Σελίδα 57 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 7475556575859 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 841 έως 855 από 906
  1. 13-03-15 16:17 #841
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα σας...
    Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις επειδή φτιάχνω για πρώτη φορά την διατροφή μου.
    Είμαι 74 κιλά και θέλω να πάρω όγκο , θα γράψω ένα πρωινό που έφτιαξα και πείτε μου γνώμες γιατί δεν έχω ιδέα από ποσότητες .
    Μέσα στο μπλέντερ 330 γρ. γάλα 1% , 6 κ.σ. βρώμη , 1 scoop whey protein . Και στην συνέχεια τρώω 1 αυγό ολόκληρο και 2 μόνο το ασπράδι .
    - Θα βοηθούσε να προσθέσω στο μπλέντερ κάποιο φρούτο ή 1 κ.γ. ταχίνι ή φυστικοβούτηρο ;
    - Θα ήταν καλύτερο να προσθέσω και τα αυγά στο μπλέντερ ωμά ; Θα κέρδιζα σίγουρα 15 λεπτά .
    - Έχω αγοράσει δημητριακά ολικής κελοκς είναι καλό να τα εντάξω στο πρωινό μου ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-03-15 16:35 #842
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    θεωρητικα ολα μπαινουν στο μπλεντερ πρακτικα εγω τα αυγα δεν θα τα εβαζα ωμα μεσα μπορεις να βαλεις μπανανα και φυστικοβουτυρο ανετα το εχω κανει πολλες φορες αλλα τα αυγα φατα οπως τα τρως αν και πολυ πρωτεινη ρε φιλε αχρειαστη ειναι φαε τα αυγα αλλη ωρα καλυτερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-03-15 17:01 #843
    Προεπιλογή
    Το σκέφτηκα ρε φίλε απλά μετά δουλεύω και δεν μπορώ να τρώω αυγά στην δουλειά .
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-07-15 12:49 #844
    Προεπιλογή Τι πρωινο τρωτε??
    Καλημερα! Σκεφτηκα να ανοιξω ενα θεμα για να δω διαφορες γνωμες για το πρωινο μας που ειναι απο τα πιο βασικα γευματα της μερας και πιστευω οτι πρεπει να αλλαζει ανα καποια διαστηματα για να μην το βαριεσαι!

    Εγω συνηθως τρωω ομελετα ή γιαουρτι με βρωμη (και μπανανα, ψωμι με φυστικοβουτηρο) αναλογα αν ειμαι στην γραμμωση ή στον ογκο ! Και τωρα περιμενω να αγορασω μιξερ για να ετοιμαζω κανα smoothie !!

    Εσεις τι τρωτε ρε παιδια για πειτε μας!!! Βαλτε σε παρενθεση αν ειστε σε γραμμωση οταν το τρωτε ή οχι!
    Η σκληρη δουλεια σε πηγαινει εκει που η καλη τυχη μπορει να σε βρει
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-07-15 16:14 #845
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    150 γραμμάρια γιαουρτι 2%+1 σκουπ whey chocolate nut+28 γραμμάρια peanuts+170 γραμμάρια βρώμη+καταψυξη για 20-25 λεπτα (σε διατροφή ογκου)
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-07-15 01:25 #846
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    150 γραμμάρια γιαουρτι 2%+1 σκουπ whey chocolate nut+28 γραμμάρια peanuts+170 γραμμάρια βρώμη+καταψυξη για 20-25 λεπτα (σε διατροφή ογκου)
    Θα αφαιρουσα καποια γραμμαρια απο βρωμη και θα εβαζα μπανανα ή καποιο φρουτο..!
    Η σκληρη δουλεια σε πηγαινει εκει που η καλη τυχη μπορει να σε βρει
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-07-15 07:59 #847
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amplaxoublis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα αφαιρουσα καποια γραμμαρια απο βρωμη και θα εβαζα μπανανα ή καποιο φρουτο..!
    Και γιατι να το εκανα αυτό ? Η βρωμη εχει πολύ περισσοτερο υδατανθρακα και πρεπει να φαω γυρω στα 500 γραμμάρια την ημερα. (4000 θερμιδες όγκου)

    Aυτη η ποσοτητα απδιδει γυρω στα 100 γραμμάρια carbs , πέρα από το μεσημεριανο η βρώμη είναι η βασικη πηγη του υδατανθρακα μου στην διατροφή μου.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-07-15 13:04 #848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατι να το εκανα αυτό ? Η βρωμη εχει πολύ περισσοτερο υδατανθρακα και πρεπει να φαω γυρω στα 500 γραμμάρια την ημερα. (4000 θερμιδες όγκου)

    Aυτη η ποσοτητα απδιδει γυρω στα 100 γραμμάρια carbs , πέρα από το μεσημεριανο η βρώμη είναι η βασικη πηγη του υδατανθρακα μου στην διατροφή μου.
    Ναι εχεις δικιο ειναι κ οι θερμιδες π πρεπει να καταναλωσει ο καθενας αναλογα το υψος κτλπ! Και ναι η βρωμη ειναι πολυ καλη πηγη υδατανθρακα αλλα καλο ειναι να εχουμε εναλλακτικες πηγες οχι μονο βρωμη Για πρωινο παντως η βρωμη ειναι τελεια!!

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Η σκληρη δουλεια σε πηγαινει εκει που η καλη τυχη μπορει να σε βρει
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-07-15 15:20 #849
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Πέρα από το μεσημεριανο μου που συνηθως είναι πατατα σε όλα τα άλλα γευματα έχω βρωμη ως βασική πηγη αλλά δεν βλέπω γιατι θα επρεπε να αντικαταστήσω την βρώμη με κάτι εναλλάκτικο, το μονο κακο είναι ότι καταναλώνω πολύ fiber και υπάρχουν πολλά αέρια κατά την διαρκεια της ημέρας, όπως και να έχει στο τέλος της ημέρας θα φάω ότι μπορώ (πλυν απλου υδατανθρακα) για να παρέχω στην διατροφή μου αυτές τις επιπλέον θερμιδες για να χτίσει μυ, και από την στιγμή που καταναλώνω αρκετη πρωτεινη και λιπαρά δεν νομίζω να παιζει κανενα ρολο αν οι υδατάνθρακες προελθουν από βρώμη/μακαρονια/ρύζια κ.ο.κ.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-07-15 19:25 #850
    Προεπιλογή
    5γρ κουβερτουρα
    15γρ μαυρη σταφίδα
    80γρ βρώμη
    400ml γάλα 1,5%
    τα βάζω στο μικροκυμμάτων απο το ποηγούμενο βράδυ για 4' και το πρωί προσθέτω 30γρ ταχίνι και μπόλικη κανέλα.
    είναι το αγαπημένο μου πρωινό
    (ισοθερμιδική)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-07-15 22:11 #851
    Προεπιλογή
    Το πρωινο γευμα αποτελει παντα θεμα για εμενα..
    Βασικα παντα ξυπναω τελευταια στιγμη πριν φυγω για δουλεια οποτε παντα ηθελα κατι γρηγορο σε προετοιμασια.
    Συνηθως τρωω δημητριακα με γαλα και πρωτεινη ορου γαλακτος..σε περιοδο γραμμωσης που υποτιθεται πρεπει να αποφευγουμε το γαλα δυσκολευομαι στην επθλογη πρωινου.τι προτεινεται;
    Αυγα και γιαουρτι δεν τρωω το πρωι..μετα νιωθω οτι πρεπει νς πιω 3 λιτρα νερο για να συνελθω
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-07-15 22:51 #852
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ποιος λεει μωρε οτι δεν κανει το γαλα λες και παμε να πιασουμε κανενα αγωνιστικο επιπεδο συνεχησε να πινεις αυτο που πινεις απαχο γαλατακι με σκουπ και δημητριακα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-07-15 22:56 #853
    Προεπιλογή
    vaggan οντω δεν υπαρχει προβλημα με το γαλα μου λενε τωρα στην γραμμωση να μην πινω και οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο και σταματησα να πινω ενα ενα ποτηρι μαζι με το πρωινο δινει καλη πρωτεινη η με το δεκατιανο
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-07-15 23:31 #854
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    εγω αυτο πιστευω ειναι οι λεπτομερειες της λεπτομερειας καποτε τα ακουγα και τους κοιταγα με ανοικτο το στομα και ελεγα λες να φταει το γαλα??λοιπον τιποτα πιες γαλα κανε σκληρη προπονηση και αεροβια και μια χαρα θα εισαι δεν νομιζω να πηγαινει κανεις απο δω να φτιαξει σωμα αγωνων ωστε να ανυσηχει και για το γαλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-07-15 23:47 #855
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Γιατι αποφεύγεται το γάλα σε περιοδο γράμμωσης?

    edot: από ότι βλέπω κάνει κατακράτυση υγρων, αλλά κατά την γνώμη μου από την στιγμή που δεν πινεις 2-3 λιτρα την ημέρα δεν θα έχεις καμια κατακράτυση με 1-2 ποτήρια γάλα, επίσης, συμφωνω με vagan θα κατεβεις σε τιποτα αγώνες και θές να δώσεις βαση στην λεπτομέρεια? Στην θεση σου δεν θα το εκοβα αλλά ίσως θα το μειωνα σε σχεση με την ποσοτητα που θα επινες σε περιοδο ογκου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 09-07-15 στις 23:55
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 57 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 7475556575859 ... ΤελευταίαΤελευταία