Σελίδα 2 από 32 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 468
  1. 19-06-11 08:12 #16
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leonidas13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα η fytro είναι πιο φτηνή από τον μπάρμπα, τσεκαρισμένο!
    Μασούτη δυστυχώς δεν έχουμε στην Πάτρα..
    Τον τόνο μάλλον θα τον καταργήσω γιατί πολλά ακούγονται και θα τον έχω για λύση ανάγκης..Τόσο φτηνά δεν τον έχω πετύχει πουθενά πάντως!
    Πιθανολογώ πως ακόμα και σε γνωστές αλυσίδες σούπερ μάρκετ υπάρχουν διαφορετικές προμήθειες σε αναλώσιμα τύπου αυγά,οπωροκηπευτικά..Βρήκα κάτι πολύ γευστικά αυγά στα ντία για παράδειγμα και καλή τιμή και πάω πάλι σε 2ο κατάστημα ντία και βρίσκω διαφορετικά αυγά-σάπια..
    30 αυγά τα παίρνεις έτσι ελαφρά την καρδία? Δεν εμπιστεύομαι και τόσο αυγά από μάρκετ (έφαγα χωριάτικο αυγό και μετά από μάρκετ και σιχάθηκα τη ζωή μου, αλλά τι να κάνεις..) αν είναι 30 θα μένουν κιόλας μερικές μέρες παραπάνω (άσχετα με την ημερομηνία λήξης) και τα ψιλοσιχαίνομαι. Εκτός αν τα καταναλώνεις μπαμ μπαμ...
    τα συγκεκριμενα αυγα ειναι παρα πολυ καλα σε μια δοση ετρωγα αυγα απο το χωριο μαζι με αυτα δε καταλαβαινα ποια ειναι ποια.νταξει μια βδομαδα να μου κρατησουν τα 30 αυγα εμενα
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-06-11 08:35 #17
    Προεπιλογή
    Θα συμφωνήσω κ εγώ πως η λαίκη είναι η καλύτερη λύση και γιατί υπάρχουν αρκετοί παραγωγοί, οπότε έχεις ποιότητα και γιατί οι τιμές είναι μακράν οι καλύτερες (2μαρούλια +1 ρόκα =1 ΕΥΡΩ!!). κ για ψάρια συμφέρει.

    Επίσης για όσους μένουν Αθήνα στην Καραγιώργη Σερβίας είναι ένα γωνιακό μαγαζί με

    ξηροκάρπια κ τέτοια που έχει χύμα βρώμη 2,90 το κιλό!!!!!! Κ μην κολλήσετε επειδή

    είναι χύμα κ δεν ξέρετε τι ποιοτητας είναι κ τέτοια γιατί και ο καπετάνιος πριν την βάλει στο τσίγκινο κουτάκι έτσι ήταν!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-06-11 10:09 #18
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Καλημερα
    Χαιρομαι που σας αρεσε το θεματακι....

    Πολυτιμες πληροφοριες για μενα... Θα αρχισω τις βολτες μου...

    Topfruit Άλειμμα φρούτου με 0% λιπαρά (κάτι σαν μαρμελάδα)
    Για τον φιλο που ρωτησε
    Ειναι απιστευτα γευστικό. Πηρα για πρωτη φορα φραουλα.
    στα 100 γραμμαρια εχει 0,15 πρωτεινη, 57 υδατανθρακες , 0 λιπος.
    228 κcal. 100 gr βεβαια είναι μεγαλη ποσοτητα. Το κουτακι είναι των 220γρ. Τιμή δε θυμαμαι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-06-11 11:06 #19
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ggeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα
    Χαιρομαι που σας αρεσε το θεματακι....

    Πολυτιμες πληροφοριες για μενα... Θα αρχισω τις βολτες μου...


