Θέμα: Calisthenics

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 134
  1. 31-01-12 23:12 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crazydoctor Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΠΡΑΒΟ που βρηκες παρκακι .. κι εγω θα ηθελα!!!!ΑΘΗΝΑ μενεις??γιατι εγω μενω θεσσαλονικη και δεν εχω δει παρκακι....οσο για την διατροφη εγω 8α σου πω οτι αυτοι που κανουνε καλισθενικ δεν ακολουθουνε διατροφη..τρωνε κανονικα..μου το εχουνε πει και προσωπικα (Calisthenic kings bar brothers (τους εχω μιλησει προσωπικα..)
    Ναι Αθήνα. Όσο για τους bar brothers τους είχα στείλει και γώ email και μου είπαν ότι τρώνε ότι τους φτιάχνει η μάνα τους . Παρ'όλα αυτά σκέφτομαι μήπως με κάποια διατροφή δώ καλύτερα αποτελέσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 31-01-12 23:14 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι Αθήνα. Όσο για τους bar brothers τους είχα στείλει και γώ email και μου είπαν ότι τρώνε ότι τους φτιάχνει η μάνα τους . Παρ'όλα αυτά σκέφτομαι μήπως με κάποια διατροφή δώ καλύτερα αποτελέσματα.
    ok σιγουρα ειναι καλυτερα με διατροφη..χαχα ναι οντος τρωνε οτι τους μαγειρευει η μανα τους....και αποτι βλεπεις δεν εχουνε αναγκη..απλα τρωνε σωστα με λιγη αεροβια και πολλα πους απς, μονοζυγο, βυθισεις και τετοια
    Απάντηση με παράθεση
     

  3.  

  4. 10-02-12 00:42 #34
    Προεπιλογή
    Ίσως το καλύτερο πρόγραμμα calisthenics για όποιον ενδιαφέρετε. Παρακαλώ

    Ps. Eιναι πολύ μα πάρα πολύ δύσκολο.. Κατέβασμα απο εδώ http://i.imgur.com/pN9pr.jpg

    Όνομα: 1328817800339.jpg Εμφανίσεις: 1869 Μέγεθος: 172,3 KB
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 10-02-12 στις 00:44
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-02-12 01:22 #35
    Προεπιλογή
    καθετο pushup για ωμους με το ενα χερι
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-02-12 16:49 #36

    Εγγραφή
    20-11-2011
    Περ.
    αθηνα
    Μηνύματα
    42
    Προεπιλογή
    καινουρια συνεντευξη του χανιμπαλ.
    αναμεσα σε αυτα που λεει γελαει και ψιλοκοροιδευει με αυτους που λενε να γυμναζουμε μια μυικη ομαδα την ημερα..συμφωνω μαζι του γιατι απο προσωπικη μου εμπειρια εχω δει οτι μια μυικη ομαδα την ημερα δεν κανει καθολου δουλεια..






    επισης τσεκαρετε και εναν 60χρονο που κανει την ιδια ρουτινα προπονησης για αρκετα χρονια...ειναι και αυτο μια απαντηση για αυτους που λενε <μια μυικη ομαδα την ημερα,πρεπει να εχει περασει διαστημα τουλαχιστον 2 ημερων για να ξαναγυμνασουμε την ιδια μυικη ομαδα κ αλλα τετοια..>
    προσωπικη μου αποψη,στην γυμναστικη δεν υπαρχουν κανονες,οτι προγραμμα βλεπουμε οτι δουλευει στο σωμα μας αυτο ακολουθουμε..

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lykos : 10-02-12 στις 16:53
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-02-12 17:04 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lykos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καινουρια συνεντευξη του χανιμπαλ.
    αναμεσα σε αυτα που λεει γελαει και ψιλοκοροιδευει με αυτους που λενε να γυμναζουμε μια μυικη ομαδα την ημερα..συμφωνω μαζι του γιατι απο προσωπικη μου εμπειρια εχω δει οτι μια μυικη ομαδα την ημερα δεν κανει καθολου δουλεια..






    επισης τσεκαρετε και εναν 60χρονο που κανει την ιδια ρουτινα προπονησης για αρκετα χρονια...ειναι και αυτο μια απαντηση για αυτους που λενε <μια μυικη ομαδα την ημερα,πρεπει να εχει περασει διαστημα τουλαχιστον 2 ημερων για να ξαναγυμνασουμε την ιδια μυικη ομαδα κ αλλα τετοια..>
    προσωπικη μου αποψη,στην γυμναστικη δεν υπαρχουν κανονες,οτι προγραμμα βλεπουμε οτι δουλευει στο σωμα μας αυτο ακολουθουμε..



    CALISTHENICS FTW! Η πραγματική δύναμη είναι να μπρούμε να κοντρολάρουμε το σώμα μας. Τι να το κάνω εγώ αν μπορώ να κάνω πάγκο 200 κιλά και δεν μπορώ να κάνω πάνω από 10 έλξεις ή βυθίσεις. Όσο περνάει ο καιρός συνηδητοποιώ όλο και περισσότερο την σημασία της καλισθενικής γυμναστικής.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-02-12 17:36 #38
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Τον ειχα βαρεθει παλια .. Ολοι οι στριιτ-φιτνεσαδες μονο ο Χανιμπαλ ειναι στο στομα τους . Ειναι κατι σαν τον Ρονι Κολμαν για εμας
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-02-12 19:39 #39
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    CALISTHENICS FTW! Η πραγματική δύναμη είναι να μπρούμε να κοντρολάρουμε το σώμα μας. Τι να το κάνω εγώ αν μπορώ να κάνω πάγκο 200 κιλά και δεν μπορώ να κάνω πάνω από 10 έλξεις ή βυθίσεις. Όσο περνάει ο καιρός συνηδητοποιώ όλο και περισσότερο την σημασία της καλισθενικής γυμναστικής.
    ποσοι κανουν 200 κιλα παγκο ομως και ποσοι κανουν πανω απο 10 ελξεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-02-12 20:15 #40
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    CALISTHENICS FTW! Η πραγματική δύναμη είναι να μπρούμε να κοντρολάρουμε το σώμα μας. Τι να το κάνω εγώ αν μπορώ να κάνω πάγκο 200 κιλά και δεν μπορώ να κάνω πάνω από 10 έλξεις ή βυθίσεις. Όσο περνάει ο καιρός συνηδητοποιώ όλο και περισσότερο την σημασία της καλισθενικής γυμναστικής.
    To ''κοντρολαρισμα του σωματος'' οπως το εννοεις εσυ,δηλαδη το ποσες επαναληψεις θα κανεις σε βυθισεις ή μονοζυγο,σχετιζεται με το ποσοστο λιπους και με την αντοχη στην κινηση,οχι με την δυναμη...Καμια σχεση το ενα με το αλλο....
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-02-12 20:32 #41
    Προεπιλογή
    παρτε και ενα γομαρακι d300





    αλλοι



    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-02-12 20:41 #42
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pan0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποσοι κανουν 200 κιλα παγκο ομως και ποσοι κανουν πανω απο 10 ελξεις
    Ολοι οι στριιτφιτνεσαδες κανουν τις ελξεις παρα πολλες επαναληψεις (εννοω 50+) Οι πιο "σοβαροι" παιρνουν και βαρη , π.χ. μια τσαντα τπτ τετοιο και βαζουν και κανουν ελξεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-02-12 21:57 #43
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pan0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποσοι κανουν 200 κιλα παγκο ομως και ποσοι κανουν πανω απο 10 ελξεις

    Και τι θα κερδίσεις ακριβώς αν κάνεις 200 κιλά πάγκο;Όπως είπε και ο Milos Sarcev , κάποτε συνάντησε 2 τύπους,ο ένας έκανε 200 κιλά πάγκο,και ο άλλος 80.Αυτός που έκανε 80 είχε πολύ μεγαλύτερη μυική ανάπτυξη από τον άλλο που έκανε 200.Οπότε τα κιλά στον πάγκο δε νομίζω να λένε και πολλά.Εκτός βέβαια αν κάνεις powerlifting οπότε αλλάζει το θέμα.Τέτοιου είδους προπονήσεις εμένα προσωπικά μου αρέσουν ,και είναι οι έλξεις που μου έδωσαν το καλούπι στην πλάτη μου και όχι οι τροχαλίες και οι κωπηλατικές. Θυμάμαι στα τέλη του λυκείου που είχα πρωτοαγοράσει μονόζυγο πόρτας και κάθε φορά που περνούσα από την πόρτα του δωματίου μου έκανα και από μερικές έλξεις.Κάθε μέρα ένιωθα όλους τους μυες του άνω κορμού όπως δεν τους νιώθω τώρα με τα βάρη .
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-02-12 02:18 #44

    Εγγραφή
    20-11-2011
    Περ.
    αθηνα
    Μηνύματα
    42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pan0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποσοι κανουν 200 κιλα παγκο ομως και ποσοι κανουν πανω απο 10 ελξεις
    μαλλον το παρεξηγησες,ο leftis δεν νομιζω να εννοουσε ελξεις.μαλλον εννοουσε muscle ups.10 ελξεις δεν ειναι τιποτα.ολοι οι αρχαριοι μπορουν να βγαλουν 10 ελξεις.το θεμα ειναι τα muscle ups.εκει ειναι το παλουκι.αν ψαξεις στο ιντερνετ υπαρχουν ατομα που προσπαθουν πανω απο 1 χρονο να βγαλουν 1 μονο muscle up.και δεν ειναι αρχαριοι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-02-12 10:31 #45
    Προεπιλογή
    Απ τις αγαπημένες μου

    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία