Σελίδα 34 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 243233343536 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 496 έως 510 από 569
  1. 10-05-15 18:14 #496
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    τα συμπτωματα οπως γρομπαλακι και πονος οφειλονται κυριως στην γυναικομαστια που αποκτιεται απο φαρμακα ξαφνικα στην περιπτωση σου λογικα προυπηρχε το θεμα σου και σε προγυμναστηριακη εποχη σωστα??βαλε μια φωτο αν μπορεις ομως
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-05-15 18:31 #497
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xarman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ! Κατ' αρχάς, είμαι 24 ετών 1.83 ύψος, 80 κιλά και στη σημερινή μου μέτρηση έχω 22.2% λίπος. Εδώ και 3 μήνες γυμνάζομαι με σκοπό την αύξηση της μυϊκής μάζας 4 μέρες τη βδομάδα. 1η μέρα στήθος - τρικέφαλα, 2η πλάτη - δικέφαλα, 3η πόδια, 4η ώμους και λίγο τρικέφαλα. Παίζω στα 4 σετ και 8 επαναλήψεις σε όσες ασκήσεις κάνω, πλην των ποδιών όπου παίζω 4 σετ 12 επαναλήψεις για γράμμωση (υποπτεύομαι ότι είναι λάθος π το κάνω αλλά εν πάση περιπτώση). Πάντα προηγείται 10 λεπτά διάδρομος όπου τρέχω 2 χλμ.

    Διατροφή δν έχω σταθερή (όντας φαντάρος), αλλά προσπαθώ να λαμβάνω πρωτεϊνη και υδατανθράκες (έτσι θέλω να πιστεύω). Ενδεικτικά το πρωί τρώω 1 μπολ με βρώμη και γάλα, μετά την προπόνηση κάνω ένα σέικ το οποίο περιέχει 400 ml γάλα, 2 αυγά ωμά, 2 κσ μέλι, 2 κσ ταχίνι και 2κσ νεσκουικ. Τέλος το βράδυ τρώω ενα μπολάκι γιαούρτι με μέλι, μήλο και βρώμη.

    Έχω δει διαφορά στο σώμα μου αλλά εκεί που θέλω να σταθώ είναι το στήθος μου. Δεν είναι φλατ, αντίθετα υπάρχει μαζεμένο λίπος στη περιοχή της ρώγας και αναρωτιέμαι αν έχω γυναικομαστία. Η αλήθεια είναι ότι δεν πιάνω ούτε γρομπαλάκι ,ούτε κάτι συμπαγές γενικότερα, ούτε πονάω όταν ψηλαφίζω τις ρώγες μου, αλλά στον καθρέφτη φαίνεται ότι πετάγονται. Θα ήθελα την άποψη σας πάνω σε αυτό το θέμα.

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Ορίστε και 3 φωτογραφίες

    http://imgur.com/MOJPsXT,96V0p2Y,I8noWrT#2
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xarman : 10-05-15 στις 18:35
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-05-15 18:38 #498
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    αν χάσεις λίπος κ κουρέψεις το δάσος δεν θα σου φαίνεται πως έχεις κάτι
    προσωπικά ΔΕΝ βλέπω gyno , βέβαια γιατρός δεν είμαι αλλα και να ήμουν δε θα μπορούσα να βγάλω πόρισμα πριν σε εξετάσω.
    οπότε u know the drill ,αν βιάζεσαι και δεν έχεις αρκετή υπομονή να πας 12-13% bf τότε πήγαινε δες ενα ενδοκρινολόγο να ησυχάσει το κεφάλι σου.
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-06-15 17:57 #499
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Zeratul Εμφάνιση μηνυμάτων

    οριστε και οι φωτογραφιες, εχει κανεις να προτεινει διατροφη και ασκησεις μπας και φυγει τωρα που ακομα αναπτυσσομαι? (16 ετων) ευχαριστω προκαταβολικα και ευχαριστω τις συμβουλες που μου δωσατε παραπανω
    Παιδια,σύμφωνα με την εμπειρια μου αυτο ειναι γυναικομαστια.
    αν ο φιλος λόγο ηλικιας μπορει να εξαλείψει καλως.
    δε χρειαζεται να χαϊδεύουμε παντως τα αυτιά μας.γιατι ειδα ολο το θέμα με φωτο απο παιδια που εχουν γυναικομαστια και τους λενε πολλοι κανε γυμναστικη και θα φύγει,και στήθος ειναι σαν κομμένο λεμόνι.
    οχι την πικρή αληθεια να λέμε. Δεν πειραζει.
    Η γυμναστικη και η διατροφη σε αυτο το θέμα δεν εχει σχεση γιατι αναπτύσσεται ενας αδένας καλοήθης. Που και να γραμμώσεις,να γινεις πέτσα θα εχεις βυζακια. Τωρα δεν ξερω αν υπαρχει κάποιο βοήθημα απο ενδοκρινολόγο φαρμακο δηλαδη με συνταγη η το συμπλήρωμα τριβολιου που λενε κανει καποια δουλίτσα.αν και δεν νομιζω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη loufas : 20-06-15 στις 18:01
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-09-15 19:02 #500
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Το σώμα με αυξημένο υποδόριο,προδιαθέτει για γυναικομαστία,δεδομένου πως ο λιπώδης ιστός είναι πλούσιος σε οιστρογόνα.Αυτό διότι το ένζυμο αρωματάση δραστηριοποιείται έντονα στο συγκεκριμένο ιστό.Τα οιστρογόνα με κύριο εκπρόσωπο τους τη βήτα οιστραδιόλη (Ε2),στέλνουν αρνητικό ερέθισμα στον υποθάλαμο για την παραγωγή GnRH και ως εκ τούτου ο HPTA καταστέλλεται.Συνεπώς ένα παχύ σώμα δείχνει πιο θηλυπρεπές και έχει γυναικομαστία οφειλόμενη σε παχυσαρκία.
    Στην περίπτωση που η γυναικομαστία είναι ορμονικής αιτιολογίας λόγω χρήση ΑΑΣ,αυτό αντιμετωπίζεται με ειδική αγωγή (SERM's-AI).
    http://gtoul.com/?p=3228
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-03-16 01:37 #501
    Το avatar του χρήστη Aristosdem

    Εγγραφή
    10-10-2012
    Περ.
    Limassol-Cyprus
    Μηνύματα
    130
    Προεπιλογή Γυναικομαστια
    Παιδια σας χαιρετώ, παει καιρος να γραψω και χρειαζομαι την βοηθεια σας.. Εκανα το λαθος και πηρα καποιο αναβολικο φαρμακο χωρις να παρω προστατευτικα επειδη μου ειπαν οτι δεν χριαζετε για το συγκεκριμενο και απο οσο εχω διαβασει δεν χρειαζετε.. Το εχω σταματησει εδω και 2 μερες επειδη νιωθω ενοχληση στο δεξι μου στηθος ακριβως λιγο πιο πανω απο την ρογα σαν τσιμπημα, οταν το ψαχουλευω βρισκω ενα μικρο κουβαρακι δεν ξερω στα σιγουρα αν ευθύνεται το φαρμακο ι οτιδηποτε αλλο, παντως δεν υπαρχει καποια οπτικη δυσαναλογια, ουτε μιαζει με τις φωτο των παιδιων στο φορουμ ειναι εντελος επιπεδη η περιοχει της ρογας. Καποιος εμπειρος μου συνιστισαι να παρω αντιοιστρογόνα απο το φαρμακιο για να ειμαι καλυμμένος... Δεν δεν ξερω τι να κανω... Σας παρακαλω τα φωτα σας..!!
    Keep pumping...!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-03-16 02:02 #502
    Προεπιλογή
    Ζητας γνωμες κ συμβουλες σε φαρμακευτικες ουσιες εστω κ για αντιμετωπιση ορμονικων παρενεργειων. Δεν επιτρεπονται συζητησεις -αναφορες επ αυτων εδω. Δεν ξερω μηπως ο γιατρος μας (G. T.) μπορει να σου δωσει καποιες γενικες συμβουλες.
    Εχεις πμ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-03-16 04:55 #503
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aristosdem Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια σας χαιρετώ, παει καιρος να γραψω και χρειαζομαι την βοηθεια σας.. Εκανα το λαθος και πηρα καποιο αναβολικο φαρμακο χωρις να παρω προστατευτικα επειδη μου ειπαν οτι δεν χριαζετε για το συγκεκριμενο και απο οσο εχω διαβασει δεν χρειαζετε.. Το εχω σταματησει εδω και 2 μερες επειδη νιωθω ενοχληση στο δεξι μου στηθος ακριβως λιγο πιο πανω απο την ρογα σαν τσιμπημα, οταν το ψαχουλευω βρισκω ενα μικρο κουβαρακι δεν ξερω στα σιγουρα αν ευθύνεται το φαρμακο ι οτιδηποτε αλλο, παντως δεν υπαρχει καποια οπτικη δυσαναλογια, ουτε μιαζει με τις φωτο των παιδιων στο φορουμ ειναι εντελος επιπεδη η περιοχει της ρογας. Καποιος εμπειρος μου συνιστισαι να παρω αντιοιστρογόνα απο το φαρμακιο για να ειμαι καλυμμένος... Δεν δεν ξερω τι να κανω... Σας παρακαλω τα φωτα σας..!!
    INBOX
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-03-16 17:52 #504
    Προεπιλογή
    Όνομα: 20160307_161540-1.jpg Εμφανίσεις: 1113 Μέγεθος: 47,1 KBΌνομα: 20160307_161416-1.jpg Εμφανίσεις: 952 Μέγεθος: 266,9 KBΌνομα: 20160307_161416-1.jpg Εμφανίσεις: 952 Μέγεθος: 266,9 KB
    Παιδια για δειτε λιγο τις φωτο και πειτε μου τη γνωμη σας. Εχω γυναικομαστια ή ειμαι υπερβολικος;
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-03-16 20:16 #505
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Έχεις συσσώρευση υποδόριου που προδιαθέτει για αυξημένη δραστηριότητα του ενζύμου αρωματάση και βήτα οιστραδιόλης.Εργαστηριακή μέτρηση θα αποκαλύψει την τιμή της Ε2 και όχι εικασίες από το internet
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-03-16 20:20 #506
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aristosdem Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια σας χαιρετώ, παει καιρος να γραψω και χρειαζομαι την βοηθεια σας.. Εκανα το λαθος και πηρα καποιο αναβολικο φαρμακο χωρις να παρω προστατευτικα επειδη μου ειπαν οτι δεν χριαζετε για το συγκεκριμενο και απο οσο εχω διαβασει δεν χρειαζετε.. Το εχω σταματησει εδω και 2 μερες επειδη νιωθω ενοχληση στο δεξι μου στηθος ακριβως λιγο πιο πανω απο την ρογα σαν τσιμπημα, οταν το ψαχουλευω βρισκω ενα μικρο κουβαρακι δεν ξερω στα σιγουρα αν ευθύνεται το φαρμακο ι οτιδηποτε αλλο, παντως δεν υπαρχει καποια οπτικη δυσαναλογια, ουτε μιαζει με τις φωτο των παιδιων στο φορουμ ειναι εντελος επιπεδη η περιοχει της ρογας. Καποιος εμπειρος μου συνιστισαι να παρω αντιοιστρογόνα απο το φαρμακιο για να ειμαι καλυμμένος... Δεν δεν ξερω τι να κανω... Σας παρακαλω τα φωτα σας..!!

    Η οξανδρολόνη δεν αρωματίζει σε βήτα οιστραδιόλη,ως παράγωγο της διύδροξυτεστοστερονης.Ως εκ τούτου,είναι νοθευμένη πιθανόν από μεθανδιενόνη που ως παράγωγο της μεθυλτεστοστερόνης έχει υψηλή οιστρογονική ιδιότητα.Λογικό,αφού το κόστος παραγωγής της μιας είναι υψηλό σε σχέση με το χαμηλό της άλλης ουσίας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-03-16 13:06 #507
    Προεπιλογή
    Παιδιά την βοήθεια σας παρακαλώ,
    έχω γυναικομαστία (από μικρή έως μέτρια κλίμακα) από μικρό παιδί ,πλέον στα 31 μου πήγα και επισκέφτηκα κάποιον πλαστικό χειρουργό.
    Στην ουσία επιβεβαίωσε το πρόβλημα και μου είπε να επισκεφτώ ενδοκρινολόγο και να κάνω και υπέρηχο για να αποκλειστεί το ενδεχόμενο καρκίνου.
    Στην επικινδυνότητα της επέμβασης μου ανέφερε πολύ σωστά πως σε κάθε επέμβαση υπάρχουν κίνδυνοι ,από την αναισθησία ,μόλυνση κλπ.
    Έχω πάρει την απόφαση να την κάνω (αν είναι εντάξει οι εξετάσεις βέβαια) παρότι τρέμω ακόμα και στο κοίταγμα μιας βελόνας ,ωστόσο ακούω διάφορα απο το στενό μου περιβάλλον που δεν θέλει με τίποτα να την κάνω πως τους αδένες δεν τους πειράζουμε γιατί είναι πολύ επικίνδυνο να καρκινοποιηθούν.

    Σας ρωτάω λοιπόν (όσοι έχετε τέτοιες γνώσεις βέβαια) πέρα από τους γνωστούς κινδύνους κάθε επεμβάσεις ,τι άλλο μπορεί να παρουσιαστεί;
    Αυξάνουμε την πιθανότητα εμφάνισης καρκίνου με μια τέτοια επέμβαση (γιατί αν την αυξάνουμε δεν νομίζω πως αξίζει τον κόπο);
    Πιο παλιά είχα διαβάσει ακριβώς το αντίθετο ,πως αν έχουμε γυναικομαστία είναι μεγαλύτερος ο κίνδυνος εμφάνισης καρκίνου.Τι ισχύει τελικά;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 31-03-16 17:47 #508
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Εφόσον αφαιρείς το μαζικό αδένα,δεν υπάρχει θέμα εμφάνισης πρωτοπαθούς εστίας σε ca μαστού
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 31-03-16 18:11 #509
    Προεπιλογή
    Γιώργο σε ευχαριστώ για την απάντηση

    Αφαιρείται όμως πάντα όλος ο αδένας η κόβεται απλά ένα τμήμα του;
    Σε μένα όταν με είδε ο γιατρός μου είπε αν γίνει επέμβαση πως δεν θα κρέμεται πια το στήθος γιατί θα αφαιρεθεί το τμήμα από την θυλή και κάτω.Μαυτό καταλαβαίνω πως θα τον κόψει όλον και θα μείνει αδένας λογικά.
    Θα τον ρωτήσω βέβαια και τον ίδιο αλλά αφού πάω πρώτα σε ενδοκρινολόγο , θα ήθελα και την γνώμη και άλλων που έχουν κάνει ή σκέφτονται να κάνουν την επέμβαση ,καθώς και όσων έχουν γνώσεις πάνω σε αυτό ,αφού είναι πολύ σοβαρό θέμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-03-16 19:11 #510
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Εάν η γυναικομαστία σου είναι και θέμα λιπώδους ιστού,τότε γίνεται πλαστική επέμβαση και αφαιρείται με λιποαναρόφηση και μέρος του υποδόριου ιστού.Εάν είναι ορμονικής αιτιολογίας,τότε αφαιρείται ο αδένας.Μετά μπορείς να κάνεις μέτρηση βήτα οιστραδιόλης για να δεις σε τι επίπεδα κυμαίνονται τα οιστρογόνα σου.Πάντως τα οιστρογόνα (στα οποία οφείλεται η ορμονική γυναικομαστία) συνάδουν και με το αυξημένο ποσοστό λίπους.Συχνά παχύσαρκοι και αγύμναστοι μεσήλικες άνδρες έχουν γυναικομαστία και γιατί ο μείζον θωρακικός είναι εντελώς χαλαρός με πολύ λίπος να τον κρύβει.

    http://gtoul.com/%CE%B3%CF%85%CE%BD%...4%CE%AF%CE%B1/
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 34 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 243233343536 ... ΤελευταίαΤελευταία