Σελίδα 3 από 16 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 226
  1. 14-07-11 17:49 #31
    Προεπιλογή
    Απο θεσσαλονίκη εγώ είμαι μέσα!
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-07-11 21:24 #32
    Προεπιλογή
    Εγώ δεν είμαι , πάτησα ενα καρφι την κυριακή και ειμαι οφ παραλίας για μια βδομάδα at least
    Θέλω ρακέτες και γυμναστήριο ΕΠΕΙΓΌΝΤΩΣ !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-07-11 03:02 #33
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    και μενα μ αρεσουν οι ρακετες,αλλα πιο πολυ μ αρεσει το αραλικι στην παραλια κ ηλιοθεραπεια,σα το αραλικι στον ηλιο δεν εχει
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-07-11 12:06 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    και μενα μ αρεσουν οι ρακετες,αλλα πιο πολυ μ αρεσει το αραλικι στην παραλια κ ηλιοθεραπεια,σα το αραλικι στον ηλιο δεν εχει
    Εχει φίλε οταν πάιζει παίζεις ρακέτα κάνει μια μαλακία ο αλλός τρεχει τρέχει την προλαβαίνεις και στην επόμενη μπαλια σου στήνει καρφί βαζει MAX POWER και το βγάζει κα ισυνεχίζετε...Αυτό είναι ΠΟΛΥ καλύτερο TRUST ME!
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-07-11 12:50 #35
    Το avatar του χρήστη sadistic

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Νew zealand/auckland
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Εχει φίλε οταν πάιζει παίζεις ρακέτα κάνει μια μαλακία ο αλλός τρεχει τρέχει την προλαβαίνεις και στην επόμενη μπαλια σου στήνει καρφί βαζει MAX POWER και το βγάζει κα ισυνεχίζετε...Αυτό είναι ΠΟΛΥ καλύτερο TRUST ME![/QUOTE]Nαι συμφωνω και επαυξανω!ασε που κανεις και ,,,γραμμωση free...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-07-11 00:08 #36
    Προεπιλογή
    Εγω εψαξα κυριολεκτικα ολη την Ελλαδα να βρω tretorn με σταυρο!!! απλα δεν υπαρχουν ...μονο απο εξωτερικο...Αλλα πηγα και πηρα τα micro-x που ειπαμε με τον jumaru..... απλα το μπαλακι δεν υπαρχει....αν εχετε τα κλασικα tretorn plus δεν αξιζει να πατε να αγορασετε και αυτα...αν ομως αγοραζετε τωρα μπαλακια πρωτη φορα ειναι Must...σημερα παλι επαιζα κοντα 4 ωρες, οι πατουσες μου ειναι σαν πισω λαστιχα απο RX-8 μετα απο burn-out...και οχι τπτ αλλο εχω και αυριο match με αλλο φιλο....να δω πως θα αντεξω...λιωσιμο!!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-07-11 14:50 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο extraOrdinary Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εψαξα κυριολεκτικα ολη την Ελλαδα να βρω tretorn με σταυρο!!! απλα δεν υπαρχουν ...μονο απο εξωτερικο...Αλλα πηγα και πηρα τα micro-x που ειπαμε με τον jumaru..... απλα το μπαλακι δεν υπαρχει....αν εχετε τα κλασικα tretorn plus δεν αξιζει να πατε να αγορασετε και αυτα...αν ομως αγοραζετε τωρα μπαλακια πρωτη φορα ειναι Must...σημερα παλι επαιζα κοντα 4 ωρες, οι πατουσες μου ειναι σαν πισω λαστιχα απο RX-8 μετα απο burn-out...και οχι τπτ αλλο εχω και αυριο match με αλλο φιλο....να δω πως θα αντεξω...λιωσιμο!!!!!!!!
    Θα το ξαναπώ..
    HEAD ATP!!!By far τα καλύτερα!!
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-07-11 06:12 #38
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Μιας και δεν έχω ύπνο, ας σας παρουσιάσω έναν ξυλουργό κατασκευαστή αλλά και παίκτη ξυλορακέτας από την Καβάλα.

    Απόσπασμα από μια συνέντευξη του:

    Γεννήθηκα στην Καβάλα το Δεκέμβρη του 1968 όπου και συνεχίζω να διαμένω.
    Αμέσως μετά το λύκειο φοίτησα σε 3ετή σχολή του ΟΑΕΔ ως επιπλοποιός και από το 1991 διατηρώ δικό μου εργαστήριο στην περιοχή Σίγμα Δεξαμενής.
    Η ενασχόλησή μου με τη ρακέτα θαλάσσης, τη μεγάλη μου αγάπη, χρονολογείται από το 1982 όσον αναφορά στο παιχνίδι και από το 1986 δειλά - δειλά σε κατασκευαστικό επίπεδο. Στη διάρκεια των τελευταίων τεσσάρων ετών έχω επικεντρώσει το ενδιαφέρον μου στην κατασκευή και εξέλιξη της ρακέτας.
    Επιπλέον λαμβάνω μέρος σε αγώνες ξυλορακέτας από το 2002, με αποκορύφωμα την κατάκτηση της 1ης θέσης στο πανελλήνιο πρωτάθλημα του 2007, τίτλο που διατηρώ έως και σήμερα.


    Λίγα λόγια ακόμη... http://efagonizesthe.blogspot.com/2011/07/25.html

    Αφιερώνει πολύ χρόνο στις κατασκευές του και κάθε ρακέτα είναι ξεχωριστή.
    Κάποιες τις ζωγραφίζει, άλλες τις κάνει τρύπες και φυσικά βάρος και μέγεθος δεν είναι ίδιο σε όλες. Διαλέγεις αυτή που σ'αρέσει αισθητικά αλλά και ταιριάζει δικό σου στυλ παιξίματος.
    Αναγνωρίζονται από το σκαλιστό Β που έχουνε κοντά στη λαβή τους.

    Όταν κάποιος έχει μεράκι φτιάχνει σπουδαία πράγματα. Μακράν η καλύτερη ρακέτα που έχω παίζει.

    Τέλος μερικές ενδεικτικές φωτογραφίες.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες           
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-07-11 06:14 #39
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    ^^ φοβερος μαστορας!
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-07-11 07:58 #40
    Προεπιλογή
    Έχω παίξει με αυτές με την χοντρή λαβή και τους εξαερισμούς. Δεν με βόλεψε ουτε η λαβή ούτε σαν ρακέτα το όλο της θέμα. Αυτή στην πρωτελευταία φώτο φαίνεται υποσχόμενη, αλλά η παλιά αγόρι είναι σαν τα σκισμένα τζίν , δεν αλλάζετε με τπτ !
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-07-11 09:11 #41
    Το avatar του χρήστη sadistic

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Νew zealand/auckland
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    ωραιο το παλιοσειρι!!!ωραιες ρακετες,αλλα αυτες τις πλατειες λαβες και τις μακροστενες, ποτε δεν τις βολευτικα.αν και καποτε ρακετες φτιαχνε ερασιτεχνικα ο πατερας μου,τις εφτιαχνε με μακρια λαβη,και παλι δεν με πολυβολευε.τις λαβες απο το αγορι τις θεωρω κορυφαιες τουλλαχιστον για την δικη μου παλαμη.αυτοι οι αγωνες ρακετας καθε ποτε γινονται και πως το μαθαινεις.......τουλαχιστον εγω εχω να ακουσω για αγωνες τουλαχιστον 10 χρονια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-07-11 09:27 #42
    Προεπιλογή
    1η φορά ακούω για αγώνες και είμαι περίεργος να δω με ποιον τρόπο κρίνουν δίκαια τους πόντους.. Αν βγάλω άμυνα σε ελεεινό καρφί πχ παίρνω πόντο ? Η αν η άμυνα σε δυνατό καρφί παρα είναι δυνατή και πάει το μπαλάκι στο θεό πρέπει να γίνει ο άλλος φλάς γκόρντον..?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-07-11 10:58 #43
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jumaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    1η φορά ακούω για αγώνες και είμαι περίεργος να δω με ποιον τρόπο κρίνουν δίκαια τους πόντους.. Αν βγάλω άμυνα σε ελεεινό καρφί πχ παίρνω πόντο ? Η αν η άμυνα σε δυνατό καρφί παρα είναι δυνατή και πάει το μπαλάκι στο θεό πρέπει να γίνει ο άλλος φλάς γκόρντον..?
    Και εγώ αναρωτιέμαι πως είναι οι αγώνες και πραγματικά ενδιαφέρομαι να μάθω αλλα και να δώ!
    Επειδή είχε τύχη να δώ τέτοια ρακέτα και να παίξω για λίγο νομίζω οτι με βόλεψε αρκετά αλαλ αν θυμάμια καλα η λαβή μου είχε κάτσει χοντρη...Μπορεί να μου πει κάποιος απο που μπορώ να βρω μια τέτοια?
    Εγω εχω cnc και σκέφτομαι να κάνω σχέδια στις δικιές μου και να τις κάνω τρύπες λέτε να υπάρξει πρόβλημα?
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-07-11 11:52 #44
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jumaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    1η φορά ακούω για αγώνες και είμαι περίεργος να δω με ποιον τρόπο κρίνουν δίκαια τους πόντους.. Αν βγάλω άμυνα σε ελεεινό καρφί πχ παίρνω πόντο ? Η αν η άμυνα σε δυνατό καρφί παρα είναι δυνατή και πάει το μπαλάκι στο θεό πρέπει να γίνει ο άλλος φλάς γκόρντον..?
    Απ' όσο ξέρω υπάρχει "ραντάρ" πάνω από το γήπεδο που μετράει την ταχύτητα της μπάλας.
    Για να είναι έγκυρος ο πόντος πρέπει η μπάλα να ξεπεράσει τα 100χλμ/ώρα και φυσικά να είναι επιτυχημένη η απόκρουση.
    Δεν έχω δει αγώνα από κοντά αν και πολύ θα ήθελα.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-07-11 12:56 #45
    Το avatar του χρήστη sadistic

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Νew zealand/auckland
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    εχω δει προετοιμασια βετερανων ρακετοβιων πριν 20ετιας!!οι ανθρωποι δεν πεζοντουσαν.και εχω φαει ρακετα στο κεφαλι με πολλα χλμ,απο καποιον απο αυτους που επαιζαν.ομως ...επεζησα!! παντως να ξερετε οτι η βαφη στην ρακετα ναι μεν...τις προστατευει αλλα συναμα γλυστραει το μπαλακι και θελει καμποσο να την μαθεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 16 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία