Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 114
  1. 19-08-11 22:05 #31
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    όλα αυτα που λέτε δεν υπάρχει ίχνος υπερβολής και ο καθένας μπορεί να το καταλάβει και απο τον τρόπο που συμπεριφέρετε γράφει η μιλάει και όλα αυτα τα χρόνια όσοι γνωρίζουν την πορεία του ηταν χαμηλών τόνων και δεν περιαυτολογούσε ποτε , αλλα μιλούσαν οι άλλοι γι αυτόν και μακάρι να υπάρχουν περισσότεροι σαν τον γιάννη στον χώρο μας , γιατι είναι διαφήμηση σαν αθλητής αλλα και σαν άνθρωπος
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-09-11 01:47 #32
    Το avatar του χρήστη Dinosaure

    Εγγραφή
    08-06-2011
    Περ.
    Δυτ. Ελλάδα
    Μηνύματα
    281
    Προεπιλογή
    Μια και αναφέρθηκαν από το Γιάννη το Διακογιάννη οι συναντήσεις τους επί σκηνής, μια σχετική φωτό από το Πανελλήνιο της IFBB του 1986, όπου ο Θανάσης ο Κυτούγιας κατέκτησε την τρίτη θέση στα -70 κιλά, με πρώτο το Γιάννη το Διακογιάννη και δεύτερο το Μιχάλη τον Ανδρουλάκη

    Όνομα: 3.jpg Εμφανίσεις: 3737 Μέγεθος: 72,3 KB



    Αφού βρισκόμαστε στην εποχή εκείνη και αναφερόμαστε σε εκείνους τους αθλητές, με δεδομένο και το ... γνωστό πρόβλημά μου με τους συνειρμούς, δε μπορώ να αντισταθώ στον πειρασμό να χρησιμοποιήσω τη φωτό που ακολουθεί, με δυο πραγματικά πλατιά χαμόγελα του αθλήματος, για να ευχηθώ
    Καλό Μήνα και Καλό Φθινόπωρο
    σε όλους τους φίλους....!!!!!!

    Γιάννης Διακογιάννης, λοιπόν, και Tom Platz.... Πίσω, στο Μάη του 1987 και στο Έσσεν της Γερμανίας, όπου ο Έλληνας αθλητής βρέθηκε στη 15η θέση της κατηγορίας του, με υψηλότατο ανταγωνισμό...

    Όνομα: 4.jpg Εμφανίσεις: 5544 Μέγεθος: 97,1 KB

    Η φωτό αυτή, μάλλον έχει τη θέση της στην Αφρόκρεμα του Ελληνικού Body Building όπου, στη σελίδα 21, ανέβασα αρκετές ακόμα φωτό του σημαντικού αυτού Έλληνα αθλητή....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-09-11 11:38 #33
    Το avatar του χρήστη Dinosaure

    Εγγραφή
    08-06-2011
    Περ.
    Δυτ. Ελλάδα
    Μηνύματα
    281
    Προεπιλογή
    Άλλη μια φωτογραφία του Διακογιάννη, από την ίδια εποχή και από τα παρασκήνια του ίδιου αγώνα....
    Αυτή, με ένα άλλο θηρίο (!!!!!), το Ράλφ Μίλλερ... ύψους 2,01 μέτρων και βάρους 135 κιλών, σε γράμμωση.... (1,50 θώρακα, 0,80 μηρό, 0,57 μπράτσο).
    Για να μαθαίνουν οι νέοι και να θυμούνται οι δεινόσαυροι......
    Νομίζω, κι αυτή η φωτό θα μεταφερθεί στην Αφρόκρεμα, αφού αφορά στο διεθνή μας Γιάννη Διακογιάννη...

    Όνομα: 1.jpg Εμφανίσεις: 5492 Μέγεθος: 96,8 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-09-11 11:52 #34
    Το avatar του χρήστη Dinosaure

    Εγγραφή
    08-06-2011
    Περ.
    Δυτ. Ελλάδα
    Μηνύματα
    281
    Προεπιλογή
    Μια και έκανα τόσες αναφορές στον αγώνα αυτό και, επιπλέον, αφού ανέβασα και φωτό από τα παρασκήνια, ας ανεβάσω και κάτι, από τον αθλητή μας επί σκηνής.
    Μάης του 1987 στο Έσσεν της Γερμανίας, λοιπόν, όπου ο Γιάννης Διακογιάννης βρέθηκε στη 15η θέση της κατηγορίας του...
    Ο Έλληνας αθλητής, σε δυο Ηράκλειες πόζες....

    Όνομα: 2.jpg Εμφανίσεις: 4365 Μέγεθος: 81,3 KB


    Όνομα: 3.jpg Εμφανίσεις: 4187 Μέγεθος: 70,1 KB


    Κακοποιώντας το Σαίξπηρ, ας αναφωνήσω.... "Το βασίλειό μου, για ένα scaner..."!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-09-11 11:59 #35
    Το avatar του χρήστη Antonis Giannoulis

    Εγγραφή
    23-04-2009
    Περ.
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    356
    Προεπιλογή
    Ηθελα να ρωτησω τον κ.Διακογιαννη μηπως γυμναζεται στο γυμναστηριο LETS GO GYM στον Αγιο Δημητριο στην Λ.Βουλιαγμενης? Ειναι καποιος που μου τον θυμιζει πολυ, αλλα δεν ειμαι σιγουρος..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-09-11 17:53 #36
    Το avatar του χρήστη Antonis Giannoulis

    Εγγραφή
    23-04-2009
    Περ.
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    356
    Προεπιλογή
    ok.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-09-11 22:23 #37
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dinosaure Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια και αναφέρθηκαν από το Γιάννη το Διακογιάννη οι συναντήσεις τους επί σκηνής, μια σχετική φωτό από το Πανελλήνιο της IFBB του 1986, όπου ο Θανάσης ο Κυτούγιας κατέκτησε την τρίτη θέση στα -70 κιλά, με πρώτο το Γιάννη το Διακογιάννη και δεύτερο το Μιχάλη τον Ανδρουλάκη





    Αφού βρισκόμαστε στην εποχή εκείνη και αναφερόμαστε σε εκείνους τους αθλητές, με δεδομένο και το ... γνωστό πρόβλημά μου με τους συνειρμούς, δε μπορώ να αντισταθώ στον πειρασμό να χρησιμοποιήσω τη φωτό που ακολουθεί, με δυο πραγματικά πλατιά χαμόγελα του αθλήματος, για να ευχηθώ
    Καλό Μήνα και Καλό Φθινόπωρο
    σε όλους τους φίλους....!!!!!!

    Γιάννης Διακογιάννης, λοιπόν, και Tom Platz.... Πίσω, στο Μάη του 1987 και στο Έσσεν της Γερμανίας, όπου ο Έλληνας αθλητής βρέθηκε στη 15η θέση της κατηγορίας του, με υψηλότατο ανταγωνισμό...



    Η φωτό αυτή, μάλλον έχει τη θέση της στην Αφρόκρεμα του Ελληνικού Body Building όπου, στη σελίδα 21, ανέβασα αρκετές ακόμα φωτό του σημαντικού αυτού Έλληνα αθλητή....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dinosaure Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλη μια φωτογραφία του Διακογιάννη, από την ίδια εποχή και από τα παρασκήνια του ίδιου αγώνα....
    Αυτή, με ένα άλλο θηρίο (!!!!!), το Ράλφ Μίλλερ... ύψους 2,01 μέτρων και βάρους 135 κιλών, σε γράμμωση.... (1,50 θώρακα, 0,80 μηρό, 0,57 μπράτσο).
    Για να μαθαίνουν οι νέοι και να θυμούνται οι δεινόσαυροι......
    Νομίζω, κι αυτή η φωτό θα μεταφερθεί στην Αφρόκρεμα, αφού αφορά στο διεθνή μας Γιάννη Διακογιάννη...


    Οι 2 τελευταιες σου φωτογραφίες θεωρω ότι εχουν θεση στο ειδικο αφιερωμα στον Διακογιαννη,όπου και τις μετεφερα.Πιστευω θα ενθουσιαστει και ο ίδιος όταν τις δει.Φιλε Δεινοσαυρε,μπήκες δυναμικα στο φθινόπωρο,σπουδαίες φωτογραφίες
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-09-11 22:42 #38
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Να βαλω και εγω 2 φωτογραφίες από το Μεσογειακο της Κυπρου το 1987.Η πρωτη όχι και τόσο καλη,αλλα αξιζει να υπάρχει στο φόρουμ.
    Η ελληνικη αποστολη Λεβεντελης-Διακογιαννης-Παπαδογεωργακης

    Όνομα: Mesogeiako 1987.jpg Εμφανίσεις: 4118 Μέγεθος: 344,8 KB




    Ομαδικο Ποζαρισμα (συνηθίζοταν στους παλιους αγωνες της IFBB ,όπου έβγαινε όλη η αποστολη επι σκηνης)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  Μεσογειακο Κυπρος 1987.jpg Εμφανίσεις:  4147 Μέγεθος:  228,6 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-09-11 23:16 #39
    Προεπιλογή Οντως ενθουσιαστηκα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι 2 τελευταιες σου φωτογραφίες θεωρω ότι εχουν θεση στο ειδικο αφιερωμα στον Διακογιαννη,όπου και τις μετεφερα.Πιστευω θα ενθουσιαστει και ο ίδιος όταν τις δει.Φιλε Δεινοσαυρε,μπήκες δυναμικα στο φθινόπωρο,σπουδαίες φωτογραφίες
    Οντως ενθουσιαστηκα και θελω με αυτη την ευκαιρια να ευχαριστησω και εσενα και τον δεινοσαυρο.Ο οποιος δεινοσαυρος, μαλιστα, με εχει τιμησει αλλα και εντυπωσιασει , με τα κειμενα και τις φωτογραφιες του.Ο Τομ Πλατς και ο Ραλφ Μελερ ειναι ιδιαιτερα συμπαθητικοι και σεμνοι ανθρωποι.Μαλιστα με τον Μελερ, το ωραιο ηταν ,οτι ειχε απομακρυνθει απο την αιθουσα, γιατι ο αγωνας ειχε τελειωσει ,και ετρεξα για να τον προλαβω ,και τον ξαναγυρισα μεσα για να φωτογραφηθουμε.Το εκανε χωρις να δυσανασχετισει παρ'ολο που τον παιδεψα λιγακι.Τα χρονια εκεινα συνηθιζοταν να φωτογραφιζεται ο Μελερ μαζι με εναν αλλο αθλητη, επισης Γερμανο ,ο οποιος ειχε πολυ μεγαλη διαφορα υψους απο τον Μελερ.Λεγοταν Χερμαν Χοφεντ, και ηταν παγκοσμιος πρωταθλητης και αυτος.Ετσι δεν ηθελα να χασω την ευκαιρια για μια αντιστοιχη φωτογραφια με εμενα.Ακομα και σημερα τη χαζευω καμμια φορα,ειναι απο τις αγαπημενες μου.Οσο για τον Πλατς ,ειχα την ατυχια, καποια στιγμη που εδειξε τα ποδια του σε ενα <<πηγαδακι>> με αθλητες ,να μην ειμαι μπροστα, και ετσι εχασα την εμπειρια αυτη.Ομως ηταν ο Σπυρος ο Κατσουρης εκει ,τα ειδε,και μακαρι να βρει λιγο χρονο, και να μας περιγραψει τι αντικρισε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-11-11 17:26 #40
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Mεταφερω στο αρθρο του Γιάννη Διακογιαννη το πολύ ωραιο wallpaper του Τασου
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ένα wallpaper με τον 1ο Έλληνα επαγγελματία της IFBB και μέλος του φόρουμ μας, Γιάννη Διακογιάννη. Αλλη μια δημιουργία του Tasos Green





    Κάντε κλικ εδώ για να κατεβάσετε το wallpaper σε ανάλυση 1680x1050.


    Κάντε κλικ εδώ για να κατεβάσετε το wallpaper σε ανάλυση 1920x1080.


    Μαζι με μερικες ακομα φωτογραφίες απο διαφορους αγωνες του

    ΙFBB Πανελληνιο Πρωταθλημα 1986

    Όνομα: diakogiannis 1986.jpg Εμφανίσεις: 3569 Μέγεθος: 99,6 KB

    Μεσογειακό Πρωταθλημα 1987 Κύπρος

    Όνομα: Μεσογειακοι 1987.jpg Εμφανίσεις: 3587 Μέγεθος: 151,3 KB

    Παγκόσμιο Πρωτάθλημα IFBB Ισπανία 1987

    Όνομα: Παγκόσμιο Μαδρίτη 1987α.jpg Εμφανίσεις: 3783 Μέγεθος: 92,7 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-12-11 20:58 #41
    Fitness Champion - R.I.P.+
    Το avatar του χρήστη ΜrΚommatias

    Εγγραφή
    07-11-2008
    Μηνύματα
    436
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KontorinisMD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τιμή μας να είναι στο φόρουμ μας αυτός ο αθλητής. Old school και ωραίος ποζερ

    Μου κάνει εντύπωση ο τρόπος και η απλότητα που κέρδισε την επαγγελματική του κάρτα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-12-11 12:23 #42
    Προεπιλογή Τιμή και Σεβασμό.
    Τον συνάντησα για πρώτη φορά στην Δάφνη το 1984 γίναμε φίλοι και κάναμε παρέα και προπόνηση μαζί. Απίστευτος άνθρωπος ,Αθλητης,φίλος,μια ώριμη και συγκροτημενη πρωσοπικοτητα.Πάλεψε κάτω απο αντίξοες συνθηκες με λιγη τυχη θα ειχε φτασει πολυ ποιο ψηλα.Δεν παιρνεις την καρτα του επαγγελματια τοσο ευκολα οπως την πηρε ο Γιαννης .Σιγουρα κατι ειδε ο ben weider .Φίλε Γιαννη να εισε παντα καλα και σε ευχαριστω για τα ωραια χρονια που περασαμε μαζι και για τις τοσο σημαντικες συμβουλες που μου εδωσες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-01-12 00:16 #43
    Προεπιλογή
    Ήταν μεγάλη η χαρά μου όταν ανακαλύπτοντας το πολύ ενδιαφέρων site σας είδα να κάνετε μνεία για τους παλιούς μεγάλους έλληνες Πρωταθλητές, μία που και εγώ είμαι γενικά λάτρεις των παλιών καλών εποχών για όλα τα θέματα. Περισσότερο όμως η χαρά μου ήταν ακόμη μεγαλύτερη όταν στο site σας είδα να αναφέρεσθε για έναν μεγάλο έλληνα πρωταθλητή τον Γιάννη Διακογιάννη. Με τον Δάσκαλο—τονίζω την λέξη Δάσκαλο γιατί γι αυτόν η φιλία είναι κάτι πολύ μεγάλο, είμαστε γνωστοί από το 1984 προφανώς θα καταλάβετε ότι είναι φυσικό να ήταν για μένα το πρότυπο μου σαν αθλητή και έτσι θα ήταν περιττό να μιλήσω για τα αθλητικά του κατορθώματα που την αξία τους την αντικατοπτρίζουν τα ίδια.
    Περισσότερο όμως αυτό που με έκανε να συμμετάσχω και εγώ στη συζήτηση σας και να πω και εγώ την άποψη μου για αυτόν το μεγάλο πρωταθλητή ήταν δύο πράγματα
    Πρώτον να του πω δημόσια ένα μεγάλο ευχαριστώ για την μεγάλη προσφορά του στην διάπλαση όχι μόνο του σώματος αλλά και της γενικότερης συμπεριφοράς μου σαν ανθρώπου .
    Το δεύτερο σημείο που θα ήθελα να επισημάνω και είναι πιο σπουδαίο για μένα είναι
    Να πληροφορηθούν και οι νέοι αθλητές μια και εγώ είχα την τύχη να τον γνωρίζω από πολύ κοντά αυτόν τον σπουδαίο αθλητή και άνθρωπο κάτω από ποίες συνθήκες πέτυχε όλες αυτές τις περγαμηνές.

    Εκτός από τα σπάνια γονίδια που κουβαλάει από τους αείμνηστους γονείς του αξίζει να δει κανείς οι φωτογραφίες του πατέρα του για να καταλάβει που οφείλονται τα σπάνια και ίσως και μοναδικά αθλητικά προσόντα και του ιδίου
    Πράγματι κάτω από πολύ δύσκολες συνθήκες τον θυμάμαι να προσπαθεί να
    Εκτελεί εξίσου καλά και τους δύο ρόλους του γυμναστή και του πρωταθλητή χωρίς καμία βοήθεια
    Αλλά το ποιο σημαντικό σημείο που ήθελα να επισημάνω είναι η προσωπικότητα του ανθρώπου που πολύ εύκολα και γρήγορα το καταλαβαίνει κανείς όταν τον γνωρίσει.
    Ένας πραγματικά ογκόλιθος όχι μόνο στο σώμα παρόλο που πλησιάζει τα 50 αλλά και στην γενικότερη εικόνα του
    Θα μπορούσα να σας είχα αναφέρει πολλά πράγματα αλλά θα σταθώ στα σημαντικότερα .
    Τον διακρίνει η μεγάλη του αγάπη για την γνώση μιλάμε για ένα εραστή της γνώσης προς όλες τις κατευθύνσεις μέρα νύχτα τον θυμάμαι με ένα βιβλίο στο χέρι και να προσπαθεί να ερμηνεύσει τα πάντα και για όλα τα θέματα. Δεν θα ξεχάσω τις προσπάθειες που έκανε μόνο βλέποντας τις φωτογραφίες άλλων αθλητών να μου εξηγεί από τον τρόπο που γυμνάζονται μέχρι και αρκετά πράγματα από την προσωπικότητα τους .Οι λέξεις κλειδιά που τον χαρακτηρίζουν είναι η χρυσή τομή – το ήθος-ευαισθησία και οι αξίες καθώς και η ακούραστη προσπάθεια του και ο αγώνας για κάθε τι το δίκαιο καθώς και η περηφάνια με την καλή έννοια
    Εύκολα αναγνωρίζει κανείς το έξυπνο και πηγαίο χιούμορ του καθώς και την πάντα θετική του σκέψη για όλα τα θέματα .Αυτό που πραγματικά σε αφήνει άναυδο είναι η τετραγωνική λογική του μπορεί κάτω από δύσκολες συνθήκες να δίνει πάντοτε λύσεις-η εφευρετικότητα του και η ευστροφία του είναι κάτι που πολύ εύκολα είναι αναγνωρίσιμο, πάντα μου προκαλούσε μεγάλη συγκίνηση όταν μου έκανε αναφορά για τους συναθλητές του ο σεβασμός και η εκτίμηση για τα πρόσωπα τους ήταν μάθημα ανδρισμού
    Πράγματα τα οποία στις μέρες μας έχουν εκλείψει και καλό θα ήταν μια και αυτά ξεκίνησαν από εδώ να τα ξανά εφαρμόσουμε μήπως και μπορέσει και η πατρίδα μας να ξαναβγεί από αυτό το τέλμα μια που όπως λέει και ο ίδιος είναι παλιά δοκιμασμένη συνταγή .

    Για όλα αυτά αλλά και για πολλά άλλα που δεν μπορώ να τα αναφέρω λόγο χώρου και χρόνου (πχ Πόσο καλός σκακιστής είναι )θα ήθελα να του πω και δημόσια ένα μεγάλο ευχαριστώ, να είναι πάντα καλά και θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που τον γνώρισα άσχετα εάν εγώ δεν ήθελα να ασχοληθώ Συστηματικά με το bodybuilding λόγο άλλων προτεραιοτήτων που είχα θέσει στην ζωή μου

    Τέλος ήθελα να σας ευχαριστήσω και εσάς για το πολύ σημαντικό site σας στον χώρου του bodybuilding εξαιτίας των πολύ ενδιαφέροντα θεμάτων που καταπιάνεστε καθώς και για την φιλοξενία
    Παράλληλα θα ήθελα να ευχαριστήσω και τους άλλους φίλους που είναι στο forum για τις ωραίες τους απόψεις που προανέφεραν για το θέμα μου συζητάμε

    Ευχαριστώ πολύ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-01-12 00:43 #44
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Τον κυριο Διακογιαννη ειχα την τυχη να τον γνωρισω απο κοντα στο Atlas.....πηγα και του μιλησα και στην μετεπειτα πορεια των αγωνισματων μου μιλησε σαν να με ηξερε,δειγμα ανθρωπου ταπεινου,χωρις σνομπισμο και βεντετισμο .....ειναι μεγαλο προσον για μενα αυτο,(ειναι αυτο που λεμε η παλια καλη φουρνια με ολη τη σημασια των λεξεων) ...μεγαλη μου τιμη που τον γνωρισα και να του ευχηθω και για την γιορτη του αυριο, Χρονια πολλα με υγεια και μονο χαρες στη ζωη του!
    Στηριξου πανω μου να πεσουμε μαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-01-12 12:36 #45
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οπως τα γραφει ο ελμερ ειναι
    Γιαννη χρονια σου πολλα με υγεια κ απο μενα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία