Σελίδα 3 από 21 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 302
  1. 25-06-11 21:17 #31
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    εγω πιστεύω ο άνθρωπος είναι σαρκοφάγο η παμφάγο ζώο , επι της ουσίας και της πραγματικότητας , τώρα απο τα έντερα και την μασέλα μπορεί να προκείπτουν άλλα , αλλά σημασία έχει η ουσία και η πραγματικότητα .

    το να είναι κάποιος φυτοφάγος έχει πλεονεκτήματα αλλα και μειονεκτήματα , σίγουρα η φυτοφαγία λέμε ότι είναι πιο υγιεινή αλλα ξεχνάμε κάτι πολυ βασικό ότι όταν υπάρχει μόλυνση και τοξικότητα τα χόρτα δεν μένουν ανεπηρέαστα και στην τελικη και τα ζώα που τρώμε χόρτα τρώνε .
    άρα η μόλυνση και οι τοξίνες πρώτα επηρεάζουν την γη και φύση και μετα τα ζώα απο αυτα που τρώνε , αλυσίδα είναι αυτα

    αν και εγω ενω μου αρέσουν πάρα πολυ τα λαχανικα και θέλω σε κάθε γεύμα μια σαλάτα μόνος να τρώω , παρ όλα αυτα πιστεύω δεν μας καλύπτουν σε αυτα που χρειαζόμαστε μόνο τα χόρτα και οι φυτικές τροφές .

    σε κάποιους έχουν οφέλη και καλα κάνουν και είναι χορτοφάγοι αποκλειστικα , εφόσον δεν έχουν και κάποιο πρόβλημα , αλλα υπάρχει και μια εξήγηση ότι κάποιοι άνθρωποι ευνοούνται απο την χορτοφαγία και άλλοι με τις ζωικές τροφες σε συνδιασμό με φυτικές και αυτο έχει να κάνει με την ομάδα αίματος του καθένα

    παλια ο άνθρωπος ήταν καθαρα σαρκοφάγος και εξελίχτηκε σε παμφάγος, εγω πάντα λέω ότι τα λιοντάρια δεν τρώνε χόρτα , δηλαδή να γυμνάζομαι και μόνο με χόρτα και φυτικές τροφες ακόμη και όσπρια δεν νομίζω να με κάλυπταν .

    καλή η θεωρία αλλα αν ο άνθρωπος ήταν φτιαγμένος να μην τρώει κρέας , απλα θα είχε πρόβλημα στην απορόφηση , αλλα δεν υφίστατε κάτι τέτοιο και όποιος έχει πραγματικά τέτοιο πρόβλημα, τότε άρωστος είναι η κάτι έχει τελος πάντων , γιατι έτσι όπως αναφέρονται στα σχήματα με τα σαγόνια και τα έντερα λογικα δεν θα μπορούσε να τα φάει

    απλα με την εξέληξη όπως και οι μύς του έχουν ατροφήσει σε σχέση με παλια που έκανε χειρονακτικές εργασίες και ακόμη και στο θέμα της τροφής εφόσον τρώει πιο επεξεργασμένες τροφές χάθηκε και η ικανότητα μάσησης (οι προιστορικοί δεν κάναν κιμά το κρέας ούτε τρώγαν μπιφτέκια και κεμπάπ ) παλιότερα ακόμη και τα ζώα είχαν πιο σκληρό κρέας , εδω βλέπουμε κοτόπουλα εκτροφείου και ελευθέρας βοσκής (αλανιάρες κότες που λέμε ) και έχουν τεράστια διαφορα στην γεύση και σκληρότητα του κρέατος .

    απλα όπως όλα στην φύση το κάθε ζώο προσαρμόζετε στο περιβάλον που ζεί και στις διατροφικές συνήθειες , έτσι και ο άνθρωπος
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-06-11 21:25 #32

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Απο τη στιγμη που η κυτταρινη δεν μπορει να διασπαστει απο τον ανθρωπο δε νομιζω να τιθεται καν θεμα αν ειμαστε φυτοφαγοι η σαρκοφαγοι..
    Παμφαγοι ειμαστε.

    Υ.Γ. Το λιονταρι τρωει χορτα αμα εχει καποιο γαστρεντερικο προβλημα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-06-11 21:33 #33
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kubla Khan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Rambo όπως είπα και στον Mantus θα τα πούμε όλα στην πορεία!Και τι περιλαμβάνει αυτή η διατροφή αλλά και τη φιλοσοφία-τρόπος ζωής του veganism. Εσύ μιλάς για καταπολέμηση της πείνας και εγώ δεν μιλάω για σαλάτες αλλά για θρέψη σώματος!Η σαλάτα είναι το δεύτερο πιάτο μου πάντα και δεν ειναι μαρουλάκι φυσικά. Στην πορεία...
    πιστευω παντωσ οτι μια κατα κυριο λογο χορτοφαγικη διατροφηδεν θα μασ εδινε την απαραιτητη ενεργεια
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-06-11 03:12 #34
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    χωρις κρεας μαζα δε χτιζεις,εκτος κ αν την βγαζεις με gay protein--->soy protein δλδ,τοτε κατι θα κανεις αλλα θα χεις και 10 κιλα οιστρογονα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-06-11 12:13 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστευω παντωσ οτι μια κατα κυριο λογο χορτοφαγικη διατροφηδεν θα μασ εδινε την απαραιτητη ενεργεια
    Και επειδή μου αρέσει να ακούγεται και η αντίθετη άποψη,πολλές φορές νομίζουμε οτι δεν έχουμε πάρει την απαραίτητη ενέργεια και γι αυτό αν δεν(ή και όταν) γυμναζόμαστε είμαστε όλοι με μπάκες κλπ. κλπ.(τρόπος του λέγειν τα όλοι-μπάκες)

    Εννοείται πως αν γυμνάζεσαι είναι πολλοί δύσκολο να είσαι vegetarian.


    Ο καθένας κάνεις τις επιλογές του.Η κάθε επιλογή έχει τα θετικά της αλλά και τα αρνητικά της.
    Whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-06-11 12:33 #36
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    O silverback gorilla τρωει αποκλειστικα και μονο χορτα (ουτε καν οσπρια) και ειναι 8 φορες πιο δυνατος και μυωδης απο τον ανθρωπο (χωρις να κανει bbing). Φαινεται οτι ειναι καθαρα χορτοφαγος.
    Ενας ανθρωπος αν το κανει αυτο θα ειναι σιγουρα λιποσαρκος. Ακομα και απο τις φυτικες ινες δεν μπορει να παρει ενεργεια (να τις διασπασει) ενω τα αλλα φυτοφαγα ζωα μπορουν. Αυτο δειχνει καθαρα οτι δεν ειναι μονο φυτοφαγος, χρειαζεται κρεας.
    Τωρα αυτο για τα δοντια οτι δεν ειναι οπως των σαρκοφαγων μπορει να οφειλεται στο οτι δεν ειναι καθαρα σαρκοφαγος αλλα παμφαγος.
    Εγω λεω για καλυτερη υγεια ολα σε μια ισορροπια. Και στους bbers μια εμφαση στο κρεας

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-06-11 12:44 #37
    Το avatar του χρήστη Kubla Khan

    Εγγραφή
    30-12-2010
    Περ.
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή Aπάντηση στον Ηλία που μπορεί να καλύπτει κι άλλους!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω πιστεύω ο άνθρωπος είναι σαρκοφάγο η παμφάγο ζώο , επι της ουσίας και της πραγματικότητας , τώρα απο τα έντερα και την μασέλα μπορεί να προκείπτουν άλλα , αλλά σημασία έχει η ουσία και η πραγματικότητα .

    το να είναι κάποιος φυτοφάγος έχει πλεονεκτήματα αλλα και μειονεκτήματα , σίγουρα η φυτοφαγία λέμε ότι είναι πιο υγιεινή αλλα ξεχνάμε κάτι πολυ βασικό ότι όταν υπάρχει μόλυνση και τοξικότητα τα χόρτα δεν μένουν ανεπηρέαστα και στην τελικη και τα ζώα που τρώμε χόρτα τρώνε .
    άρα η μόλυνση και οι τοξίνες πρώτα επηρεάζουν την γη και φύση και μετα τα ζώα απο αυτα που τρώνε , αλυσίδα είναι αυτα

    αν και εγω ενω μου αρέσουν πάρα πολυ τα λαχανικα και θέλω σε κάθε γεύμα μια σαλάτα μόνος να τρώω , παρ όλα αυτα πιστεύω δεν μας καλύπτουν σε αυτα που χρειαζόμαστε μόνο τα χόρτα και οι φυτικές τροφές .

    σε κάποιους έχουν οφέλη και καλα κάνουν και είναι χορτοφάγοι αποκλειστικα , εφόσον δεν έχουν και κάποιο πρόβλημα , αλλα υπάρχει και μια εξήγηση ότι κάποιοι άνθρωποι ευνοούνται απο την χορτοφαγία και άλλοι με τις ζωικές τροφες σε συνδιασμό με φυτικές και αυτο έχει να κάνει με την ομάδα αίματος του καθένα

    παλια ο άνθρωπος ήταν καθαρα σαρκοφάγος και εξελίχτηκε σε παμφάγος, εγω πάντα λέω ότι τα λιοντάρια δεν τρώνε χόρτα , δηλαδή να γυμνάζομαι και μόνο με χόρτα και φυτικές τροφες ακόμη και όσπρια δεν νομίζω να με κάλυπταν .

    καλή η θεωρία αλλα αν ο άνθρωπος ήταν φτιαγμένος να μην τρώει κρέας , απλα θα είχε πρόβλημα στην απορόφηση , αλλα δεν υφίστατε κάτι τέτοιο και όποιος έχει πραγματικά τέτοιο πρόβλημα, τότε άρωστος είναι η κάτι έχει τελος πάντων , γιατι έτσι όπως αναφέρονται στα σχήματα με τα σαγόνια και τα έντερα λογικα δεν θα μπορούσε να τα φάει

    απλα με την εξέληξη όπως και οι μύς του έχουν ατροφήσει σε σχέση με παλια που έκανε χειρονακτικές εργασίες και ακόμη και στο θέμα της τροφής εφόσον τρώει πιο επεξεργασμένες τροφές χάθηκε και η ικανότητα μάσησης (οι προιστορικοί δεν κάναν κιμά το κρέας ούτε τρώγαν μπιφτέκια και κεμπάπ ) παλιότερα ακόμη και τα ζώα είχαν πιο σκληρό κρέας , εδω βλέπουμε κοτόπουλα εκτροφείου και ελευθέρας βοσκής (αλανιάρες κότες που λέμε ) και έχουν τεράστια διαφορα στην γεύση και σκληρότητα του κρέατος .

    απλα όπως όλα στην φύση το κάθε ζώο προσαρμόζετε στο περιβάλον που ζεί και στις διατροφικές συνήθειες , έτσι και ο άνθρωπος
    Ηλία καταρχήν διάβασα τη βιογραφία σου πριν καν ξεκινήσω να ποστάρω και ομολογώ ότι είσαι άξιος σεβασμού για το σημείο που έχει φτάσει, για την εμπειρία που έχεις πλέον αλλά και τους τραυματισμούς που πέρασες! Το τελευταίο αποδεικνύει αυτό που λέω με χιούμορ ότι "ο χιούμαν είναι πολυ σκληρό ζώο τελικά"!

    Λοιπόν, στην πρώτη παράγραφο μιλάς σαν την greenpeace λίγο (εμείς οι Vegans λέμε άλλα πράγματα που θα τα πω στην πορεία), όμως μην ξεχνάς ότι ένα φυτό διαλέγει αυτά που θέλει από το έδαφος, αν δεν το μεταλλάξουμε εμείς και δεν το ψεκάσουμε ή το υπερθρέφουμε τι παίρνεις; ένα φυτό βιολογικό, μικρότερο, με μικρότερους καρπούς αν είναι δέντρο και με πιο συμπυκνωμένη ενέργεια!

    Ο άνθρωπος δεν ήταν σαρκοφάγος, λυπάμαι, στην αρχή ήταν frutarian και έτρωγε βολβούς, καρπούς και ότι μπορούσε να συλλέξει από τη φύση (για αυτό έχουμε χέρια και δεν είμαστε τετράποδα όντα, αυτό εξηγεί και την αγάπη μας για τη ζάηχαρη-γλυκειά γεύση δλδ δεν έχουμε εξελιχθεί καθόλου απο τότε!!!!). Αναγκάστηκε λόγω συνθηκών να κυνηγήσει αφού δεν υπήρχε κάτι άλλο αυτό όμως δεν τον κάνει σαρκοφάγο και στο εξηγώ παρακάτω!

    Αν ο άνθρωπος ήταν σαρκοφάγο θα είχε τουλάχιστον αιχμηρά νύχια και θα έπρεπε να κυνηγάει την τροφή του, να τη σκοτώνει, να την ξεσκίζει κυριολεκτικά με τους αιχμηρούς κυνόδοντες (που δεν έχει) και να καταπίνει την τροφή αυτή σε μπουκιές! Ένα άλλο πολύ σημαντικό που δεν παραδέχεται ο σύγχρονος άνθρωπος είναι ότι κανένα σαρκοφάγο στη φύση δεν μαγειρεύει την τροφή του! Ο άνθρωπος για να καταναλώσει το κρέας πρέπει να το ψήσει καλά αλλιώς...!!!!!!

    Για την απορρόφηση που αναφέρεις στο κρέας, απ΄όσο ξέρω για το λίπος, την ζωική πρωτεϊνη και τις τοξίνες (αντιβιοτικά κτλ που ποτίζουμε τα ζώα) ξέρω ότι το παχύ έντερο βασανίζεται και για να απορροφηθεί κάνει τον οργανισμό να αποβάλλει ασβέστιο!

    Σας ευχαριστώ καταρχήν που μου απαντάτε και μου δίνετε ώθηση να σας ξαναγράψω κάτι άλλο και γίνεται μια ωραία επικοινωνία!Κλείνω με μια διάσημη ρήση για να απαντήσω και στους υπόλοιπους στο θέμα.

    "Βάλε ένα μωρό σε μία κούνια με ένα μήλο και ένα κουνέλι. Αν φάει το κουνέλι και παίξει με το μήλο, θα σου πάρω καινούργιο αυτοκίνητο!" ~ Harvey Diamond
    Καλημέρα φίλε, πως είναι το έντερό σου;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-06-11 12:48 #38
    Προεπιλογή
    "Βάλε ένα μωρό σε μία κούνια με ένα μήλο και ένα κουνέλι. Αν φάει το κουνέλι και παίξει με το μήλο, θα σου πάρω καινούργιο αυτοκίνητο!"
    How sweet??

    Αν όμως το πνίξει το κουνέλι ο μπαμπάς???

    Τα σχόλια μου είναι άκρως χιουμοριστικά(πετυχημένα ή όχι δεν ξέρω) και δεν έχουν στόχο να θείξουν αυτό που είπες.Θα το χαρακτήριζα ενδιαφέρον.
    Whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-06-11 12:53 #39
    Το avatar του χρήστη Kubla Khan

    Εγγραφή
    30-12-2010
    Περ.
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    χωρις κρεας μαζα δε χτιζεις,εκτος κ αν την βγαζεις με gay protein--->soy protein δλδ,τοτε κατι θα κανεις αλλα θα χεις και 10 κιλα οιστρογονα
    Sofos γεια χαρά!

    Θα σου απαντήσω με λίγο χιούμορ, χρειάζεται πίστεψέ με! Βασικά στα μάτια μου αν κάποιος είναι gay κανει bbing και τη βγάζει με ζωική πρωτείνη τότε αυτόματα και η πρωτείνη που τρώει gay protein θα μου φανεί!

    Προσωπικά από σόγια καταναλώνω μόνο βιολογικό γάλα (ψάξε το αν θέλεις λίγο παραπάνω για τη σόγια) αλλά από πρωτείνες έχω πρωτείνη κανναβης και κίτρινου αρακά με πολλά άλλα θρεπτικά συστατικά εκτός της πρωτείνης!
    Καλημέρα φίλε, πως είναι το έντερό σου;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-06-11 13:01 #40
    Το avatar του χρήστη Kubla Khan

    Εγγραφή
    30-12-2010
    Περ.
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DrNio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και επειδή μου αρέσει να ακούγεται και η αντίθετη άποψη,πολλές φορές νομίζουμε οτι δεν έχουμε πάρει την απαραίτητη ενέργεια και γι αυτό αν δεν(ή και όταν) γυμναζόμαστε είμαστε όλοι με μπάκες κλπ. κλπ.(τρόπος του λέγειν τα όλοι-μπάκες)

    Εννοείται πως αν γυμνάζεσαι είναι πολλοί δύσκολο να είσαι vegetarian.


    Ο καθένας κάνεις τις επιλογές του.Η κάθε επιλογή έχει τα θετικά της αλλά και τα αρνητικά της.
    DrNio σε ευχαριστώ και σένα

    Ναι, έχεις δίκιο, ακόμα και εγώ έχω λίπος όμως αν προσθέσεις το ότι κάνω δουλειά γραφείου, με ταλαιπωρεί μια τενοντίτιδα του λαγονοψοϊτη στο αριστερό ισχίο εδώ και 2 μήνες και ότι δεν τρώω και πολυ σωστά αλλά μόνο 2,5 γεύματα (θεωρώ μισό το γευμα στο γραφείο!!!) ε ξεφευγεις λίγο από το πρόγραμμα! Θέλω να πω ότι όλοι έχουμε καποιους λόγους να έχουμε παραπάνω λίπος για κάποια περίοδο δεν είναι τόσο κακό, το σώμα αντιδρά!

    Τώρα για την ενέργεια που λες, διακρίνω ότι με τόσους υδατάνθρακες δε νομίζω ότι είναι δύσκολο να βρείς ενέργεια σε αυτή τη διατροφή!Θέλει ισορροπία και λιγάκι μελετημένους συνδυασμούς! Το θέμα του fitness με έλκει περισσότερο από το "Μυική μάζα" που βλέπω ότι επικεντρώνεστε (δεν είναι κακό)! Μια μάζα που δεν είναι αποδοτική δεν είναι παντα και ότι καλύτερο! Θα το αναλύσουμε πιο μετά ίσως...
    Καλημέρα φίλε, πως είναι το έντερό σου;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-06-11 13:03 #41
    Το avatar του χρήστη Kubla Khan

    Εγγραφή
    30-12-2010
    Περ.
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DrNio Εμφάνιση μηνυμάτων
    How sweet??

    Αν όμως το πνίξει το κουνέλι ο μπαμπάς???

    Τα σχόλια μου είναι άκρως χιουμοριστικά(πετυχημένα ή όχι δεν ξέρω) και δεν έχουν στόχο να θείξουν αυτό που είπες.Θα το χαρακτήριζα ενδιαφέρον.
    χεχεχε έτσι είναι όπως τα λες γιατί ακριβώς αυτό συμβαίνει!!!!θα σου απαντήσω με μια άλλη διάσημη ρήση έτσι για να ενργοποιούνται τα αίματα στις φλέβες μας!

    "Αν τα σφαγεία είχαν γυάλινους τοίχους,όλοι θα γίνονταν χορτοφάγοι" ~ Πολ ΜακΚάρτνεϊ
    Καλημέρα φίλε, πως είναι το έντερό σου;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-06-11 13:13 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kubla Khan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sofos γεια χαρά!

    Θα σου απαντήσω με λίγο χιούμορ, χρειάζεται πίστεψέ με! Βασικά στα μάτια μου αν κάποιος είναι gay κανει bbing και τη βγάζει με ζωική πρωτείνη τότε αυτόματα και η πρωτείνη που τρώει gay protein θα μου φανεί!

    Προσωπικά από σόγια καταναλώνω μόνο βιολογικό γάλα (ψάξε το αν θέλεις λίγο παραπάνω για τη σόγια) αλλά από πρωτείνες έχω πρωτείνη κανναβης και κίτρινου αρακά με πολλά άλλα θρεπτικά συστατικά εκτός της πρωτείνης!
    Μόνο εμένα μου φάνηκε κάπως αυτό?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kubla Khan Εμφάνιση μηνυμάτων
    DrNio σε ευχαριστώ και σένα

    Ναι, έχεις δίκιο, ακόμα και εγώ έχω λίπος όμως αν προσθέσεις το ότι κάνω δουλειά γραφείου, με ταλαιπωρεί μια τενοντίτιδα του λαγονοψοϊτη στο αριστερό ισχίο εδώ και 2 μήνες και ότι δεν τρώω και πολυ σωστά αλλά μόνο 2,5 γεύματα (θεωρώ μισό το γευμα στο γραφείο!!!) ε ξεφευγεις λίγο από το πρόγραμμα! Θέλω να πω ότι όλοι έχουμε καποιους λόγους να έχουμε παραπάνω λίπος για κάποια περίοδο δεν είναι τόσο κακό, το σώμα αντιδρά!

    Τώρα για την ενέργεια που λες, διακρίνω ότι με τόσους υδατάνθρακες δε νομίζω ότι είναι δύσκολο να βρείς ενέργεια σε αυτή τη διατροφή!Θέλει ισορροπία και λιγάκι μελετημένους συνδυασμούς! Το θέμα του fitness με έλκει περισσότερο από το "Μυική μάζα" που βλέπω ότι επικεντρώνεστε (δεν είναι κακό)! Μια μάζα που δεν είναι αποδοτική δεν είναι παντα και ότι καλύτερο! Θα το αναλύσουμε πιο μετά ίσως...
    Απο υδατάνθρακες καλά τα πάτε.

    Αναφέρθηκα στην "ενέργεια" λόγο του Rambo.

    Απο πρωτείνη όμως?Απο συμπληρώματα δεν ξέρω τι μπορείτε να πάρετε,αλλά απο τα φαγητά απο πού παίρνεις?Μία γρήγορη απάντηση είναι αρακάς,φακιές,μανιτάρια(?),σπανάκι(?).

    Αυτό είναι θέμα προπόνησης και όχι διατροφής.Και ένας veg. μπορεί να είναι λαπάς.

    Αnyway,καλή τύχη με την ενημέρωση,αλλά πρόσεχε...εδώ πολλοί "δαγκώνουν".

    Good luck!
    Whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-06-11 13:30 #43
    Το avatar του χρήστη Kubla Khan

    Εγγραφή
    30-12-2010
    Περ.
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DrNio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο εμένα μου φάνηκε κάπως αυτό?



    Απο υδατάνθρακες καλά τα πάτε.

    Αναφέρθηκα στην "ενέργεια" λόγο του Rambo.

    Απο πρωτείνη όμως?Απο συμπληρώματα δεν ξέρω τι μπορείτε να πάρετε,αλλά απο τα φαγητά απο πού παίρνεις?Μία γρήγορη απάντηση είναι αρακάς,φακιές,μανιτάρια(?),σπανάκι(?).

    Αυτό είναι θέμα προπόνησης και όχι διατροφής.Και ένας veg. μπορεί να είναι λαπάς.

    Αnyway,καλή τύχη με την ενημέρωση,αλλά πρόσεχε...εδώ πολλοί "δαγκώνουν".

    Good luck!
    χεχεχε ξέρω ότι δαγκώνουν, δεν προσπαθώ να αποδείξω τπτ είπαμε ενημέρωση!!!! ναι ήθελα να σου πω ότι με τον τραυματισμό σταμάτησα την αερόβια (έντονο σχοινάκι για 20-30min) μόνο λίγο ποδήλατο έκανα (πόλης) οπότε....

    Λοιπόν πρωτείνη κάνναβης (δεν μεθάει ηρέμησε και δεν είναι αυτή που καπνίζει κάποιος) μπορείς να το διαπιστώσεις από αυτά που σου γράφω αφού κατανάλωσα με το πρωινό μου χαχαχα!ψάξε στο ιντερνετ hemp protein, να μη λεω πολλά εγώ, η ερεύνα του καθενός είναι πολυ σημαντική σωστά?

    αυτά που αναφέρεις είναι πολυ λίγα (τα μανιτάρια ειναι μυκητες δεν τα τρώω) για να είμαι μέσα σε αυτά που ανάφερες θα σου πω ότι πρώτα βάζω τα κόκκινα φασόλια (στον ατμό έτσι και μετά τα υπόλοιπα όσπρια!Συνδυσμός είναι η μαγική λέξη!!!
    Καλημέρα φίλε, πως είναι το έντερό σου;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-06-11 13:43 #44
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kubla Khan Εμφάνιση μηνυμάτων
    χεχεχε ξέρω ότι δαγκώνουν, δεν προσπαθώ να αποδείξω τπτ είπαμε ενημέρωση!!!! ναι ήθελα να σου πω ότι με τον τραυματισμό σταμάτησα την αερόβια (έντονο σχοινάκι για 20-30min) μόνο λίγο ποδήλατο έκανα (πόλης) οπότε....

    Λοιπόν πρωτείνη κάνναβης (δεν μεθάει ηρέμησε και δεν είναι αυτή που καπνίζει κάποιος) μπορείς να το διαπιστώσεις από αυτά που σου γράφω αφού κατανάλωσα με το πρωινό μου χαχαχα!ψάξε στο ιντερνετ hemp protein, να μη λεω πολλά εγώ, η ερεύνα του καθενός είναι πολυ σημαντική σωστά?

    αυτά που αναφέρεις είναι πολυ λίγα (τα μανιτάρια ειναι μυκητες δεν τα τρώω) για να είμαι μέσα σε αυτά που ανάφερες θα σου πω ότι πρώτα βάζω τα κόκκινα φασόλια (στον ατμό έτσι και μετά τα υπόλοιπα όσπρια!Συνδυσμός είναι η μαγική λέξη!!!
    Άστα αυτά.Σας ξέρουμε εσάς τους χορτο-φάγους.

    Όντως τα (red)beans είναι πολύ θρεπτικά.

    Γράψε πουθενά κάποιο γεύμα για μεσημέρι ή βράδυ που τρώτε.Να πάρω καμιά ιδέα για τις ημέρες που δεν προπονούμαι.Μην μου βάλεις λιπαρά.

    Whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-06-11 14:30 #45
    Banned
    Εγγραφή
    27-09-2010
    Μηνύματα
    343
    Προεπιλογή
    φιλε πρασινοφαγε μπορεις αν θες να μας πεις λιγο τα στατς σου ? δλδ υψος και κιλα και αν προπονησαι και ποσο καιρο? Ο λογος που ρωταω ειναι επειδη ειμαι περιεργος να μαθω αν ενας vegan μπορει να "κρατησει " πανω του κιλα μαυτη την διατροφη και να εχει και μια αξιοπρεπη αποδοση στο γυμναστηριο

    και ενα quote tou Bill Cosby επειδη βλεπω οτι σου αρεσουν τετοια
    "Did you ever see the customers in health-food stores? They are pale, skinny people who look half dead. In a steak house, you see robust, ruddy people. They're dying, of course, but they look terrific"
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kazmaier : 26-06-11 στις 14:33
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 21 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία