Σελίδα 37 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 2735363738 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 541 έως 555 από 569
  1. 16-07-20 06:00 #541
    Προεπιλογή Γυναικομαστία
    Έχει κάνει κάποιος επέμβαση αφαίρεσης? Υπάρχει κάποιος καλός πλαστικός? πόσο κόστισε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-08-20 18:02 #542
    Exclamation Κόστος γυναικομαστιας
    Καλησπέρα σας,

    Έχω μονόπλευρη γυναικομαστια από την δεξιά πλευρά αρκετά εμφανές, είμαι 26 χρόνων και νομίζω ότι έχω αργήσει για να δω το συγκεκριμένο θέμα, γνωρίζεται τι κόστος υπάρχει για αφαίρεση και κανέναν καλό γιατρό για να το δω σε Αθήνα ή Ηράκλειο Κρήτης;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-08-20 18:15 #543
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα.
    Φίλος μου έχει γνωστο του πλαστικό χειρούργο που κάνει στο ιατρείο την αφαίρεση των αδένων , με τοπικη ανιασθησία και έχει κάνει με επιτυχία σε αρκετούς αθλητές με θεμα γυναικομαστίας.
    Η τιμή ξέρω ότι είναι κοντά στο 1000αρικο με το ειδικό γιλέκο που σου δίνουν.
    Αν πας σε νοσοκομείο μεγάλο, λογικά θα είναι από 2.000 2.500 και πάνω γιατί μπαίνουν στην μέση και τα λειτουργικά του νοσοκομείου (εξοδα αναισθησιολόγου, εισαγωγή - διαμονη κτλ).

    Δες και αυτό που είχε γράψει πιο πάνω και ο Γιώργος Τουλιάτος

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Ν. Τουλιάτος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απευθύνσου στον πλαστικό χειρούργο Παναγιώτη Μάνταλο (χρησιμοποίησε το όνομα μου)
    Το ιατρείο του βρίσκεται στον 17ο όροφο του πύργου Αθηνών στους Αμπελόκηπους
    6944276266
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-08-20 18:50 #544
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστω πολύ για την απάντηση, θα καλέσω στο κινητό αυτό , έχει προσωπική άποψη για τον συγκεκριμένο; Σίγουρα με ενδιαφέρει η τιμή μιας και δεν μου περισσεύουν αλλά θέλω την υγειανμοθνπεβτσ σε προτεραιότητα. (Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να πληρώσω άσκοπα λεφτά)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-08-20 21:04 #545
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sokianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστω πολύ για την απάντηση, θα καλέσω στο κινητό αυτό , έχει προσωπική άποψη για τον συγκεκριμένο; Σίγουρα με ενδιαφέρει η τιμή μιας και δεν μου περισσεύουν αλλά θέλω την υγειανμοθνπεβτσ σε προτεραιότητα. (Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να πληρώσω άσκοπα λεφτά)
    Στην θέση θα έπαιρνα σε 2-3 για να δεις αν οι τιμές συγκλίνουν ή υπάρχει απόσταση. Τα λεφτά δεν περισσεύουν ούτε στους πλουσίους
    Από εκεί και πέρα, κρίνεις και αποφασίζεις. Πάντως είναι κάτι που φτιάχνεται πλέον.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-08-20 17:10 #546
    Προεπιλογή
    Έχω ήδη επικοινωνήσει με δύο γιατρούς, να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε, παλιά είχα πάει σε ένα ενδοκρινολόγο και με είχε ενημερώσει ότι αν το ξανά φτιάξω κάποια στιγμή θα ξανά γίνει έτσι , ισχύει κάτι τέτοιο; (αυτός ειναι ο λογος που δεν το προχώρησα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-08-20 17:59 #547
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Φιλε δεν νομίζω γιατί σου αφαιρούν το 95% του αδένα (νομίζω, μην το πω με σιγουρια) και σου αφήνουν ένα 5% για να μην μπαίνει μέσα η θηλή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-08-20 19:29 #548
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστω πολύ για την απάντηση, πάντως η ίδια γιατρός μου είχε πει ότι με πολύ γυμναστική και απώλεια κιλών θα φτιάξει αλλά τίποτα, άρα ούτε αυτό ισχύει.

    Αναμένω κόστος από τους γιατρούς για να προχωρήσω ,
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-08-20 20:27 #549
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sokianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστω πολύ για την απάντηση, πάντως η ίδια γιατρός μου είχε πει ότι με πολύ γυμναστική και απώλεια κιλών θα φτιάξει αλλά τίποτα, άρα ούτε αυτό ισχύει.

    Αναμένω κόστος από τους γιατρούς για να προχωρήσω ,
    Δυστυχώς φίλε δεν γίνεται, οι περιπτώσεις που σου λέω δεν υπολείπονταν ούτε γυμναστικής, ούτε διαιτας, αντιθέτως είχαν τα συμπτώματα με πολυ χαμηλό ποσοστό λιπους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-08-20 23:47 #550
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    η αφαίρεση του αδένα είναι μια συνηθισμένη διαδικασία που όμως πρίν προχωρήσει εξετάζεται μήπως υποχωρήσει με μια φαρμακευτική αγωγή και αν δεν γίνετε και αφαιρεθεί , πάλι μπορει να εμφανιστεί αλλα πολύ πιο δύσκολα απο πρίν και υπο προϋποθέσεις όπως παρατεταμένη χρήση ανδρογόνων αλλιως δεν γίνετε εκτός αν υπάρχει ορμονικη διαταραχη και χρήζει Ιατρικής εκτίμησης
    Και σαν επέμβαση όπως έχει εξελιχθεί είναι απλή ρουτίνας για τούς ειδικούς
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-08-20 16:05 #551
    Προεπιλογή
    Το κόστος που μου είπε ένας γιατρός ήταν στα 2200 ευρώ με pal system , πάρα πολλά λεφτά δυστυχώς, γνωρίζετε αν αυτή η επέμβαση γίνεται στο δημόσιο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-08-20 20:57 #552
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-08-20 08:07 #553
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Μονο για ιδιωτικά γνωρίζω προσωπικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-09-20 03:35 #554
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    το Δημόσιο δεν καλύπτει ούτε τα βασικά και αυτα μόνο αν έχει κάποιος καμία ιδιωτική ασφάλεια με υψηλά ασφάλιστρα
    Καμία επέμβαση αλλαγής φύλλου ισως να καλύπτουν Αυτο αν πάει κάποιος να τον εγκρίνουν για τετοια επέμβαση , το πολύ πολύ να πουν ελα μωρέ ωραία δείχνει δε χρειάζεται
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-11-20 11:25 #555
    Προεπιλογή Επέμβαση για την γυναικομαστια
    Μία μικρή εισαγωγή για το άρθρο, δεν ξέρω αν θέλετε να το δεις τι να το διορθώσετε ότι απορία έχετε μπορείτε να με ρωτήσετε.


    Κάνω αυτό το άρθρο για να βοηθήσω όσους ανθρώπους έχουν πρόβλημα με τη γυναικομαστία και δυστυχώς η μοίρα δεν τους έδωσε τη δυνατότητα να έχουν οικονομική άνεση για να πάνε στην ιδιωτική κλινική.

    Το πρόβλημα που αντιμετώπιζα εγώ ήταν μονομερής γυναικομαστία από τη δεξιά πλευρά Η οποία δεν έφευγε με τίποτα, όταν με τίποτα είχα προσπαθήσει να αλλάξω πολύ το σώμα μου με αποτέλεσμα να είχα φτάσει 9% ποσοστό λίπους , πολύ καλή μυϊκή ανάπλαση άλλοι γυναικομαστία ήταν ακόμα εκεί, όπως κατάλαβα με τα χρόνια αυτό το πρόβλημα και έχω από τη μέρα που γεννήθηκα δεν ήτανε κάτι ορμονικό πρόβλημα ούτε λόγο φαρμάκων που έπαιρνα στο παρελθόν.

    Πηγαίνοντας σε ιδιωτικές κλινικές που έμαθα και από δω τα λεφτά μου ζητούσαν ήταν 3.000 ευρώ έκανα ότι μπορώ για να τα βρω αυτά τα λεφτά μιας και έχω πάρα πολλά έξοδα αλλά πάντα δεν κατάφερναν να τα συγκεντρώσω , διότι το έβαζα σε δεύτερη μοίρα και γιατί και η μοίρα το έβαζε σε δεύτερη.

    Φέτος το καλοκαίρι πηγαίνοντας διακοπές με την κοπέλα μου συνειδητοποίησα ότι δεν κάνω κάτι για τον εαυτό μου τι εννοώ, είχα τη δυνατότητα να πάω ξενοδοχείο Αν και προσιτό η ζωή μου ήταν καλά και υγεία μου αν εξαιρέσεις το πρόβλημα , και είπα στον εαυτό μου ότι φέτος θα απαλλαχτώ από αυτόν μία και καλή.

    Έψαξα πάρα πολύ στο ίντερνετ πάρα πολύ από πώς είναι η επέμβαση από το αν το καλύβει το δημόσιο τα πάντα, μετά από τους πέντε ιδιωτικούς πλαστικούς χειρούργους που πήγα απογοητεύτηκα όσον αφορά το οικονομικό δεν το έβαλα όμως κάτω ενώ μάζεψε τα λεφτά σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα από το ψάξιμο που είχα κάνει παρατήρησε ότι υπάρχει ειδική κλινική σε κρατικό νοσοκομείο της Αθήνας.

    Διαδικασία μεγάλη η ταλαιπωρία επίσης όμως με σωστά βήματα και μεγάλη υπομονή μπορώ να πω ότι πλέον απαλλάχτηκα από αυτό που μου είχε φορτώσει η μοίρα.

    Μην το αφήνει κανένας το πρόβλημα αυτό , μου διαμόρφωνε τη ζωή.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 37 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 2735363738 ΤελευταίαΤελευταία