Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 20-06-11 21:31 #1
    Προεπιλογή προπονηση μετα απο διαστρεμα
    Καλησπερα.ΠΡιν 20 μερες επαθα διαστρεμα στο ποδι αρκετα σοβαρο(γ' βαθμου εγραψε ο γιατρος αλλα δεν πιστευω να ηταν τοσο γιατι θα ηθελε χειρουργειο...τεσπα)...τωρα μπορω και περπαταω σχεδον χωρις ενοχλησεις...ποτε μπορω να αρχισω παλι το προγραμμα μου χωρις να υπαρξει κινδυνος να το ζορισω και να γινει χειροτερα? και τι ασκησεις δεν πρεπει να κανω μεχρι να γινει τελειως καλα?ας πουμε καθισματα και αρσεις πιστευω ¨απαγορευονται"...η ορθια κωπιλατικη ομως?ή αλλες ασκησεις που θελουν να εισαι ορθιος κρατωντας αλτηρες?αυτες επιτρεπονται?ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-06-11 02:27 #2
    Προεπιλογή
    Πανε σε φυσικοθεραπευτη να κανεις καλη αποκατασταση γιατι μια ζωη μπορεις να εχεις μειωμενο ευρος κινησης και αδυναμια στην εν λογω αρθρωση.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-06-11 12:59 #3
    Το avatar του χρήστη luckyseven

    Εγγραφή
    01-11-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    620
    Προεπιλογή
    Κανονίκα θες νάρθηκα και πατερίτσες για περίπου 1 μήνα νομίζω ίσως και λιγότερο.Θα πρεπει να το φοράς για να στο κρατάει ακινητοποιημένο και μετά όταν το βγάλεις θα αρχήσεις φυσικοθεραπεία λογικά απλά μην το παραμελήσεις όπως εγώ που έχω 5-6 διαστρέματα στο δεξί απο το μπάσκετ.Πήγαινε κατευθείαν νοσοκομείο να βγάλεις πλάκα και να σου πούνε ακριβώς τι θα κάνεις, προς το παρόν κάνε παγοθεραπεία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-06-11 23:55 #4
    Προεπιλογή
    παιδια εβγαλα ακτινογραφιες,μαγνητικη γιατι βρηκαν ενα οστικο οιδιμα(ουτε που ξερω τι ειναι ) και τωρα εχω 4-5 θεραπειες για να τελειωσω...το ποδι ειναι αρκετα καλα βεβαια με ποναει στο τρεξιμο ακομα αλλα θα φταιξει! ποτε θα πρεπει να αρχισω ομως παλι τις ασκησεις ποδιων? ειναι σωστο να ξεκινισω κατευθειαν μολις τελειωσω τις θεραπειες?ο φυσικοθεραπευτης ειπε μετα απο ενα μηνα το λιγοτερο :/
    αλλα δεν μπορω να περιμενω τοσο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-06-11 00:06 #5
    Προεπιλογή
    πρεπει...αλλιως θα σαι μ@%(κας.. σορρυ κιολας αλλα αν δν μπορεις να συγκρατηθεις για να κρατησεις τον εαυτο σου υγιη για την υπολοιπη ζωη σου δν νομιζω οτι θα βρεις καποιον εδω να σαι δικαιολογησει.. γιατι κατι τετοιο ψαχνεις εδω προφανως αφου δν ακους το γιατρο σου..στα λεω γτ κ γω ειχα παθει διαστρεμμα (οχι γ' βαθμου) και στους 2 αστραγαλους μου .. και τις 2 φορες 1 μηνας τουλαχιστον εκτος..
    Απάντηση με παράθεση