Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Καφές:Eίστε εξαρτημένοι η' όχι απ αυτόν?

Ψήφισαν
205. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι

    82 40,00%
  • Οχι

    87 42,44%
  • Ετσι κ ετσι

    36 17,56%
Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 157 από 157
  1. 21-02-15 20:23 #151
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Εγω δν πινω πολυ καφε , μια στο τοσο κανα φραπεδακι πριν την προπονηση για ενεργεια αν νιωθω κουρασμενος...
    The easy day was yesterday
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-02-15 00:45 #152
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Ποτε δεν επινα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-02-15 18:42 #153
    Προεπιλογή
    Ειναι εξαρτησιογονος ουσια, κακα τα ψεματα...
    Ατομα που προσπαθησαν να τον διακοψουν ειχαν μικρα ή μεγαλα..θεμα. Ευτυχως τα συμπτωματα διαρκουν καποιες μερες μονο..

    Οσο μπορω, προσπαθω να τον μειωσω, μεχρι να τον κοψω τελειως
    Παρατηρησα πως εχουν μειωθει οι πονοκεφαλοι που είχα και οι στομαχικες ενοχλησεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-02-15 18:43 #154
    Προεπιλογή
    Ειναι εξαρτησιογονος ουσια, κακα τα ψεματα...
    Ατομα που προσπαθησαν να τον διακοψουν ειχαν μικρα ή μεγαλα..θεμα. Ευτυχως τα συμπτωματα διαρκουν καποιες μερες μονο..

    Οσο μπορω, προσπαθω να τον μειωσω, μεχρι να τον κοψω τελειως
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-03-15 18:02 #155
    Banned
    Εγγραφή
    18-05-2014
    Μηνύματα
    39
    Προεπιλογή
    Πολλές φορές δεν καταλαβαίνουμε ότι είμαστε εξαρτημένοι από κάτι μέχρι να σταματήσουμε να το καταναλώνουμε. Εγώ δυστυχώς έπινα 2 καφέδες στη δουλειά και ένα ενεργειακό αναψυκτικό πριν την προπόνηση κάθε μέρα (Monster- Rockstar 500ml). Το τελευταίο διάστημα πέρασα μια ίωση και δοκίμασα να κόψω εντελώς την καφείνη.

    Τα αποτελεσματα- Επιδράσεις της αποχής : ισχυρός πρωινός πονοκέφαλος 3-4 μέρες: ξεκίναγε πίσω από το κεφάλι κ συνέχιζε πίσω από τις κόγχες των ματιών. Αδυναμία συγκέντρωσης: έκανα όλο λάθη στη δουλειά μου, ήμουν αφηρημένος, πτώση απόδοσης 50%, αίσθημα κατάθλιψης- κατατονία. Το χειρότερο απ' όλα ήταν η αφηρημάδα- υπνηλία- έλλειψη ενέργειας που αισθανόμουν.

    Τελικά είναι άκρως εθιστικός ο καφές- καφείνη. Ξανάρχισα την κατανάλωση μόλις πέρασα την ίωση και επανήλθα στις αυξημένες επαγγελματικές υποχρεώσεις. Το τσιγάρο το κόψα εύκολα. Ο καφές δεν κόβεται με τίποτα, εκτός και αν κάνεις μόνιμες διακοπες ή δεν έχεις υποχρεώσεις πχ δημόσιος υπάλληλος. Μια μέρα να μην κοιμηθείς καλά, το επόμενο πρωί δεν ανταποκρίνεσαι στις υποχρεώσεις χωρίς καφέ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-12-18 06:29 #156
    Το avatar του χρήστη GyM=life

    Εγγραφή
    31-10-2010
    Περ.
    Switzerland
    Μηνύματα
    685
    Smile
    Θα σου απαντησω αλλιως...λειπω 3 μηνες απο ελλαδα ειμαι γερμανια δουλευω πλεον και το πρωτο πραγμα που λεω αν με ρωτησει κανεις τι σου λειπει απο την ελλαδα θα του πω ο φρεντο!γρρρρ υ.γ φοιτητης μεχρι 15 εφτασα
    Failure is not the worst thing in the world...the very worst is not to try...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-01-19 14:41 #157
    Προεπιλογή
    Νομίζω το Νικ μου εκφράζει την αγάπη μου για τον καφέ.
    Πάντα πριν από προπόνηση και σύνολο τρεις την ημέρα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011