Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 106 έως 110 από 110
  1. 29-05-17 22:43 #106
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα διατροφη με χαμηλο υδατανθρακα οδηγει στον καταβολισμο περισσοτερης μυικης μαζας? Ακομα και αν η πρωτεινη και οι θερμιδες γενικοτερα ειναι υψηλες?
    οχι, το σωμα μπορει να προσαρμοστει, ετσι μας λεει η βιοχημεια.
    το βασικο σε μια τετοια διατροφη ειναι αρχικα να μπορει το σωμα σου να την αντεξει, δλδ να ανταποκρινεται καλα, κ το δευτερο να κανεις carb up ανα μια βδομαδα περιπου.
    προφανως κ δεν κανει για ολους, αλλα για οσους κανει μπορει να δουλεψει μια χαρα.

    μαλλον ομως, δεν θα δουλεψει καλα σε καποιον που εχει σκοπο να κατεβει σε αγωνες, για διαφορους λογους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-05-17 22:47 #107
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα διατροφη με χαμηλο υδατανθρακα οδηγει στον καταβολισμο περισσοτερης μυικης μαζας? Ακομα και αν η πρωτεινη και οι θερμιδες γενικοτερα ειναι υψηλες?
    Η πρωτεινη απο μονη της δεν κανει μαγικα...ενα βασικο προβλημα με αυτη τη διατροφη ειναι η πτωση της τεστοστερονης που επιφερει ο πολυ χαμηλος υδατανθρακας.Αυτο για τους νατουραλε...αμα κουμπωνεσαι δεν εχεις θεμα τετοιο.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-05-17 00:07 #108
    Προεπιλογή
    Χωρίς να ακολουθώ τη διατροφή ακριβώς όπως είναι στο άρθρο, θα γράψω την μικρή εμπειρία μου μετά από 1 χρόνο που κάνω σερί παρόμοια διατροφή.

    Χοντρικά καταναλώνω εδώ και ένα χρόνο 3x σωματικό βάρος πρωτεΐνη (~28% των θερμίδων μου), 64% λιπαρά και τα υπόλοιπα υδατάνθρακα (~40γρ) ο οποίος είναι ότι υπάρχει στα λαχανικά και στα ξηροκάρπια.
    Αυτό το κάνω για 6 μέρες αυστηρά. Την 7η μέρα ή θα έχω ενα μεγάλο τσιτ που είναι κοντά στις 3000, + ότι άλλο έχω φάει μέσα στη μέρα, ή θα κάνω στοχευμένο καρμπ-απ με υδατανθρακες αντίθετα από τα λιπαρά που ανέφερα πιο πάνω.

    Γενικά έχει δουλέψει άψογα, τόσο στις προπονήσεις όπου ανεβάζω συνεχώς κιλά, αλλά τόσο και σωματικά όπου έχω βάλει αρκετή μυική μάζα.
    Μετά από περίπου ένα χρόνο είμαι ακριβώς στα ίδια κιλά που ήμουν, αλλά σωματικά καμία σχέση. Ασυζητητί έχω βάλει μυς και έχω χάσει λίπος και πλέον είμαι στα ίδια κιλά με υψηλότερες θερμίδες συντήρησης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-05-17 00:13 #109
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Υπερθερμιδικα τρως ομως κι εβαλες μαζες
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-05-17 21:26 #110
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Pankol η ολη φαση ειναι σε διαιτα.Εκει ειναι το θεμα τι effects υπαρχουν.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678