κόσμο ζούμε άπλα το συγκεκριμένο θέμα είναι θέμα που μας απασχολεί και θα μας κάνει να νιώσουμε καλύτερα αν απαλλαγούμε από αυτό εκτός αυτού κανείς δεν σου είπε ότι κλαίμε κιόλας απλά αναφέρουμε ότι είναι ψυχοφθόρα η υπομονή χωρίς αποτελέσματα. Δεν προσβάλαμε κανέναν. Το μόνο που έκανα είναι να αναφέρω ότι η γυμναστική και η διατροφή δεν πρόκειται να φέρουν αποτελέσματα σ αυτό το πρόβλημα.

    Για τις φωτο που λες δεν θυμάμαι ακριβώς τι περιστατικά ήταν. Μόνο 1 ένα θυμάμαι που δεν ήταν γυναικομαστια για κανέναν λόγο.
    εγω δεν ξερω καν αμα εχω γιαυτο θελω να πεσω σε λιπος πρωτα τι να πω ... λογικα πρεπει να χω αλλα εχω μια ελπιδα οτι ειναι λιπος γιατι τα τελευταια 3 χρονια κανω πολυ ασχημη διατροφη.. και ισως να επηρεασε αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-05-13 20:19 #384
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο V1P Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εσύ για πες μας πως και τα γνωρίζεις καλύτερα από μας? Ο καθένας έχει το ψυχολογικό του. Εσύ μπορεί να θες να κάνεις κοιλιοπλαστικη γιατί μαζεύεις λίπος στην κοιλιά και δεν φεύγει, μπορεί να θες να κάνεις πλαστική στην μύτη σου ή στα αυτιά σου κ.ο.κ.
    Η γυναικομαστία και λίγη να υπάρχει ενοχλεί εσένα μπορεί να σε ενοχλεί κάτι άλλο. Πρόσεχε τις παρομοιώσεις που κάνεις για τα κλάματα και τις 16χρονες γκόμενες δεν είναι σωστές από έναν μοντερετορ γιατί αναφέρεσαι σε άτομα που γράφουν στο φορουμ και μπορεί να προσβάλλεις κάποιον χωρίς να το θες.
    Ξέρουμε πως είναι η ζωή και ότι υπάρχουν σοβαρά πράγματα δεν ζούμε σε μια ουτοπία και εμείς σ αυτόν τον κόσμο ζούμε άπλα το συγκεκριμένο θέμα είναι θέμα που μας απασχολεί και θα μας κάνει να νιώσουμε καλύτερα αν απαλλαγούμε από αυτό εκτός αυτού κανείς δεν σου είπε ότι κλαίμε κιόλας απλά αναφέρουμε ότι είναι ψυχοφθόρα η υπομονή χωρίς αποτελέσματα. Δεν προσβάλαμε κανέναν. Το μόνο που έκανα είναι να αναφέρω ότι η γυμναστική και η διατροφή δεν πρόκειται να φέρουν αποτελέσματα σ αυτό το πρόβλημα.

    Για τις φωτο που λες δεν θυμάμαι ακριβώς τι περιστατικά ήταν. Μόνο 1 ένα θυμάμαι που δεν ήταν γυναικομαστια για κανέναν λόγο.
    αν δει κανεις τον τρόπο που γράφεις καταλαβαίνει και την ψυχοσύνθεση σου όταν καθομαι και κανω αναλύσεις επι των αναλύσεων και εσυ περα βρέχει και μου λες για τα ψυχολογικα σου ενω αναθεμα και αν διάβασες τι λεμε σε όλο αυτο το τόπικ , αν μη τι άλλο δείχνει αγενεια και θες μασημενη τροφη χωρίς να ψάξεις , στο ίδιο τοπικ επειδη βαριέσαι λες και είναι υποχρεωμένος κανένας να σε λύσει το πρόβλημα , ενω εδω ότι γράφω και γω και ο καθένας είναι καλοπροαίρετα να βοηθήσουμε

    και δεν νιωθω ότι σε προσβαλω γιατι δεν σε ξερω είσαι ενα νικ νειμ που απο πίσω μπορει να είναι οποιοσδηποτε ενω εγω γράφω επώνυμα , οπότε ποιός προσβαλει ποιόν , εμένα με λένε ηλία εσένα μπορει να σε λένε πελοπίδα, επαμεινώνδα , γιωργο, νικο κοκ , οπότε δεν ξερω καν σε ποιόν απευθύνομαι , θα μας πείς στο τελος οτι υπάρχει και εμπάθεια στο πρόσωπό σου ?

    οποτε αφου λες οι προηγούμενες φωτο δεν είναι κατι σοβαρό , εγω τα δάχτυλα μύρισα να ξερω πως είσαι εσύ?

    όσο για το που γνωρίζω απο ψυχολογικα ? ενα θα πω εδω και 30 χρόνια έχω δει παιδια που στα 17 τους ζυγιζαν 130 κιλα , η είχαν γυναικομαστια πραγματικη και είχαν σοβαρο ψυχολογικο πρόβλημα και τους βοήθησα να το ξεπεράσουν , καταλαβαίνω τι περνούσαν και πόσο άλλαξε η ζωή τους μετα , αλλα τελικα κάποιες σοβαρες περιπτωσεις ούτε σε γιατρο πήγαν ούτε τιποτε έστρωσαν, 1-2 περιπτωσεις πηγαν σε γιατρο και τους έδωσε κατι αντιοιστρογόνα και κατι λίγο που έμεινε απλα δεν τους απασχολούσε , αλλα είχα και φίλους που έκαναν επέμβαση μετα απο χρηση αας , οπότε κατι ξερω και γω για να λέω περισσότερο απο σενα που απλα ξέρεις απο τον εαυτό σου και ακόμα δεν έκανες τιποτε ώστε να γνωρίζεις πως ξεπερνιέτε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-05-13 20:24 #385
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ponyr1der Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω δεν ξερω καν αμα εχω γιαυτο θελω να πεσω σε λιπος πρωτα τι να πω ... λογικα πρεπει να χω αλλα εχω μια ελπιδα οτι ειναι λιπος γιατι τα τελευταια 3 χρονια κανω πολυ ασχημη διατροφη.. και ισως να επηρεασε αυτο
    τι υψος έχεις κιλα και ηλικια ? ε άμα δεν κάνεις γυμναστική άλλο αυτό, η διατροφή δεν μετράει τόσο όταν είσαι σε νεαρή ηλικία εκτός αμα εισαι 25 και άνω. Η αλήθεια είναι ότι δοκίμασα γυμναστική και διατροφη και δεν είδα διαφορά γι αυτό απευθύνθηκα σε ειδικό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-05-13 20:27 #386
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ponyr1der Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμένα η ρωγα δν ειναι τοσο μυτερη οπος ενα προηγουμενο παιδι μιας και το φερε η κουβεντα απλωσ ειναι και λιγο μαλακη πος να το πω
    περσυ ηταν χειροτερα αλλα εχω χασει καποια κιλα γι αυτο αλλα σιγουρα πρεπει να ναι εφηβικη γυναικομαστια γιατι κατι νιωθω πισω απο τη θηλη
    οσο για τα παραπανω σχολια σου εγω ανεφερα εδω τον προβληματισμο μου για το ολο σκηνικο διοτι δν η8ελα να επισκεφτω γιατρο απλως καποιες συμβουλες τπτ παραπανω αλλιωσ δν θα το ανεφερα καθολου το θεμα και θα πηγαινα αμεσως επισης λεω αυτα που πιστευω εφοσον η ιδεα του προγληματισμου ειναι εντονη στο μυαλο μου δν μπορω να την αποβαλλω και ναι θα το ξαναπω ισως δεν ειναι μεγαλο προβλημα για εσενα
    αλλα ισως ειναι για μενα επειδη δεν εχω βιωσει κατι ακομα που θα μου φανει πολυ μεγαλυτερο προβλημα απο αυτο ωστε να μην το δεινω σημασια
    επισης κατι ακυρο το ψακσα το θεμα και σε κσενα φορυμ και ακουσα οτι με την καταλληλη διατροφη,ασκηση,αεροβικη,τροφες που μειωνουν τα οιστρογονα
    κατι πρασινα τσαι ελεγε και με χαμηλο bf% το προβλημα λυνετε ? ισχυει τπτ τετοιο? κσερω οτι μου απαντησες και παραπανω απλως μου τα ελεγες καπως γενικα και οτι χρειαζεται υπομονη και χρονο.Απλως θελω να ξερω αμα μπορω να κανω οτιδηποτε ειτε να καταλαβω αν τελικα εχω προβλημα ι οχι
    μεσω συμβουλων απο το φορυμ... αν δεν γινεται καλως
    δεν εχω σκοπο να παω σε γιατρο γι αυτο και ηρθα εδω.... τελοσπαντον ισως εγινα ενοχλητικος κατα καποιο τροπο,με τις πολλες ερωτησεις αλλα μαλλον 8α ειναι τησ ηλικιασ
    γι αυτο λεω στο τελος τιποτε δεν είναι και τζαμπα καιει η λάμπα , εφοσον είναι λιγότερο απο το παιδι που το λες και δεν το λες προδιάθεση δεν είναι ο ορισμός της γυναικομαστιας μην τρως άδικα το μυαλό σου τρωγε σωστα αποφευγοντας σαβούρες κανε και προπόνηση σωστη και αν δεν φύγει η επιδεινωθει τότε πας σε γιατρο , οι περισσότερες παρόμοιες περιπτωσεις φευγουν μονες

    αλλα ακόμα και αυτα που τρωμε λογω χημικων και μεταλλαγμένων τροφων προκαλούν διάφορες παρενέργειες , προσέχοντας όμως και αποφευγοντας κυρίως τα ζωικα λιπαρα και σε συνδιασμο με άσκηση και χαμηλο ποσοστο λίπους υποχωρουν τα συμπτωματα , γιατι τα οιστρογόνα θέλουν λίπος , γι αυτο οι γυναίκες όταν χανουν υπερβολικα το λίπος τους διαταράσονται οι ορμόνες τους
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-05-13 20:31 #387
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο V1P Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι υψος έχεις κιλα και ηλικια ? ε άμα δεν κάνεις γυμναστική άλλο αυτό, η διατροφή δεν μετράει τόσο όταν είσαι σε νεαρή ηλικία εκτός αμα εισαι 25 και άνω. Η αλήθεια είναι ότι δοκίμασα γυμναστική και διατροφη και δεν είδα διαφορά γι αυτό απευθύνθηκα σε ειδικό.
    ειμαι 1.76 και 66-65-67 κιλα καπου εκει λογικα πρεπει να χω .... δεν ειναι τραγικο επειδη σχετικα ειμαι αδυνατος γυμναστικη εννοειτε πως κανω 8 χρονια βασκετ παω και γυμναστηριο ελαχιστες φορες για χρονικα διαστηματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-05-13 20:33 #388
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    γι αυτο λεω στο τελος τιποτε δεν είναι και τζαμπα καιει η λάμπα , εφοσον είναι λιγότερο απο το παιδι που το λες και δεν το λες προδιάθεση δεν είναι ο ορισμός της γυναικομαστιας μην τρως άδικα το μυαλό σου τρωγε σωστα αποφευγοντας σαβούρες κανε και προπόνηση σωστη και αν δεν φύγει η επιδεινωθει τότε πας σε γιατρο , οι περισσότερες παρόμοιες περιπτωσεις φευγουν μονες

    αλλα ακόμα και αυτα που τρωμε λογω χημικων και μεταλλαγμένων τροφων προκαλούν διάφορες παρενέργειες , προσέχοντας όμως και αποφευγοντας κυρίως τα ζωικα λιπαρα και σε συνδιασμο με άσκηση και χαμηλο ποσοστο λίπους υποχωρουν τα συμπτωματα , γιατι τα οιστρογόνα θέλουν λίπος , γι αυτο οι γυναίκες όταν χανουν υπερβολικα το λίπος τους διαταράσονται οι ορμόνες τους
    αυτο θα κανω αμα δν δω αποτελεσματα τι να πω κριμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-05-13 20:40 #389
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο V1P Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας, είμαι καινούργιος στο forum.


    Βλέπω να μιλάνε άτομα για το θέμα τα οποία δεν έχουν ιδέα για την κακή ψυχολογία που μπορεί να σου δημιουργήσει αυτό το πρόβλημα, ανασφάλειες κ.ο.κ
    η λέξη υπομονή και φράσεις όπως "άμα ρίξεις τα ποσοστά λίπους σου θα δεις ότι δεν θα υπάρχει τίποτα" ή "δούλεψε κατακλινη και βάρη γενικά" δεν υπάρχουν σ αυτήν την κατηγορία γιατί μόνο κακό μπορούν να προκαλέσουν και ακόμη περισσότερη απελπισία και κακή ψυχολογία . Άμα δεν βλέπεις διάφορα με την διατροφή και το αερόβιο από ένα σημείο και μετά θα απελπιστείς θα αρχίσεις να μην τρως καθόλου και μόνο κακό θα κάνεις στον εαυτό σου. Τα βάρη μπορούν να αυξήσουν την μυική μάζα του στήθους σου άλλα ο αδένας και το λίπος θα πιέζονται προς τα πάνω και το αισθητικό αποτέλεσμα θα είναι ακριβώς το αντίθετο, το στήθος θα φαίνεται μεγαλύτερο και πιο άσχημο. Όλα αυτά τα γράφω καθαρά από προσωπική εμπειρία και για τα βάρη μου τα έχει πει γιατρός πλαστικός που ήταν γνωστός μου, με την γυμναστική δεν λύνεται το θέμα. Αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζω και εγώ και είναι ιδιαίτερα ψυχοφθόρο. Εγώ είμαι 21 χρονών 1.94 ύψος και 85-6 κιλά το θέμα το έχω από τα 12 μου και έκανα υπομονή περιμένοντας να υποχωρήσει. Ήμουν από μικρός στον αθλητισμό περνώντας από διάφορα αθλήματα όπως τεννις, κολυμβηση, μπασκετ και έκανα και κάποιες φόρες γυμναστήριο. Ο σωματότυπος μου ειναι λεπτός με ανοιχτές πλάτες και ώμους γενικά με μεγάλο κορμό με αδύνατα άκρα (σώμα κολυμβητή ας πούμε), ό,τι και να είχα δοκιμάσει πάντα φαινόμουν γυμνασμένος σε όλα τα σημεία εκτός από το στήθος. Πήρα την απόφαση να πάω στον γιατρό που ανέφερα πιο πάνω πριν ένα χρόνο και μου είπε ότι ο μόνος τρόπος να απαλλαγώ από αυτό είναι η εγχείρηση όπου κοστίζει 2000ε το πρόβλημα μου δεν είναι τεράστιο άλλα είναι υπαρκτό . Ελπίζω στο κοντινό μέλλον να γίνει η εγχείρηση και να τελειώνω μ αυτό το θέμα.


    Δεν πρέπει να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας, όταν υπάρχει πρόβλημα πρέπει να απευθυνόμαστε σε ειδικό. Η εικόνα μας επηρεάζει την ψυχολογία μας.

    υ.γ. Επίσης ξέχασα να προσθέσω στο παραπάνω ποστ μου ότι τα άτομα που δεν έχουν ενηλικιωθεί(μέχρι 18-19 χρόνων) να κάνουν υπομονή γιατί υπάρχει πιθανότητα να υποχωρήσει από μόνο του όποτε δεν υπάρχει λόγος να μπει νυστέρι όταν είναι στην εφηβεία.
    μηπως μπορεις να βαλεις μια φωτο να σε δουμε και εμεις γιατι με το να λεμε δεν γινεται τιποτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-05-13 21:27 #390
    Προεπιλογή
    @Ponyr1der και @V1P ναι συμφωνώ για την υπομονή ότι είναι δύσκολο ... μακάρι να μπορούσα να σας πω και εγώ τα προβλήματα που έχω που αν είχα μόνο γυναικομαστία θα ήμουν ευτυχισμένος !

    ΝΑΙ είναι δύσκολο να την αποκτήσεις αλλά τι άλλο μπορείς να κάνεις ; το νεανικό σώμα μέχρι να γίνει άντρας θέλει χρόνο πως θα το κάνουμε ;

    @V1P κατά την πείρα μου ως διαχειριστής ιστοσελίδων ένα μέλος κατά μεγάλο ποσοστό όταν λέει στο πρώτο του θέμα μέσα σε κάποιο άρθρο χωρίς ένα γεια αλλού αλλά κατευθείαν σε επίθεση στα λεγόμενα ενός άρθρου και χωρίς καν να γνωρίζει αυτά τα μέλη που πάει να τους μιλήσει ... ήταν ή παλιό μέλος ή ενεργό μέλος με κόλπα στην IP ή άτομο που απλά έχει όρεξη για τσακωμούς , αν δεν είσαι τίποτα από τα παραπάνω ηρέμησε λίγο τον τόνο σου και σεβάσου όλους μας και πες με διακριτικότητα αυτά που θες να υποθούν .

    Όλοι είμαστε εδώ για 1)να περνάμε καλά 2)να βοηθάμε τους άλλους 3) να μαθαίνουμε πράγματα

    δεν είναι σωστή η επίθεση ή η επιβολή γνώμης αυτό το τελευταίο το λέω γενικά σε όλους

    ηρεμία όλοι τα ίδια λέμε αλλά δεν το κοιτάζουμε με καλή ματιά το θέμα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 26 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 16242526272836 ... ΤελευταίαΤελευταία