Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 08-10-11 20:27 #1
    Προεπιλογή Διατροφη για αρχαριο
    Γεια χαρα σε ολους παιδια Ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα την βοηθεια σας Ειμαι 17 χρονων 1,74 και 55 κιλα και εδω και καιρο προσπαθω να βαλω κιλα αλλα δεν τα πολυκαταφερνω. Ειτε "σαβουριαζω" ειτε τρωω κανονικα παλι τιποτα :/ Θα ηθελα αν θα μπορουσατε να με βοηθησετε να φτιαξω μια διατροφη οπου ακολουθωντας την πιστα θα καταφερω να βαλω τα κιλα που θελω . (Ειμαι ασχετος εντελως απο διατροφες και ολα τα σχετικα αν και εψαξα λιγο στο forum)


    Ευχαριστω πολυ, Νικος
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-10-11 10:57 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Γεια σου Νικο, καλώς όρισες στο φόρουμ.

    Το να σου δώσουμε μια έτοιμη διατροφή "στο πιάτο" δε θα σε βοηθήσει πολύ αφού σε 2-3 μήνες θα κολλήσεις σε κιλά και δε θα ξέρεις τι να αλλάξεις. Σκοπός είναι να μάθεις πως λειτουργεί το σώμα σου.

    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...

    Δ
    ιάβασε προσεκτικά το παραπάνω αρθράκι, υπολόγισε πόσες θερμίδες χρειάζεσαι και με τη βοήθεια κάποιου θερμιδομετρητή ετοίμασε τη διατροφή σου και ποσταρε την εδώ για να τη σχολιάσουμε.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-10-11 18:52 #3
    Προεπιλογή
    Μολις εκανα χρηση του προγραμματος που μου ειπατε Απλα εχω μια απορεια BMR μου βγηκε 1574.74 και Ημερησιες θερμιδες 2047.162 και εβαλα δραστηριοτητα ελαφρια Επι της ουσιας θα πρεπει να κανω ληψη για παραδειγμα 2200 θερμιδες ημερησιος για να βαλω κιλα ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-10-11 19:26 #4
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ακριβώς. Ξεκινάς με περίπου +300 θερμίδες και κάθε φορά που "κολλάει" η ζυγαριά προσθέτεις άλλες 200-300 θερμίδες.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση