Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 05-12-15 14:26 #1
    Προεπιλογή Καυση λιπους-γραμμωση,συμπληρωματα
    Καλησπερα,ειμαι 18 χρονων και αρχισα να γυμναζομαι εδω και ενα-εναμιση χρονο..Πιστευω εχω παραπανω κιλα απο οτι θα επρεπε ειμαι 80 κιλα και 1.76 υψος.. αυτο που θελω ειναι να φυγει το περιττο λιπος και να γραμμωθει το σωμα μου περισσοτερο.. Υπαρχει πρωτεινη που θα με βοηθησει σε αυτο το θεμα; αν ναι.. ποσο πρεπει να παίρνω και καθε ποτε;..Σκευτομαι να αρχισω whey protein εχω ακουσει πολυ καλα λογια..Χρειαζομαι γνωμες,ευχαριστωω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-12-15 14:58 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Τα εχεις μπερδέψει φιλε, κανενα συμπλήρωμα δεν θα σε αδυνατίσει αλλα ουτε θα σου αφαιρεσει και λίπος, πρωτεινη για αυτόν τον σκοπο δεν υπάρχει. Το μονο που μπορείς να κανεις είναι διατροφή-υπομονη αν θέλεις να χάσεις λίπος.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-12-15 15:05 #3
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pokopikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    .Πιστευω εχω παραπανω κιλα απο οτι θα επρεπε ειμαι 80 κιλα και 1.76 υψος.. αυτο που θελω ειναι να φυγει το περιττο λιπος
    Διατροφη

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pokopikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    και να γραμμωθει το σωμα μου περισσοτερο..
    Διατροφη

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pokopikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει πρωτεινη που θα με βοηθησει σε αυτο το θεμα;
    Οχι, μονο διατροφη και γυμναστικη

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pokopikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ναι.. ποσο πρεπει να παίρνω και καθε ποτε;..
    Αν σου λειπει πρωτεινη απο τις τροφες σου, τοτε χρειαζεται συμπληρωμα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pokopikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    .Σκευτομαι να αρχισω whey protein εχω ακουσει πολυ καλα λογια..Χρειαζομαι γνωμες,
    Καλη ειναι, αλλα αν δε κανεις διατροφη, δε θα δεις καμια διαφορα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pokopikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστωω
    Εδω ειμαστε για οτι χρειαστεις
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-12-15 17:54 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα εχεις μπερδέψει φιλε, κανενα συμπλήρωμα δεν θα σε αδυνατίσει αλλα ουτε θα σου αφαιρεσει και λίπος, πρωτεινη για αυτόν τον σκοπο δεν υπάρχει. Το μονο που μπορείς να κανεις είναι διατροφή-υπομονη αν θέλεις να χάσεις λίπος.
    οκ ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-12-15 17:55 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διατροφη



    Διατροφη



    Οχι, μονο διατροφη και γυμναστικη



    Αν σου λειπει πρωτεινη απο τις τροφες σου, τοτε χρειαζεται συμπληρωμα



    Καλη ειναι, αλλα αν δε κανεις διατροφη, δε θα δεις καμια διαφορα



    Εδω ειμαστε για οτι χρειαστεις
    χχαχα οκευ φιλε,το θεμα ειναι οτι δυσκολευομαι στο να κανω διατροφη ευχαριστω παντως
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-12-15 17:58 #6
    Banned
    Εγγραφή
    06-10-2015
    Μηνύματα
    175
    Προεπιλογή
    Δεν ισχύει αυτό με τη διατροφή που σου λένε, απλά κοιτα να μετρας τις θερμίδες που καταναλωνεις και να κρατας χαμηλά τα λιπαρά, αλλά δε σημαινει πως αν τρως κοτόπουλο θα γραμμώσεις ενώ αν τρως χοιρινό όχι. Δεν υπάρχει καμιά έρευνα που νά λέει τέτοια πράγματα. Είναι παραμύθια. όλες οι έρευνες μιλάνε για πηγές πρωτεινών από όλα τα είδη τροφών πχ όσπρια, ψάρια, κόκκινο κρέας, Ισοζύγιο θερμίδων με βάση τη δραστηριότητα κ το ύψος σ, καποιες ημερήσιες συνιστώμενες ποσότητες υδατανθράκων, λιπαρών κλπ. Τώρα ο καθένας βγάζει από το μυαλό του ιερές βίβλους της διατροφής που δεν ισχύουν πουθενα παρά μόνο στο μυαλό τους και σε 2-3 φίλους τους στο χωριό που κατοικούν στην πέρα ραχούλα.

    Δοκίμασε πράσινο τσαί και λιποδιαλύτες και κάνε 40 λεπτά αεροβική έντονα με κλιση, 4 φορές τη βδομάδα

    Ένας φίλος μου που ήταν πρώην χοντρός με CLA, πράσινο τσάι, υψηλές πρωτεινες και χαμηλά υδατάνθρακες, αεροβική με κλίση κ χαμηλά λιπαρά έγινε άλλος άνθρωπος μέσα σε μόλις 8 μήνες

    Εγώ έχω χάσει όλο το λίπος και έχω πάρει μόνο gains με αυτά που γράφω εδώ μεσα, δες και τα άλλα που γράφω για προπονήσεις.

    Είχα περιττό λίπος και δε με βοήθησε κανενα μέλος του φόρουμ μου λε΄γανε αοριστολογίες όπως εσενα (γιατί δε θέλουν να βοηθήσουν κανένα θελουν απλα να κοκορεύονται πως έχουν καλύτερο σώμα και γενετικά από σένα). Με δουλεύανε ψιλό γαζί που λένε. Μόνο εγώ μιλάω επί της πράξης 100% βοήθεια προς όλους
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mimis26 : 06-12-15 στις 18:11
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-12-15 21:23 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mimis26 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει αυτό με τη διατροφή που σου λένε, απλά κοιτα να μετρας τις θερμίδες που καταναλωνεις και να κρατας χαμηλά τα λιπαρά, αλλά δε σημαινει πως αν τρως κοτόπουλο θα γραμμώσεις ενώ αν τρως χοιρινό όχι. Δεν υπάρχει καμιά έρευνα που νά λέει τέτοια πράγματα. Είναι παραμύθια. όλες οι έρευνες μιλάνε για πηγές πρωτεινών από όλα τα είδη τροφών πχ όσπρια, ψάρια, κόκκινο κρέας, Ισοζύγιο θερμίδων με βάση τη δραστηριότητα κ το ύψος σ, καποιες ημερήσιες συνιστώμενες ποσότητες υδατανθράκων, λιπαρών κλπ. Τώρα ο καθένας βγάζει από το μυαλό του ιερές βίβλους της διατροφής που δεν ισχύουν πουθενα παρά μόνο στο μυαλό τους και σε 2-3 φίλους τους στο χωριό που κατοικούν στην πέρα ραχούλα.

    Δοκίμασε πράσινο τσαί και λιποδιαλύτες και κάνε 40 λεπτά αεροβική έντονα με κλιση, 4 φορές τη βδομάδα

    Ένας φίλος μου που ήταν πρώην χοντρός με CLA, πράσινο τσάι, υψηλές πρωτεινες και χαμηλά υδατάνθρακες, αεροβική με κλίση κ χαμηλά λιπαρά έγινε άλλος άνθρωπος μέσα σε μόλις 8 μήνες

    Εγώ έχω χάσει όλο το λίπος και έχω πάρει μόνο gains με αυτά που γράφω εδώ μεσα, δες και τα άλλα που γράφω για προπονήσεις.

    Είχα περιττό λίπος και δε με βοήθησε κανενα μέλος του φόρουμ μου λε΄γανε αοριστολογίες όπως εσενα (γιατί δε θέλουν να βοηθήσουν κανένα θελουν απλα να κοκορεύονται πως έχουν καλύτερο σώμα και γενετικά από σένα). Με δουλεύανε ψιλό γαζί που λένε. Μόνο εγώ μιλάω επί της πράξης 100% βοήθεια προς όλους
    Ειλικρινα ευχαριστω φιλε μου,το εκτιμω το οτι απαντησες με αυτον τον τροπο.. Ηθελα να παω σε καποιον διατροφολογο αλλα δεν εχω μια και για πρωτεινη μαζευα εδω και παρα πολυ καιρο και ακομα δεν εχω αχαχαχα γυμναστηριο μονο πληρωνω και τιποτα αλλο.. η πρωτεινη δεν θα με βοηθησει σε αυτο το θεμα ε; μονο διατροφη και αεροβια να κανω;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-12-15 21:47 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mimis26 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Είχα περιττό λίπος και δε με βοήθησε κανενα μέλος του φόρουμ μου λε΄γανε αοριστολογίες όπως εσενα (γιατί δε θέλουν να βοηθήσουν κανένα θελουν απλα να κοκορεύονται πως έχουν καλύτερο σώμα και γενετικά από σένα). Με δουλεύανε ψιλό γαζί που λένε. Μόνο εγώ μιλάω επί της πράξης 100% βοήθεια προς όλους
    εισαι απαραδεκτος κ γραφεις ανυποστατα πραγματα, μονο κ μονο για δεν θες να δεχτεις διαφορετικες αποψεις..αντιο, εχει κ αλλα φορουμ να πας να τους γραφεις τα ιδια που γραφεις κ εδω να δουμε τι αντιμετωπιση θα εχεις κ εκει
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-12-15 21:53 #9
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Και πολύ αργησες να του δωσεις σουτ μπιφ, μιμη ποιος δεν σε βοηθησε ρε παλιο τσιμπλιαρη, που αν πας στο τοπικ που ειχες δημιουργησει μπορείς να δεις ποσα ποστς εγιναν, απλα επειδή εσυ δεν μπορεις να ζοριστείς δεν σημαινει ότι δεν σε βοηθησαν.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-12-15 23:24 #10
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Μιμη δεν ισχυει η διατροφη???

    ....τωρα ειδα πως επιτελους τον σουταρατε!!
    Πιο γραφικος και απο το Θησειο ειχε καταντησει...διαδρομο με κλιση γραφει...αντι να γραψει πχ παλμους για καυση λιπους...χαχαχα πραγματικα διασκεδαστικος. Θα μου λειψει...κλασικος επαναστατης χωρις αιτια!!!

    Υ.γ.αν ειχε υπερβολικο λιπος ας εραβε το στομα του
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nive : 07-12-15 στις 23:28
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-12-15 20:54 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα εχεις μπερδέψει φιλε, κανενα συμπλήρωμα δεν θα σε αδυνατίσει αλλα ουτε θα σου αφαιρεσει και λίπος, πρωτεινη για αυτόν τον σκοπο δεν υπάρχει. Το μονο που μπορείς να κανεις είναι διατροφή-υπομονη αν θέλεις να χάσεις λίπος.
    φοβαμαι ομως το οτι οσο και να τρεχω θα χανω και μυς αντι για λιπος :/
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-12-15 21:28 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Αν εχεις επάρκεια πρωτείνης στη διατροφή σου δεν θα χάσεις μυς ή θα χάσεις ελαχιστους - μη μετρήσιμο ποσό.Ο οργανισμός αποφεύγει την μετατροπή του μυικού ιστού σε γλυκόζη λόγω πολυπλοκότητας αυτης της διαδικασίας - μεγαλες ποσοτητες μυων θα χαθουν σε καταστάσεις υποσιτισμού ή εαν το ποσοστο λιπους ειναι ήδη πολύ χαμηλό και ο οργανισμός θελησει να προστατευσει το ελαχιστο που του εχει μεινει για τη διατηρηση των ζωτικών οργάνων (κανενα απο τα δυο δεν σε αφορά).
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-12-15 05:15 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εχεις επάρκεια πρωτείνης στη διατροφή σου δεν θα χάσεις μυς ή θα χάσεις ελαχιστους - μη μετρήσιμο ποσό.Ο οργανισμός αποφεύγει την μετατροπή του μυικού ιστού σε γλυκόζη λόγω πολυπλοκότητας αυτης της διαδικασίας - μεγαλες ποσοτητες μυων θα χαθουν σε καταστάσεις υποσιτισμού ή εαν το ποσοστο λιπους ειναι ήδη πολύ χαμηλό και ο οργανισμός θελησει να προστατευσει το ελαχιστο που του εχει μεινει για τη διατηρηση των ζωτικών οργάνων (κανενα απο τα δυο δεν σε αφορά).
    οποτε;; τι κανω;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-12-15 12:49 #14
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    Το λιπος ισψς εχει να κανει με τα επιπεδα τεστοστερονης, οσο χαμηλοτερα τοσο πιο λιπωδη σωματα. ισψς να πρεπει να κοιταξεις τα επιπεδα τεστοστερονης σου, αν αθλεισαι αλλα δεν καις λιπος
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-12-15 19:53 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pokopikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,ειμαι 18 χρονων και αρχισα να γυμναζομαι εδω και ενα-εναμιση χρονο..Πιστευω εχω παραπανω κιλα απο οτι θα επρεπε ειμαι 80 κιλα και 1.76 υψος.. αυτο που θελω ειναι να φυγει το περιττο λιπος και να γραμμωθει το σωμα μου περισσοτερο.. Υπαρχει πρωτεινη που θα με βοηθησει σε αυτο το θεμα; αν ναι.. ποσο πρεπει να παίρνω και καθε ποτε;..Σκευτομαι να αρχισω whey protein εχω ακουσει πολυ καλα λογια..Χρειαζομαι γνωμες,ευχαριστωω
    Καταρχήν Χρονια πολλά και καλές γιορτες σε όλους. Ποκοπίκο να ακούς συμβουλες ανθρώπων οπως ο Feth έστω και αν δεν ειναι πολυ ελκυστικές αλλα δυστυχώς μαγικες λύσεις δεν υπάρχουν. Αυτό που έχω να προσθεσω εγω ειναι οτι οταν κανεις υποθερμιδική διατροφή το βάρος που χάνεις δεν ειναι μόνο λίπος οπότε μια απώλεια μυικου ιστού ειναι αναμενόμενη. Αν ομως κανεις βάρη ταυτόχρονα, και σε συνδυασμό διατροφή με επάρκεια πρωτεινης θα ελαχιστοποιήσεις την απωλεια μυων. Αρα για να χασεις λίπος δεν φτανει μόνο αερόβια άσκηση αλλα θα πρέπει να συνεχίσεις να κανεις το προγραμμα σου με βάρη για να εμποδίσεις την καταστροφή μυων.
    Σκέψου μόνο οτι δεν ειναι τυχαίο οτι πρώτα γίνεται η μυικη υπερτροφια (όγκος) και στη συνέχεια η γράμμωση. Αν γινονταν ολα με μια πρωτείνη θα καθόμασταν στον καναπε και θα βγαίναμε φέτες μετα απο δίαιτα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία