Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 110
  1. 02-07-11 13:59 #16
    Προεπιλογή
    πολυ ωραιο αρθρο ντεβιλ...ωραιος και σωστοτατος...απλα καπου διαβασα οτι η υψηλη πρωτεινη μπορει να σε βγαλει απο την κετωση....δεν θεωρω οτι σε βγαζει απο την κετωση επειδη γινεται γλυκογενεση....γιατι υπαρχει παραγωγη γλουκαγονου οχι γλυκοζης..αλαλ θεωρω πως σε εμποδιζει στο στοχο σου...που ειναι να χασει καπιος βαρος....για αυτο και ο παλουμπο στη διαιτα του της γραμμωσης προτεινη 1 γρ λιπαρα και μεχρι 3 γρ πρωτεινη....και λεει οχι περισσοτερο γιατι μετα η καυση του λιπους θα ιεναι πιο δυσκολη...
    εγω περσυ που ετρωγα και παρα πολυ πρωτεινη και απρα πολλα λιπαρα...εβαζα κιλα...γενικα θεωρω πως πρεπει να εχει ή το ενα ψηλα ή το αλλο...και εγω αυτο που κανω τωρα ειναι να εχω ψηλα την πρωτεινη και μετρια λιπαρα...αλαλ εγω κανω φετος κατι σαν πολυ καθαρο ογκο οποτε δεν εχει σχεση με το θεμα...
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-07-11 14:20 #17
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmy007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίο άρθρο για κάποιον που δεν έχει αρκετές γνώσεις ή θέληση για πειραματισμούς.




    Δεν νιώθω αδυναμία 2 μέρες που έχω ξαναξεκινήσει κέτο με σχετικά high protein. Πιάνει και εμένα αυτό ή πρέπει να περιμένω?
    θες παραπανω μερες για να μπεις σε κετωση..... βεβαια δεν ξερω κατα ποσο σε επειρεαζει... αντιδρα διαφορετικα ο καθενας...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pepeismenos karga Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ ωραιο αρθρο ντεβιλ...ωραιος και σωστοτατος...απλα καπου διαβασα οτι η υψηλη πρωτεινη μπορει να σε βγαλει απο την κετωση....δεν θεωρω οτι σε βγαζει απο την κετωση επειδη γινεται γλυκογενεση....γιατι υπαρχει παραγωγη γλουκαγονου οχι γλυκοζης..αλαλ θεωρω πως σε εμποδιζει στο στοχο σου...που ειναι να χασει καπιος βαρος....για αυτο και ο παλουμπο στη διαιτα του της γραμμωσης προτεινη 1 γρ λιπαρα και μεχρι 3 γρ πρωτεινη....και λεει οχι περισσοτερο γιατι μετα η καυση του λιπους θα ιεναι πιο δυσκολη...
    εγω περσυ που ετρωγα και παρα πολυ πρωτεινη και απρα πολλα λιπαρα...εβαζα κιλα...γενικα θεωρω πως πρεπει να εχει ή το ενα ψηλα ή το αλλο...και εγω αυτο που κανω τωρα ειναι να εχω ψηλα την πρωτεινη και μετρια λιπαρα...αλαλ εγω κανω φετος κατι σαν πολυ καθαρο ογκο οποτε δεν εχει σχεση με το θεμα...
    μπορει να γινει παραγωγη γλυκοζης απο αμινοξεα σχετικα ευκολα....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-07-11 19:56 #18
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων


    μπορει να γινει παραγωγη γλυκοζης απο αμινοξεα σχετικα ευκολα....
    Πέρα από αυτό, για να παραχθεί γλυκογόνο,παράγεται γλυκόζη αφού το γλυκογόνο από γλυκόζη αποτελείται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-07-11 20:37 #19
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmy007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από αυτό, για να παραχθεί γλυκογόνο,παράγεται γλυκόζη αφού το γλυκογόνο από γλυκόζη αποτελείται.
    αν και δεν καταλαβα που κολλαει αυτο που ειπες.... γινετε και το αντιθετο...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-07-11 23:24 #20
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν και δεν καταλαβα που κολλαει αυτο που ειπες.... γινετε και το αντιθετο...
    Σε αυτό που είπε ο πεπεισμένος και υπογράμμισες... Ποιο αντίθετο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-07-11 04:26 #21
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmy007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτό που είπε ο πεπεισμένος και υπογράμμισες... Ποιο αντίθετο?
    glycogenolysis
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-07-11 10:47 #22
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    glycogenolysis
    Ναι και αυτό γίνεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-07-11 04:06 #23
    Προεπιλογή
    Διατροφη με 85% λιπαρα και 15% πρωτεϊνη πως ειναι εφικτη; Τι θα τρωμε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-07-11 11:00 #24
    Προεπιλογή
    εγω παιδια για να πω και την αποψη μου σε σχεση με τις διατροφες keto ειμαι αντιθετος!!!! δεν νομιζω οτι χρειαζεται να φερνουμε το σωμα σας στα ακρα...
    μια καλα φτιαγμενη διατροφη που μας γινετε τροπος ζωης και απλα αναλογα με τις αναγκες μας ανεβαζουμε η κατεβαζουμε πρωτ- υδατ- λιπ.
    ετσι φτανουμε στα επιθυμητα αποτελεσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-07-11 00:28 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διατροφη με 85% λιπαρα και 15% πρωτεϊνη πως ειναι εφικτη; Τι θα τρωμε;



    Με το μεταπροπονητικο ροφημα τι παιζει σε αυτη τη διατροφη;

    Τα βασικά συμπληρώματα που βλέπω εγώ σε μια keto διατροφή είναι ένα συμπληρώματα βιταμινών σε αρκετά καλές δόσεις, φυτικές ίνες , λιπαρά Ω3 και ένας καλός λιποδιαλύτης.
    Whey δε χρησιμοποιουμε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-07-11 00:34 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων



    Με το μεταπροπονητικο ροφημα τι παιζει σε αυτη τη διατροφη;

    Whey δε χρησιμοποιουμε;
    χρησιμοποιεις whey κυριως μετα την προπονηση
    Το μυστικό δεν είναι να κάνεις στη ζωή ό τι αγαπάς, αλλά να αγαπάς ό τι κάνεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-07-11 11:24 #27

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διατροφη με 85% λιπαρα και 15% πρωτεϊνη πως ειναι εφικτη; Τι θα τρωμε;
    Λιγο αργα αλλα..
    Ειναι μια μερα απο τις 7 με 85% λιπαρα και 15% πρωτεινη, οχι καθε μερα!
    Το δικο μου γευμα μιας τετοιας μερας ειναι π.χ. 36gr κοτοπουλο (η 2 ολοκληρα αυγα), 10gr λαδι, 35gr καρυδια
    5 τετοια γευματα + την whey μεταπροπονητικα.
    Που μπερδευεσαι ακριβως;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-07-11 11:44 #28
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λιγο αργα αλλα..
    Ειναι μια μερα απο τις 7 με 85% λιπαρα και 15% πρωτεινη, οχι καθε μερα!
    Το δικο μου γευμα μιας τετοιας μερας ειναι π.χ. 36gr κοτοπουλο (η 2 ολοκληρα αυγα), 10gr λαδι, 35gr καρυδια
    5 τετοια γευματα + την whey μεταπροπονητικα.
    Που μπερδευεσαι ακριβως;
    καρυδια απο οτι ξερω εχουν και αρκετους υδατανθρακες και γενικα οι ξυροι καρποι οποτε φευγεις απο το 85% 15%... μπορει να βαλει μαγιονεζα η ταχινι αν θελει..
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-07-11 11:49 #29

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jannous44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καρυδια απο οτι ξερω εχουν και αρκετους υδατανθρακες και γενικα οι ξυροι καρποι οποτε φευγεις απο το 85% 15%... μπορει να βαλει μαγιονεζα η ταχινι αν θελει..
    Στα 28gr εχουν 3,8gr υδατανθρακες, τα 2gr περιπου ειναι ινες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-07-11 11:56 #30
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 28gr εχουν 3,8gr υδατανθρακες, τα 2gr περιπου ειναι ινες.
    κ παλι αν κανει 6-7 γευματα που το καθε ενα εχει 2υδατ παει στα 10-15υδατ. εμεις ομως δεν θελουμε καθολου υδατ. μηπως αυτο επιρεασει τη κετωση?
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία