Σελίδα 17 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 7151617
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 241 έως 249 από 249
  1. 15-07-11 09:08 #241
    Το avatar του χρήστη chr04

    Εγγραφή
    27-04-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    218
    Προεπιλογή
    Εγω από την bodygroom δεν είμαι ικανοποιημένος. Προτιμώ την κουρευτική να κάνω την δουλειά μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-07-11 19:27 #242
    Προεπιλογή
    Για πες φιλε, γιατι ημουν ετοιμος να την αγορασω. Βασικα μιλαω για το καλυτερο μοντελο που εχει βγαλει.

    http://www.5050.gr/productdetails.as...4-513ad3021320

    Δεν ειναι καλη;


    Ποια κουρευτικη εχεις εσυ; Γενικα μπορειτε να προτεινετε μια καλη για σωμα και γενια; Οσο γινεται να μην κοβει και ερεθιζει το δερμα. Εχω μια παμπαλαια και με εχει κατακοψει σε ορισμενα σημεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-07-11 20:11 #243
    Το avatar του χρήστη No Cash

    Εγγραφή
    30-12-2008
    Περ.
    Athena
    Μηνύματα
    610
    Προεπιλογή
    300 για μονο μπροστα.. ειναι παρα πολλα... για lazer...

    το κακο ειναι πως με το που μαυρισεις.. δεν μπορεις να κανεις lazer..

    Οποτε αναγκαστικα η κερι η κουρεμα.. ξυρισμα...
    stealin dealin killin
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-08-11 13:35 #244
    Προεπιλογή
    σκέψου ότι αν κάνεις 100 φορές στη ζωή σου κερί χ 30 ευρώ =3.000 ευρώ.
    οπότε συμφέρει το λέιζερ,τα δίνεις και ξενοιάζεις.
    όπως με τη μυωπία,φαίνεται ακριβό επειδή τα δίνεις μαζεμένα ,αλλά σκέψου πχ 20 χρόνια γυαλιά,φακοί επαφής,γιατροί,βγαίνει παραπάνω.
    οπότε κάνεις κι εκεί ένα λέιζερ και έρχεται η απόσβεση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-08-13 14:59 #245
    Προεπιλογή Κεραλοιφή και εξαφανίστηκαν
    Έκανα αποτρίχωση στην πλάτη με ζεστό κερί σε επαγγελματία (35 ευρώ) και όπου υπήρχε πόρος με τρίχα εβγαλα σπυράκια.
    Είναι κάτι φυσιολογικό, όπως με ενημέρωσαν, ειδικά σε ευαίσθητες επιδερμίδες.

    Την 1η μέρα δεν έκανα μπάνιο, προσπάθησα να μην ιδρώσω και έκανα επάλοιψη με Fucidin και μετά από μισή ώρα Bepanthol (μου τα πρότεινε η αισθητικός).
    Την 2η μέρα σε παραπάνω από τους μισούς πόρους εμφανίστηκε πύον ενώ οι υπόλοιποι είχαν κοκκινίλα περίπου μισό εκατοστό διάμετρο.
    Κρύο μπάνιο το πρωί, επάλοιψη με Fucidin και μετά από μισή ώρα Bepanthol. Τα ίδια και το βράδυ. Ίδρωσα ελάχιστα. Ο ερεθισμός και τα σπυράκια στα ίδια επίπεδα το βράδυ.
    Την 3η μέρα έκανα τα ίδια με πρίν, πρωί, μεσημέρι και βράδυ. Τελείωσε η Bepanthol και το Fucidin, ο ερεθισμός και τα σπυράκια στα ίδια ακριβώς επίπεδα.
    Την 4η μέρα αντικατέστησα την Bepanthol με κεραλοιφή και δεν έβαλα Fucidin. Πέντε λεπτά πριν εφαρμόσω την κεραλοιφή έκανα ένα πέρασμα με καθαρό οινόπνευμα.
    Την 5η μέρα το αποτέλεσμα ήταν σαφώς καλύτερο. Συνέχισα με κεραλοιφή και οινόπνευμα.
    Την 6η μέρα ακόμα καλύτερα. Συνέχισα το ίδιο και την επόμενη είχαν μείνει μόνο κάποιες μικρές κοκκινίλες περίπου στο 30% των ερεθισμένων πόρων.

    Η Fucidin περιέχει αντιβιοτικό και νομίζω ότι δεν ήταν απαραίτητη διότι τα σπυράκια είναι φυσιολογική, όπως μου είπαν, αντίδραση του οργανισμού και δεν προκλήθηκαν από μόλυνση η οποία μπορεί να είχε προκύψει αν δεν είχα κάνει μπάνιο πριν την αποτρίχωση και αν πείραζα/ακουμπούσα την περιοχή με χέρια μου.

    Την κεραλοιφή την έχω χρησιμοποιήσει άλλες δύο φορές (κάψιμο από ήλιο και δάγκωμα από σφήκα) και είχε θεαματικά αποτελέσματα και πάλι.

    Ελπίζω να βοήθησα με την προσωπική μου εμπειρία.
    Η υγιεινή της περιοχής είναι μάλλον ο σημαντικότερος παράγοντας για γρήγορη εξαφάνιση των συγκεκριμένων ερεθισμών οι οποίοι μάλλον είναι αναπόφευκτοι ειδικά σε ευαίσθητες επιδερμίδες.

    Αν ξανακάνω ποτέ αποτρίχωση, θα χρησιμοποιήσω μόνο κεραλοιφή και θα προσπαθήσω να την κάνω τουλάχιστων 10 ημέρες πριν την ημέρα που θα κάνω "δημόσια" εμφάνιση

    Χαιρετώ το forum.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-08-13 15:18 #246
    Το avatar του χρήστη Deathless

    Εγγραφή
    18-07-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    70
    Προεπιλογή
    Προσωπικα επειδη εχω δοκιμασει πολλες τεχνικες (ξυραφι,κρεμες,μηχανες,κερι) γιατι το κανω ολο το χρονο,
    θεωρω οτι οι μηχανες οι ξυριστικες ειναι οι καλυτερες σαν μεθοδος.
    Το ξυραφι καταρχην με το που τα παιρνεις τις πρωτες δυο-τρεις μερες φαινεσαι σαν λαρδι νερομενο κ ας ειναι κ 5αρης γιατι το δερμα γινετε πολυ μαλακο.
    Το παρατηρω παντα αν βαλω ξυραφι περα απτους ερεθισμους που φτανω σε σημειο να μην μπορω να κατσω σε καρεκλα απτη φαγουρα.
    Ενω με την μηχανη επειδη δεν τα παιρνει τελειως κραταει μια σκληραδα η περιοχη που εχεις ξυρισει (πολυ συμαντικο στην εικονα γιαυτο κ ολοι οσοι κατεβαινουν σε αγωνες πανε 3 μερες αξυριστοι συνηθως γιατι το δερμα δειχνει πιο αγριο) αλλα επισης δεν εχεις κ τα σπυρακια/ερεθισμους.
    Train Smart...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-08-13 15:36 #247
    Το avatar του χρήστη Mpozos

    Εγγραφή
    17-01-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.331
    Προεπιλογή
    και εγώ έχω δοκιμάσει όλες τις μεθόδους και πάντα ξυρίζομαι με μηχανή παντού! ούτε για πλάκα δεν κάνω ξανά αποτρίχωση, εκτός ότι έχω διπλή και τριπλή ρίζα μου βγάζει σπιράκια που φεύγουν μετά απο πάρα πολλούς μήνες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-08-13 21:37 #248
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mpozos Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγώ έχω δοκιμάσει όλες τις μεθόδους και πάντα ξυρίζομαι με μηχανή παντού! ούτε για πλάκα δεν κάνω ξανά αποτρίχωση, εκτός ότι έχω διπλή και τριπλή ρίζα μου βγάζει σπιράκια που φεύγουν μετά απο πάρα πολλούς μήνες.

    Φιλε Μποζο εισαι ευχαριστημενος τελικα απ'το ξυρισμα με μηχανη?
    Ξαναβγαινουν πολλες παραπανω τριχες μετα απο καιρο?
    Even if nobody believes in me, supports me or recognizes my effort, I'll keep going...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-08-13 22:23 #249
    Το avatar του χρήστη Mpozos

    Εγγραφή
    17-01-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.331
    Προεπιλογή
    κοίτα δεν ξέρω αν βγαίνουν περισσότερες μετά από καιρό γιατί ειμαι 17 χρονών και όσο μεγαλώνω πυκνώνει αισθητά η τρίχα. Ευχαριστημένος είμαι ναι, γιατί δεν ερεθίζετε το δέρμα, ούτε βγάζεις σπιράκια ούτε αγριεύει η τρίχα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 17 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 7151617