    Για τον φιλο που ρωτησε
    Ειναι απιστευτα γευστικό. Πηρα για πρωτη φορα φραουλα.
    στα 100 γραμμαρια εχει 0,15 πρωτεινη, 57 υδατανθρακες , 0 λιπος.
    228 κcal. 100 gr βεβαια είναι μεγαλη ποσοτητα. Το κουτακι είναι των 220γρ. Τιμή δε θυμαμαι...
    ειναι κυριακη σημερα γαμωτο.παω αυριο να του αλλαξω τα φωτα!!!
    παιδια ενα καλο tip που εχω παρατηρησει.στο σκλαβενιτη εχουν καθε βδομαδα λογικα(γιατι δε παω κ πιο συχνα)καποια προιοντα σε προσφορα τα εχουν στα πρωτα πρωτα ραφια.συμφερουν τρελα γιατι τα ριχνουν πολυ σε τιμες.χτες προχτες π πηγα πηρα σε προσφορα δημιτριακα ολικης μωλις 2,5 ευρω απο 3,70.
    υποψη στο σκλαβενιτη παλι στα βιολογικα προιοντα εχει δημιτριακα απο καλαμποκι χωρις καθολου ζαχαρη παααρα πολυ ωραια και βιολογικα μωλις 2,20 το κουτι
    επισης η καλυτερη κετσαπ ειναι αυτη της ελαις απιστευτη γευση και καλη τιμη σχετικα.αλλα η φθηνοτερη ειναι της κραφτ και ειναι επισης πολυ καλη.1,40 τα 360 γραμμαρια η light κ η κανονικη καπου εκει παιζει.επισης μουσταρδα να προτυματε της ΕΚΜΑ ειναι οντως χωρις συντηριτικα και περαν της απιστευτης γευσης της εχει και 3,50 αν θυμαμαι καλα η συσκευασια των 500γρ
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-06-11 11:49 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξηροκάρπια κ τέτοια που έχει χύμα βρώμη 2,90 το κιλό!!!!!! Κ μην κολλήσετε επειδή

    είναι χύμα κ δεν ξέρετε τι ποιοτητας είναι κ τέτοια γιατί και ο καπετάνιος πριν την βάλει στο τσίγκινο κουτάκι έτσι ήταν!!!!
    Το μπαχαρ την έχει 2.20 στην Ευρυπίδου. Πας και Βαρβάκειο μετά και παίρνεις φιλέτο με 4.50 ευρώ και αυγά 0.10 το ένα και είσαι κυριος
    Men must live and create. Live to the point of tears.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-06-11 11:52 #21
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω κ εγώ πως η λαίκη είναι η καλύτερη λύση και γιατί υπάρχουν αρκετοί παραγωγοί, οπότε έχεις ποιότητα και γιατί οι τιμές είναι μακράν οι καλύτερες (2μαρούλια +1 ρόκα =1 ΕΥΡΩ!!). κ για ψάρια συμφέρει.

    Επίσης για όσους μένουν Αθήνα στην Καραγιώργη Σερβίας είναι ένα γωνιακό μαγαζί με

    ξηροκάρπια κ τέτοια που έχει χύμα βρώμη 2,90 το κιλό!!!!!!
    Κ μην κολλήσετε επειδή

    είναι χύμα κ δεν ξέρετε τι ποιοτητας είναι κ τέτοια γιατί και ο καπετάνιος πριν την βάλει στο τσίγκινο κουτάκι έτσι ήταν!!!!
    και σε εμας θεσσαλονικη υπαρχεο χυμα αλλα ρε συ εγω σιχαινομαι γιατι την εχουν ανοιχτη εκει κ περναει κοσμος,σκονη κακο και ολα εκει....ε αντε αυτο να το φας μετα....γι αυτο λεω την αλλη....αλλα δεν εχω βρει αναποφλοιωτη χυμα βρωμη θεσσαλονικη ειναι η αληθεια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-06-11 11:55 #22
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    παιδια λιντλ το ξαναλεω.κλειστη κιολας το κιλο 2 ευρω.αν δε γουσταρετε τα φρουτα π εχει μεσα ε απλα βγαλτε τα σιγα.υποψη τα quaker βγαινουν σε 2 συσκευασιες 500γρ.το κουτακι εχει 2,80 το σακουλακι 2,20.ακριβως ιδια βρωμη τα χω παρει κ τα 2 κ εχω δει κ τα συστατικα.ακριβως ιδια ολα
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-06-11 12:01 #23
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια λιντλ το ξαναλεω.κλειστη κιολας το κιλο 2 ευρω.αν δε γουσταρετε τα φρουτα π εχει μεσα ε απλα βγαλτε τα σιγα.υποψη τα quaker βγαινουν σε 2 συσκευασιες 500γρ.το κουτακι εχει 2,80 το σακουλακι 2,20.ακριβως ιδια βρωμη τα χω παρει κ τα 2 κ εχω δει κ τα συστατικα.ακριβως ιδια ολα
    κοιτα γνωμη μου αν εχει διαφορα φρουτακια κ ιστοριες μεσα οσο και να τα βγαλεις κατι θα εχει απο τα φρουτακια...λιγη σκονουλα που βαζουν για παραπανω γλυκα αλλα δεν γραφεται προφανως στα συστατικα...εγω δεν θα το εκανα...θα επαιρνα την χυμα στην χειροτερη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-06-11 12:04 #24
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα γνωμη μου αν εχει διαφορα φρουτακια κ ιστοριες μεσα οσο και να τα βγαλεις κατι θα εχει απο τα φρουτακια...λιγη σκονουλα που βαζουν για παραπανω γλυκα αλλα δεν γραφεται προφανως στα συστατικα...εγω δεν θα το εκανα...θα επαιρνα την χυμα στην χειροτερη!
    τι να πω παντως ειναι παρα πολυ καλη σε θεμα ποιοτητας.επισης στο σκλαβενιτη κατω απο τη quaker εχει και μια αλλη μαρκα δε θυμαμαι ποια πολυ φθηνοτερη.δεν εχω δοκιμασει αλλα φενεται παρα πολυ καλη
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-06-11 12:07 #25
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι να πω παντως ειναι παρα πολυ καλη σε θεμα ποιοτητας.επισης στο σκλαβενιτη κατω απο τη quaker εχει και μια αλλη μαρκα δε θυμαμαι ποια πολυ φθηνοτερη.δεν εχω δοκιμασει αλλα φενεται παρα πολυ καλη
    κοιτα εχουν διαφορα απο μαρκα σε μαρκα αλλα αν ειναι καθαρη παρτην..σιγα !βρωμη ειναι...αλλοι λενε αν δεν ειναι του μπαρμπα ειναι σαν αχυρο...ε δεν με πολυνοιζει κιολας γιατι δεν την τρωω ωμη οποτε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-06-11 12:09 #26
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα εχουν διαφορα απο μαρκα σε μαρκα αλλα αν ειναι καθαρη παρτην..σιγα !βρωμη ειναι...αλλοι λενε αν δεν ειναι του μπαρμπα ειναι σαν αχυρο...ε δεν με πολυνοιζει κιολας γιατι δεν την τρωω ωμη οποτε...
    με λιγο κακαο η λιγο μελι στη τελικη με 2 στεβια οοολα γινονται τζαμι!
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-06-11 12:27 #27
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    με λιγο κακαο η λιγο μελι στη τελικη με 2 στεβια οοολα γινονται τζαμι!
    μιλαμε ομως για βρωμη...αμα ειναι βαλε κ μερεντα να δεις πως γινονται...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-06-11 12:31 #28
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    [QUOTE=gym;393905]μιλαμε ομως για βρωμη...αμα ειναι βαλε κ μερεντα να δεις πως γινονται...[/QUOTEε η μερεντα δεν ειναι το ιδιο με το μελι η τη στεβια νταξει
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-06-11 13:34 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beatshooter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λιντλ:

    -Φιλετο στηθος κοτοπουλο 600γρ νομιζω κανει καπου 4,49(δεν θυμαμαι καλα)
    -κατι μπριζολακια χοιρινα φιλετο(οκ εχουν λιγο λιπος γυρω γυρω αλλα το βγαζω με μαχαιρι αν δν βαριεμαι)
    -Φιλετα σολομου travnic einai πιο φθηνα απο μια αλλη μαρκα σολομου που εχει
    -Γαριδες/φιλετο μπακαλιαρο επισης απο κει αγοραζω

    *Για τονο εχω παρατηρησει πως η κονσερβα γκεισα εχει μεγαλυτερη ποσοστητα(σε καθαρο βαρος) απ τον ριο μαρε.Αγοραζω και ιδιωτικης ετικετας ΑΒ τονο αλλα παρατηρω πως δεν ειναι γευστηκα/ποιοτηκα(?) το ιδιο.


    **Αυγα μεσαια 0.83 την εξαδα αλλα να απρω το πολυ 2 εξαδες την βδομαδα

    ***Γαλα φαρμα 2€ το 1.5λιτρο.βεβαια δεν ξερω αν ειναι καλο σε σχεση με αλλα,θα ηθελα γνωμες γι αυτο οπως επισης και για γιαουρτια,αγοραζω τα Ολυμπος κυριως αλλα οχι τρελλες ποσοτητες.

    ΝΕΡΟ ΖΑΓΟΡΙ 1.40 η 6αδα
    φιλε μου η αλλη μαρκα ομως ειναι πολυ πιο ποιοτικη(μιας και τον σολομο τον θελεις για τα λιπαρα) και γευστικη
    και η διαφορα ειναι στο 50 λεπτα δεν αξιζει πιστευω
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-06-11 13:59 #30
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ggeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας

    Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί τα έχω βρει σκούρα με την προμήθεια της τροφής μου

    Τι θα λέγατε να συγκεντρώσουμε εδώ τα είδη που αγοράζουμε και το μαγαζί που τα παίρνουμε;

    Το ξέρω ότι όλες οι πληροφορίες αυτές υπάρχουν στο φόρουμ, αλλά δεν τις βρήκα κάπου μαζεμένες σε ένα θέμα

    Τι εννοω…

    Αγοραζω από Lidl
    τυρί cottage 2,2 %
    Ψωμί του τοστ μαύρο
    Χοιρινή ωμοπλάτη βραστή
    Μήλα και μπανάνες

    Από Βασιλόπουλο
    τυρί φέτα Milner 10% λιπαρά
    Γαλοπούλα βραστή για το τοστ
    Τυρί Τρικαλινό για τοστ
    Ψάρια κατεψυγμένα
    Fitness για το πρωινό
    Topfruit Άλειμμα φρούτου με 0% λιπαρά (κάτι σαν μαρμελάδα)
    Ψωμί σικάλεως (πρώτη φορα το πηρα από εκει)
    Αυγά
    Τα πρώτα που παίρνω από τον Βασιλόπουλο (τυριά μαρμελάδες και αλλα που ξεχνάω) δεν τα έχει το Lidl

    Το θέμα είναι ότι δε ξέρω αν τα παίρνω σε καλές τιμές…
    Αν μπορείτε προτείνετε μαγαζιά για τις τροφές σας…
    Πχ σήμερα μου κακοφάνηκε που έδωσα τόσα χρήματα για αυγά… (2-2,5 ευρω τα 6 αν θυμάμαι; )

    Εχετε κανει ερευνα αγορας; Για πειτε μαγαζια…

    Ελπίζω να μην εκανα καποιο λάθος με το θεμα. Εβαλα διαφορα στην αναζήτηση και δε βρηκα κατι συγκεντρωμενο...
    Αν υπαρχει συγχωρεστε με. Εκανα ποδια σημερα και δεν την παλευω...
    φιλε μου σχετικα με αυτα τα τοpfruit επειδη εψαχνα να δω αν συμφερουν σε σχεση με το μελι απο υδατανθρακα κτλπ.ειναι της εταιριας μακεδονικη?μονο τετοια βρηκα topfruit
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 32 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία