Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 30
  1. 18-06-11 00:58 #16

    Εγγραφή
    06-02-2011
    Περ.
    Κατερινη city
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nopantas Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα αμινοξεα φιλε μου τα παιρνεις πριν για να μην καταβολισεις ή αμεσως μετα??
    αμεσως πριν φυγω απο το σπιτι για το γυμναστηριο. περιπου 5-10 λεπτα πριν ξεκινησω το τρεξιμο

    ή αλλιως παιρνεις τα μισα 10 λεπτα πριν, και τα αλλα μισα κατα την διαρκεια.

    εγω ενα απο τα δυο κανω..

    να σου πω οπως και να το κανεις διαφορα δεν θα δεις, το ιδιο πραγμα ειναι
    Αν δεν υφίσταται ανισότητα, παραβίαση, κυριαρχία, δύναμη, υποταγή... Δεν υπάρχει σεξουαλικός ερεθισμός...
    Νίκος
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-06-11 15:22 #17
    Προεπιλογή
    Άσχετο και άκυρο αλλά τα αμινοξέα τα ακριβώς κάνουν? Ειναι αυτά τα bcaa κλπ που βοηθούν στην ανάρωση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-06-11 19:44 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tasos Green Εμφάνιση μηνυμάτων
    καθε μερα το πρωι 40 λεπτα στους 120-140 παλμους με μικρες αυξομειώσεις στην ένταση και 2 φορές την εβδομάδα ΗIIT.
    καθε μερα απο δευτερα ωσ κυριακη σερι???ουτε μια μερα ξεκουραση???? και ποσεσ θερμιδεσ καταναλωνεισ καθε μερα για να καταλαβω??
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-06-11 20:00 #19
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikosvis Εμφάνιση μηνυμάτων
    καθε μερα απο δευτερα ωσ κυριακη σερι???ουτε μια μερα ξεκουραση???? και ποσεσ θερμιδεσ καταναλωνεισ καθε μερα για να καταλαβω??
    δεν χτυπαω και καρτα... μπορει μια μερα να μου τυχει κατι και να μην παω... ξεκουραση απο τι? απο το χαλαρο τρεξημο? δεν τρεχω μαραθωνιο ενα απλω 40λεπτο τζοκινκ κανω και στο κάτω κάτω το ζητούμενο η καύση λίπους δεν ειναι? οσο περισοτερο κες τοσο γρηγορότερα βλέπεις αποτελέσματα..

    δεν μετραω θερμηδες για να ξερω ποσες καταναλωνω... αυτο που κανω ειναι να περιοριζω τον υδατανθρακα μονο σε γευματα γυρω απο της προπονησεις μου. κανω 6 γευματα και τα 3 τελευτεα ειναι μονο πρωτεινες με χορτα.
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-06-11 21:22 #20
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα και από μένα...είμαι καινούριος στο fotum και θα θελα κάποιες πληροφορίες για να χάσω τα κιλά που με ταλαιπωρούν ....

    -κάνω καθημερινά διάδρομο 40' σε ταχύτητα 6 (20' κανονικό + 20' σε ανηφόρα 5) φορώντας και φόρμα εφίδρωσης

    -κάνω 80 κοιλιακούς (20χ4)
    θα ήθελα να μου πείτε αν είναι σωστός ο τρόπος άσκησης που κάνω
    ξέχασα να σας πω ότι πριν την άσκηση πίνω μια κούπα πράσινο τσάι .....

    ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθεια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-06-11 21:41 #21

    Εγγραφή
    06-02-2011
    Περ.
    Κατερινη city
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και από μένα...είμαι καινούριος στο fotum και θα θελα κάποιες πληροφορίες για να χάσω τα κιλά που με ταλαιπωρούν ....

    -κάνω καθημερινά διάδρομο 40' σε ταχύτητα 6 (20' κανονικό + 20' σε ανηφόρα 5) φορώντας και φόρμα εφίδρωσης

    -κάνω 80 κοιλιακούς (20χ4)
    θα ήθελα να μου πείτε αν είναι σωστός ο τρόπος άσκησης που κάνω
    ξέχασα να σας πω ότι πριν την άσκηση πίνω μια κούπα πράσινο τσάι .....

    ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθεια!
    δεν μας ειπες ηλικια, υψος, βαρος, ποσοστο λιπους θα ηταν χρησιμο, τι τρως καθημερινα και σε τι ποσοτητες

    το να πεις "τρεχω στο 6" ειναι απλα αχρηστο, αφου καθε μηχανημα ειναι διαφορετικο.. στο δικο μου το διαδρομο το 6 ειναι περπατημα... στο δικο σου μπορει να ειναι πολυ γρηγορο τρεξιμο...
    Αν δεν υφίσταται ανισότητα, παραβίαση, κυριαρχία, δύναμη, υποταγή... Δεν υπάρχει σεξουαλικός ερεθισμός...
    Νίκος
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-06-11 22:02 #22
    Προεπιλογή
    έχεις δίκιο συγνώμη που παρέλειψα το αναφέρω
    είμαι 24 χρονών 1,80 ύψος 106 Κιλά...τώρα λίπος θα σε γελάσω σίγουρα όμως θα είναι αρκετό
    -το πρωινό μου είναι ένα μπολάκι γάλα 4% λιπαρά + δημητριακά ολικής αλέσεως (fitness)
    - κατά τις 10 ένα ξινόμηλο
    το μεσημεριανό μου πάντα είναι ψητό με σαλάτα η χόρτα ανάλογα (όλα αυτά σε λογικές ποσότητες)
    απόγευμα ξινόμηλο
    και το βράδυ κατά τις 8 ένα γιαούρτη 0% + 2 φρυγανιές ολικής αλέσεως
    σημειωτέων πίνω τουλάχιστον 3-4 λίτρα νερό κατά τη διάρκεια της μέρας
    το 6 στο δικό μου διάδρομο είναι σχετικά γρήγορο περπάτημα

    ελπίζω να σε κάλυψα με τις απαντήσεις μου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-06-11 00:42 #23
    Το avatar του χρήστη Dr.10

    Εγγραφή
    13-06-2011
    Περ.
    Βέροια
    Μηνύματα
    33
    Προεπιλογή
    Τη φόρμα εφίδρωσης τι την θες;
    Θα ανέβει γρήγορα η θερμοκρασία του σώματος και παρόλη την εφίδρωση,όταν διαγνωστεί από τον υποθάλαμο ότι η θερμοκρασία σου δεν πέφτει,θα προβεί σε πιο δραστικές λύσεις για να σε προστατέψει από την θερμοπληξία-ρίχνοντας την ικανότητά σου για συνέχιση παραγωγής έργου.
    Με λίγα λόγια θα νιώσεις κούραση πιο γρήγορα και αντί να βγάλεις πχ 40' τρέξιμο,θα έχεις αρχίσει να κουράζεσαι από τα 20'...
    Τον ιδρώτα που θα χάσεις με τη φόρμα,θα τον ισοσταθμίσεις αν τρέξεις περισσότερη ώρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-06-11 01:42 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσχετο και άκυρο αλλά τα αμινοξέα τα ακριβώς κάνουν? Ειναι αυτά τα bcaa κλπ που βοηθούν στην ανάρωση?
    Μεχρι και βενζινη εισπνεω σε περιοδους χαρμανας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-06-11 03:26 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tasos Green Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν χτυπαω και καρτα... μπορει μια μερα να μου τυχει κατι και να μην παω... ξεκουραση απο τι? απο το χαλαρο τρεξημο? δεν τρεχω μαραθωνιο ενα απλω 40λεπτο τζοκινκ κανω και στο κάτω κάτω το ζητούμενο η καύση λίπους δεν ειναι? οσο περισοτερο κες τοσο γρηγορότερα βλέπεις αποτελέσματα..

    δεν μετραω θερμηδες για να ξερω ποσες καταναλωνω... αυτο που κανω ειναι να περιοριζω τον υδατανθρακα μονο σε γευματα γυρω απο της προπονησεις μου. κανω 6 γευματα και τα 3 τελευτεα ειναι μονο πρωτεινες με χορτα.
    καταλαβα ναι αυτο ειναι το ζητουμενο και γω αυτο θελω, να σου πω ποσα κιλα και τι υψοσ εχεισ?? και δλδ καθε μερα που κανεισ κρατιεσαι στα ιδια κιλα σωστΑ???
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-06-11 08:27 #26
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikosvis Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταλαβα ναι αυτο ειναι το ζητουμενο και γω αυτο θελω, να σου πω ποσα κιλα και τι υψοσ εχεισ?? και δλδ καθε μερα που κανεισ κρατιεσαι στα ιδια κιλα σωστΑ???
    185 - 85 κιλα ειμαι... οχι δεν καρατιεμαι στα ιδια κιλα αλιως αυτο θα σημαίνει οτι δεν δουλευει η διαιτα μου και το προγραμμα αεροβιας... οταν ξεκίνησα πριν ενα μηνα ημουν 87+ και ειχα λιποσει απο ενα 3μηνο οφφ τωρα εχω καθαρισει καπως και χωρις να χασω μυικο ιστο (τουλαχιστον ετσι νομιζω) γιατι η προσληψη πρωτεινης μου ημηρεσιος ειναι περιπου 190 γρ εκ τον οποιων μονο τα 50 ειναι απο συμπληρωμα.. και υδατανθρακα μονο χαμηλου γλυκαιμικου δείκτη στα πρωτα γευματα...
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-06-11 09:59 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dr.10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη φόρμα εφίδρωσης τι την θες;
    Θα ανέβει γρήγορα η θερμοκρασία του σώματος και παρόλη την εφίδρωση,όταν διαγνωστεί από τον υποθάλαμο ότι η θερμοκρασία σου δεν πέφτει,θα προβεί σε πιο δραστικές λύσεις για να σε προστατέψει από την θερμοπληξία-ρίχνοντας την ικανότητά σου για συνέχιση παραγωγής έργου.
    Με λίγα λόγια θα νιώσεις κούραση πιο γρήγορα και αντί να βγάλεις πχ 40' τρέξιμο,θα έχεις αρχίσει να κουράζεσαι από τα 20'...
    Τον ιδρώτα που θα χάσεις με τη φόρμα,θα τον ισοσταθμίσεις αν τρέξεις περισσότερη ώρα.

    Σίγουρα για να το λες κάτι παραπάνω θα ξέρεις αλλά το κάνω αυτό κοντά 2 μήνες και έχω χάσει 7 κιλά σε συνδυασμό πάντα με την σωστή διατροφή που έχω αναφέρει παραπάνω
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-06-11 13:40 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tasos Green Εμφάνιση μηνυμάτων
    185 - 85 κιλα ειμαι... οχι δεν καρατιεμαι στα ιδια κιλα αλιως αυτο θα σημαίνει οτι δεν δουλευει η διαιτα μου και το προγραμμα αεροβιας... οταν ξεκίνησα πριν ενα μηνα ημουν 87+ και ειχα λιποσει απο ενα 3μηνο οφφ τωρα εχω καθαρισει καπως και χωρις να χασω μυικο ιστο (τουλαχιστον ετσι νομιζω) γιατι η προσληψη πρωτεινης μου ημηρεσιος ειναι περιπου 190 γρ εκ τον οποιων μονο τα 50 ειναι απο συμπληρωμα.. και υδατανθρακα μονο χαμηλου γλυκαιμικου δείκτη στα πρωτα γευματα...
    και γω καπου τοσο παιρνω πρωτεινη απο τα γευματα μου και εχω χασει 8 κιλα... απλα εγω δεν θελω να κατεβω αλλο και για να κανω αεροβια καθεμερα προυποθετει και πολυ φαγητο. και γ αυτο τρωω¨-)
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-06-11 15:16 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tasos Green Εμφάνιση μηνυμάτων
    185 - 85 κιλα ειμαι... οχι δεν καρατιεμαι στα ιδια κιλα αλιως αυτο θα σημαίνει οτι δεν δουλευει η διαιτα μου και το προγραμμα αεροβιας... οταν ξεκίνησα πριν ενα μηνα ημουν 87+ και ειχα λιποσει απο ενα 3μηνο οφφ τωρα εχω καθαρισει καπως και χωρις να χασω μυικο ιστο (τουλαχιστον ετσι νομιζω) γιατι η προσληψη πρωτεινης μου ημηρεσιος ειναι περιπου 190 γρ εκ τον οποιων μονο τα 50 ειναι απο συμπληρωμα.. και υδατανθρακα μονο χαμηλου γλυκαιμικου δείκτη στα πρωτα γευματα...
    ποσεσ θερμιδεσ παιρνεισ καθημερινα????
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-06-11 15:34 #30
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα για να το λες κάτι παραπάνω θα ξέρεις αλλά το κάνω αυτό κοντά 2 μήνες και έχω χάσει 7 κιλά σε συνδυασμό πάντα με την σωστή διατροφή που έχω αναφέρει παραπάνω
    η διατροφη σου κ η προσπαθεια σου στην προπονηση τα εκαναν τα κιλα να φυγουν....
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12