Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 114
  1. 21-06-11 00:15 #16
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    πολυ όμορφες φωτο και κλασικο σώμα όπως τα περισσότερα τότε , ο γιάννης διακογιάννης πραγματικα σεμνός άνθρωπος και πολυ καλός αθλητής , παράδειγμα και πρότυπο , χωρίς να είναι υπερβολικός σε μυς πραγματικα εντυπωσίαζε με την καλαισθησία του
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-07-11 22:11 #17
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    3 φωτογραφίες του Γιαννη Διακογιαννη,σε τρεις διαφορετικες περιοδους της αγωνιστικης του πορείας:

    Μρ Ελλας IFBB 1979,αγωνιζόμενος στην κατηγορία juniors,σε ηλικια 17 χρονων!!

    Όνομα: Diakogiannis 1979.jpg Εμφανίσεις: 5126 Μέγεθος: 137,8 KB


    Παγκόσμιο IFBB 1987,Μαδριτη

    Όνομα: Παγκόσμιο Μαδρίτ&#951.jpg Εμφανίσεις: 5004 Μέγεθος: 286,4 KB

    Περίοδο προετοιμασίας,την περιοδο που είχε αποκτήσει επαγγελματικη καρτα,αρχες της δεκαετιας 90.

    Όνομα: Διακογιαννης 1990 8.jpg Εμφανίσεις: 5333 Μέγεθος: 106,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-07-11 14:15 #18
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    Είχα τη τιμή να γνωρίσω και εγώ από κοντά τον Γιάννη Διακογιάννη και για λίγες ώρες με ταξίδεψε με τις ιστορίες του στη χρυσή εποχή του ελληνικού Bodybuilding, με τους μεγάλους αθλητές, τους πολυσυζητημένους αγώνες, αλλά και τις έντονες διαμάχες.

    Με δυο λέξεις ο Γιάννης είναι ΓΝΗΣΙΟΣ και παράλληλα ΕΥΓΕΝΗΣ. Φέρει τον παλιό και αγνό τρόπο σκέψης και έχει μεγαλώσει μέσα στο ελληνικό bodybuilding. Παρότι ο Γιάνης δεν προωθήθηκε όσο θα έπρεπε, ίσως το αντίθετο μάλιστα, έχει το χαμόγελο μόνιμα στα χειλη του και δεν έχει κακό λόγο για κανέναν.

    Κατά τη συνάντησή μας μου έκαναν εντύπωση οι ολοκληρωμένες γνώσεις του και ο πολύπλευρος τρόπος σκέψης του, τόσο στην προπονητική όσο και στην κρίση των αθλητών.
    Ταυτόχρονα όμως ο Γιάννης είναι σκληροπηρυνικός, Old-school και γραφικός ίσως για όσους δεν γνωρίζουν τι αντιπροσωπεύει. Και ο Γιάννης αντιπροσωπεύει μια ολόκληρη γενιά αθλητών, μια ρομαντική γενιά που πίστευε πάνω από όλα στη δύναμη της προπόνησης.

    Γιάννη να σαι καλά και ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-07-11 01:04 #19
    Προεπιλογή ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα τη τιμή να γνωρίσω και εγώ από κοντά τον Γιάννη Διακογιάννη και για λίγες ώρες με ταξίδεψε με τις ιστορίες του στη χρυσή εποχή του ελληνικού Bodybuilding, με τους μεγάλους αθλητές, τους πολυσυζητημένους αγώνες, αλλά και τις έντονες διαμάχες.

    Με δυο λέξεις ο Γιάννης είναι ΓΝΗΣΙΟΣ και παράλληλα ΕΥΓΕΝΗΣ. Φέρει τον παλιό και αγνό τρόπο σκέψης και έχει μεγαλώσει μέσα στο ελληνικό bodybuilding. Παρότι ο Γιάνης δεν προωθήθηκε όσο θα έπρεπε, ίσως το αντίθετο μάλιστα, έχει το χαμόγελο μόνιμα στα χειλη του και δεν έχει κακό λόγο για κανέναν.

    Κατά τη συνάντησή μας μου έκαναν εντύπωση οι ολοκληρωμένες γνώσεις του και ο πολύπλευρος τρόπος σκέψης του, τόσο στην προπονητική όσο και στην κρίση των αθλητών.
    Ταυτόχρονα όμως ο Γιάννης είναι σκληροπηρυνικός, Old-school και γραφικός ίσως για όσους δεν γνωρίζουν τι αντιπροσωπεύει. Και ο Γιάννης αντιπροσωπεύει μια ολόκληρη γενιά αθλητών, μια ρομαντική γενιά που πίστευε πάνω από όλα στη δύναμη της προπόνησης.

    Γιάννη να σαι καλά και ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα.

    ΜΒ
    Σε ευχαριστω για τα πολυ καλα σου λογια.Αλλα πιο πολυ θελω να σε ευχαριστησω -πιστευω εκ μερους ολων των αθλητων και φιλαθλων- διοτι εφτιαξες ενα βημα οπου γραφονται ιστορικες πληροφοριες με μεγαλη σημασια .Οσο περναει ο καιρος θα προστεθουν και αλλες καταγραφες και αλλοι φιλοι και πιστευω οτι ολα αυτα θα φερουν θετικοτατες εξελιξεις.Μην φανει οτι χαιρομαι μονο για τη δικη μου παρουσιαση και φιλοξενια στο χωρο σας που ειλικρινα απολαμβανω .Χαιρομαι φυσικα και για εμενα (μιας και αισθανομαι οτι πραγματοποιειται μια δικαιωση προς το προσωπο μου) αλλα χαιρομαι εξ ισου πολυ που μπορω να γραψω για αθλητες και γεγονοτα που περιμενουν τοσες δεκαετιες την δικαιωση τους η εστω τη γωστοποιηση τους.Το νοιωθω σαν χρεος μου.Δεν μπορω να σου περιγραψω τη χαρα που ενοιωσα για το κειμενο που εγραψα για τον Γιαννη τον Κωστογλακη.Και εσυ αλλα και η ωραια παρεα που εχετε δημιουργησει ηδη εχετε κανει πολλα για τους παλιους αθλητες και τα ιστορικα θεματα.
    Βεβαια ο χωρος δεν εχει μονο ωραια ιστορικα θεματα.Διαθετει τα παντα και ειναι ολοφανερο οτι αποτελει μια οαση για καθε φιλαθλο.Ειναι τιμη μου που με φιλοξενεις και σε ευχαριστω μεσα απο τη καρδια μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-07-11 01:44 #20
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    εσύ να δείς Γιάννη πόσο χαιρόμαστε όλοι μας , γιατι όπως έχω πεί στο τέλος μόνο η ηθική ικανοποίηση μένει στούς αθλητές , ειδικα στούς παλιούς που ούτε τα μέσα προβολής υπήρχαν και δεν παρουσιαζόταν ο κόπος και η προσπάθειά τους , ενω οι νεότεροι έχουν μεγαλύτερη προβολή άρα και κίνητρο που δεν είναι κακό βέβαια αντιθέτως .

    αλλα το θεωρούμε και υποχρέωση εφόσον λέμε αγαπάμε το ββ να σεβόμαστε και να μαθαίνουμε την ιστορία του , οι νεότεροι και να θυμόμαστε οι παλιότεροι , που είστε όλοι εσείς που αναφέρουμε εδω στο φόρουμ .

    εδω λέμε καμια φορα τι καλα να τα βλέπουν αυτοί οι άνθρωποι και να χαίρονται και όταν αυτη την σκέψη εσύ την επιβεβαιώνεις για μας η χαρά είναι ακόμη μεγαλύτερη

    μπορεί να πέρασαν μερικές δεκαετείες αλλα κάλιο αργά παρα ποτε που λένε και ευτυχώς που υπάρχουν παιδια που αγαπάν πραγματικα αυτο το σπόρ και έχουν ιδεολογία και ας μην υπήρξαν αγωνιστικοί αλλα είναι πραγματικοί φίλαθλοι
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-07-11 20:23 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφερον θα ηταν να γνωρισουμε τις προπονητικες του μεθόδους,τακτικες που ακολουθουσε έτσι ώστε να μεταβει από ερασιτεχνικό επίπεδο της δεκαετιας του 1980 στην επαγγελματική καρτα

    Διπλή δικεφαλων


    Σε αυτη την φωτογραφία που στρίβει την διπλη δικεφαλων ειναι φοβερος.Τρομερη ανόρθωση δικεφαλου,λεπτή μεση,μου θυμίζει λίγο πόζα Arnold.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-07-11 20:50 #22
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Paco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτη την φωτογραφία που στρίβει την διπλη δικεφαλων ειναι φοβερος.Τρομερη ανόρθωση δικεφαλου,λεπτή μεση,μου θυμίζει λίγο πόζα Arnold.
    έτσι ακριβώς οι σημερινοι πολυ πιο ογκώδης ββερ δεν μπορούν να πάρουν τέτοιες πόζες και αν το κάνουν δεν έχουν αυτη την καλαισθησία , εδω ο γιάννης ανδεικνύει με τον καλύτερο τρόπο αρμονία συμμετρία και μυικότητα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-07-11 11:25 #23
    Προεπιλογή
    Τιμή μας να είναι στο φόρουμ μας αυτός ο αθλητής. Old school και ωραίος ποζερ

    Μου κάνει εντύπωση ο τρόπος και η απλότητα που κέρδισε την επαγγελματική του κάρτα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-07-11 15:46 #24
    Το avatar του χρήστη Stathgel

    Εγγραφή
    08-07-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    208
    Προεπιλογή
    μπραβο σε ολους τους αθλητες του τρελλο Respect ειστε βρε παιδια και μιλαω και για τοτε..παλια...μακαρι οσο παει το Ελληνικο B.B να ανεβαινει και να ανεβαινει... και να ξεχιλιζει παντου Σεβασμος στους Επαγγελματιες Ελληνες BodyBuilders
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-07-11 23:03 #25
    Το avatar του χρήστη sadistic

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Νew zealand/auckland
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Γιαννης Διακογιαννης!!!επρεπε να περασουν 23 χρονια για να ξαναδω τις φωτο του.ειχα την μεγαλη χαρα και τιμη να υπηρετησουμε μαζι στον στρατο και μαλιστα στον εβρο.ατομο χαλαρο και πραω,που οταν μηλαγες μαζι του ηρεμουσες στη κυριολεξια.παντα να βοηθησει οπου μπορουσε και οποιος χρειαζοταν βοηθεια.πρεπει να ομολογησω οτι δεν θυμομουν το επιθετο του παρα μονο το προσωπο του.και σημερα που μπηκα και διαβαζα για τους παλιους ελληνες Β.Β ειδα την φωτο του.ειλικρινα συγκινηθηκα γιατι μου θυμησε πολλα...η αληθεια ειναι οσο και απιστευτη, ειναι οτι παντα τον θυμομουν γιατι εκτος απο τις ομορφες συζητησεις μας ,με ειχε βοηθησει και στον στρατο και μαλιστα με 15 μερες φοιτιτηκες που ειχα παρει. μεσολαβησε ο ιδιος προσωπικα και δεν τις χρεωθηκα υπηρετωντας παραπανω.αυτο κυριε διακογιαννη δεν ξεχνιετε!δεν θα πω παραπανω για τον υπεροχο αυτο ανθρωπο για να μην παρεξηγηθω κιολας.γιαννη πολλα RESPECT!!!!.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-07-11 23:53 #26
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sadistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαννης Διακογιαννης!!!επρεπε να περασουν 23 χρονια για να ξαναδω τις φωτο του.ειχα την μεγαλη χαρα και τιμη να υπηρετησουμε μαζι στον στρατο και μαλιστα στον εβρο.ατομο χαλαρο και πραω,που οταν μηλαγες μαζι του ηρεμουσες στη κυριολεξια.παντα να βοηθησει οπου μπορουσε και οποιος χρειαζοταν βοηθεια.πρεπει να ομολογησω οτι δεν θυμομουν το επιθετο του παρα μονο το προσωπο του.και σημερα που μπηκα και διαβαζα για τους παλιους ελληνες Β.Β ειδα την φωτο του.ειλικρινα συγκινηθηκα γιατι μου θυμησε πολλα...η αληθεια ειναι οσο και απιστευτη, ειναι οτι παντα τον θυμομουν γιατι εκτος απο τις ομορφες συζητησεις μας ,με ειχε βοηθησει και στον στρατο και μαλιστα με 15 μερες φοιτιτηκες που ειχα παρει. μεσολαβησε ο ιδιος προσωπικα και δεν τις χρεωθηκα υπηρετωντας παραπανω.αυτο κυριε διακογιαννη δεν ξεχνιετε!δεν θα πω παραπανω για τον υπεροχο αυτο ανθρωπο για να μην παρεξηγηθω κιολας.γιαννη πολλα RESPECT!!!!.
    κάθε άλλο αυτα που λές ο καθένας που τον ξέρει μπορεί να τα επιβεβαιώσει, πάντα σεμνός και μετρημένος άνθρωπος , γιατι στον χώρο μας αν κάποιος είναι παλιός και έχει ασχοληθεί έστω και σαν φίλαθλος ακούει και μαθαίνει και εκείνο που μετράει περισσότερο απο το να είναι κάποιος καλός αθλητής , είναι να είναι καλός άνθρωπος με θετική ενέργεια , γιατι πολλες φορές έχω πεί πως η λεβεντιά του σώματος δεν μένει για πάντα αλλα της ψυχής και είναι ωραίο ακόμη και όταν δεν είναι κάποιος ο καλός αθλητής και ο φορμαρισμένος πρωταθλητής , παρ όλα αυτα να εμπνεει σεβασμό και αξιοπρέπεια και εγω απο τούς παλιούς που γνωρίζω και έχουμε μια παρτίδα αυτός είναι ο λόγος και ας μην είναι αυτοί που ήταν όταν έπαιρναν τους τίτλους
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-08-11 13:11 #27
    Προεπιλογή Χαιρετσμος
    Χαιρετω ολα τα παιδια του κλαμπ.Αυτη ειναι μια πολυ ωραια προσπαθεια που εχετε κανει για τους αθλητες που εχουν περασει στο παρελθον και εχουν αφησει την δικη τους σφραγιδα με την σειρα τους στο αθλημα και ευχομαι να συνεχισετε ετσι.Ενα σχολιο θα κανω με την σειρα μου κι εγω για τον Γιαννη Διακογιαννη που εχω την χαρα να τον γνωριζω προσωπικα απο τα παλια αλλα και μεχρι σημερα.Πραγματι ενας αθλητης που εχει δωσει πολλα και μπορει να δωσει και αλλα ακομα.Αλλα πανω απο ολα ενας αληθινος ανθρωπος που δειχνει πραγματικο ενδιαφερον για τον αλλο, σε ολα τα επιπεδα.Χρειαζομαστε τετοιους ανθρωπους αλλα και αθλητες και ισως θα πρεπει να το δουν πιο ζεστα καποιοι πιο υπευθυνοι απο εμας στον χωρο αυτο......
    Σας ευχαριστω για την ευκαιρια που δινετε για σχολια και ευχομαι καλη συνεχεια σε ολους..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-08-11 21:59 #28
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stefanos Koufos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετω ολα τα παιδια του κλαμπ.Αυτη ειναι μια πολυ ωραια προσπαθεια που εχετε κανει για τους αθλητες που εχουν περασει στο παρελθον και εχουν αφησει την δικη τους σφραγιδα με την σειρα τους στο αθλημα και ευχομαι να συνεχισετε ετσι.Ενα σχολιο θα κανω με την σειρα μου κι εγω για τον Γιαννη Διακογιαννη που εχω την χαρα να τον γνωριζω προσωπικα απο τα παλια αλλα και μεχρι σημερα.Πραγματι ενας αθλητης που εχει δωσει πολλα και μπορει να δωσει και αλλα ακομα.Αλλα πανω απο ολα ενας αληθινος ανθρωπος που δειχνει πραγματικο ενδιαφερον για τον αλλο, σε ολα τα επιπεδα.Χρειαζομαστε τετοιους ανθρωπους αλλα και αθλητες και ισως θα πρεπει να το δουν πιο ζεστα καποιοι πιο υπευθυνοι απο εμας στον χωρο αυτο......
    Σας ευχαριστω για την ευκαιρια που δινετε για σχολια και ευχομαι καλη συνεχεια σε ολους..
    Στεφανε καλως ήρθες στην παρεα μας.Οποιος γνωρίσει τον Γιαννη απο κοντα θα καταλαβει ότι τα λόγια σου ισχυουν στο 100%.
    Χαιρόμαστε που ερχονται και αλλοι παλιοι στο site μας,χαρα μας να μας μεταφερετε τις εικονες σας από το αθλημα.
    Βαζω λοιπον μια φωτο του Γιαννη,όχι και τόσο γνωστη,ελπίζω να σου αρεσει.

    Όνομα: IMG_0004.jpg Εμφανίσεις: 3969 Μέγεθος: 215,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-08-11 21:21 #29
    Προεπιλογή Χαιρετώ όλα τα μέλη της ιστοσελίδας.
    Δεν είναι τυχαίο που σε αυτή τη χώρα σχεδόν τίποτα δεν λειτουργεί σωστά!
    Άνθρωποι σαν τον Γιάννη Διακογιάννη που είναι «Τρελαμένοι» και επιτυχημένοι αθλητές με ανιδιοτέλεια και αγάπη προσφέρουν τις γνώσεις τους στους νεότερους να βρίσκονται στα αζήτητα του αθλητικού γίγνεσθαι .Σε οποιαδήποτε πολιτισμένο κράτος ο Γιάννης Διακογιάννης θα είχε θέση προπονητή .
    Θέλω να πω σε αυτούς που ασχολούνται με το Bodybuilding και γενικά με τον αθλητισμό είναι ότι ο Γιάννης Διακογιάννης έχει αφιερώσει όλη του την ζωή στην σωματοδόμηση και συνεχίζει καθημερινά να διαβάζει και να ενημερώνετε.
    Οι γνώσεις του είναι απύθμενες (Φυσική κατάσταση, ιατρικά θέματα, διατροφή, προπόνηση, αρχές, συστήματα, προγράμματα Bodybuilding)
    Αισθάνομαι πολύ τυχερός που τον έχω γυμναστή γιατί «πήρε» ένα σώμα με χαμηλή μυϊκή μάζα και το οδηγεί σε πλαίσια που ποτέ δεν μπορούσα να τα φανταστώ.
    ¨Ότι κάνουμε είναι πρώτα για την υγεία μας και μετά για τα υπόλοιπα¨ Αυτή είναι η πρώτη συμβουλή που μου έδωσε.
    Αλήθεια ποιος Personal Trainer από τις εκατοντάδες που κυκλοφορούν στα γυμναστήρια ενδιαφέρετε για την υγεία του πελάτη του;;
    Να είσαι πάντα καλά Αρχηγέ .
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-08-11 21:45 #30
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Mπαμπη καλως ήρθες στην παρεα μας,οι φίλοι του Γιαννη είναι και δικοι μας φίλοι
    Μια ωρα προσωπικης κουβεντας με τον Διακογιαννη αρκει για να σε πείσει για τις γνωσεις του πανω στο αθλημα αλλα και σε όλες τις υπόλοιπες γνωσεις πανω στην βιοχημεια-ιατρικη-διατροφολογια-αθλητικη ψυχολογία που πρεπει να εχει ενας αθλουμενος για να εξελιχθει στο αθλημα.
    Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε ότι ειχε 3 γυμναστηρια κατα καιρους,ειναι ανθρωπος που ζει για το αθλημα.
    Δεν ειναι τυχαιο ότι στο σπίτι του διαθετει για την προσωπικη του προπονηση Power Rack με ειδικες κατασκευες,οι δε προσεγγίσεις του πανω στην προπονητικη,μοναδικες.Σκληροπυρηνικος αλλα και ρομαντικος συνάμμα,ζει για το αθλημα.
    Ολα αυτα χωρις καμια δόση υπερβολης ή εντυπωσιασμου.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία