Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 08-07-11 04:03 #1
    Προεπιλογή Δημητριακά
    Ξεκινάω αυτό το θέμα γιατί έχω αγανακτίσει με κάποιες εταιρείες που φτιάχνουν δημητριακά.

    Έχω δοκιμάσει οτι γεύση υπάρχει και εκτός απο τα quaker όλες οι υπόλοιπες είναι απαράδεκτες.

    Ρε παιδιά είναι δυνατόν εταιρείες σαν την kellogs ή τη Nestle να μην μπορούν ή να μη θέλουν να φτιάξουν ένα κουτί δημητριακά της προκοπής?

    Παλιά αγόραζα τα Alpen σοκολάτα τα έκοψαν και αυτά. Τώρα η Alpen βγαίνει ένα πράγμα με σταφίδες και βρώμη και είναι σαν να τρώς άγευστο πίτουρο.

    Αλλά αυτό είναι το καλύτερο απο τα υπόλοιπα. Δηλαδή σε σχέση με τα Clusters ή τα all bran το μούσλι της Alpen είναι έτη φωτός μπροστά.

    Tώρα τελευταία δοκίμασα τα Swiss muesli της familia. Πολύ ωραία.

    Όμως βλέπω αυτές τις εταιρείες να έρχονται και να φεύγουν, στην αγορά όμως μένουν πάντα τα ίδια προιόντα.

    Θα μου πει κάποιος περιμένεις να έχουν γεύση ή να έχουν υψηλής ποιότητας διατροφικά στοιχεία.

    Ε,λοιπόν και τα δύο συνδιάζονται.

    Η seitenbacher πχ ή η dorset cereals είναι άλλες δύο εταιρείες που φτιάχνουν ποιοτικά μούσλι. Και έχουν απίστευτη ποικιλία στις γεύσεις. Έχετε δει στην Ελλάδα να υπάρχει πουθενά κάτι τέτοιο?

    Και εδώ έχουμε τα frosties και τα fitness...

    Δηλαδή πρέπει να παραγγέλνουμε απ'έξω ή να συμβιβαζόμαστε με οτι μας πασάρει στα ράφια ο κάθε βασιλόπουλος?

    Είμαστε τελικά τόσο πίσω σε όλα ακόμα και σε προιόντα διατροφής?

    Μήπως οι καταναλωτές θα έπρεπε να είμαστε πιο απαιτητικοί και να μην πληρώνουμε οτι θέλουν να μας πουλήσουν?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-07-11 04:09 #2
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    παρεμπιπτόντως μιασ και το ανεφερες η Nestle ειναι τιγκα στα μεταλλαγμένα προιοντα για γινετε χαμος οσο αφορα αυτο το θεμα και απο διαφορες οργανωσεις οπως η green peace.. μολις βρω το σχετικο ενγραφo θα το ποσταρω..

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tasos Green : 08-07-11 στις 04:18
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-07-11 04:44 #3
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tasos Green Εμφάνιση μηνυμάτων
    παρεμπιπτόντως μιασ και το ανεφερες η Nestle ειναι τιγκα στα μεταλλαγμένα προιοντα για γινετε χαμος οσο αφορα αυτο το θεμα και απο διαφορες οργανωσεις οπως η green peace.. μολις βρω το σχετικο ενγραφo θα το ποσταρω..

    ωχ η nestle γενικοτερα βγαζει παρα πολλα,εκτος απο δημητριακα,αν τα φτιαχνουν με μεταλλαγμενα τοτε σκεψου κ στα αλλα τι θα παιζει...
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-07-11 10:24 #4
    Το avatar του χρήστη Kostas95

    Εγγραφή
    02-07-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    559
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Orc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινάω αυτό το θέμα γιατί έχω αγανακτίσει με κάποιες εταιρείες που φτιάχνουν δημητριακά.

    Έχω δοκιμάσει οτι γεύση υπάρχει και εκτός απο τα quaker όλες οι υπόλοιπες είναι απαράδεκτες.

    Ρε παιδιά είναι δυνατόν εταιρείες σαν την kellogs ή τη Nestle να μην μπορούν ή να μη θέλουν να φτιάξουν ένα κουτί δημητριακά της προκοπής?

    Παλιά αγόραζα τα Alpen σοκολάτα τα έκοψαν και αυτά. Τώρα η Alpen βγαίνει ένα πράγμα με σταφίδες και βρώμη και είναι σαν να τρώς άγευστο πίτουρο.

    Αλλά αυτό είναι το καλύτερο απο τα υπόλοιπα. Δηλαδή σε σχέση με τα Clusters ή τα all bran το μούσλι της Alpen είναι έτη φωτός μπροστά.

    Tώρα τελευταία δοκίμασα τα Swiss muesli της familia. Πολύ ωραία.

    Όμως βλέπω αυτές τις εταιρείες να έρχονται και να φεύγουν, στην αγορά όμως μένουν πάντα τα ίδια προιόντα.

    Θα μου πει κάποιος περιμένεις να έχουν γεύση ή να έχουν υψηλής ποιότητας διατροφικά στοιχεία.

    Ε,λοιπόν και τα δύο συνδιάζονται.

    Η seitenbacher πχ ή η dorset cereals είναι άλλες δύο εταιρείες που φτιάχνουν ποιοτικά μούσλι. Και έχουν απίστευτη ποικιλία στις γεύσεις. Έχετε δει στην Ελλάδα να υπάρχει πουθενά κάτι τέτοιο?

    Και εδώ έχουμε τα frosties και τα fitness...

    Δηλαδή πρέπει να παραγγέλνουμε απ'έξω ή να συμβιβαζόμαστε με οτι μας πασάρει στα ράφια ο κάθε βασιλόπουλος?

    Είμαστε τελικά τόσο πίσω σε όλα ακόμα και σε προιόντα διατροφής?

    Μήπως οι καταναλωτές θα έπρεπε να είμαστε πιο απαιτητικοί και να μην πληρώνουμε οτι θέλουν να μας πουλήσουν?
    εγω παντως με τα φιτνεςς ειμαι ικανοποιημενος..δοκιμασε να αγορασεις και τα quaker ειναι καλα κατα την αποψη μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-07-11 12:09 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tasos Green Εμφάνιση μηνυμάτων
    παρεμπιπτόντως μιασ και το ανεφερες η Nestle ειναι τιγκα στα μεταλλαγμένα προιοντα για γινετε χαμος οσο αφορα αυτο το θεμα και απο διαφορες οργανωσεις οπως η green peace.. μολις βρω το σχετικο ενγραφo θα το ποσταρω..
    Μπράβο ρε Τάσο για την πληροφορία,
    θα περιμένουμε το έγγραφο!
    No money no
    Απάντηση με παράθεση