Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 54
  1. 11-01-09 15:03 #16
    Προεπιλογή
    προτιματε τα ελληνικα "προιοντα"

    http://www.imageshack.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-03-09 16:18 #17
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Νομιζω καλο θα ηταν να τροποποιηθει λιγο το θεμα ως "πως να ανεβαζετε φωτογραφιες ως συννημενα"
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-03-09 17:17 #18
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Με την καινουργια εκδοση του έχω εντοπίσει τρεις διαφορετικούς τρόπους ανεβασματος φωτογραφιών :

    1)Ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος πλεον είναι να ανεβαζουμε φωτογραφίες μέσω του φόρουμ.Τα βήματα είναι τα εξης :όταν ανοιγει το πλαισιο που γραφουμε παταμε το εικονίδιο του συνδετηρα.Απο εκει και πέρα πηγαίνοντας στην επιλογή Upload File from your Computer πατώντας την Αναζήτηση βρίσουμε την εικονα μεσα από τον υπολογιστη μας όπου είναι αποθηκευμενη.Παταμε ανεβασμα και η φωτογραφία επισυναπτεται στο μηνυμα μας.
    Μεγάλη προσοχη στην αναλυση γιατί υπάρχει όριο,ειδικα για αυτες που είναι από ψηφιακες,αν εχουν μεγαλη αναλυση τις "κατεβαζουμε" μέσω καποιου προγραμματος.Εγω προσωπικα τις βαζω max 800*600 και μου ανεβαινουν κανονικα.

    2)Η δευτερη επιλογη είναι μεσω άλλων sites όπως imageshak ή photobucket με το ρίσκο βεβαια ότι αν καποια στιγμή κεινοι "ξεκρεμασουν" την φωτό από το site τους χάνεται και από το φόρουμ.
    Με αυτη την διαδικασία πηγαίνουμε πάλι στο εικονίδιο του συνδετήρα και πατάμε την επιλογή Upload File from a URL εισαγάγωντας το link που μας δίνει το imageshak ή photobucket και πατάμε ανεβασμα ή πατάμε το έτοιμο εικονίδιο που υπάρχει στο πλάισιο με το τοπιο που παλι μας παραπέμτει να δώσουμε link.

    3)Απ΄οτι είδα παιδια,όταν πρόκειται για φωτογραφία που εχουμε βρεί ηδη σε σελίδα του ιντερνετ ,εισαγωγη εικονας γίνεται και με απλή αντιγραφη και επικολληση της εικονας μεσα στο πλαισιο,μαλιστα σε συτη την περιπτωση φαίνεται κατευθειαν μεγαλη,αν βεβαια βγει αυτή από την σελίδα που την δανειζόμαστε πάλι χάνεται από το φόρουμ μας.

    Ελπίζω να σας κατατόπισα λίγο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-03-09 16:48 #19
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την καινουργια εκδοση του έχω εντοπίσει τρεις διαφορετικούς τρόπους ανεβασματος φωτογραφιών :


    3)Απ΄οτι είδα παιδια,όταν πρόκειται για φωτογραφία που εχουμε βρεί ηδη σε σελίδα του ιντερνετ ,εισαγωγη εικονας γίνεται και με απλή αντιγραφη και επικολληση της εικονας μεσα στο πλαισιο,μαλιστα σε συτη την περιπτωση φαίνεται κατευθειαν μεγαλη,αν βεβαια βγει αυτή από την σελίδα που την δανειζόμαστε πάλι χάνεται από το φόρουμ μας.

    Ελπίζω να σας κατατόπισα λίγο.
    εγω ετσι τις ανεβασα με αυτον τον τροπο κ σβηστηκαν ?
    γιατι?
    muscleboss???
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-03-09 18:31 #20
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.906
    Προεπιλογή
    κάτι δεν έκανες καλά, ή η εικόνα αφαιρέθηκε από τον αρχικό προορισμό της.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-09-09 09:53 #21
    Προεπιλογή Βοήθεια για να βάλω φωτο σε ποστ
    Προχτές έγβαλα φωτο με την ψηφιακή μηχανή μου για να ποστάρω. Διαπίστωσα όμως ότι δεν γίνεται γιατι είναι μεγάλες σε μέγεθος και περιπου 2ΜΒ η καθεμιά. Ξαναέβγαλα χτές με το κινητό μου αλλά πάλι είναι μεγάλες σε μέγεθος και 600ΚΒ περιπου η καθεμιά. Ξερει κανείς πως μπορώ να αλλάξω το μέγεθος των φωτο και το μέγεθος των αρχείων για να τις ποστάρω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-09-09 09:59 #22
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    εγω τις μικραίνω με τη ζωγραφικη, ευκολο ειναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-09-09 10:06 #23
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Μπορείς να το κανεις με Microsoft Office Picture Manager (συμπεριλαμβανεται στο Office) ,Nero PhotaSnap Viewer (συμπεριλαμβανεται στο Νερο).Το κορυφαίο για αυτη την δουλεια είναι το VSO Image Resizer.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-09-09 10:53 #24
    Προεπιλογή Βοήθεια για να βάλω φωτο σε ποστ
    Εχω βγάλει φωτο με ψηφιακή μηχανή και με το κινητό μου, όμως λόγω του ότι είναι μεγάλες σε μέγεθος και σαν αρχεία δεν μπορώ να τις ποστάρω. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-09-09 14:33 #25
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω βγάλει φωτο με ψηφιακή μηχανή και με το κινητό μου, όμως λόγω του ότι είναι μεγάλες σε μέγεθος και σαν αρχεία δεν μπορώ να τις ποστάρω. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

    ΝΑ περασεις τις φωτο απο το προγραμμα ζωγραφικης ωστε να επεξεργαστουν και να αποθηκευτουν στον υπολογιστη σου με μικροτερη αναλυση. Επειτα πατωντας απο εδω το εικονιδιο Συννημενα Αρχεια το ανεβαζεις στο φορουμ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-10-10 22:13 #26
    Προεπιλογή
    Ξερει κανεις παιδια πως μπορω να ανεβασω αρχεια απο σκαναρισμα(μορφη TIF)?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-11-10 15:55 #27
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    δε μπορω ρε παιδια
    μου βγαζει μια σελια που θελει login
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-11-10 17:29 #28
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    δεν ειναι δυνατων να σου βγαζει login σελιδα του φορουμ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-11-10 18:03 #29
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειναι δυνατων να σου βγαζει login σελιδα του φορουμ.
    oooooooooooxi

    μια jpg καπως μου βγαζει
    αυτη που προτεινουν στην αρχη
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-11-10 18:24 #30
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    ο πιο σωστός τρόπος για να ανεβάσουμε Φώτο.

    πατάμε και ανοίγουμε ένα καινούργιο ποστ, κάτω από την επιλογή καταχώρησης απάντησης έχει μια επιλογή που γράφει <διαχείριση συνημμένων αρχείων>.
    πατάμε εκεί και μας ανοίγει ένα παράθυρο στο οποίο υπάρχουν η επιλογές
    <αναζήτηση> και <άνοιγμα>.
    πατάμε για αρχή αναζήτηση (αναζητούμε Φώτο που έχουμε μέσα στο pc μας) για να βρούμε την Φώτο που θέλουμε. όταν την βρούμε πατάμε <άνοιγμα>.
    αν η Φώτο είναι στις διαστάσεις που επιτρέπετε θα μας βγάλει κάτι σαν λινκ, η οποία θα είναι η Φώτο μας. αν θέλουμε και δεύτερη Φώτο επαναλαμβάνουμε την ίδια διαδικασία.

    τώρα που έχουμε ανεβάσει τις Φώτο σαν συνηγμένα αρχεία, αν θέλουμε, η πατάμε καταχώριση απάντησης, (και οι Φώτο θα έχουν ανέβει στο ποστ) η πρώτα πατάμε πάνω στα <<λινκ>> για να ανοίξουν, και μετά με αντιγραφή κάνουμε επικόλληση στο ποστ
    μέσα και πατάμε καταχώρηση απάντησης.


    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία